Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ono što upada u oči je različit odnos trenera prema igračima. Pojedini igrači su toliko izloženi kritikama, urlanju,da i ono što su znali čini mi se kao da više neznaju ili su totalno izgubili samopouzdanje i veru da mogu odigrati kvalitetno. Rit trpi ogroman pritisak sa klupe, sinoć posle jedne greške (namerna Voldenu) je iste sekunde uz kritike klupiran. Imam utisak da se prema većini "vodonoša" nekako loše, tvrdo, ophodi SO i to je posledica npr kada pojedini igrači otvorene pozicije propustaju i prosledjuju loptu ovim zaštićenim guzanima.

    Ročesti, njegova organizacija napada je otprilike negde na 9-10 metara od koša. Dotle ga bilo koji bek pusti i tu je zid.
    U odbrani, ono što je neprimetno i na šta se ne obraća pažnja, on je nikakva smetnja. Protivnički igrač bez imalo cimanja prevede loptu, prosledi kad hoće, kome hoće, gore, dole, levo, desno, a ovaj naš kao pena, vazduh. O kontaktu, duelu, skoku, bloku, uzaludno je pričati.

    Od onog JOB guzana, ogavniji, dronjaviji, igrač nije bio u klubu. Pero i Tadija su košarkaške i atletske gromade za ovog egoistu, sebičnjaka. Njegovim prisustvom u ekipi izgubili smo nekoliko bitnih, možda ključnih utakmica (tu dodajem i TR), a najviše na timskoj igri, "hemiji", čak se vidi to neko nezadovoljstvo u očima pojedinih igrača.
    Njemu trener baca "kosku" kad god se sretnu na aut liniji, kao i našim "prašinarima".
    Ono što najviše zabrinjava to je da nema pomaka i naznaka za nekom igrom, idejom bar šta bi trebalo da se igra.Čak i otvorimo utakmice i krene da se igra ozbiljno, odgovorno, smisleno, prvim izmenama sve pada i nastaje rasulo.
    Znam da je specifična sezona, možda i poslednja u EL za naš tim, treba imati razumevanja, ali ovakav javašluk(pojedinih igrača) ne pamtim da je bio i da se ikada tolerisao.
    Last edited by L a z a r; 04-12-20, 09:10.

    Comment


    • Originally posted by L a z a R View Post
      Ono što upada u oči je različit odnos trenera prema igračima. Pojedini igrači su toliko izloženi kritikama, urlanju,da i ono što su znali čini mi se kao da više neznaju ili su totalno izgubili samopouzdanje i veru da mogu odigrati kvalitetno. Rit trpi ogroman pritisak sa klupe, sinoć posle jedne greške (namerna Voldenu) je iste sekunde uz kritike klupiran. Imam utisak da se prema većini "vodonoša" nekako loše, tvrdo, ophodi SO i to je posledica npr kada pojedini igrači otvorene pozicije propustaju i prosledjuju loptu ovim zaštićenim guzanima.

      Ročesti, njegova organizacija napada je otprilike negde na 9-10 metara od koša. Dotle ga bilo koji bek pusti i tu je zid.
      U odbrani, ono što je neprimetno i na šta se ne obraća pažnja, on je nikakva smetnja. Protivnički igrač bez imalo cimanja prevede loptu, prosledi kad hoće, kome hoće, gore, dole, levo, desno, a ovaj naš kao pena, vazduh. O kontaktu, duelu, skoku, bloku, uzaludno je pričati.

      Od onog JOB guzana, ogavniji, dronjaviji, igrač nije bio u klubu. Pero i Tadija su košarkaške i atletske gromade za ovog egoistu, sebičnjaka. Njegovim prisustvom u ekipi izgubili smo nekoliko bitnih, možda ključnih utakmica (tu dodajem i TR), a najviše na timskoj igri, "hemiji", čak se vidi to neko nezadovoljstvo u očima pojedinih igrača.
      Njemu trener baca "kosku" kad god se sretnu na aut liniji, kao i našim "prašinarima".

      Ono što najviše zabrinjava to je da nema pomaka i naznaka za nekom igrom, idejom bar šta bi trebalo da se igra.Čak i otvorimo utakmice i krene da se igra ozbiljno, odgovorno, smisleno, prvim izmenama sve pada i nastaje rasulo.
      Znam da je specifična sezona, možda i poslednja u EL za naš tim, treba imati razumevanja, ali ovakav javašluk(pojedinih igrača) ne pamtim da je bio i da se ikada tolerisao.
      Ovo. Kancer tima.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Jos je rano pricati o sistemu Obradovica, ne bih dublje ulazio u to, ali sakupio je tim na kamari i sad pokusava da nesto da isfilozofira. Meni se juce samo svidela sekvenca u drugoj cetvrtini i uloga Davidovca koji je dobro koristio miss match situacije, tada je i odbrana delovala dobro i bilo je nestosto je donekle licilo na timsku igru. Kadsmo stigli rezultat u trecoj to je vise bila posledica raspada Makabija koji je imao tri napada cista na +13 da resi mec, ali tad je nastupio neverovatni Bender i JOB je ulazilo neki sutevi koji su bili van svake timske igre. Jednom smo se tako vratili protiv CSKA iz nicega sad je bilo previse.

