Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raspored utakmica u ovom mesecu je bio tezak, ali nece ni u Decembru biti nesto mnogo bolji pocevsi od utakmice sa Makabijem u gostima, fakticki jedino ovih nedelju dana do te utakmice je mali predah zbog FIBA "prozora" za kvalifikacije.
    Znaci ritam ce biti slican, uteha je sto ce biti manje putovanja posto je dosta utakmica u Beogradu u tih narednih mesec i nesto dana.

    Ono sto mi je ostalo u pamcenju, a sto je Obradovic ponovio nekoliko puta od pocetka priprema je da mu treba tih 15-tak igraca bas zbog ovakvog ritma utakmica i umora. Onda krene sezona i ti vidis da se u stvari koristi 13 igraca uglavnom (najcesce se desavalo da pauzira jedan od trojca Kuzmic/Reath/Simonovic) te da 3 igraca koja fakticki ne igraju jesu 3 najmladja u sastavu (i to jedan sa 21 i dvojica sa 22 godine, nisu u pitanju juniori koji popunjavaju broj). Cak i kada budu u 12 to se u statistici posle utakmice cesto vidi kao 0:00 minuta.
    Onda pogledam ucinak Lazica, Simonovica i jos nekih igraca i zapitam se da li bi stvarno ovi najmladji imali gori doprinos igri pa da ne igraju cak ni utakmice kao sto su Primorska, Split i jos neke koje smo odigrali.
    Last edited by Borca; 27-11-20, 15:21.

    Comment


    • Obradovic me malo razocarao zbog toga. Ljutio sam se na Radonju jer je ziheras i klince ubacuje u garbidz tajmu, ali on ispade mala maca u odnosu na Sasu.

      Comment


      • Bilo koji profesionalni košarkaš kome Simonović zauzima mesto u rosteru treba ili da ostavi košarku ili da promeni klub. Isto tako i što se Lazića tiče.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Slazem se. Ne znam sta to zna Lazic sto ne zna Radanov. Eventualno konstantnost da ima index u minusu. Tu je kapiten preuzeo stafetu od kuma.

          Comment


          • Сад кад размислим победио нас Ларкин Андерсон и 3-4 рандом турска кошаркаша и после добили нас на суви квалитет ако нас овакав Ефес добија на суви квалитет требамо да се упитамо да ли ми уопште имамо квалитет. Сале мало озбиљности, иначе нећу да пишем како сам се разочарао у њега жив је човек хвала Богу греши и грешиће пуна подршка њему.

            Comment


            • Ako razmislimo Trinkijeriju je u Partizanu trebala cela sezona da napravi neki sistem igre, doduse u Bajernu to ide brze jer je odmah dobio igrace koje je zeleo. Tomic je i posle cele sezone imao poraze na pocetku sledece (prosle), zbog kojih je i pobegao. Od tada mi nemamo nijednog trenera u nekom kontinuitetu. Tako da je tacno da ovo sada ne valja nista, ali treba sacekati malo taj kontinuitet koji npr. Ataman ima 3 sezone a Sasa malo vise od 3 meseca.
              I naravno da ne valja sto zadnjih sezona u evroligi svake sledece mi pravimo neki novi tim a da ne zadrzavamo neki kostur ekipe. Naravno da se to tesko moze desiti ako nam taj kostur cine stranci koji zele da odigraju jednu sezonu i da se prodaju za vece pare. Tako da oprezno sa tim jednogodisnjim strancima... ja bih takve doveo samo jednog eventualno dvojicu da kad oni odu da ne trpi kontinuitet celog tima, nego da sistem ostane isti a da se samo popunjavaju njihove rupe.
              Last edited by mmajstor; 27-11-20, 23:58.

