Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Đenka ko da se zakleo da će šutirati samo dva puta po utakmici.

    Sinoć pogodio trojku i nije više razmišljao da šutira.

    Meni je to neverovatno.

    Dolaksom Lukasa od Đenke možemo očekivati i više nergije. Neće se sada trošiti na prenosu lopte i organizaciji igre.

    Ma šta ja mislio o Laziću mislim da on može biti koristan za nekih 10 minuta.

    Mora neko hapsiti Pejdža, Jaramaza, Bamforta, Ivanovića...Ne može Đenka sve sam kao ni Braun koji je sinoć u poslednjoj četvrtini igrao odličnu odbranu.

    Od Dobrića su izgleda odustali, a i on kao i Beron ima ogromnih propusta u odbrani.

    Mora tu trener da napravi neki balans.

    Za Odža mogu da se složim. Ne koriste ga na pravi način, Tomić ga odlično iskoristio u plej-ofu ABA lige prošle sezone.

    Comment


    • - Svaka greška koja može da se napravi na manje od trideset sekundi, mi smo je napravili. Nikoga drugog ne možemo da krivimo osim sebe. Imali smo plus 6 na 30 sekundi pre kraja, trebalo je da ostanemo na kursu i dobijemo utakmicu. Napravili smo tamo gomilu kikseva, bili smo previše opušteni tokom većeg dela meča, ali smo uspeli da se konsolidujemo i da dođemo do prilike za pobedu - rekao je Dženkins novinarima posle meča.
      - Ali, nismo dobro komunicirali u odbrani, bili smo previše agresivni u lošem trenutku. Možda i odluka sudija 50:50 za faul Kevina kojim su dobili dva slobodna bacanja na dva razlike za nas... Bez obzira na činjenice, greške tog tipa u takvom trenutku ne treba praviti jer smo imali dobijenu utakmicu - naglasio je Dženkins.
      Tako je Đenka!

      Bilo je i sramnih odluka sudija, oštetili su nas u nekim situacijama.

      Al krivica je naša. Imali smo lepu priliku da pobedimo i sudije i Partizan.

      Sami smo krivi.

      Comment


      • Pa kad je Dobric cuvao najbolje napadace Evrope i Sveta a pritom nije dobijao lopte i akcije za njega. Najlakse je evo ti izolacija i rokajte se..

        Sa ovolikim budzetom i timom igramo sramno..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Jedan deo sezone mozemo slobodno da zaokruzimo. Zavrsen je kup. Zavrsena je i zamisao koju smo imali u ideji formiranja tima i igre za ovu sezonu.
          Zaokruzijemo je potpuno neuspesno. Ne osvojen superkup ABA lige, ne osvojen domaci kup i bez prednosti domaceg terena pred finis regionalne lige. No, sa ovim se i promenio tim i neka ideja spocetka pa mislim da ce ostatak sezone biti ipak drugaciji. Bolji ili ne, videcemo.
          Najveca greska odmah po zavrsetku prosle sezone je bila u tome sto se u novu sezonu krenulo sa idejom da Filip bude najvazniji sraf u ovosezonskom timu. Dovedes mu Gista i Kuzmica i mislis da ce on biti novi Kalates ili Jovic. Sa Odzom je vec igrao i tu se ocekivala dobra produkcija. Da bi se bilo sigurno u svemu tome, dodaj tu i jednog Derika Brauna za svaki slucaj. Pa koji to plej moze a da ne bude sjajan pored ovakvih visokih igraca. A Filip je i i nace, sto jeste jeste, plej koji ume da deli asistencije i pogodi trojke. Ali u ABA ligi i domacoj, zaboravilo se da je EL drugi svet.
          Tako lepo je pokusano da se lep san prenese na parket i da se to sprovede u stvarnosti.
          Odbranu ce igrati Laza i Djenka, visoki ce zakljucavati reket i ovome preostaje samo da im nabacuje lopte i tako pun samopouzdanja ce cesto i troku da ubode.
          Beron je tu da sipa sa distance, ume to i Djenka i Stratos. Sve to ce dopunjavati Stratos sa svojim minijaturama a tu su i Faje i Davidovac i Dobric i Simanic. Sve kao u bajci.
          Kada je trebalo videti ko to moze da bude zamena za Filipa na pleju, tacno je pronadjen igrac po zamisli. Neko visok, neko ko moze da igra odbranu i neko kome sut spolja i nije neka karakteristika. Doveden je igrac bez iskustva igranja u Evropi sto znaci da se uopste nije strahovalo da ce trebati dobar pravi plej. Jelte, prvaog, pravog i najboljeg vec imamo.
          Posle superkupa u Zagrebu, pa posle poraza od Krke i nekoliko Evroligaskih utakmica, navijaci su videli sve. Videli i kazali na svim mestima. Trebalo je ipak da prodje dosta vremena da to prihvate u klubu.
          Sada je skroz nova situacija, nas najbolji plej nije vise tu pa nisu ni Kuzmic ni Derik. Dosao je novi plej i bice to potpuno drugacija filozofija i igre i igraca. Ostaje, najverovatnije trener ali i on ce morati, hteo to ili ne, da pravi igru drugaciju od one spocetka.

