Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije roster lose poslozen. Problem je sto se stedelo na jos jednom plejmejkeru. Da su nam recimo Kalnietis i Lorenco tandem plejeva, ovo bi bio mnogo zajeban tim. Verovatno ni Tomic ne bi otisao i bilo bi to pristojna prica. Ovako, guranjem svog sina debila, Covic je napravio neopevano sranje i mora da preuzme odgovornost za to.

    Comment


    • Originally posted by Storm View Post
      Nije roster lose poslozen. Problem je sto se stedelo na jos jednom plejmejkeru. Da su nam recimo Kalnietis i Lorenco tandem plejeva, ovo bi bio mnogo zajeban tim. Verovatno ni Tomic ne bi otisao i bilo bi to pristojna prica. Ovako, guranjem svog sina debila, Covic je napravio neopevano sranje i mora da preuzme odgovornost za to.
      Ne mogu da ti dam reputaciju, pa ću ovako da podržim post i da dodam: Odgovornost neće da preuzme jer njega zabole za naše mišljenje što je toliko puta do sada pokazao. Čuvanjem pozicije za svog mezimca Filipa doveo je u pitanje plej of ABA lige. Napravio je preskupu igračku za svog omalenog sina.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Storm View Post
        Nije roster lose poslozen. Problem je sto se stedelo na jos jednom plejmejkeru. Da su nam recimo Kalnietis i Lorenco tandem plejeva, ovo bi bio mnogo zajeban tim. Verovatno ni Tomic ne bi otisao i bilo bi to pristojna prica. Ovako, guranjem svog sina debila, Covic je napravio neopevano sranje i mora da preuzme odgovornost za to.
        Roster je uzasno poslozen, tacnije prenatrpan. Logicno da bi bili bolji sa dobrim PG, ali ovo je ogroman broj igraca. Takodje imasmalo igraca koji znaju da se brzo oslobode lopte i da lopta kruzi. Svi bi uglavnom da se na njima zavrsi. Jednostavno su imali takve uloge tokom karijere. Kad na to dodas DObrica koji je klasican catch and shot igrac, ostaje ti par igraca koji bi dalje produzili loptu.

        Mora da se zna ko vozi traktor a ko otvara kapiju. Bar u timovima kao sto smo mi. Mi generalno nismo navikli na ovakve timove. Najbolje mos igrali kad su tu bili 2-3 stranca sa jasnim volascenjima i ostali da to isprate i olaksaju. Nemogu svi u prvi plan,a ne znaju da dodju iz drugog.

        D Braun pravi finte suta i znaju svi dace sutnuti, nema vise brzine da prodje nekog,a sut mu je u ravni sa Fayeom. Imas tri centre gde vecina izaziva cudo kad pogode van reketa.Onda dodje neki Fall i zatvori sve.

        Mada relano imamo i veliak ocekivanja od ovog tima. Cigani smo i tako je. Imas pet pobeda, dve na strani. Ono sto jes bitno da nam problem prave igraci kao sto su Lazic i Hobbit koji ce tesko iz tima, tu su i ovi centri koji su masni po ugovoru a kola ce slomiti na Odzu koji u principu nije ni trebao da igra EL vise od 5minuta po mecu. NJegove minute vidim kao zelju da se proda sto pre.

        Sakota nije los trener, ali da uzme neki Peristeri, ovo je lud ritami on je svez. Timoviuvek dobro reaguju na prmene trenera, ali evo sad pet gostovanja, pisaj me ako ce Sakota za deset dana znati gde se nalazi.

        D Braun, lupam Rocesti

        Beron, Dobric, Dzenkins

        Davidovac,Perper

        Simanic, Faye

        Kuzmic, Gist, Jovanovic

        U takvoj varijanti mogao bi da igras i sa Dobricem na tri, sa Braunom i Rochom u petorci. Imao bi sut za tri poena. Igrace koji mogu sebi da kreiraju..na 1-2 svi sem Dobrica..Dobijes prostor za Simanu, Faye je tu da odere kolena...

        Imas 6+6 itd...izmene mogu da budu Uskokovic, Radanov, Djordjevic i imas fin tim koji ce da leti...i perspektivne igrace koji ce dobijati ozbiljne minute u ABA i nesto u EL...