        Niti imamoskorera na kecu,a 3 asistencije po mecu u EL su nista i taj doprinos je nizak,ali najvise zato sto ocigledno trener nema poverenja u PG pa loptu na izolacijama mahom preuzimaju JOB i Loyd...nesto je pocelo da se eksplatise Dedina visina i snaga..Mi da bi dobili EL mec treba da svi igraci daju neki doprinos...Juce smo gledali dva slicna tima, jedini faktor x za Makabi je bio Hanter koji je pocepao nasu centarsku liniju. Kuzmic na pocetku 2+1 i nista, cak ni skok za tih 11minuta.

        Idu tri ''laksa''meca na papiru, ali za nas najteza, mislim da su nam najvece sanse protiv Olimpijakosa..madai oni imaju timski koncept,a Alba nam klasicno ne lezi...to su timovi koji igraju timski i koji dizu formu iz meca u mec...manje vise na svakom tommecu su nam sanse 50/50% 2-1 je uspeh...

        Nikad mi nece biti jasna recenica Covica da ovde ne mogu proci strani treneri, meni to nikako ne stoji. Prvo sto smo ograniceni sa izborom trenera,drugo sto svivodeci klubovi mahom imaju strance za trenere a mi nismo vise tim koji je sastavljen od domacih graca. Koncept mora domace na klupi ali ne i na terenu mi nije jasan. Jos manje mi je jasno da smo uveli porodicni koncept u klubu,ali wh cares..

        Dejove sezone ne mogu da se porede sa ovim, posto je ono bio proces stvaranja a jos nijednom treneru nije uspelo da uradi ni ono sto je DR uradio u prvoj sezoni tu mislim na 1/2 EC a posle i EL koja se igrala dobro.

        Ovo jeste pocetak sezone,ali se polako vracamo u realnost i trenutno smo jedino iznad Himkija koji je imao covid probleme i igrao sa drugim postavama. Smatram da nije sve izgubljeno,ali se mora nesto uraditi. Mi kao navijaci ne znamo sta je i kako je Hal? PA KO TREBA DA ZNA? Od samo udarca u jaja, doslo je do toga da dva meca pauzira i da mora da proba kilavi slavko...

        Nas dragi predsednik vucic Covic je rekao da napadamo F8 i tako treba da budu nasa ocekivanja, ali treba dublje zavuci ruku u dzepi dovesti pleja. Pangos je morao da se ide u startu sa all in ponudom,a ne prckati ga...to je kraj price i zao mi sto je sto nismo bili kokretniji...

        Sve u svemu ova sezona i jeste qrton, i treba je sto pre zaboraviti i da bude kao deo stvaranja necega za sezonu posle...mei sve ovo deluju na silu, kasni dolazak cak tri igraca nije tu nista pomogao...opet kazem, rezultati su iznad nase igre cak i sada...ne igraju kosarku imena vec tim....a mi trenutno nismo tim vec raspustena banda gde nema dobro podeljenih uloga i to je fakat. Igracemo mi bolje kako sezona odmice,ali ce i drugi...I dalje nije jasno sto smo selektirali tim kasno... promenili ceo tim u grupu gradjana....

        Mene je vec smorila ova sezona..pisao sam da trenutno ne mogu da se indetifikujem sa ovim timom i mislim da Covic radi veoma lose poteze od kad je Dejan otisao iz kluba, stavise jedini dobar potez mu je bio sto mu nije dao otkaz posle Cibone,a i to je zato sto smo imali EL u dzepu, da nije tako bilo ne bi bilo ni magije..

        Svi nesto rade a mi tapakamo u mestu,lepo je kad drzava sipa, ali taj koncept drazvno porodicni ne prija EL...i jasno je da su Bayern i Lyon radili korenite promene i ulaganja iz sezone u sezonu da bi dobili licence. Ne govorim za igracki kadar vec klupsku filozofiju i sistem.