          Ovaj period iza nas ove sezone ce ostati upamcen po jos nekoliko nevoravatno losih stvari.
          Posle dovodjenja jakih EL igraca na pocetku sezone, navijaci su to lepo nagradili masovnom kupovinom predsezonskih i sezonskih karata. I onda kad se videlo da tu mnogo sta ne funkcionise kako je zamisljeno, trener nam, do dan danas, neobjasnjivo bezi glavom bez obzira.
          Sve to zacinjava nas predsednik cuvenom izjavom. A vrhunac svega je kzs na kojoj nas kapiten preti svojim navijacima da ako ne budu navijali kako on zeli bice prinudjeni da nesto preduzmu. Ne znam da li se ikad i igde to desilo.
          I kad se sve to sabere i oduzme, tu smo gde smo. Sto bi se reklo sedi di si ni za disi nisi.
          Imamo jos uvek sansu da dodjemo sebi(dok jos imamo kome), na putu smo, a da li je skroz kasno za ovu sezonu videcemo.
          U svakom slucaju u preostali deo sezone ulazimo na potpuno drugaciji nacin i verujem da mozemo da iskoristimo igracki potencijal koji imamo. A on je zasigurno dovoljan za najvece uspehe u domacim okvirima.
          Sudije, faulovi, pogrdno skandiranje...sve je to lose ali nije odlucujuce. Odlucivace nasa igra. Ja se ipak nadam najboljem u nastavku sezone.

          Comment


          • Dobric izgleda ima polomljen prst.

            Comment


            • Dobrodosao Cutura!!!

              Prvo i osnovno mi nismo uspeli da udjemo iz opanaka u cipele. Nasi navijaci misle da je ovo Bari 91 godine i da smo mi ne znam kakav kluba sa velikom istorijom a ne instant sns projekat. To je velika greska, ma koliko nekima lakse bilo da sad vicu eno sns partizanen, ali mi smo to....

              Dobilo se para jos prosle sezone i zna se odakle te pare jedino mogu doci, vidi se i ruku delo coveka kojem su Sofo i Pulen vrh ledenog kosarkaskog brega...vide se treneri amateri, puno ti da das za trenera ali ne i za 10 stranaca...jbs vojsku bez GENERALA..mozes ih imati 10x vise, jedan dobar vojkosvodja resava to...

              Doveo si citiram 10 STRANACA!!! mahom vecina iskusni EL igraci, iz srspkog dela isto imas Lazica,Kuzmica, Stimca,Lazica, Dedu, Dobrica sa EL iskustvom...

              Puno ti da das Jovicu pare, pa nije puno...ocigledno.

              Do kraja sezone se ne pitamo nista, sem ako ovaj Lukas nije Majkl Dzordan iz 96 godine..izribao nas je ko je stigao izvan Pionira, mator tim, pun nabedjenih igraca koji su se vec ostvarili u zivotu i koje boli paja...oni koji treba da se dokazu ne ulaze u igru...

              Na klupi je covek koji je dosao iz penzije.....bori se on, zeli ali ne moze,mozak blokira...Nasa igra je go qrac i tesko moze biti bolje, nije da sam pesimista, samo sam razocaran..kad je islo lose, lose se i zavrsavalo....