        Ti ovako imasLazu koji ne zna gde bije...Hobbita koji je za qrac...Brauna kojeg cekamo i koji uzima minute Borisi i Odza za kog se Covic nada da ce moci uzeti neki dinar...a realno ce uzeti gore spomenuti qrac..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • sad odgledao snimak...jesmo los mec odigrali ali mislim da su onim ogromnom zaslugom pobedili zbog sudija...kakve greske su pravile kao da su amateri u pitanju...Zasto se sad ne oglasi el zbog sudjenja?

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Ne mogu da ti dam reputaciju, pa ću ovako da podržim post i da dodam: Odgovornost neće da preuzme jer njega zabole za naše mišljenje što je toliko puta do sada pokazao. Čuvanjem pozicije za svog mezimca Filipa doveo je u pitanje plej of ABA lige. Napravio je preskupu igračku za svog omalenog sina.
            Mislio je da ce Djenka, Lazic i Kuzmic krpiti u odbrani ono sto njegov sinak zasere, ali je precenio i njegove ofanzivne mogucnosti, pa tako imamo situaciju da ga zovu hodajuci negativni indeks i imamo najgoreg pleja u istoriji EL. Uci ce u legendu.
            Last edited by Storm; 13-12-19, 13:10.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Roster je uzasno poslozen, tacnije prenatrpan. Logicno da bi bili bolji sa dobrim PG, ali ovo je ogroman broj igraca. Takodje imasmalo igraca koji znaju da se brzo oslobode lopte i da lopta kruzi. Svi bi uglavnom da se na njima zavrsi. Jednostavno su imali takve uloge tokom karijere. Kad na to dodas DObrica koji je klasican catch and shot igrac, ostaje ti par igraca koji bi dalje produzili loptu.

              Mora da se zna ko vozi traktor a ko otvara kapiju. Bar u timovima kao sto smo mi. Mi generalno nismo navikli na ovakve timove. Najbolje mos igrali kad su tu bili 2-3 stranca sa jasnim volascenjima i ostali da to isprate i olaksaju. Nemogu svi u prvi plan,a ne znaju da dodju iz drugog.

              D Braun pravi finte suta i znaju svi dace sutnuti, nema vise brzine da prodje nekog,a sut mu je u ravni sa Fayeom. Imas tri centre gde vecina izaziva cudo kad pogode van reketa.Onda dodje neki Fall i zatvori sve.

              Mada relano imamo i veliak ocekivanja od ovog tima. Cigani smo i tako je. Imas pet pobeda, dve na strani. Ono sto jes bitno da nam problem prave igraci kao sto su Lazic i Hobbit koji ce tesko iz tima, tu su i ovi centri koji su masni po ugovoru a kola ce slomiti na Odzu koji u principu nije ni trebao da igra EL vise od 5minuta po mecu. NJegove minute vidim kao zelju da se proda sto pre.

              Sakota nije los trener, ali da uzme neki Peristeri, ovo je lud ritami on je svez. Timoviuvek dobro reaguju na prmene trenera, ali evo sad pet gostovanja, pisaj me ako ce Sakota za deset dana znati gde se nalazi.

              D Braun, lupam Rocesti

              Beron, Dobric, Dzenkins

              Davidovac,Perper

              Simanic, Faye

              Kuzmic, Gist, Jovanovic

              U takvoj varijanti mogao bi da igras i sa Dobricem na tri, sa Braunom i Rochom u petorci. Imao bi sut za tri poena. Igrace koji mogu sebi da kreiraju..na 1-2 svi sem Dobrica..Dobijes prostor za Simanu, Faye je tu da odere kolena...

              Imas 6+6 itd...izmene mogu da budu Uskokovic, Radanov, Djordjevic i imas fin tim koji ce da leti...i perspektivne igrace koji ce dobijati ozbiljne minute u ABA i nesto u EL...

              Ti ovako imasLazu koji ne zna gde bije...Hobbita koji je za qrac...Brauna kojeg cekamo i koji uzima minute Borisi i Odza za kog se Covic nada da ce moci uzeti neki dinar...a realno ce uzeti gore spomenuti qrac..
              Ne branim ja Covica, ali Derik nije potpis bez rezona. Tu se svesno rizikovalo i nazalost nismo dobro procenili zasad. Odzo je ostao jer je Kuz doziveo saobracajku, inace bi verovatno bio negde utopljen. Faje nije skup i verovatno je spreman da bude treca opcija na 4. Bekova ima previse i tu se slazemo. Ali ti bekovi su opet tu da bi bili neka bek ap varijanta za poziciju pleja, jer smo tu usli u sezonu hazarderski. Nije on mogao za 8 milki mnogo bolje, ako uzmes u obzir da sve sto valja ima ugovore 1M+. Roster je po meni dobar i dovoljan da se proseta kroz ABA i bude tvrd orah u EL, ali sve to dzaba kad ti 20 minuta igra amater na kljucnoj poziciji u ekipi.

