Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Ukradoh s drugog foruma, neće se ljutiti čovek.
      Loyd-ov usage% je 34.2, a JOB-ov 32.6. Naravno, njih dvojica su trenutni lideri EL u tom segmentu. Ako bi se pravila lista igrača sa najvećim usage% u poslednjih 20 sezona EL, ta lista bi izgledala ovako:

      1. Alexey Shved 36.0 Khimki (2019-20)
      2. Sofoklis Schortsanitis 35.7 PAO (2012-13)
      3. Alexey Shved 35.0 Khimki (2017-18)
      4. Jordan Loyd 34.2 Crvena zvezda (2020-21)
      4. Nathan Jawai 34.2 Unics (2011-12)
      6. Mike James 34.1 CSKA (2019-20)
      7. Lynn Greer 33.9 Slask (2003-04)
      8. Miloš Vujanić 32.8 Partizan (2002-03)
      9. Johnny O'Bryant 32.6 Crvena zvezda (2020-21)
      9. Nikola Peković 32.6 PAO (2008-09)
      9. Keith Langford 32.6 Unics (2016-17)...

      Dakle, ako se neko do sada pitao zašto nam je igra go kurac i zašto ne ličimo ni na šta, evo i odgovora. Bravo Obradoviću.
      Nije to tako loše društvo kao što se predstavlja(prvih 10 su od 33-28 USG%):

      Ukoliko bi ja trebalo da biram ko ce mi zavrsavati napade naravno da bi to bili najbolji igraci(Lojd i Dzoni kod nas). Uvek je bolje podsticati protagonizam kod najboljih igraca jer su tako vece sanse da uradis ono zbog cega se i igra kosarka: da postignes kos. Na ovom gore spisku su sve odlicni igraci i odlicni timovi i vode ih odlicni treneri. Nije pravo merilo ovaj USG%, bar za nasu ekipu, jer ova dvojica kvalitetom daleko odskacu od ostatka tima a i imas situaciju da Dzoni izbaci loptu Dedi ovaj nece da sutne nego mu vrati nazad ili Lojd doda loptu Lazicu koji je sam na trojci i ovaj ne sutne nego vrati njemu koji je pokriven i koji mora da sutira preko ruke jer istice napad. Samim tim povecavas USG% kod ovog dvojca. Ovi ostali timovi imaju daleko bolje saigrace koji su mnogo opasniji po kos pa opet njihovi najbolji igraci imaju visok USG%

      Nije nas problem USG% od njih dvojice vec sto ih saigraci teraju na to. Odsustvo kretanja, kukavicko vracanje lopte kad si sam i ne smes da sutnes trojku(za ovo bi mi igrac isao na hladjenje bar 2 nedelje pa taman zavrsio poslednji u takmicenju), odsustvo blokova(obicno igraci ne vole znojava muska tela i sporadicno pomeranje bubrega ali posao to trazi...). Koliko su puta samo uvalili Dzoniju i Lojdu sinoc loptu, na 3-5s pre isteka napada i evo ti gledaj sta ces sa njom.
      Dzoni je sinoc odigrao jedan dobar mec, naravno uvek mogu da se nadju zamerke( oni sutevi iz okreta umesto rudarenje ispod kosa) ali realno to je on, to je njegova igra. Znali smo kako ce da sutira i kako igra. Nas mnogo veci problem od Dzonija je staticnost ostatka ekipe. Sinoc, kad god je Dzoni dobio loptu uvek su bila najmanje dvojica igraca oko njega == jedan nas igrac uvek ceka sam i dokon. Ne znam koga da krivim sto nam lopta uopste ne kruzi u napadu, trenera ili igrace. Sigurno im Sasa nije rekao stanite i ne mrdajte se i cekajte da vidite sta urade Lojd ili Dzoni. A sa druge strane uvek je trenerova krivica kako mu tim izgleda.

      Comment


      • Po meni Loyd i Walden nisu losiji tandem od Puntera i Berona. Stratos je bio povredjen veci deo prosle sezone. Djenka je bio uzsan celu sezonu. Gist je ne racunajuci prvih 15 dana sezone bio rekreativac. Stimac ko Stimac. Roch nije bolji cak ni od mucenog Lukasa. Ostatak tima manje vise isti igraci. Prednost proslogodisnjeg tima je na poziciji prvog pleja gde je Lorenco ipak klasa za Hola. I to je to. Ipak, meni se kosarka iz februara i marta dok nije sezona prekinuta koju smo igrali mnogo vise svidja od ove. Sto implicira da je Sakota bolji trener od Obradovicazm. Ja drugo objasnjenje nemam.
        Last edited by Storm; 04-12-20, 19:45.

