Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mekel i službeno Zvezdin!

    Comment


    • Odlicno pojacanje
      sigpic

      Comment


      • Neka je sa srećom bratu da razvali

        Comment


        • Dobrodosao majstore i da iskidas.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Koliko će se samo naša igra ove sezona promjeniti, Mekel je čista suprotnost Williamsu. U napadu, Mekel je 1-na-1 igrač, ni približno dobar u p'n'r igri kakav je bio Marcus, ali ako ćemo realno ni neće imati s kim da igra pick and roll zato što ni Sofo ni Cirbes nisu nešto dobri u takvoj igri, posebno ne Sofo, a sumnjam da će se Nastić i Mekel nalaziti puno na parketu zajedno. Puno, puno bolji i konstantni šuter za tri, Williams je znao dosta da forsira šut, iako procenti Mekekla nisu savršeni (prošle sezone 29% za tri), i dalje će uvjeren sam biti bolji od Williamsa. Neće biti toliko pasova u reket, jer je i u tom polju suprostnost Williamsu koji je sve lopte bacao prema košu, dok Mekel voli da uđe prodorom i izbaci pas na spoljnu poziciju, nešto što Obradović forsira u igri. Zbog toga nam u timu treba čisti šuter za kojeg će se praviti akcije da ostaje sam na liniji za tri i da dobija lopte od Mekela.
            Još veći značaj će Mekel dobiti u odbrani, dosta bolji defanzivac od Williamsa. Niži je i agilniji, dosta brži, što znači da će moći igrati agresivnu odbranu kako Radonja diktira i može da gura protivničkog pleja do centra, što Marcus nije mogao ni u snu da radi. Dobro se pozicionira priliko šuta u odbrani i može da uhvati i pokoji skok, što je jako dobro.

            Eto to je neki moj brzi pogleda na Mekela. On će igrati na evropskom za Izrael tako da ćemo ga moći gledati i prije sezone.

            Comment


            • Cirbes odlicno rola pik end rol ,a tokom godine je dosta radio na sutu spolja,to se najbolje osetilo pri kraju sezonu ,pa bi mogli i da ga gledamo da bude i nekih pik end pop akcija za njega.

              Comment


              • Pa mislim da će u svakom slučaju biti više takvih pop situacija nego da Maik napada koš. Mada, s obzirom da će Sofo biti u prvoj postavi, a da će Cirbes ulaziti u igru na oko pola četvrtine, i na već izmorene protivnike, možda neće biti ni loša stvar da se pokoji put vrti pick and roll, ali koliko sam zapamtio od prošle sezone nije bio baš uigran u takvim situacijama, počevši od samog pika i bloka, pa do završavanja akacije. Ali jedno je sigurno, Zvezda će opet namučiti sve protivnike svojim centrima, jer i Cirbes i Nastić mogu da ubace sa polu distance i iz kapice, a za Bejbi Šeka ne treba trošiti riječi.
                Last edited by Bastia33; 27-08-15, 12:59.

                Comment


                • Mekel je bolji igrac od Vilijamsa, nema one atraktivne poteze i asistencije kao Vilijams ali sve ukupno gledano je dosta bolji od Markusa.

                  Odlicno pojacanje.

                  Comment


                  • Originally posted by Bastia33 View Post
                    Koliko će se samo naša igra ove sezona promjeniti, Mekel je čista suprotnost Williamsu. U napadu, Mekel je 1-na-1 igrač, ni približno dobar u p'n'r igri kakav je bio Marcus, ali ako ćemo realno ni neće imati s kim da igra pick and roll zato što ni Sofo ni Cirbes nisu nešto dobri u takvoj igri, posebno ne Sofo, a sumnjam da će se Nastić i Mekel nalaziti puno na parketu zajedno. Puno, puno bolji i konstantni šuter za tri, Williams je znao dosta da forsira šut, iako procenti Mekekla nisu savršeni (prošle sezone 29% za tri), i dalje će uvjeren sam biti bolji od Williamsa. Neće biti toliko pasova u reket, jer je i u tom polju suprostnost Williamsu koji je sve lopte bacao prema košu, dok Mekel voli da uđe prodorom i izbaci pas na spoljnu poziciju, nešto što Obradović forsira u igri. Zbog toga nam u timu treba čisti šuter za kojeg će se praviti akcije da ostaje sam na liniji za tri i da dobija lopte od Mekela.
                    Još veći značaj će Mekel dobiti u odbrani, dosta bolji defanzivac od Williamsa. Niži je i agilniji, dosta brži, što znači da će moći igrati agresivnu odbranu kako Radonja diktira i može da gura protivničkog pleja do centra, što Marcus nije mogao ni u snu da radi. Dobro se pozicionira priliko šuta u odbrani i može da uhvati i pokoji skok, što je jako dobro.

                    Eto to je neki moj brzi pogleda na Mekela. On će igrati na evropskom za Izrael tako da ćemo ga moći gledati i prije sezone.
                    Kontam da ne postoji igrac na spoljnoj poziciji medju ozbiljnijim ekipama u Evropi od koga je Mekel puno bolji i konstantniji suter...Vilijams je znao da pogodi i 2-3 trojke zaredom preko ruke a to Mekel sigurno nije u stanju.Da nije Markus toliko divljao u sutu za 3 imao bi mnogo bolje procente ali posto su osvojena 3 trofeja sve je to palo u vodu.Cirbes nije dobar u pnr igri?pa on tako postize vecinu poena...

                    Comment


                    • Da, Marcus je znao da pogodi trojku preko ruke, ali zato bi se u sledeća tri napada čim dobije loptu digao na šut bez obzira gdje se nalazio...
                      A nećemo još da sudimo da li Mekel može ili ne može da pogodi trojku preko ruke...

                      A Cirbes i p'n'r, da zna on da i postigne poene iz pick and rolla, ali na Vranešu, Đumiću i sličnim, ali kada stane ispred Ayona, Antića, pa čak i Bryanta, neće biti tako lako...

                      Comment


                      • Nesto sam nacuo da je Blazic otisao. Da li je to istina? Sta se desava sa njim?
                        Ne bi valjalo da i on ode. Trebalo bi onda traziti zamenu i za njega, a vremena je sve manje.
                        Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                        Comment


                        • Ništa nije zvanično, ali je Blažič sigurno van tima. Imamo previše stranaca i jedan mora otpasti. Volim Jaku zato što je srčan i borben, ali mi se smučilo prošle sezone da čekam 5 i više utakmica pa da postigne neke poene ili odigra bolju partiju. Ne treba nam takav igrač ako planiramo zaprijetiti vrhu Evrope. Tako da nam trenutno jedino fali neki čisti bek šuter, ali sa finansijama i izborom koji je ostao, teško da će još biti nekih dobrih pojačanja. Morać Tompson da krpi šuterske rupe posle Đenke i Jake.
                          Last edited by Bastia33; 10-09-15, 12:57.

                          Comment


                          • Eto sad je i službeno. Hvala ti na svemu majstore!

                            Ovo nikada neću zaboraviti.

                            Comment


                            • Ko će dočekati početak sezone Dominiraj!



                              Novi dresovi.

                              Comment


                              • Odlično smo se suprotstavili mnogo jačoj Darušafaki, nisam bio svjestan kakva imena imaju u timu dok nisam odgledao ovu utakmicu, vau...
                                Nastić i Jovke sabili, izgleda da je Mitar dosta radio na šutu što je odlično, odigrati ovako protiv favorita za osvajanje EL i to bez Tompsona i Cirbesa, ja i više nego zadovoljan.

                                Comment

                                Working...
                                X