              Comment


              • EL je u ovom sistemu potpuno druga dimenzija takmicenja, vecina je vec na pocetak sezone govorila da je tu gomila starih igraca koji su rizicni od povrede, sto se na kraju i dogodilo.
                Vise povjerenja je trebao Borisa da dobije, evo nama ove godine igraju Danilo i Aleksa samo na 4, u pocetku je to izgledalo klimavo, ali igraci posle nekog vremena dobiju samopouzdanje i to krene. Dobricu je isto bespotrebno oduzeta minutaza, uglavnom su jasni problemi. Gist, Derik Braun, nedostatak rezervnog pleja i Djenka koji ne isporucuje ono sto se ocekuje od njega, ostalo je sve ocekivano, s tim sto se domacim igracima ne daje dovoljna sansa, pa nemaju samopouzdanje.

                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                Comment


                • Dobro, ohladi sam se malo. Igrali smo loše nema sta ali smo lagano mogli do pobjede.
                  Ulaz Dzenkinsa I polaganje od tablu sudije sude kao čistu blokadu a mi na - 3 u sl napadu dobijamo 3p odlaze na +6 i onda iz nedosudjenog faula Davidovac pravi tehničku i eto njima prednosti.
                  Bas u trenutku kad smo ih stisli i lomili, studijskom kradjom mi odosmo u debeo minus. Zbog toga ja ne mogu biti nešto razočaran porazom ali majku mu energetski da su bolji od nas to ne mogu.
                  Pisao sam i pred utakmicu da će skok biti problem i bio je jer je Ojo potpuno loše ušao u meč a trebao nam je ko hljeb nasusni da skuplja lopte-on ih gubio.
                  Pisao sam i da % moraju biti bolji a da to u Areni nije slučaj i bi tako, šteta, znam da nam Arena treba ako hoćemo da gledamo EL al Pionir donosi rezultat. Jbga, biće bolje, gore ne može, odnosno može, Zo povređen a zamene nema. Da to je gore.

                  Comment


                  • Tacno, ritam EL u ovom formatu je paklen kombinovan sa igranjem lige koja ti "zivot znaci" tj. moras je osvojiti ne bi li opet igrao EL (mada to je sad promenjeno i nema sigurnog mesta za ABA vec imamo "obecanja" Djordija da ce i dalje ABA imati predstavnika do potpunog zatvaranja). S obzirom na taj ritam mogu reci i da ne cudi da Djordi hoce da mu ucesnici EL budu skoro svi sa sigurnim licencama i da ne moraju mnogo da misle na domace prvenstvo te da se fokusiraju vise na utakmice EL.

                    Tim je verovatno morao da ima nekih maksimalno 14 igraca, naravno ne ukljucujuci tatinog rekreativca, a svakako je bolja opcija bila dovesti nekog igraca u usponu nego li D. Brauna (koliki god da mu je ugovor "sa popustom" zbog neigranja cele sezone i nepoznanica vezanih za to sigurno nije mali za standarde Zvezde).

                    Generalno ideja unutrasnje linije startna 4, Simanic, Faye na 4/5, Kuzmic i Gist nije uopste losa zamisao ako i na pleju imas nekoga ko moze da odigra kvalitetan pick and roll, a odbrambeno bi to trebalo biti odlicno sto se i pokazuje u ovogodisnjoj EL. Da li ih je uplasila saobracajka i stanje Kuzmica pa su odlucili da zadrze i Odza i jos produze ugovor sa Jovanovicem (njega tek ne razumem osim ako nisu neki veliki novci u pitanju) pa sad "imamo" 7 igraca u unutrasnjoj liniji, a u stvari nema podele uloga ni u naznakama.

