Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od trenutka kada su Djordjevic i Marculjonis usli u pozne igracke godine, a to je tamo negde krajem 90ih Sasa Obradovic je bio najbolji evropski plej to odgovorno tvrdim. Moze Losmi da se iz nekog razloga da se kurobeca do sutra ali nikako nece moci da nadje, kao sto i ne nalazi ko je to u Evropi bio bolji od njega. I neistina je da je stalno bio rezerva u reprezentaciji. 2001 u istanbulu je bio prvi plej gde smo se prosetali do zlata u Istanbulu, 1998 je prakticno bio prvi plej jer je Djordjevic zbog povrede bio rezerva i krenuo da ulazi tek u zavrsnici takmicenja. A to sto Losmi ne kapira ko je 90ih imao prodju u NBA i koliko se to drasticno promenilo tokom 2000ih to je vec ozbiljno nepoznavanje materije.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Ne mogu da se setim tacno ko je igrao i ako su bili kvalitetna imena tad su verovatno bili svi izuztno mladi...pa mi smo 1/2 igrali sa Ibonom..itd...uglavnom su ljudi bezali iz zemlje..jbi me ako znam koji su sve klubovi uopste bili u ligi tad. Ne znam kako ti vrednujes karijere al eto 1 od 5..bila je trojka. Bio je rezerva Djordjevicu i to dobra,bio je dobar defanzivac, solidan napadac i kao takav je bo idealan back up Djordjevicu Samo ne moze on imati bolju karijeru od nekog ko je igrao u NBA 12godina sa 20mpg..i tih godina nije bilo lako opstati u NBA od evropskih kosarkasa i bilo ih je jako malo. Samo to je generacija posle. Vujanic je bio npr osvajac Evrolige i njega su povrede malo sjebale itd...Reprezentativna karijera je bila dobra, al je uvek bio igrac iz drugog plana i ne toliko bitan sraf koliko hoces da predstavis...recimo kao Jovic ovih poslednjih godina..
      Tih 90-tih još uvek su bili ostaci Jugoslavije, pa je iliga bila kvalitetna sa velikim brojem odličnih igrača ne samo u Zvezdi i Partizanu.

      Ma daleko je Jović od doprinosa reprezentaciji koji je imao Obradović.

      Mi ako gledamo i samo njegove igračke sposobnosti, bez trofeja, isto možemo reći da je bio odličan igrač.

      To je ono o čemu piše i mmajstor.

      Comment


      • Znaci bio je bolji od Mulaomerovica, Karaseva, Sarunasa, Rigoda, Naumovskog..ovo samo napamet pisem..kako da nije 2001 je delio minutazu sa mladim Jaricem..imao je citavih 4ppg i 1apg.. bio je bitan kao Srbija u hokeju na ledu.

        Nije se puno promenilo, promene su krenulu tek odlaskom Peje u penziju jer su i tad toliko godina mogli igrati samo najbolji a ne ko sad ko stigne..pratio sam ga tad jer je igrao za moje Sonikse..imao je cak sezone sa po 30mpg

        Covek prakticki nije ni igrao EL a bio najbolji plej...stvarno svasta pises
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          Tih 90-tih još uvek su bili ostaci Jugoslavije, pa je iliga bila kvalitetna sa velikim brojem odličnih igrača ne samo u Zvezdi i Partizanu.

          Ma daleko je Jović od doprinosa reprezentaciji koji je imao Obradović.

          Mi ako gledamo i samo njegove igračke sposobnosti, bez trofeja, isto možemo reći da je bio odličan igrač.

          To je ono o čemu piše i mmajstor.
          Covece BFC iz Beocina sa Mutom je usao u finale ) i tuce neafirmisanih igraca...ostali su uglavnom mladi igraci..Borovica Ruma je igrala finale...bilo je kvalitetno u pm...



          Team G. V. P. PF PS Pt. Qualification
          1. Red Star Belgrade 34 28 6 3,265 2,916 62 playoffs
          2. Partizan Belgrade 34 26 8 2,997 2,476 60
          3. Spartak Subotica 34 21 13 2,702 2,673 55
          4. Unikom Šabac VAT 34 20 14 2,814 2,687 54
          5. Profi Kolor Pančevo 34 20 14 2,783 2,724 54
          6. OKK Belgrade 34 16 18 3,076 3,027 50

          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Pa ti izgleda da i ne znas ko je igrao u BFC

            Comment


            • Jok ti znas, ali do tad niko ziv nije cuo za njih.. gledao sam ih i pratio kao i Rumu posebno kad je poceo Vujanic tamo..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Pa ti izgleda da i ne znas ko je igrao u BFC
                A izgleda ni za Spartak, Profikolor, Ivu...

