Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobila je Barsa,nek dobije i Makabi.To bi bilo dobro za nas a najbolja bi bila sutrasnja nasa pobeda.Zato,NAPRED ZVEZDO!

    Comment


    • Originally posted by Storm View Post
      Bio bi i bolji da Krme nije igralo.
      Ne bi. Previše parametara je tu uključeno da bi sve zavisilo od jednog igrača. Dobili bi neke koje smo izgubili, izgubili bi neke koje smo dobili.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Možemo do pobede ali nam je rotacija trenutno jako kratka i puno nam nedostaju DeDa i MJK, kao i konstantniji u šutu Dobrić.
        Svakako ni sutrašnja utakmica neće biti šetnja pored Save već krvavi rat na parketu.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Možemo do pobede ali nam je rotacija trenutno jako kratka i puno nam nedostaju DeDa i MJK, kao i konstantniji u šutu Dobrić.
          Svakako ni sutrašnja utakmica neće biti šetnja pored Save već krvavi rat na parketu.
          Stoji da ove sezone nema bas previse prostora, ali Dobric i kad je ovako skracena rotacija pored poneke atraktivne banane ne pruza Bog zna sta. On mora da se nametne, da se izbori za sebe u ovoj konkurenciji na 2/3. Kao da smo od njega mnogo ocekivali, a zapravo on izgleda nije kalibar za nosioca.

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Ne bi. Previše parametara je tu uključeno da bi sve zavisilo od jednog igrača. Dobili bi neke koje smo izgubili, izgubili bi neke koje smo dobili.
            Koju utakmicu bi izgubili da nije bilo Filipa Covica? Da je pogledam ponovo.

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Koju utakmicu bi izgubili da nije bilo Filipa Covica? Da je pogledam ponovo.
              Dobili smo utakmice i sa njim, iako nije ni blizu bio zaslužan za te pobede. Takve slučajeve i takve igrače imamo i sada, kad on ne igra.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Dobili smo utakmice i sa njim, iako nije ni blizu bio zaslužan za te pobede. Takve slučajeve i takve igrače imamo i sada, kad on ne igra.
                Imamo, ali niko od tih ne igra 20 minuta. Ono sto je Gavrilovic radio sa Filipom je kriminal. Sakota je vec nesto drugo. I kad je igrao, brzo je leteo napolje.

                Comment


                • Drugim rečima, košarka je timski sport. Nikad nije jedan igrač sam odlučujući, ni pozitivno, ni negativno, iako to mediji naduvavaju pogotovo u pozitivnom smislu, jer ljudi vole heroje. Ali poznavaoci i ljudi iz branše znaju da to nije tako.
                  Što sve ne znači da Filip nije bio najslabija karika u EL lancu. Samo da je taj lanac uspevao da provrti krugove i sa takom slabom karikom.
                  Last edited by dekkard; 16-01-20, 21:37.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Storm View Post
                    Imamo, ali niko od tih ne igra 20 minuta. Ono sto je Gavrilovic radio sa Filipom je kriminal. Sakota je vec nesto drugo. I kad je igrao, brzo je leteo napolje.
                    Nije ni Filip igrao 20 minuta, već 13, u proseku. Kao i ovi igrači koji sad imaju sličan učinak, a Zvezda je uprkos tome pobeđivala.
                    Što, opet ponavljam, ne znači da Filip treba da igra EL. Samo malo objektivnosti i gledanja na stvari iz pravog ugla.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Filip ne samo da nije bio najslabija nego nije ni karika.

                      Comment


                      • Ne slažem se.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Ne znam za EL, ali sam za ABA siguran da ne bi imali vise od dva poraza. U EL je tesko pricati, ali svakako ni u jednom mecu nije qrca doneo. Sutirali mu sa glave, zajebavali se...FC je nivo daj boze Evro Kupa, ali FIBA EC i sumnjam da bi neki klub uzeo njega kao stranca a i da uzme to bi kratko trajalo.

                          Za EL je tesko proceniti, mada sam 99% siguran da npr ne bi dobili Asvel sa njim na 10m igre. Back up PG je osetljivo mesto, mozda i najvise od igraca sa klupe, bukvalno nema kvalitet da nosi peskire....Moze igrati u Zvezdi ABA,posebno na domacem terenu u timovima sa ovakvim alama na terenu ne treba biti previse dobar da bi se slozio...cak i nesretni Nenadic ne bi imao gore brojke da ima minute kao Filip a posebno ne da mu je otac predsednik kluba.

                          Dobric je klasicni catch and shot igrac i tesko da sam sebi moze da iskreira nesto, solidno se krece, ali mora biti aktivniji kod nekih givn go..da malo vise ulazi u prostor, nesiguran je kod obruca itd...odbrana nije toliko losa, posebno ta iz tranzicije...svakako ne zna sa loptom, zato ne moze biti neki lider, ali moze biti vojnik kluba...

