Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Storm View Post
    Ja volim argumentovano da diskutujem. Ne precenjujem Radonjica, svestan sam njegovih mana, pogotovo u ofanzivnom aspektu igre, ali... Budzeti su mu bili oko 4-5 miliona u proseku. To nisam ja izmislio, to je rekao Covic licno. Prosle sezone je bio 8. Opet je info iz Covicevih usta. Aj nije to ni vazno...

    Reci mi,molim te, koji se to mladi igrac pojavio u poslednje 3 godine??? Daj samo jedno ime. Cak su usrali i Dobrica kog je Radonja kren’o da razvija. Radonji su dovodjeni neformirani igraci od 22-24 godine(izuzetak Guduric) i od njih je pravio igrace za vrhunske domete. Nije mogao od Rebica i Tejica napraviti igrace, ali to nije niko uradio ni posle njega. U fmp-u nije bilo puno materijala za prvi tim u tom momentu da bi mogao vise njih da razvija i gura u el. Ali pazi razvojni put ovih igraca... Gudura (fmp-zvezda-fener), Marjanovic (mega-zvezda-nba), Cirbes (brose-zvezda-makabi), Miller(epizodista u nba-zvezda-makabi), Djenka(epizodista u nba-zvezda-armani pa ga opet opravio za himki), Kalinic (radnicki-zvezda-fener), Jovic (radnicki-zvezda-bajern), Kuzmic (on je bio mozda i jedino zvucno pojacanje iz evroligasa u teskom kanalu pa posle Radonje u Real), Mitrovic (bio bi reprezentativna 4-ka da nije bilo povreda), Lazic (u reprezentaciju), Blazic (respektabilna karijera u ACB ligi), Simonovic (od prosecnih francuskih klubova do Zenita).... I to sve za tri sezone. Malo li je od njega?

    A Tomic mucenik se brukao po evrokupu i pobeze iz el sa 16 igraca koje je on birao za 8 milki. Ne moze pacov u istu recenicu sa Radonjom ni u ludilu.
    Normalno da nije mogao kad ih je držao godinama na klupi dok se Gudurić razvijao kod Gurovića koji ga je napravio. Radonjić mu je dao da igra, doduše tek kad je prešao kod Miška u agenciju.

    Nemoj, nećemo dalje, zaista. Meni je dovoljno bilo ono protiv Cibone da vidim o kakvoj prevari od trenera se radi.

    Tomić za njega makar ima muda. Ovaj je ostavio Zvezdu na cedilu po SNS- DPS nalogu. Samo ne on bukvalno

    Comment


    • Po cijem nalogu je mudati Tomic ostavio Zvezdu, pa jos u sred sezone?

      PS: Moguce da je Radonjic prosek, al' onda smo mi ispodprosecan klub kada nam je takav trener najbolji u novijoj istoriji.
      Last edited by Nas; 31-05-20, 11:02.

      Comment


      • Originally posted by Nas View Post
        Po cijem nalogu je mudati Tomic ostavio Zvezdu, pa jos u sred sezone?
        To bi bilo dobro saznati a ne samo pretpostavke o Oliju...iako sam ja očekivao da bar neko od dvojca Čović-Tomić neće izdržati da ne iznese verziju.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Nas View Post
          Po cijem nalogu je mudati Tomic ostavio Zvezdu, pa jos u sred sezone?

          PS: Moguce da je Radonjic prosek, al' onda smo mi ispodprosecan klub kada nam je takav trener najbolji u novijoj istoriji.
          Nije najbolji u novijoj istoriji nego je najuspešniji, a najuspešniji je jer je u tom periodu kada je vodio imao podršku kakvu niko nije imao zajedno pre njega.

          Izgubi od Blesingejma i Šarića u Bg i opet mu se sredi Evroliga. Ne moram valdja da vas prisećam hronologije dogadjaja.

          To je isto kao kada bih rekao Tito je veliki državnik a ćopavi idiot dobijao američke novce i pomoć.