              Comment


              • U pravu je mmajstor, nemamo mi strpljenja a opet i ovaj deo koji svoje frustracije usmerava na trenera i igrače (frustracije lošim igrama) je u pravu. Zaista nam i unutrašnja linija i spoljnja nije bog zna kako raspoložena, ako krene Lojdu onda ok a ako ne krene - drž gaće. Loša nam je organizacija napada, loši blokovi, plej ne vrti pik itt.
                Za sve su u pravu ALI i mmajstor ima poentu a to je mi smo promenili trenera i doveli nove igrače, za to treba vremena da sve legne na svoje mesto. Nekada se desi da i odigramo dobru utakmicu, dobre kretnje ali to je samo slučaj i već sledeće toga nema. Vreme je ono što nam treba, i vino da bi bilo dobro mora da odleži - potrebno mu je vreme.
                Ja verujem i dalje u ovaj tim i ovog trenera.
                Last edited by nebitan; 28-11-20, 09:36. Reason: m
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Ovaj tim ne da je dobar vec odlican, trener isto. Imali smo skoro u saci dva savrsena igrača al prelazni rok ziva stvar, jedan zbog zdravstvenih problema drugi zbog novca utekose, zamjena je dovedena ali su napravljeni kompromisi jer mi nemamo bas mnogo para jasno je svima zbog korone.
                  Rocesti bi trebao partiju protiv Krke da isporucuje svaku ali to se izgleda ne može desiti u skorijoj budućnosti te cemo morati potraziti neku drugu varijantu. Ne smije biti divljak jer Lloyd i Brayant uzimaju dobar dio lopti.
                  Sto se tice ABA nikakve bojazni za titulu nemam al za PO EL ce nam trebati dosta bolja organizacija kako napada tako i odbrane.
                  To ce Sasa povezati sve kako treba nema sumnje.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ako razmislimo Trinkijeriju je u Partizanu trebala cela sezona da napravi neki sistem igre, doduse u Bajernu to ide brze jer je odmah dobio igrace koje je zeleo.
                    Mora se i reći da je Trinkijeri došao u toku sezone a da je Saša tu od početka priprema.

                    Sigurno da mu je i ideju oko tima pokvario problem sa zdravljem prvog centra kao i nedolazak Pangosa.

                    Nije problem u strpljenju, to što smo ispalili neke od kritika ne znači da želimo promenu trenera.

                    Nadam se da je Saša samokritičan. Razumem da javno neće pričati neke stvari, pre svega u vezi igrača.

                    Može on javno pričati da je problem umor, težak raspored, al kad se ugase kamere da vidi da su problem plej, centri i igra u napadu.

                    Comment


                    • Kod Sase ce se videti sve po ostanku/odlasku Kilavka i tu je kraj price. Sa Kilavkom ce 12-13 mesto u EL biti uspeh u svim tim pobedama u EL, samo je Baskonija doslau kompletom sastavu i bez izrazenih problema koje mi do sada nismo imali....

                      Trenutno vidim da mi zavisimo od igre pojedinaca a ne od igre tima.. Radonja je dao sansu tom Simanicu i Radanovu sa 17-18g....najbolji igraci su su mu imali po 23-24gmax..Nekad 10-11-12 igracrotacije su bili Tejic, Rebron, Luka Mitrovic....Nama sad Lazic u clutchu sutira trojke i ide na ulaz

                      Moze se sve okrenuti,ali bez pleja pisi propalo.. kad ti tim vredi kao skoro i ostatak PO timova u ABA,naravno da si favorit..za titulu...Sve u svemu, odlazak Rocestog je smernica za ostatak sezone...Treba instant kvalitet u poenima i kreaciji..tj vise u poenima pa i samoj kreaciji..i treba podici ove sekundarce....Volden, Hal i Loyd od ovoga ne mogu bolje i to je problem koji se namece..

                      Nkoko i Teri su slicni igraci tj slicnog kvaliteta, samo je Nkoko imao sezonu Albi sto mu je dao veliki plus jer je igraou dobrom sistemu..


                      Npr Salo u Virtusu doveo Belinelija i on je favorit za EC kojeg nece uzeti...jer ima isluzene rage koje posustaju kako sezona odmice...


                      Meni se jebe za ovu sezonu, samo ne vidim bas long term plan i sto se uopste Rit forsira i igra kad mu ugovor istice sl sezone i nece ostati a mi ga razigravamo i ako sa njim na parketu delujemo lose....covek kad primi loptu dobije adrenalin da sutne na keca...Simonovic na dve sezone pa cak i Borovnicar ima ugovor na dve sezone mislim,kao i Kuzmic.

                      Meni je nezamislivo da u ABA ligi ne igraju sa dobrom minutazom nasi domaci igraci, pa ti isti domaci cak i sa Ficolinom su dobili tj usrali Buducnost u finalu ABA jedinom realnom uspehu u post Radonjinoj eri....

                      Covic je vise puta obrnuo pricu o domacim i stranim igracima...pa caki u FMP-u Savo Lesic ispusena mustikla i Ficolina igraju po 30-40minuta a Pecarski i Djordjevic su pomocno osoblje...sto je zlocin prema kosarci i onda dodje neko pametan i kaze pa kad su bolji... Dovode Radonjica kao beka itd...Toliko oruzja u rukama,budzeti i pomoc drzave i meni ovo trenutno nije pravac u komeZvezda treba da ide...niti mogu da se indetifikujem sa timom. Nekima jeste ovo usputna stanica,ali 90% igraca je ovo senit karijere...i nece igrati u boljem klubu..

