Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imali smo pred ove dve utakmice dva problema, problem sa Jenkinsom kao backup plejem, drugi na 4 izostankom MJK, izostao je i DD a on je deo oba problema zbog svoje versatilnosti.
    Prvi smo rešili time što su prenos lopte radili nekoliko igrača (čak i Lazić i Dobrić!), ali uglavnom Punter i Baron.
    Drugi nismo uspeli da rešimo i on nas je koštao pobeda . Sve je Šakota pokušao, sa Simanićem, Gistom, u jednom trenutku bili su čak i Jovanović i Štimac na parketu, nije bilo rešenja. Nije bilo pretnje unutrašnjom igrom, pa su Alba, a i Žalgiris radili full press na bekove, bilo im je bitno da što je moguće više da onemoguće šut za tri. Što im nije uspevalo u većem delu utakmice, ali naši bekovi zbog velike potrošnje tokom utakmice u presudnim trenucima su promašivali čak i otvorene šuteve.
    S druge strane, uništio nas je Sikma koga nije imao ko da čuva, mada cela odbrana je bila vrlo mekana, ako pustiš Aitove ekipe da šutiraju ugasio si ga, a kod njih su bukvalno svi bili razigrani. Pritom su nekoliko puta na nedopustivo brz način rešavali tranzicije, pogotovo na početku utakmice.
    Povratkom ova dva igrača, uz Stratosa rešićemo praktično sve probleme, i dosta drugačije će to delovati na obe strane terena.
    Šakoti ne može da se ospori da nije sve pokušao sa ovim rosterom igrača, protiv Žalgirisa na kraju je igrao sa 4 beka i Gistom.
    Sinoć umalo nije uspeo da pobedi uprkos ovim velikim problemima. Biće još vremena za popravljanje utiska, rezultata i igre. Glavu gore.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Sve to što pišeš jeste tačno, nema spora, ali hoćemo li zazmuriti na činjenicu da na platnom spisku imamo 18 igrača?
      Jel bilo perioda igre kad ama baš ništa nije išlo, jel se ista mijenjalo?
      Ni Kuzmica ni Simanica ni Berona kad Punter divlja itd...
      Koliko je bilo do toga što pričaš ima malo i naše krivice.
      Gledao sam uživo pa to je bila patnja, kako nas tako i njih. Oni skočili par puta kad se lomilo i tu je kraj, mi imali 2 faula do bonusa, bruka kako smo ih iskoristili, na off skoku Stimca koji nikako nije mogao do lopte i sl sitnice koje odluče ovakvu završnicu.
      OK ajd prosuli smo ovo al tim ima snage za još iznenađenja tako da podrška od mene, samo nek je borba.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Imali smo pred ove dve utakmice dva problema, problem sa Jenkinsom kao backup plejem, drugi na 4 izostankom MJK, izostao je i DD a on je deo oba problema zbog svoje versatilnosti.
        Prvi smo rešili time što su prenos lopte radili nekoliko igrača (čak i Lazić i Dobrić!), ali uglavnom Punter i Baron.
        Drugi nismo uspeli da rešimo i on nas je koštao pobeda . Sve je Šakota pokušao, sa Simanićem, Gistom, u jednom trenutku bili su čak i Jovanović i Štimac na parketu, nije bilo rešenja. Nije bilo pretnje unutrašnjom igrom, pa su Alba, a i Žalgiris radili full press na bekove, bilo im je bitno da što je moguće više da onemoguće šut za tri. Što im nije uspevalo u većem delu utakmice, ali naši bekovi zbog velike potrošnje tokom utakmice u presudnim trenucima su promašivali čak i otvorene šuteve.
        S druge strane, uništio nas je Sikma koga nije imao ko da čuva, mada cela odbrana je bila vrlo mekana, ako pustiš Aitove ekipe da šutiraju ugasio si ga, a kod njih su bukvalno svi bili razigrani. Pritom su nekoliko puta na nedopustivo brz način rešavali tranzicije, pogotovo na početku utakmice.
        Povratkom ova dva igrača, uz Stratosa rešićemo praktično sve probleme, i dosta drugačije će to delovati na obe strane terena.
        Šakoti ne može da se ospori da nije sve pokušao sa ovim rosterom igrača, protiv Žalgirisa na kraju je igrao sa 4 beka i Gistom.
        Sinoć umalo nije uspeo da pobedi uprkos ovim velikim problemima. Biće još vremena za popravljanje utiska, rezultata i igre. Glavu gore.
        Slozio bih se da je Sakota sve pokusao sto se moze pokusati. Samo Dzenkins jeste igrao pleja i to jedno vreme veoma dobro, kako u napadu tako i u odbrani. On je igrac koji nama treba sa loptom i kad ju je imao u rukama on je igrao dobro do one zavrsnice. Jedini krivac za poraz je po meni Panter koji je uzeo kljuceve tima u svoje ruke.