          Lako je kada ti sve stvari idu u prilog biti "najbolji". Tomić je zatekao nepovoljniju situaciju pa je izvukao.

          Dejan Radonjić je uvek bio kukavica i alibi trener. Igramo protiv Tamiša 40 razlike on neće da ubaci mladje igrače.

          Šabloner i kukavica.

          Neptunas mu u BG napravi 19-0 seriju. Strazbur preokrene 20 razlike.

          Jedino gde je se pokazao je protiv Španaca jer taj rukomet koji on promoviše prolazi izgleda tu.

          Košarka se mnogo razvila da bi mi dovodili trenera koji potencira rukometnu odbranu. Odbrana je precenjena. Treba ići u korak sa košarkom i učiti igrače da igraju brzo i efikasno, sa osnovnim elementima - a to je da svi moraju da znaju da šutiraju i vode loptu.

          Mesta za Kaliniće i Laziće ne treba da ima.

          To je staromodna košarka i to prolazi samo u okvirima FIBA i Evrolige gde skupe igrači u reket a Kalates sam na trojci jedva tablu gadja.

          Treba da evoluiramo. 1 na 1 odbrana i igrati jednostavnije napade sa više šuteva. Nema tu više mesta krljanju specijalaca, ako ćemo da ostanemo u koraku.

          Comment


          • Originally posted by ?????? View Post
            Nije najbolji u novijoj istoriji nego je najuspešniji, a najuspešniji je jer je u tom periodu kada je vodio imao podršku kakvu niko nije imao zajedno pre njega.
            Nek je i najuspesniji, kakav je to onda klub koji decenijama nije imao uspesnijeg trenera od tog proseka?

            Originally posted by ?????? View Post
            Izgubi od Blesingejma i Šarića u Bg i opet mu se sredi Evroliga. Ne moram valdja da vas prisećam hronologije dogadjaja.
            Izgubio jedan mec, big deal. Podseti se slobodno hronologije dogadjaja, ziv nisam da cujem kako mu je to "sredjena" Evroliga... Tako sto je Cibona sama odustala, a mi bili prvi u regularnom delu sa skorom 22-4.

            Originally posted by ?????? View Post
            Lako je kada ti sve stvari idu u prilog biti "najbolji". Tomić je zatekao nepovoljniju situaciju pa je izvukao.


            Dejan Radonjić je uvek bio kukavica i alibi trener. Igramo protiv Tamiša 40 razlike on neće da ubaci mladje igrače.

            Šabloner i kukavica.
            Radonjic je kukavica, a Tomic mudonja... Nisi mi samo odgovorio sto je mudonja pobegao na pocetku sezone, nakon sto je sastavio frankenstajn od tima (sa najvecim budzetom koji smo imali)? I sta tacno karakterise Radonjica kao kukavicu?

            Originally posted by ?????? View Post
            Neptunas mu u BG napravi 19-0 seriju. Strazbur preokrene 20 razlike.

            Jedino gde je se pokazao je protiv Španaca jer taj rukomet koji on promoviše prolazi izgleda tu.
            Da, ovo je izuzetno precizan opis nasih ucesca u EL sa Radonjicem na klupi. Mozda si ponesto izostavio, al' to je verovatno manje bitno... Pre i posle njega nam cvetaju ruze, eto recimo pod Tomicem kako smo mocni bili u Evrokupu, bas onako nastupi za ponos.

            Originally posted by ?????? View Post
            Košarka se mnogo razvila da bi mi dovodili trenera koji potencira rukometnu odbranu. Odbrana je precenjena. Treba ići u korak sa košarkom i učiti igrače da igraju brzo i efikasno, sa osnovnim elementima - a to je da svi moraju da znaju da šutiraju i vode loptu.

            Mesta za Kaliniće i Laziće ne treba da ima.
            To sto ti nazivas rukometnom odbranom je zapravo bila najbolja, ili medju najboljim odbranama u EL. Rukometna odbrana na tom nivou kosarke ne bi mogla da prodje.