        Pa za nas je Alba ne sistem, vec sistemcina kojoj nismo ni blizu. Svesn svojih mogucnosti i rada u okviru njih. Prave temelje i jednom ce i oni sagraditi te spratove i popeti se neki stepenik vise. Mi kao navijaci ne zelimo da menjamo sistem kako u klubu tako i u drzavi, sto bi mi nesto menjali kad smo prvi i kad svi navijaju u zemlji za dva kluba...lepo je i ususkano..u prevodu, dostigli smo svoj limit i sad ne znamo vise sta i kako..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ne može se porediti naša pozicija i Alba koja ima sigurno učešće.
          Jedino što mi možemo, a to je odavno potvrdjeno, sa budžetom koji imamo, da pravimo i baziramo igru na čvrstini, timskoj igri u svakom pogledu. Nemamo mi mogućnosti da baziramo igru, kao sada, na jednom ili dva igrača. Imamo, ali su oni tanki za ostale EL ekipe, a tek onda pored njih dolazi do izražaja nedostatak kvaliteta ostatka ekipe. Jer kad naši "kapitalci" zabaguju nemamo nikakvo rešenje.

          Comment


          • Originally posted by L a z a R View Post
            Ne može se porediti naša pozicija i Alba koja ima sigurno učešće.
            Jedino što mi možemo, a to je odavno potvrdjeno, sa budžetom koji imamo, da pravimo i baziramo igru na čvrstini, timskoj igri u svakom pogledu. Nemamo mi mogućnosti da baziramo igru, kao sada, na jednom ili dva igrača. Imamo, ali su oni tanki za ostale EL ekipe, a tek onda pored njih dolazi do izražaja nedostatak kvaliteta ostatka ekipe. Jer kad naši "kapitalci" zabaguju nemamo nikakvo rešenje.
            Ne moze, ali mi smo imali duzi period da uradimo neke stvari koje jasno zeli EL. Lion i Bayern su poceli od pepela,posebno Bayern i stvorili polako veoma ozbiljan klub, jos se traze ali izgradnjom hale i sportskog centra za mlade oba tima su na pravom putu. Alba radi u okviru svojih mogucnosti,tim baziran na velikom gradu koji radi u okviru svojih moci i sistemski prave klub i to je proces koji traje. EL nama zavisi od jednog coveka..tacnije dva, coveka u coveku... i mi kao klub uopste nismo napredovali i i nasi temelji su slabi...a imamo materijala,ali ocigledno ne i dobre mmajstore..

            Zvezdi ne treba da budu rezultati u prvom planu, vec nacin kako doci do A licence...sa tim cmo dobiti i na rezultatima, potpuno sam siguran...ali u to niko n veruje zato sto im je ova pozicija idealna, ovde ljudi nisu spremni na promene..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Sinoc je SO mnogo pao u mojim ocima mislim kao trener i pedagog on JOBu nesme rec da kaze a na DeDu se dere ko nezdrav da sutne za tri pa nebi ti ni ja sutnuo zinat.
              Cista trenerova izgubljena utakmica tim nema ni glavu ni rep samo bjesomicno igramo 1 na 5 kosarku pa ako udje udje ako ne jebaji ga.
              Kosarka je pre svega kolektivan sport jedan Erik Spolstra ima ja mislim hiljade akcija sto napad sto odbrana u glavi.
              Ja sticem dojam da SO nekim igracima nesme rec reci a nekima jebe sve od do to je licemerje par exelanas mozda se varam ali imam takav utisak.
              Od stranaca jedino Kori i Dzordan su igraci EL kvaliteta ostalo popisaj.
              Ijos nesto mi ide opasno na kurac cim klubu krene lose u EL odma se menja ploca vise nije to prioritet nego ABA daj koga vi zajebavate.

              Comment


              • Saletova košarka me vraća u period Alimpijevića, s tm što je nesretni Alimpije imao skromniji, jeftiniji roster i manju platu, iskustvo, godine..

                Ja zaista ne znam gde su nestale one akcije sa početka sezone, ona otvaranja utakmice kada Loyd recimo krene po loptu pa samo ode na bekdor i završi sa lakim poenima.

                Svaki napad se svodi na silovanje JOB-a, prodore Lojda/Voldena, a ostali kad imaju šanse prangijaju. Užas.

                Comment


                • Originally posted by L a z a R View Post
                  Ne može se porediti naša pozicija i Alba koja ima sigurno učešće.
                  Jedino što mi možemo, a to je odavno potvrdjeno, sa budžetom koji imamo, da pravimo i baziramo igru na čvrstini, timskoj igri u svakom pogledu. Nemamo mi mogućnosti da baziramo igru, kao sada, na jednom ili dva igrača. Imamo, ali su oni tanki za ostale EL ekipe, a tek onda pored njih dolazi do izražaja nedostatak kvaliteta ostatka ekipe. Jer kad naši "kapitalci" zabaguju nemamo nikakvo rešenje.
                  Ako je to ideja, onda ne dovodiš rekreativca, slinu i glupana kao doselekciju.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Ukradoh s drugog foruma, neće se ljutiti čovek.