        Pa jel si video one suteve na kraju provg koji su usli 3/4 ali to je rezultiralo da na kraju vidi samo kos i jako lose vodi napade a ostali su bili prakticki hladni i bez kvalitetnih akcija za njih.

        Situacija gde Dobri sutira trojku to najbolje pokazuje,bilo mi je u fazonu bogu hvala da mogu ija da sutnem i ako sad ne sutnem necu nikada....

        Gist je za 20+m imao 0 skokova, a Simana je poceo da igra dobro u odbrani nad Sikmom bas u drugom delu meca i onda nepoverenje u njega i klupa...meni to nije jasno, pa nije finale L da ne mozes malo da rizikujes a meni je delovalo kao da se bar maloopustio ili pak napalio....

        Sta smo to mi iskreirali za nase centre? Kako je Noko dva puta istrcao kontru i zakucao..covek po statistici nije imao epohalni mec, ali on je nas unistio vise nego Sikma..zatvorio je reket i usro se Stimcu u zivot.

        Mene poraz ne boli, ok je izgubiti i ova dva meca, mene vise brine sto nema igre, nema protoka lopte, sve se radi na suv individualni kvalitet i kad dodje tim imamo zestokih problema...

        Ne mozes da pomazes na centru a vamo ti ostaje top suter sam xx puta...neke stvari su tu bile tanke...Panter je stoper za loptu,mora ga Sakota ukrotiti ili smo najebali..covek sutira 10+ lopti po mecu iz nerealno teskih situacija i to na pocetku napada..

        Aito je udvajao standardno Berona i pomagali su kod njega+ sto su skupljali kad se Braun zalti a to ce raditi sve cesce timovi a tu nam je potreban Perper da imamo vise opcija za spoljni sut...tu se slazem,mada je i pitanje kakav ce se vratiti posle toliko vremena pauze...
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Pošto je očigledno da nam je nedostatak 4-ke napravio haos u obe utakmice, postavlja se jedno logično pitanje.

          Zbog čega je na spisku registrovanih ostavljen jedan Odžo, koji je trentno peti centar u rotaciji i čovek koji će nas napustiti 99% na kraju sezone, a njegovo mesto nije dato/ostavljeno Faye-u? Obojica su bili tu prošle sezone, tako da priča o nekim zaslugama pada u vodu.

          Comment


          • Nisam rekao da Đenka nije igrao pleja nego da je bio rasterećen što se prenosa lopte tiče. Bilo je tu i nekih sitnica kao dva promašena zicera Jovanovića, krajnje problematičan sudijski kriterijum u nekim trenucima što u ovako izjednačenoj utakmici donose prevagu drugoj ekipi.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by darko pancev View Post
              Gist na Sikmu ...i nema brige ....
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Jose Paolo Guerrero View Post
                Pošto je očigledno da nam je nedostatak 4-ke napravio haos u obe utakmice, postavlja se jedno logično pitanje.

                Zbog čega je na spisku registrovanih ostavljen jedan Odžo, koji je trentno peti centar u rotaciji i čovek koji će nas napustiti 99% na kraju sezone, a njegovo mesto nije dato/ostavljeno Faye-u? Obojica su bili tu prošle sezone, tako da priča o nekim zaslugama pada u vodu.
                Jer smo kontali da ćemo prodati Fayea I Derika a registrovati smo MJK + Davidovac koji taktički može na PF.

                Comment


                • Originally posted by Jose Paolo Guerrero View Post
                  Pošto je očigledno da nam je nedostatak 4-ke napravio haos u obe utakmice, postavlja se jedno logično pitanje.

                  Zbog čega je na spisku registrovanih ostavljen jedan Odžo, koji je trentno peti centar u rotaciji i čovek koji će nas napustiti 99% na kraju sezone, a njegovo mesto nije dato/ostavljeno Faye-u? Obojica su bili tu prošle sezone, tako da priča o nekim zaslugama pada u vodu.
                  Sa Moom u postavi mi bi dobili zadnje dve tekme.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    Sa Moom u postavi mi bi dobili zadnje dve tekme.
                    Jel isto onako kao sto smo dobili kod onih 7 poraza kada je isti MO bio u sastavu?