            Da je odbrana precenjena moze da napise samo potpuni kosarkaski analfabeta. Isto vazi i za nekoga ko izjednaci Kalinica i Lazica. Za Kalinica ce mesta biti uvek, takvi igraci su zlata vredni i za elitne evropske ekipe, uostalom zato i igra za jednu takvu.

            Originally posted by ?????? View Post
            To je staromodna košarka i to prolazi samo u okvirima FIBA i Evrolige gde skupe igrači u reket a Kalates sam na trojci jedva tablu gadja.

            Treba da evoluiramo. 1 na 1 odbrana i igrati jednostavnije napade sa više šuteva. Nema tu više mesta krljanju specijalaca, ako ćemo da ostanemo u koraku.
            Pa upravo tako - prolazi na nivou Evrolige. To je ujedno i najjace takmicenje koje mi igramo, tako da ne vidim nikakav problem. Osim ako ne mislis da nam je mesto u NBA, onda je jasno zasto ti je Radonjic prosek. Meni bi za taj nivo bio i ispod proseka.
            Last edited by Nas; 31-05-20, 12:25.

            Comment


            • Originally posted by Nas View Post
              Nek je i najuspesniji, kakav je to onda klub koji decenijama nije imao uspesnijeg trenera od tog proseka?



              Izgubio jedan mec, big deal. Podseti se slobodno hronologije dogadjaja, ziv nisam da cujem kako mu je to "sredjena" Evroliga... Tako sto je Cibona sama odustala, a mi bili prvi u regularnom delu sa skorom 22-4.



              Radonjic je kukavica, a Tomic mudonja... Nisi mi samo odgovorio sto je mudonja pobegao na pocetku sezone, nakon sto je sastavio frankenstajn od tima? I sta tacno karakterise Radonjica kao kukavicu?



              Da, ovo je izuzetno precizan opis nasih ucesca u EL sa Radonjicem na klupi. Mozda si ponesto izostavio, al' to je verovatno manje bitno... Pre i posle njega nam cvetaju ruze, eto recimo pod Tomicem kako smo mocni bili u Evrokupu, bas onako nastupi za ponos.



              To sto ti nazivas rukometnom odbranom je zapravo bila najbolja, ili medju najboljim odbranama u EL. Rukometna odbrana na tom nivou kosarke ne bi mogla da prodje.

              Da je odbrana precenjena moze da napise samo potpuni kosarkaski analfabeta. Isto vazi i za nekoga ko izjednaci Kalinica i Lazica. Za Kalinica ce mesta biti uvek, takvi igraci su zlata vredni i za elitne evropske ekipe, uostalom zato i igra za jednu takvu.



              Pa upravo tako - prolazi na nivou Evrolige. To je ujedno i najjace takmicenje koje mi igramo, tako da ne vidim nikakav problem. Osim ako ne mislis da nam je mesto u NBA, onda je jasno zasto ti je Radonjic prosek. Meni bi za taj nivo bio i ispod proseka.
              Ima ona statistika EL gde pokazuje Radonjinu ekipu u odbrani i napadu. Odbrana među prva četiri tima a spustili su debelo ispod proseka timove kao što su real, CSK, Barsa...u napadu nije nešto kreativan ali zato je odbrana tm. Osim toga kao trener (jer ne poznajem lično čoveka) Radonjić ima jako izraženu tvrdoglavost kao crtu...teško sebe tera na promene.
              Mi smo njemu i on nama premija i ako dođe potrebno je istrpeti početke jer treba igrači da se naviknu na promenu.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Ima ona statistika EL gde pokazuje Radonjinu ekipu u odbrani i napadu. Odbrana među prva četiri tima a spustili su debelo ispod proseka timove kao što su real, CSK, Barsa...u napadu nije nešto kreativan ali zato je odbrana tm. Osim toga kao trener (jer ne poznajem lično čoveka) Radonjić ima jako izraženu tvrdoglavost kao crtu...teško sebe tera na promene.
                Mi smo njemu i on nama premija i ako dođe potrebno je istrpeti početke jer treba igrači da se naviknu na promenu.
                Petorka Jovic, Kinsey, Dangubic, Miller, Zirbes - najbolja defanzivna petorka EL u poslednjih 10 godina. Sezonu posle te smo imali najbolji defanzivni rejting u EL. Al' jbg, to je rukometna odbrana, ne zadovoljava stroge kriterijume ??????-a.