              Jedina nada je RADONJIC DEJAN. Otici i zamoliti ga da uzme Zvezu na 3g za 1m eura...i nek mu daju jos neki stan u Bg-u imaju ih mali milion. Covk zna kako od svinjca da napravi hotel, urado je to vec jednom na tri mesta. Dati mu odresene ruke i naravno izvinjenje...uz njga i hordu navijaca, imamo velike sanse da uzmemo titulu i i sl szone se borimo za F8 cak i uz duplo manji budzet...kao pre!!!
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Lijepa analiza cultura. To je to otprilike. Za D Brauna su se svi slozili da ce najvjerovatnije izgledati ovako kako je izgledalo, nesrecne okolnosti sa Kuzmicem, precjenjivanje Odza, nedostatak pravog rezervnog pleja. Sve su to stvari koje su uticale da ne izgleda sve bas kako se ocekivalo.

                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Dobrodosao Cutura!!!

                  Prvo i osnovno mi nismo uspeli da udjemo iz opanaka u cipele. Nasi navijaci misle da je ovo Bari 91 godine i da smo mi ne znam kakav kluba sa velikom istorijom a ne instant sns projekat. To je velika greska, ma koliko nekima lakse bilo da sad vicu eno sns partizanen, ali mi smo to....

                  Dobilo se para jos prosle sezone i zna se odakle te pare jedino mogu doci, vidi se i ruku delo coveka kojem su Sofo i Pulen vrh ledenog kosarkaskog brega...vide se treneri amateri, puno ti da das za trenera ali ne i za 10 stranaca...jbs vojsku bez GENERALA..mozes ih imati 10x vise, jedan dobar vojkosvodja resava to...

                  Doveo si citiram 10 STRANACA!!! mahom vecina iskusni EL igraci, iz srspkog dela isto imas Lazica,Kuzmica, Stimca,Lazica, Dedu, Dobrica sa EL iskustvom...

                  Puno ti da das Jovicu pare, pa nije puno...ocigledno.

                  Do kraja sezone se ne pitamo nista, sem ako ovaj Lukas nije Majkl Dzordan iz 96 godine..izribao nas je ko je stigao izvan Pionira, mator tim, pun nabedjenih igraca koji su se vec ostvarili u zivotu i koje boli paja...oni koji treba da se dokazu ne ulaze u igru...

                  Na klupi je covek koji je dosao iz penzije.....bori se on, zeli ali ne moze,mozak blokira...Nasa igra je go qrac i tesko moze biti bolje, nije da sam pesimista, samo sam razocaran..kad je islo lose, lose se i zavrsavalo....



                  Jedina nada je RADONJIC DEJAN. Otici i zamoliti ga da uzme Zvezu na 3g za 1m eura...i nek mu daju jos neki stan u Bg-u imaju ih mali milion. Covk zna kako od svinjca da napravi hotel, urado je to vec jednom na tri mesta. Dati mu odresene ruke i naravno izvinjenje...uz njga i hordu navijaca, imamo velike sanse da uzmemo titulu i i sl szone se borimo za F8 cak i uz duplo manji budzet...kao pre!!!
                  Ovo jednostavno nije moguce.

                  Comment


                  • Негде сам прочитао да можда Јовановића поставе за првог тренера, ако смо до сад били главом о зид сад би ударили у бетон.
                    Пустити Шакоту да заврши сезону, а онда дати Јовановићу да одради целе припреме са екипом да их уигра мада искрено мислим да ће проћи као Алимпије.

                    Comment


                    • Jovanović nije izlapeli kreten.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Originally posted by Triple View Post
                        Негде сам прочитао да можда Јовановића поставе за првог тренера, ако смо до сад били главом о зид сад би ударили у бетон.
                        Пустити Шакоту да заврши сезону, а онда дати Јовановићу да одради целе припреме са екипом да их уигра мада искрено мислим да ће проћи као Алимпије.
                        Jel mozes i nama da podelis link te oglasne table gde se obavestava javnost o daljim koracima KKCZ a ticu se postavljanja novog trenera.

                        Znaci kazu da cemo da postavimo Jovanovica koji gle cuda i da hoce ne moze jer naredne dve nedelje radi sa reprezentacijom. Bravo za KKCZ ili vec te informatore.

                        Comment


                        • Mislim da je sada kasno za promene na klupi koje bi nesto epohalno promenile posto ulazimo u drugi deo Februara meseca, nesto jace od mesec dana ima do plej-ofa ABA (koji jos nismo teoretski obezbedili).