                          Lazic jeste igrao par dobrih tekmi ali generalno zadnje tri godine je dno dna...i poslednje dve igra zato sto je u tesnoj vezi sa covicima a i vojnik j kluba, kao simbol..al te minutaze od 15ak minuta su bezobrazne..i Bruno Cerela je bio vojnik kluba, pa pak sine to je to...ne moze on da igra vise od Dobrica...

                          Meni je ovo jako cudan tim i ne svidja mi se koliko sam mislio..previs zbrkano bez jasnih uloga i zavisimo extremno od dva igraca..ponekad se ukaz neko drugi. Uloga Stimca je prevelika, on kad udje kao da je Dzordan usao, sutira trojke, dodaje,organizuj napad, prevodi loptu...ok borba i sve ali attention whore...nesto kao Dekki i ja na forumu

                          Djenka krade minute Laizuc al Lazic Dobricu posto je Djenka crni Lazic, a Lazic drvo Dobric..

                          Uloga samog Puntera nije losa, ali ne treba od njega ocekivati svaku noc cuda, njega kad krne ubice prtivnika kao u Lionu ali kad krene po zlu, ubice nas..Nije on nekiigrac, samo ocekivanja da budu realna...kad je stani pani tu je svega par igraca...Beron,Braun,Punter i kad se vrati Perper..bez zadnja dva bila su samo Perper i Braun..

                          Da budem iskren najveci problem vidim u peticama, Gst ne igra tj na momente igra dobro sto je malo, Kuzmic daj znake zivota, ali nije to to..nema snage za vise od 10-15m max..Stimac je dobar ali u napadu, odbranu svaki bek id na njega i onda odbrana prodora je problem..

                          Sve to moze da se sredi ali treba rada, treninga...itd itd..Tim nije los, ali realno je za neko 10-12 mesto, sve preko toga je uspeh,ispod toga neuspeh. Za sada smo po meni jeddnu tekmu iznad proseka

                          Protiv Alb ce biti jbno, oni nam nikako ne pasu. Oni imaju visok IQ u timu i na klupi...sudar penzionera, koji bi u nekom moentu gde ima kvalitetnih trenera i gde klubovi imaju muda da daju sansu mladima, sutra igrali sah na Kalemgdanu sa sve Dudom a ne derbi EL.

                          Mi smo tim, ako oduzmes Brauna i posebno Perpera, tim sa ne tako velikim kosarkaskim IQ i za sad to po meni Sakota hendluje dobro, kad naleti pametan tim koji zna sta hoce, on nas kosarkaski usere..tu uzimam i Valensiju, Zalgiris i ako smo neke pobedili ili bili jako blizu..kao i Albu i relativno Asvel...

                          U principu ja sam zadovoljan EL sezonom, tesko je moglo u praksi bolje...sumnjam u F8 ali verujem u titulu pod uslovom da se zna ko kosi a ko vodu nosi tj da uloge budu dobro podeljene..stavise vidim da se i Punter relativno pripitomio...taj da igra u Igokei sutno bi 20 lopti svaki mec
                          Last edited by LosmiSK; 16-01-20, 21:46.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Storm View Post
                            Ono sto bih ja da istaknem kao moj utisak od sinoc je malo spustanje na zemlju kad su dometi Pantera i Stimca u pitanju. Stimac za EL nivo mora i treba da bude drugi centar ekipe, a Kevin je teska divljina i prilicno lose cita igru bekova koje cuva u odbrani. Krakat je i ume da otme neku loptu, ali generalno tanak defanzivac. I on nikako ne bi trebalo da bude neko ko ce da nosi igru. Sakota mora da ga vadi cim udje u minus fazu kao sinoc. Sto vise masi, to mu sutevi postaju kriminalniji. Djenka u formi je za njega kosarkas.
                            Treba i napisati da je Žalgiris podig'o formu. 3 pobede u poslednje 4 utakmice.

                            Dobri su bili i u porazu od Reala.

                            Kad ih Šaras naloži i skocka oni su ko osice, žilavi, čvrsta odbrana, nijednoj ekipi ni igraču nije tada lako igrati sa njima.

                            Inače, vidim da od uzbuđenja niko ne piše danas.

                            Polako, strpite se, brzo će 19č.

                            Evo da ubijete vreme pogledajte petu utakmicu prošlosezonskog finala ABA lige:

                            Comment


                            • Mozda je bolja opcija npr. Bamberg-C. Zvezda?
                              Cisto da pokusamo da secanjem na te zadnje minute "probudimo" naseg Djenku, a i setimo se finog ponasanja vrhunskihstrucnjaka.

                              Comment


                              • Euforija je splasnula nakon poraza od Žalgirisa, posle večerašnje tekme će opet da se vazdigne i tako. Te amplitude su normalna pojava.
                                Bitnije od euforije jeste da se DeDa oporavi i da konačno Evstratios prođuska, da Zo nema problema sa zglobom i da Đenka bude konstantniji.
                                E onda neka se pričuvaju protivnici.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X