Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Manda77 View Post
    "Sjajno je biti deo Crvene zvezde. Ovo je moj prvi meč ABA lige u Zvezdi i srećan sam što sam ovde. Svi momci su odlični i trener je sjajan prema meni, strljiv je, daje mi vremena da naučim akcije i srećan sam što sam mogao da nastupim večeras i da pomognem ekipi. Srećan sam što sam deo Zvezde, što sam postigao prvi poen i trudiću se da predstavljam crveno-bele najbolje što mogu", rekao je Enis posle meča.
    Ima li gif negde tog poena?
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Cinjenica jeste da sadasnji sistem ne donosi pregrst novca, ne bih da to osporavam. NBA donosi novac, sto ne znaci da bi takav isti princip donosio novac i u Evropi. Prosto zato sto Evropa nije Amerika jer je Amerika jedna drzava sa jednom fiskalnom, poreskom (uglavnom) i nacionalnom politikom, dok Evropa to ni blizu nije, a da ne govorim kolika je zainteresovanost za postojanje jedne Spanske lige u odnosu na zainteresovanost za kalifornijsku ili npr. za floridsku ligu koja je nikakva.

      Ne verujem da ce se ikad u Evropi zaradjivati ni blizu slicno kao u Americi, sto ne znaci da ne moze da se povecati prihod, u prvom redu malo vecom profesionalizacijom lige. Ko je uopste Jordi da odredjuje pravila, i koja su pravila uopste? Ima li ta liga neke standarde uopste ili sve zavisi od jednog coveka? Nek objave koji su standardi za dobijanje A licence pa da puste klubove da nekim dugorocnim planiranjem i organizacijom probaju da ih dostignu.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Ima li gif negde tog poena?
        Ovo treba da bude duhovito?

        Comment


        • Originally posted by Manda77 View Post
          Ovo treba da bude duhovito?
          Ne, treba mi za ličnu kolekciju. Imaš?
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Bar je ceo crveno beo🔴⚪️🔴⚪️ .. ne mozemo da krenemo ka autobusu koliko navijača ima ispred hale..

            Alimpije ...
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Pazi svalercinu, zena na 500km od njega, a on se provodi na crnogorskom primorju

              Comment


              • Estonski kup Tarvas-Parnu lupam sad, karta je 3-5-10e npr..Ovde je karta ..5e..ZA EVROLIGU.... EL napada velike centre, ide Minhen,uskoro ce i London..Sigurno ce pokusatii Pariz da ubace...Asvel sa ovima iz NBA se otima uveliko....Mi gledamo i ne pomeramo se po cantimentra..Imamo idealnu sansu, onu koju je imao i kkp, cak i dosta vecu...Ovo ako se propusti, to ce biti put bez povratka.

                Mora se gledati long term i ozbiljno razmisljati o nacinu finansiranja. Za 3-4-5 godina, ova liga ce se zatvoriti, oni ka tome teze...Bez velikih centara, nije moguce i velika lova, to je bar jednostavno..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Pariz i treba da ubace, a London je pisanje uz vetar. Tako se pokusao i fudbal afirmisati u USA pa pojeli govanjce. Narod to ne prati, bole briga britance za kosarku i to nikakav novac ili Jordi ne moze da promeni.

                  Comment


                  • Gresis. Nije da ih je bas briga. Npr Glazgov ima veliku halu i uvek je puna, London Lions ne mogu da se setim ali imaju ljude. Njukastl isto oni su prvaci i Lester...Sad, ima i hala kao da igraju u skoli.Ipak pratim njihove forume i ligu, ima prenosa..Nije bas da nema ljudi. Nisu svi ''strucnjaci'' kao ovde ali dodju ljudi.

                    London jepoceo ulagati, doveli su reprezentativca njihove zemlje, solidan igrac ali deluje kao da napreduju. Puni su krs amerikanaca ali nije da ne moze. Naravno fudbal je NO1 ali ima dovoljno ljudi i za kosarku. Oni ce otici na utakmice kao na izlazak, platiti kartu, najesti se, popiti piva, drati se i to je to...Nece imati trener toliki pritisak kao ovde hehe..

                    Nemaju oni ni toliko lose mlade generacije, dosta njih je u NCAA. Moglo bi se tu fino uraditi ako udje novac. Ima solidnih igraca tamo, prave bazu repke u domacoj ligi.Achara je tamo vec par sezona, Votson..ima ih...

                    Mada izvan tih foruma, siroka masa ne zna ni pravila sa ovima sa kojim sam pricao kako god imace bazu publike..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by kankkunen View Post
                      Najbolje i jedno i drugo, A licenca i avion ... kao Žalgiris
                      O čemu mi divanimo, a nema za šta pas da nas ujede
                      Sve vidim, i naslućujem da nema pas za šta da ujede...ali nekako bih voleo da se momci ne zlopate po aerodromskim klupama.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Pariz i treba da ubace, a London je pisanje uz vetar. Tako se pokusao i fudbal afirmisati u USA pa pojeli govanjce. Narod to ne prati, bole briga britance za kosarku i to nikakav novac ili Jordi ne moze da promeni.
                        A i za fudbal u USA gresis. To je liga sa najvecom stopom rasta uz Kinu. Koliko su novih stadiona digli za zadnjih 5,6 godina. Prenosi su svuda. Plate prosecne se triplirale za 6-7 godina.