                          Bez trenera smo ostali pocetkom sezone, gurali sa pomocnikom (koji je to sa razlogom celu svoju karijeru) mesec i neki dan i onda nista bolje uprava nije mogla da nadje od vracanja iz kosarkaske (po godinama i normalne) penzije Dragana Sakote.
                          Ne verujem da bi se neko ozbiljan i prihvatio posla sada pod uslovom da nam je i dostupan.
                          One sezone kada smo jos kasnije promenili trenera (prakticno pred F4 ABA) tj. kad je Radonjic zamenio Vukojcica (koji je pre toga "vadio kestenje iz vatre" pocetkom te sezone posle odlaska Milivoja Lazica sa klupe i Filipa Covica iz tima) bila je dugorocna prica i visegodisnji ugovor na stolu za Radonjica. Neko takav (u usponu i sa dugogodisnjim uspesnim radom u manjem klubu uporedo igrajucu domacu ligu i Evropsko takmicenje) sada ne postoji ili ga ja bar ne vidim.
                          Navijacka prva zelja (Radonjic) i (kako sam procitao) Coviceva prva zelja (Sasa Obradovic) su svakako van domasaja.

                          Comment


                          • Originally posted by Šarac View Post
                            Jel mozes i nama da podelis link te oglasne table gde se obavestava javnost o daljim koracima KKCZ a ticu se postavljanja novog trenera.

                            Znaci kazu da cemo da postavimo Jovanovica koji gle cuda i da hoce ne moze jer naredne dve nedelje radi sa reprezentacijom. Bravo za KKCZ ili vec te informatore.
                            Znači u borbu za trofeje (ne navijam za Jovanovića već za bilo kog krštenog trenera) sa Jeremijom na klupi?
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Originally posted by Borca View Post
                              Mislim da je sada kasno za promene na klupi koje bi nesto epohalno promenile posto ulazimo u drugi deo Februara meseca, nesto jace od mesec dana ima do plej-ofa ABA (koji jos nismo teoretski obezbedili).

                              Bez trenera smo ostali pocetkom sezone, gurali sa pomocnikom (koji je to sa razlogom celu svoju karijeru) mesec i neki dan i onda nista bolje uprava nije mogla da nadje od vracanja iz kosarkaske (po godinama i normalne) penzije Dragana Sakote.
                              Ne verujem da bi se neko ozbiljan i prihvatio posla sada pod uslovom da nam je i dostupan.
                              One sezone kada smo jos kasnije promenili trenera (prakticno pred F4 ABA) tj. kad je Radonjic zamenio Vukojcica (koji je pre toga "vadio kestenje iz vatre" pocetkom te sezone posle odlaska Milivoja Lazica sa klupe i Filipa Covica iz tima) bila je dugorocna prica i visegodisnji ugovor na stolu za Radonjica. Neko takav (u usponu i sa dugogodisnjim uspesnim radom u manjem klubu uporedo igrajucu domacu ligu i Evropsko takmicenje) sada ne postoji ili ga ja bar ne vidim.
                              Navijacka prva zelja (Radonjic) i (kako sam procitao) Coviceva prva zelja (Sasa Obradovic) su svakako van domasaja.
                              Radonjic nije nerealna opcija, mora da mu se isplati ono sto bi dobio od Bayerna za otkaz do Juna, neko kaze ne bi on uzeo ekipu koju nije selektirao, nije tacno, vec je dva puta to radio jednom sa nama, jednom sa Bayernom, najveci problem je Misko koji nije bas u ljubavi sa nama zbog dva prethodna prelazna roka koja su prosla bez njega da se on pita.
                              Dejan je njegov i on sa njim ima verovatno druge planove od juna, mozemo i mi biti tada interesantni ali zavisi i od drugih ponuda koje ce uvek biti vece od nase.
                              Sto se tice Sase Obradovica, Monako mu ulazi u 1/4 EC, ima jos godinu dana ugovora, zivi u mozda najlepsem i najbogatijem gradu Evrope, privatno on nema nameru da radi u Srbiji iz mnogo razloga, ne treba ici u daleku proslost pre 24 h smo imali prilike da vidimo kakav je ovde ambijent za igrace i trenere.

                              Jovanovic, vec sam napisao, dve nedelje fiba prozora, ako ce da se sece , trebalo je to vec sinoc ili jutros, posto su se ohladile glave, nema tu mnogo da se nadamo nekim promenama.
                              Last edited by Šarac; 17-02-20, 20:14.

                              Comment


                              • @Šarac

                                Miško nikad manje igrača nije imao u Zvezdi... Boriša, Ogi I Đenka?

                                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X