                    Spolja uz glavni problem nedostatka drugog pleja i minutaze rekreativca imamo i problem starih zasluga kapitena Lazica koji dobi novi 3-godisnji ugovor umesto da je celu minutazu dobijo Dobric koji igra tu istu poziciju niskog krila i kod Tomica, a i sada kod Sakote. Isto neki igrac u usponu umesto Stratosa je bio bolja opcija za sezonu sa ogromnim brojem utakmica.
                    Last edited by Borca; 13-12-19, 16:13.

                    Comment


                    • Roster je prenatrpan! Nenadić?Jovanović?DBraun?Perperoglu?,bez ovih je mogao ovakav rezultat da se ostvari! ako ne i bolji!
                      šteta što nije Simon vraćen,Lojeski, Kalnietis. . .sve graci koji ne kostaju vise od 350k. . . katastrofa je roster sa starkeljom na klupi!

                      Comment


                      • Đenka u lošoj formi a i kao da je neki momčić kome je ovo prva sezona u Evroligi pa je stalno u nekom strahu.

                        17 minuta prosek u Evroligi i samo 5 šuteva po utakmici. U nekim utakmicama bio je čak i treća opcija.

                        Ovde je problem i do rotacije i do uloga. Ni Tomić, ni Gavrilo, ni Šakota ne znaju šta oće, mrsomude.

                        Comment


                        • Ima i do hemije ekipe. Za uspeh nije dovoljno 12 dobrih kosarkasa. Ali sam ubedjen da nikad i nigde hemija nije bila dobra kad ti je u rosteru trenerov/predsednikov sin. Filip da je neki covek i smeker otisao bi negde i dokazao se. Bez protekcije, svojim znojem i svojim radom. A ne ovako. Jbt, doveo je do toga da ga mrze i Grobari i Delije, da mu se skandira pogrdno. Pa covece koji ce ti to kurac? Budi covek sa dostojanstvom, a ne tatina i mamina maza.
                          Last edited by Storm; 13-12-19, 17:56.

                          Comment


                          • Sujeta jbg. Oduvek sam podrzavao koncept, Zvezda plus Fmp gde razvijamo mlade igrace a onda im dajemo sansu u Zvezdi. Znaci stranac samo top kvalitet plus iskusni domaci igraci.

                            Sve je otislo u kurac zbog sujete.

                            Trebali smo Jovica uzeti, umesto sto smo prenatrpavali ekipu.

                            Jovic, Braun
                            Djenka, Bili, Radanov
                            Lazic, Dobric
                            Braun, Simanic
                            Gist, Kuzmic, Djordjevic

                            +Davidovac, Ojo, neko iz Fmp

                            Lakse bi bila i doselekcija i slicno duplo manje stranaca maltene itd.

                            Comment


                            • А какви смо људи добијемо једну што не требамо (Армани) у наредних 6 кола уписујемо 5 победа.
                              Изгубимо једну што смо требали да добијемо одма дрвље и камење. Као што је не знам ко писао овај пораз ће се исправити неким брејком можда чак и у Москви. Најбитније је да Зо буде спреман за Будућност.

                              Comment


                              • Originally posted by Storm View Post
                                Ali sam ubedjen da nikad i nigde hemija nije bila dobra kad ti je u rosteru trenerov/predsednikov sin.
                                Mozda u parkicu kad se igra za dzabe, a kad se igra za platu onda im bas svira ko je ciji sin. Za hemiju je mnogo bitnije kakav je taj sinak karakter u odnosu na ostale karaktere, a vidimo da su ovi domaci igraci sa njim ok. A kako i ne bi kada igraju sa njim x godina... Lazic, Dobric, Davidovac pa i Borisa, igrase sa njim i u fmp. Za hemiju mislim da su najveci problem strani igraci... to je uvek bio najveci problem. I trener naravno.

                                Originally posted by Storm View Post
                                Filip da je neki covek i smeker otisao bi negde i dokazao se. Bez protekcije, svojim znojem i svojim radom. A ne ovako. Jbt, doveo je do toga da ga mrze i Grobari i Delije, da mu se skandira pogrdno. Pa covece koji ce ti to kurac? Budi covek sa dostojanstvom, a ne tatina i mamina maza.
                                E sa ovim se slazem. Odavno sam isto to govorio, pa je pitanje koliko je to uopste 'dobar' momak sto neki vole da istaknu.
                                Last edited by mmajstor; 13-12-19, 21:28.

                                Comment

                                Working...
                                X