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  Petorka Jovic, Kinsey, Dangubic, Miller, Zirbes - najbolja defanzivna petorka EL u poslednjih 10 godina. Sezonu posle te smo imali najbolji defanzivni rejting u EL. Al' jbg, to je rukometna odbrana, ne zadovoljava stroge kriterijume ??????-a.
                  I to ubedljivo, sledeca petorka je nekih 16 poena losija, ostale po redu sa malom razlikom izmedju sebe.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Nije najbolji u novijoj istoriji nego je najuspešniji, a najuspešniji je jer je u tom periodu kada je vodio imao podršku kakvu niko nije imao zajedno pre njega.

                    Izgubi od Blesingejma i Šarića u Bg i opet mu se sredi Evroliga. Ne moram valdja da vas prisećam hronologije dogadjaja.

                    To je isto kao kada bih rekao Tito je veliki državnik a ćopavi idiot dobijao američke novce i pomoć.

                    Lako je kada ti sve stvari idu u prilog biti "najbolji". Tomić je zatekao nepovoljniju situaciju pa je izvukao.

                    Dejan Radonjić je uvek bio kukavica i alibi trener. Igramo protiv Tamiša 40 razlike on neće da ubaci mladje igrače.

                    Šabloner i kukavica.

                    Neptunas mu u BG napravi 19-0 seriju. Strazbur preokrene 20 razlike.

                    Jedino gde je se pokazao je protiv Španaca jer taj rukomet koji on promoviše prolazi izgleda tu.

                    Košarka se mnogo razvila da bi mi dovodili trenera koji potencira rukometnu odbranu. Odbrana je precenjena. Treba ići u korak sa košarkom i učiti igrače da igraju brzo i efikasno, sa osnovnim elementima - a to je da svi moraju da znaju da šutiraju i vode loptu.

                    Mesta za Kaliniće i Laziće ne treba da ima.

                    To je staromodna košarka i to prolazi samo u okvirima FIBA i Evrolige gde skupe igrači u reket a Kalates sam na trojci jedva tablu gadja.

                    Treba da evoluiramo. 1 na 1 odbrana i igrati jednostavnije napade sa više šuteva. Nema tu više mesta krljanju specijalaca, ako ćemo da ostanemo u koraku.
                    Od reci do reci, kapa dole!

                    Comment


                    • Tomić je trazio da mu se dovedu igrači,to mu je ispunjeno a on jajara pobegao čim je video da ne ide!

                      Comment


                      • Originally posted by ?????? View Post

                        Mesta za Kaliniće i Laziće ne treba da ima.
                        Poređenje Kalinića i Lazića
                        Last edited by Karamazov; 01-06-20, 10:12.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Da li se zna kad ce biti promocija novog trenera ?

                          Comment


                          • Originally posted by Delija Zabalj View Post
                            Da li se zna kad ce biti promocija novog trenera ?
                            Prica se da stize danas ili sutra u Beograd, a promocija pocetkom nedelje.
                            Last edited by Borca; 07-06-20, 14:57.

                            Comment


                            • Sutra u 13 H KZS .
                              Last edited by Šarac; 07-06-20, 15:38.

                              Comment


                              • Navodno samo najava odlaska Sakote, ne i promocija novog trenera (ili mozda ovi nemaju sve informacije)

                                http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleag...od-Sakote.html

                                Comment

                                Working...
                                X