        Comment


        • https://www.maxbetsport.rs/kuzmic-os...esrece-250139/

          Kad se vec na svakom koraku pljuje lazic valjalo bi da moralne gromade ovde pljunu ovo govedo u pravom smislu te reci, mene bi odrali, zatvorili bi me na 20god sto i treba i sto bi i bilo pravedno, a ovog? Samo 4000evra, a vamo mitrovicev sin gazi decu i isto nista....jbm ti drzavu i zemlju

          Comment


          • Boze kakvo razocarenje Sale Obradovic. Nadao sam se da je barem bolji od Alimpija i Sakote. Znao sam da ce sezona biti bulja kad nismo uzeli Radonju ali ovakvom raspadu se niko nije nadao na samom pocetku sezone.


            Fudbal gotovo da ne gledam a sad sam u fazi da mi je fk zanimljiviji od kk. Da nema korone na EL mecevima ne bi bilo ni 3k navijaca. Na veliku radost moje zene, jos jedna dosadna sezona, bez ikakvih uzbudjenja.
            Kad se samo setim koliko sam odlepio za Zvezdom koju je vodio Radonja. Sta bih dao da mi se takav osecaj povrati, pa koliko god trajao... jer nema mnogo stavri u zivotu koje mogu toliko da me otkace. Ovo sranje od kosarke nema potrebe da se gleda. Gubljenje vremena.

            Edit- Karamazov, de odbanuj Dekarda bar na 7 dana, da ga tovarim malo
            Last edited by Antona; 05-12-20, 02:37.

            Comment


            • Originally posted by Antona View Post
              Boze kakvo razocarenje Sale Obradovic. Nadao sam se da je barem bolji od Alimpija i Sakote. Znao sam da ce sezona biti bulja kad nismo uzeli Radonju ali ovakvom raspadu se niko nije nadao na samom pocetku sezone.


              Fudbal gotovo da ne gledam a sad sam u fazi da mi je fk zanimljiviji od kk. Da nema korone na EL mecevima ne bi bilo ni 3k navijaca. Na veliku radost moje zene, jos jedna dosadna sezona, bez ikakvih uzbudjenja.
              Kad se samo setim koliko sam odlepio za Zvezdom koju je vodio Radonja. Sta bih dao da mi se takav osecaj povrati, pa koliko god trajao... jer nema mnogo stavri u zivotu koje mogu toliko da me otkace. Ovo sranje od kosarke nema potrebe da se gleda. Gubljenje vremena.

              Edit- Karamazov, de odbanuj Dekarda bar na 7 dana, da ga tovarim malo
              A i Radonja je bio nesavršen, imao je taj P&R u napadu i njega se slepo držao, sve ostalo je bilo iznuđeno rešenje. Teška srca moram napisati da sam i ja razočaran našim izgledom i načinom kako SO vodi utakmicu i kako izgledamo na terenu. Meni kao navijaču sve to izgleda loše a opet nadam se (kao što sam se nadao kada je SO preuzeo tim) da će to sve izgledati bolje i da će se na kraju materijalizovati kroz titule ali i dobar plasman u EL..nada me još uvek ne napušta
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Izgledacemo mi bolje ako se pogodi sa plejmejkerom. Ja tu nemam dilemu. Odbrana je nama mocno oruzje veci deo utakmica. Ono sto mene brine je taj napad koji je potpuno jednodimenzionalan i sa mnogo individualnih resenja. Neko ce reci nemamo centre za pik igru, pa majku mu jebem koji si ih kurac skautirao onda. Jedan pik centar i jedan pipac vrha table je nesto sto uglavnom sve ozbiljne ekipe imaju. U teoriji Kuzmic i Teri jesu to, ali prvi se nikad zapravo nije vratio na nivo od pre povrede, a drugi je urnebesno glup decko. Kosarkaski glup i neuk. Ne vredjam ga licno. Moze on van parketa da bude i doktor nauka. Zameram Sasi losu procenu, ali mu najvise zameram divljastvo koje tolerise u napadu. Vise bih voleo da izgubimo 15 lopti u timskoj kosarci, pa ce to vremenom da se smanjije, nego ovo ispucavanje pojedinaca i bacanje cigli na kos. Realno kurac od kosarke.

                Comment


                • Sve je tacno sto je napisano. Treneru ipak treba vise vremena da od skupine igraca napravi tim. Smesno je sto neki misle da bi sa Radonjicem to izgledalo nesto drugacije. Pa kako je izgledala Zvezda u prvoj sezoni kada je dosao u klub? Koliko je trebalo da ta igra pocne da lici na nesto... sezona ipo??

                  Comment


                  • Sjebali smo sa selekcijom na poziciji 1 i 5.