                        Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          A i za fudbal u USA gresis. To je liga sa najvecom stopom rasta uz Kinu. Koliko su novih stadiona digli za zadnjih 5,6 godina. Prenosi su svuda. Plate prosecne se triplirale za 6-7 godina.

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Popularan je fudbal u USA. Negde sam procitao podatak da od svih sportova najvise dece krece na fudbal.

                          Comment


                          • Originally posted by Antona View Post
                            Popularan je fudbal u USA. Negde sam procitao podatak da od svih sportova najvise dece krece na fudbal.
                            Upravo tako, evo malo i statističkih podataka koje potkrepljuju takvo mišljenje, broj fudbalskih klubova, fudbalera, gledanost etc.
                            Soccer in the U.S. - Statistics & Facts

                            Soccer – football outside of the United States – is one of the most popular sports in the world. The sport’s origins trace back to the second half of the 19th century in Britain. Prevalent in Europe and South America, the sport has enjoyed a growing popularity among Americans. The number of soccer players in the U.S. has steadily increased since 2009, rounding up to almost 15 million in the spring of 2015, the highest number to date. More teenagers are playing soccer in the U.S. than ever before. The number of participants in U.S. high school soccer programs has recorded an all-time high in the 2014/15 season, with over 800 thousand boys and girls playing the sport across the country.


                            The women’s national soccer team performance in the last decade is one of the reasons the sport’s popularity has risen in the U.S. The women's national soccer team is currently considered the best women’s soccer team in the world, according to FIFA. They have won a total of three FIFA Women's World Cups, four Olympic women's gold medals, and ten Algarve Cups. The men’s national team, on the other hand, is not as successful as the women’s team, ranking mid tier in FIFA’s world rank.

                            Major League Soccer (MLS) is the main professional soccer league in North America, and has seen its popularity rise over the past few years. Attendance at MLS games has improved from around 1.8 million in the spring of 2008 to three million in the spring of 2015. Average per game attendance at MLS games stood at around 21 thousand, which is more than the NBA and the NHL average game attendance. When comparing average MLS game attendance to other soccer leagues around the world, the North American league is still far behind. For example, the German Bundesliga, the best attended soccer league in the world, has an average of 43 thousand fans per game.

                            The Seattle Sounders and LA Galaxy are two of the most prestigious teams in the MLS. They lead the league in revenue, 50 million U.S. dollars and 44 million U.S. dollars respectively, as well as in team value. LA Galaxy is the only team with five MLS Cup trophies. Players such as David Beckham and Landon Donovan, considered one of the best American soccer players of all-time, were part of the LA Galaxy roster in the past.
                            https://www.statista.com/topics/2780/soccer-in-the-us/
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Upravo tako, evo malo i statističkih podataka koje potkrepljuju takvo mišljenje, broj fudbalskih klubova, fudbalera, gledanost etc.
                              Kada pricas sa Amerima, mnogi pominju da su pre svega u skoli, a neki i na faksu igrali (evropski) fudbal. Ogroman je broj devojaka (poredim sa Srbijom, gde je to tek u zacetku). Velika su (sportska) nacija, imaju sjajne uslove (broj ljudi i infrastruktura), samo je potrebno da neko prepozna izvor profita...
                              Nazad na kosarku. U srednjim skolama su mnogi imali saigrace iz Srbije (psovke i osnovna komunikacija se jos pamte) i ako nas znaju po necemu, to je basket.

                              Comment


                              • Nema se sta dodati na ovo...moram priznati da nisam bio upoznat sa tim informacijama. Ostaje samo da se vidi ono sto je najbitnije - koliko ce ti dogadjaji kod njih biti gledani na TV, i praceni u svakom smislu od strane sirokih narodnih masa, jer to je ono sto donosi sponzore.
                                Tu ce biti problema, jer je u kontinentalnoj Evropi kosarka sport u prvih 5 po popularnosti i pracenju, a u Americi (u poredjenju sa fudbalom) vec sada suvereno vladaju americki fudbal, hokej, nba i bejzbol, a u Engleskoj (u poredjenju sa kosarkom) sem fudbala pregrst drugih sportova - kriket, hokej na travi, atletika, ragbi, biciklizam, tenis, golf pa cak i snuker.

                                Glavni problem sa kontinentalnom Evropom je i nejedinstveno trziste. Da li ce neki sponzor npr. iz Spanije imati zelju da ulozi novac ako ce se njegova reklama videti u Rusiji, balkanu i Turskoj? Pa samo ako u tim zemljama ima trziste za svoj proizvod ili uslugu. To jos uvek nije slucaj, i iz tog razloga imamo po 5 timova iz Spanije ili Turske, jer to znaci veliki broj utakmica u okviru te zemlje za koju sponzor ima najvise interesa da ulaze.
                                Last edited by mmajstor; 18-12-17, 09:43.

                                Comment

                                Working...
                                X