Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam jos uvjek pod utiskom sinocne utakmice neverovatni smo Sasa je cudo od trenera MJK zasluzio dozivotni ugovor idemo dalje.

    Comment


    • MJK:

      Spoiler
      Nije verovao Turcima Petar Jagodić, mladi paroh Crkve Svetih apostola Petra i Pavla. Zato je dobio nadimak Kuridža (neverni pop na turskom). Nije verovao ni Mlečanima. „Hoćemo da smo svoji, moj konte, kao sve živo, da u tome ustrajemo i to je sve", poručivao je Veneciji.


      A njemu su verovali; za njim je krenulo deset hiljada bivših uskoka. Hteli su slobodu. Osvojili su je.

      Bilo je to 1704. godine. Biovičino Selo blizu Kistanja. Pet godina je prošlo od Karlovačkog mira, granica između Austrije i Turske na Savi, odnosno Mletačke Republike i Turske se utvrdila, na herojske podvige dalmatinskih uskoka počelo je da se zaboravlja.

      Mletačka vlast u Dalmaciji je na zemlju koju su tamošnji uskoci oteli od Turaka raspisala poreze; počeli su i da razoružavaju narod, a pritisak Venecije da se pravoslavno stanovništvo prevede u katoličku veru samo se pojačavao.

      I onda je pop Jagodić organizovao pobunu. Najveću tog vremena. I najuspešniju. Kuridžina buna trajala je pune dve godine i onda ju je mletačka vlast na prevaru slomila. Pop Jagodić je osuđen na 40 godina zatvora u mraku. Kaznu je služio i odslužio u Veneciji.

      Posle 40 godina u mraku venecijanskog kazamata, izveden je na svetlo i tog trenutka je oslepeo. Iako slep, slomljen, star, mletačka država nije dozvolila da se vrati u rodne Bilišane. Nije htela da se zapamti pop Jagodić Kuridža.

      Ali koliko god su države koje su vladale na prostoru oko Kistanja i Knina trudile da se pop Kuridža zaboravi narod ga je pamtio. Njegova porodica ponosno je nosila i njegov nadimak pored prezimena Jagodić.

      Od 1995. godine Kuridžino rodno selo Bilišani i Biovičino Selo gde je služio u Crkvi podignutoj 1524. godine potpuno su pusti. Narod je proteran. Najviše u Srbiju.

      Tako je 1995. u Zapadnu Srbiju, u Požegu, u osmoj godini, došao i Marko Jagodić Kuridža. Prezime i nadimak ukazuju od kojih je. I kakav je.

      Danas ima 33 godine. Bavi se košarkom. I to je bila teška priča: od Požege preko Novog Sada, Zapadne Hercegovine, povratka u Hrvatsku posle svega, Češke i Belgije, malo slovenačkog mora i onda – kada se to ne dešava – desila mu se velika stvar.

      Zvezda.

      I tu negde na njegovom novom početku, koji bi za sve druge pored toliko mlađih, talentovanijih, kvalitetnijih bio kraj, u Beograd su došli Rusi. Od onog 20. oktobra prošlo je 76 godina ali, utisak je, sa sličnim samopouzdanjem kao tada.

      Ruska armija stigla je na poziciji četiri sa Gruzijcem koji se smatra najboljim igračem na tom mestu u Evroligi; sa Nemcem, Amerikancem i Rusom kao zamenama. Zvezda je tu najslabija, novi Amerikanac još nije zaigrao i morao je da im se suprostavi Jagodić Kuridža.

      Nije verovao potomak nevernog popa iz Biovičinog Sela da su Šengelija, Vojtman, Klajburn i Kurbanov bolji od njega. Pokazao im je da nisu. Kako onda da ne poveruju i ostali Zvezdini uskoci.

      Kuridžina buna, 316 godina kasnije deluje sasvim logično.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Malcom Delaney koji je baš aktivan na Twitteru sinoć pratio i komentarisao naš meč
        Samo odabrano društvo!

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ladno si bio... jel pustaju ove sa sezonskim kartama ili je nesto trece?
          Otkud bi ti znao, i to što kažeš.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Stigao (O) Brajant

            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

            Comment


            • Znači, danas je definitivno petak.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Odlično pojačanje.
                Svaka čast braćo.

                Sent from Kontraš Slack Montenegro
                Last edited by Митрополит Слаковски; 23-10-20, 18:28.

                Comment


                • Originally posted by Митрополит Слаковски View Post
                  Odlično pojačanje.
                  Svaka čast braćo.

                  Sent from Kontraš Slack Montenegro
                  Dobro došao na forum
                  Spoiler
                  Osim ako nisi klon a i onda si dobro došao ako ne truješ po forumu
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Dobro došao na forum
                    Spoiler
                    Osim ako nisi klon a i onda si dobro došao ako ne truješ po forumu
                    Hahaha nisam nisam.
                    Bolje vas našao pa da se družimo lijepo.

                    Comment


                    • Prvo sam pomislio da je Chiwwi
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Comment


                        • Nešto najlepše što obitava srspkom sportskom scenom ove sezone je naš KK, greota je od Boga sto nas muči ovim virus pričama, tražila bi se karta više u Areni.

                          Comment


                          • За АБА је најбоље да нам дају титулу да не узимамо вријеме ни ми њима ни они нама

                            Comment


                            • Mislim da smo Sasa i mi prava mera. Ovde moze da sprovodi svoj sistem bez da ga miniraju neke razmazene zvezde koje su neminovno sastavni deo rostera bogatijih timova. A mi boljeg od njega tesko da cemo naci. Tako da se lepo obavezemo dozivotnim ugovorom s njim i to je to.

                              Comment


                              • Ništa doživotno nije dobro jer vremenom stvara "žabokrečinu", ponestaje motiva....ali treba neki ugovor na 3-4 godine kako bi se zaokružio ciklus a zatim bi tu trebao doći neki novi koji se priprema i peče u tom periodu.
                                I ciklus ne mora (ne treba) očekivati neki epohalni uspeh već da u toj zadnjoj godini tim i klub budu u najvišoj tačci sa ovim trenerom i ovom filozofijom igre.
                                Znam, cigani odmah nakon pobede nad CSKA osvajaju EL i pitaju ima li ko jači a realno mi ako u te 3-4 godine jednom dođemo do famoznog F-4, da se bijemo u pedu od F-4 mesta do BG i to peške. Za to je potreba finansijska stabilnost i vreme jer i jedan Žoc kada preuzme klub i ima budžet od jbmligakolkomilionaevra ne uzima EL odmah ni svake godine. Mi sa našim finansijama ako uđemo u tih 4 jeste kao da smo osvojili NBA.
                                P.S.
                                Plate u pojedinim EL klubovima su milionske u evrima a kod nas je najveća (pretpostavljam) oko 500 K evra +/- 50 K evra.
                                Last edited by nebitan; 24-10-20, 16:07.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X