                    Ne može se sad tu uraditi ništa puno više od ovog trenutno, a i mi cigani smo malo nezahvalna publika jbg.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Sve je tacno sto je napisano. Treneru ipak treba vise vremena da od skupine igraca napravi tim. Smesno je sto neki misle da bi sa Radonjicem to izgledalo nesto drugacije. Pa kako je izgledala Zvezda u prvoj sezoni kada je dosao u klub? Koliko je trebalo da ta igra pocne da lici na nesto... sezona ipo??
                      Podrska Sasi.
                      Ali ne poredimo dolazak DR u Zvezdu i Sasin dolazak.
                      DR je dosao u eri dominacije Partizana a Sasa je dobio vrlo stabilan klub koji je dugogodisnji ucesnik EL.

                      Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Do kog datuma Ročesti pleše?

                        Comment


                        • DR je imao malo i sreće što je tada u Srbiji postojao jedan jak Radnički iz Kragujevca, pa smo odande pokupili Kalinića i Jovića koji su posle nosili klub dve ili tri sezone na svojim leđima, te što je Miško hrlio da nam podari najboljeg talenta da igra za nas.

                          Ja se ne sećam kad smo mi doveli domaćeg igrača, talenta, a da nije iz FMP-a, pri tom da je taj igrač kadar da odmah zaigra u prvom timu.

                          Mega npr. ima dva ili tri takva i prosto mi je nejasno što ne probamo da ih angažujemo, posebno Petruševa jer smo blago rečeno loši sa igračem na poziciji 5. Možda isti ne bi bio bum u prvoj sezoni, ali uz pažljivo biranje minuta u narednoj bi bio naš glavni igrač.

                          Pa poslednji igrač kog smo mi doveli od Miška je stranac, Enis.

                          Radonja je pri tom imao tim čiji je glavni deo baziran na domaćim igračima.

                          Sada su tu samo stranci sa sporednom ulogama Davidovca i Kuridže.

                          Ono što je nekada radio KK sad radi FK, gradi bazu na domaćim talentovanim igračima, odnosno skuplja najveće talente ove zemlje kod sebe u nedra.

                          Comment


                          • Originally posted by Tesla/24 View Post
                            Do kog datuma Ročesti pleše?
                            7.12

                            Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Najava Aba derbija

                              Ekipi su se nakon reprezentativne akcije u Finskoj priključili i Aleksa Radanov i Boriša Simanić, pa će trener crveno-belih moći da računa na sve raspoložive snage.


                              https://kkcrvenazvezda.rs/2020/12/05...iv-buducnosti/

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Sve je tacno sto je napisano. Treneru ipak treba vise vremena da od skupine igraca napravi tim. Smesno je sto neki misle da bi sa Radonjicem to izgledalo nesto drugacije. Pa kako je izgledala Zvezda u prvoj sezoni kada je dosao u klub? Koliko je trebalo da ta igra pocne da lici na nesto... sezona ipo??
                                Odakle taj animozitet prema nasem najvecem i najboljem treneru u istoriji KKCZ ako ne racunamo Rolan Garos...al bez sumnje da ces ga ti racunati.

                                Naravno da Sasi treba vremena i kontinuitt je dobra stvar, posebno sto mora da radi sa gosn Nebojsom Covicem a to sem Radonje niko nje izdrzao dugo...puna podrska treneru i na kraju sezone ide seca ako je potrebna jer niko nije veci od KKCZ...pa ni Obradovic..koji se malo uspavao na lovorikama jer je Zvezdino dete i navijaci su ga overate skroz..

                                Kad se setim tima koji je Radonja preuzeo pa sa Simonovicem napravio naseg najboljeg strelca, od Milera top igraca, Zirbsa igraca,Jovica, Kalinica, Blazica, Gudurica EL kalibar...izvlacio sve najbolje od igraca koliko je moglo....ja se upravo tome nadam da Sasa izvlaci najvise od svakog a ne samo od par igraca...

                                Mene fascinira kako neko moze da pravde JOB-a...drugi se sklanjaju i nece da sutne pa dobrocudni JOB mora faydway sa 6metara,,,treba i njemu vremena, ali suludo je pricati da nije u njemu problem vec u svima ostalim zato sto nema protoka lopte...

                                SO je generalno posle Albe postao ISO trener i tako mu timovi i igraju...sve u svemu dajmo vremena da covek zavrsi sezonu i ocekujem sledece puno novih imena,posebno domacih...

                                Najsramniji deo je sto Nebojsha Covic castio sa 2+ godine Kuzmica umesto da ga otpusti...bas sramno, kao i kazna koju je dobio Kuzmic..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X