                Al dobro, dečkić je bio tada pa se ne seća.

                Comment


                • Znam ja dobro gde je Dejo igrao
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Odličan je bio Deki.

                    BFC je u tom periodu odličan tim. Videlo se odmah da su Topić, Topalović i Kuzmanović odlični igrači.

                    Čuveni Smiljanić i danas verovatno ne spava zbog izgubljene titule.

                    Uzeli smo trojicu nabrojanih kad se BFC raspao i odmah uzeli titulu.

                    U tom periodu je igrao u našoj ligi i čuveni Slađan Stojković.

                    Comment


                    • Pokradeni i to epski...jos tada su krajli,bio sam na SPENSU,dovodili ljude iz Beocina da gledaju autobusima dobar tim bili,bukvalno pkradeni u SPENS-u..Sladjan je bio sutercina,bilo je tu igraca, ali uglavnom mladi,golobradi...ili stepski vuk Mileta Lisica itd...al kvalitet je bio nizak jer svi kvalitetni, mladi i stari su uglavnom pobegli ko je mogao..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Nije vezano za temu ali evo jedan tekst sa delićom priče o košarci 90-tih, i sa većim delom priče o BFC-u.

                        Pre svega je ovo tekst za one mlađe, a i mi matori da se podsetimo.

                        Spoiler
                        Basketaški snovi cementnog grada: legenda o BFC Beočinu

                        https://www.vice.com/sr/article/43q8...-o-bfc-beocinu

                        Comment


                        • Originally posted by Karamazov View Post
                          Odličan je bio Deki.

                          BFC je u tom periodu odličan tim. Videlo se odmah da su Topić, Topalović i Kuzmanović odlični igrači.

                          Čuveni Smiljanić i danas verovatno ne spava zbog izgubljene titule.

                          Uzeli smo trojicu nabrojanih kad se BFC raspao i odmah uzeli titulu.

                          U tom periodu je igrao u našoj ligi i čuveni Slađan Stojković.
                          Zorka Sabac? To ništa jel? Tomica Zirojevic? Pa covjek je sam vozao i Partizan i Zvezdu ju pa Spartak iz Subotice, pa Vujošević sa Radnickim i Stefan Nadjfeji BFC, pa FMP je bio beton sa Covicem i realno da nije bilo politike Covic bi ladno osvajao sve titule, znao je da napravi uspjeh. Posle se i Budućnost sa Milom ozbiljno ukljucila, odnosno za danasnje uslove, zamisli da ti igraju svi reprezentativci u prajmu - nemoguće.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Znaci bio je bolji od Mulaomerovica, Karaseva, Sarunasa, Rigoda, Naumovskog..ovo samo napamet pisem..
                            I vidi se da na pamet pises.

                            Mulaomerovic - klasa ispod
                            Naumoski - bljesnuo pa nestao
                            Rigodo - slabiji individualac, mnogo
                            Karasev - dobar, ali losiji
                            Sarunas - dosao tek kasnije

                            Ne mogu sad da se setim tacno kad ali je sam siguran da je igrao Evroligu. Pritom, finansijska strana price tada nije bila u toj meri na strani lige sampiona kao sto je danas slucaj jer se sastav svake godine menjao.

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              Zorka Sabac? To ništa jel? Tomica Zirojevic? Pa covjek je sam vozao i Partizan i Zvezdu ju pa Spartak iz Subotice, pa Vujošević sa Radnickim i Stefan Nadjfeji BFC, pa FMP je bio beton sa Covicem i realno da nije bilo politike Covic bi ladno osvajao sve titule, znao je da napravi uspjeh. Posle se i Budućnost sa Milom ozbiljno ukljucila, odnosno za danasnje uslove, zamisli da ti igraju svi reprezentativci u prajmu - nemoguće.
                              Beobanka. Ma na brzu ruku sam pisao, zato sam i izbegao da nabrojim sve igrače, da nekog ne zaboravim.

                              Comment


                              • Originally posted by Victor BG View Post
                                Zorka Sabac? To ništa jel? Tomica Zirojevic? Pa covjek je sam vozao i Partizan i Zvezdu ju pa Spartak iz Subotice, pa Vujošević sa Radnickim i Stefan Nadjfeji BFC, pa FMP je bio beton sa Covicem i realno da nije bilo politike Covic bi ladno osvajao sve titule, znao je da napravi uspjeh. Posle se i Budućnost sa Milom ozbiljno ukljucila, odnosno za danasnje uslove, zamisli da ti igraju svi reprezentativci u prajmu - nemoguće.
                                A gde je ovde Mijailo Grusanovic?

                                Sa 37 godina ujutro zaore njivu a uvece dodje na utakmicu i isporuci 25 poena.

                                Comment

                                Working...
                                X