                    Loyd-ov usage% je 34.2, a JOB-ov 32.6. Naravno, njih dvojica su trenutni lideri EL u tom segmentu. Ako bi se pravila lista igrača sa najvećim usage% u poslednjih 20 sezona EL, ta lista bi izgledala ovako:



                    1. Alexey Shved 36.0 Khimki (2019-20)

                    2. Sofoklis Schortsanitis 35.7 PAO (2012-13)

                    3. Alexey Shved 35.0 Khimki (2017-18)

                    4. Jordan Loyd 34.2 Crvena zvezda (2020-21)

                    4. Nathan Jawai 34.2 Unics (2011-12)

                    6. Mike James 34.1 CSKA (2019-20)

                    7. Lynn Greer 33.9 Slask (2003-04)

                    8. Miloš Vujanić 32.8 Partizan (2002-03)

                    9. Johnny O'Bryant 32.6 Crvena zvezda (2020-21)

                    9. Nikola Peković 32.6 PAO (2008-09)

                    9. Keith Langford 32.6 Unics (2016-17)...



                    Dakle, ako se neko do sada pitao zašto nam je igra go kurac i zašto ne ličimo ni na šta, evo i odgovora. Bravo Obradoviću.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Laki21 View Post
                      Ako je to ideja, onda ne dovodiš rekreativca, slinu i glupana kao doselekciju.
                      Tu smo otprilike napravili opasan promašaj.
                      Nije mi jasno kako se tu pogrešilo s obzirom da se imalo vremena za sve, videti šta je neophodno za popunu postojećeg i tražiti odgovarajući kvalitet.

                      Comment


                      • Promaseno je sa pojacanjima. Osnova je dobra, ali nadogradnja katastrofalna. Ona igra sa pocetka sezone je potpuno nestala. Bilo je nekih rezultata priprema i videla se ideja. Dolaskom ove trojice je sve unisteno. Pritom nisu krivi njih trojica vec onaj ko ih je doveo a ne zna sta ce s njima. Plus je dozvolio da mu se useru u minuli rad.

                        Comment


                        • Ne znam,pricalo se kako na cetiri nam treba neko a tu smo imali tri igraca pa je dosao i cetvrti. Kec nam je falio i svi smo ocekivali prvog keca,oni su nam doveli kilavka. Trebao nam je od Terija i JOB jedan...ion da bue centar...samo onda je tu problem pokretljivosti..videli smo juce sta je Hunter uradio nasim centrima...ni pogledomga nisu stizali i napadao je perfektno...Terija je zidao a ove je pretrcavao...

                          Kuzmic ne moze duze od 10-15minuta a mi ga potpisali na dve godine jos..

                          Borovnicar je tek tuzna prica koja nece prestati tek tako jer on posle nas nema gde...a mi smomu kao duzni nesto...

                          Sve u svemu jako pomesan sastav i treba cela filozofija da se to sklopi u skladan tim...Videcmo vec protiv Buducnosti sta i kako..ali generalno sam razocaran rotacijom i minutazom igraca...Sale je trener dugo vremena, valjda zna sta radi..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Zamišljam Simanića da je igrao i odigrao kao ovaj nabedjeni dronjavko. Da je prosuo tri - četiri ključne lopte.
                            Zamišljam Ristića umesto npr Kuzmića, Apića umesto onog skakavca, Radanova - Ročesti (možda zbog pozicija, ali ni to ne menja smisao)
                            Gde bi bila greška, u čemu bi bili lošiji.
                            Ono što bi dobili, pored svih drugih prednosti, prostor za angažovanje još dva KVALITETNA strana igrača.

                            Comment


                            • Kako vole braca zvezdasi da opljunu posle poraza.. elem,mislim da ne treba ici u krajnost i ovu sezonu istrpite...prosto moramo uloziti u trenera kad vec nismo doveli najboljeg trenera u istoriji Zvezde...dati mu sansu skroz pa videti na kraju sta i kako.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Eh sad ristic i apic...da ne preterujemo...oni da valjaju nesto igrali bi el, znaci ne valjaju...nama su potrebni el igraci, a ne evrokup tipa volden, teri, hol, kuridza itd...ajd evolden jos i sluzi necemu, mada je i on realnp druga opcija na dvojci, znaci dobri el igraci ili bas ubice iz evrokupa mogu da igraju, ostalo smesno...kakav kuridza, teri, hol...to sve neki cedevita nivo

                                Comment

                                Working...
                                X