                    Comment


                    • Isto tako ima smisla reći da bi sa Moom u postavi izgubili još ubedljivije.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Nego Sarac,ajde sto si ovako iskreno procenio za Moa..jel su ovi igrali pod temperaturom 25m+ ti rece da nisu u sastavu pa reko da vidim jel su to oni igrali na krkace ili sta? MOgu da se zakunem da sam ih video na terenu

                        Svakako ne znam da li bi dobili sa Moom, ali znam sigurno da bi imali potrebnog igraca na cetiri, ovako smo imali 5 centara..dva su glumila cetvorke...mislim sto sad dajes takve konstatacije, jel to Mo pravi Covi probleme, pa je krnula dozirana pljuvacina ili o cemu se radi?
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Nego Sarac,ajde sto si ovako iskreno procenio za Moa..jel su ovi igrali pod temperaturom 25m+ ti rece da nisu u sastavu pa reko da vidim jel su to oni igrali na krkace ili sta? MOgu da se zakunem da sam ih video na terenu

                          Svakako ne znam da li bi dobili sa Moom, ali znam sigurno da bi imali potrebnog igraca na cetiri, ovako smo imali 5 centara..dva su glumila cetvorke...mislim sto sad dajes takve konstatacije, jel to Mo pravi Covi probleme, pa je krnula dozirana pljuvacina ili o cemu se radi?
                          Ne znam sta na to da ti odgovorim, da li su bolesni ili ne ovi sto ne igraju. Mo i DB su otpisani, sa razlogom ili ne, ne ulazim u to, to sto su oni fizicki ovde samo dodatno pravi problem svima nama jer eto tu su a oni ih ne koriste a vuku plate. Ako su otpisani, posalji ih kuci, placaj im platu, ali ne da dovodis u zabunu navijace da treniraju a ne konkurisu za sastav kada su ti potrebni bez obzira sto nisu u sastavu mesec dana.

                          Gde ti vidis da ja branim taj stav, samo nemoj da sada tvrdimo da bi dobili, evo ja kazem da smo imali Marcusa umesto Djenke na ove dve utakmice mi bi sigurno dobili.
                          Sta smo ovde baba vange i sada znamo da su ti igraci bili u sastavu mi bi dobili.

                          Ja igracima od prvog do poslednjeg ne mogu da zamerim nista za ono sto su juce odradili na terenu.

                          Mogu da zamerim sto sta treneru oko rotacije, ali taj isti Gist i Stimara su protiv Asvela bili na parketu kada smo prelomili i igrali zavrsnicu, taj isti Punter je uzeo sut za pobedu protiv Asvela , ja mu zameram sto i juce nije uzeo sut kada ga je vec pogadjao kroz celu utakmicu a ne da uvali kosku.

                          I ono sto sam konstatovao davno jos dok je bio niz pobeda, prvi porazi i terace se Sakota, Stimac, PUnter a prizivace se Dejan, Simonovic, Faye, Marcus, itd.

                          Zajebi mi vise sa direktivima, upoznao si me licno, jel i dalje smatras da sam sklon bilo kakvim direktivama i da mogu da pisem umesto nekog drugog a ne svojom glavom.

                          Comment


                          • Perper od naredne nedelje na parketu
                            Ko će trpeti, Dobrić?
                            Kako će izgledati 12?
                            Brown
                            Billy, Punter, Jenkins
                            Perper, Lazić, Dobrić
                            Simanić, Jagodić, Deda, Gist
                            Kuz, Štime, Jovanović

                            To je 14, videćemo ko će se pridružiti na tribinama Deriku, Fayeu, Ojou i sinu. Jovanović i još neko. Možda Dobrić koji je počeo da dobija prostor kod Šakote ili možda Gist i Đenka

                            Comment


                            • Ja bih rekao da će iz jučerašnjeg sastava na tribine Ojo, Jovanović i Dobrić, a da će nazad u sastav Perper, MJK i Davidovac.

                              Takođe mislim da će se neretko u 12 rotirati Gist i Jovanović, odnosno Dobrić i neko od tria Perper i Davidovac ( zbog neke povrede ili odmora) ili Jenkins zbog hlađenja

                              Comment


                              • Teško mi je da zamislim roster bez Jenkinsa, koji je u novoj postavci bez Filipa nominalno backup plej. To mi izgleda najmanje verovatno.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X