                      Pa Kilavi Slavko je od nas otisao u Kinu...istim putem ce otici i O Brajant..jedino ko moze u bolji klub i za vece novce su Volden i Loyd i bukvalno niko vise.....

                      Ne treba zaboraviti da je Rebron sa Milerom ugasio Reala, a stigli do F8 sa rastimovanim Zirbesom i penzionerom Kinsijem.. koji je uz caroban napitak Dejana Radonjica odigrao odlicnu polusezonu posle dzablebarenja u Trabzonu...da ne spominjem 9mesto u EL i da nam je tad Simonovic bio prvi strelac...

                      Saletu zelim sve najbolje i tek je poceo put u Zvezdi i ima da se radi dugo, nehumani su uslovi u radu ove sezone i ocekivanje gazde su velika...posto mu je partner/protivnik Terzic poceo da belezi rezultate kad je on krenuo da pada u Evropi...pa verujem da ovo nece biti sve od rostera i da ocekujem poslednji shot od naseg dragog gazde iz Zeleznika..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Samo bih podsetio kako smo izgledali u pripremnim utakmicama i početku sezone. Znači sa nekompletiranim timom.
                        Pričalo se, a i svi smo znali kakvoj kosarci tezi i koju ideju igre ima SO. Agresivno, brzo, tranzicije, preuzimanja, presing i td i td.
                        Onda dolazi do dopune, do tada tima koji sve ovo gore navedeno igra i sprovodi, sa tri igrača koji ne samo da ispunjavaju kriterijume te igre već su sušta suprotnost. Na stranu Teri, čovek koji ima nestvarne fizikalije, ali kao kosarkas totalno neobučen i nepripremljen za takmičenje na ovom nivou. O Roču je već sve ispričano. JOB, čovek je sve ono što nam nije trebalo.Lenj, spor, potrošač lopti, neborben, mek, bez odbrane, bez bloka, bez unutrašnje igre(ili je ne voli tj beži od nje) i najbitnije samoživ i gleda sebe i svoje brojke, jednostavno nije timski igrač.
                        Verovatno ljudi u klubu, trener i sš imaju drugačije vidjenje i saznanja i sigurno znaju svoj pravac u pravljenju ekipe, ali meni kao navijaču ova tri igrača jednostavno nisu jasna i koji je razlog njihovog angažovanja.

                        Comment


                        • Meni nekad deluješ Lošmi da priželjkuješ loše rezultate Obradovića da slučajno ne bi ugrozio Radonjića.

                          Comment


                          • Originally posted by Karamazov View Post
                            Meni nekad deluješ Lošmi da priželjkuješ loše rezultate Obradovića da slučajno ne bi ugrozio Radonjića.
                            Ne moze on ugroziti Radonjica sve da EL osvoji. Ono je bilo kosarka, ono su bile emocija...Ovo je sad surovi profesionalizam i placenicka ekipa....Ne vidim dusu ovog tima kao nekada pre....kad su svi igrali iznad svojih limita....tako je sad godinama...sadsu kljucevi tima kod igracaane kod trenera, tako je godinama posle Radonjica...

                            Necu da se pravim pametan da sam obozavao Radonjica na pocetku, stavise bilo je puno skepsi do prve prave pobede nad zlim Dulom...posle toga je sve opusteno bilo i bez pritiska kod mene..tihi heroj kojeg zarad sujete unistio Covara...

                            Ovo je sad neka nova Zvezda, zli jezici bi rekli najbolji tim vlade Srbije i u Srbiji jos postoji drugi tim vlade Srbije i to je to...ono je bilo stvaranje zlata iz prashine...ovo je sad bacanje zlata u crnu rupu...potpuno pogresna ideologija a koliko vidim Obradovic ide u slicnom smeru..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Obradović ako osvoji Evroligu popeće se na vrh liste najomiljenijih i najboljih zvezdaša ikada. I taj deo tvog komentara govori o tvojoj pristrasnosti prema Radonjiću.

                              Radonjić ima posebno mesto u istoriji Zvezde, ali daleko je od čarobnjaka. I njemu je trebalo vremena da napravi rezultat. Na tom putu desio se jedan od najgorih trenutaka od dolaska Čovića u klub, a to je poraz od Cibone.

                              Većina navijača je tada terala Radonjića, najgnusnije ga pljuvala, podržao ga Čović i sačuvao. Ne branim ja sada Čovića, pu, pu, pu, daleko bilo, ali zarad istine moraju se reći neke stvari.

                              Da mu nije bilo Čovića ko zna kako bi kasnije tekla njegova karijera. Iz te zahvalnosti nije trebao da izađe sa onom pričom pred medije i govori o kašnjenju plata posle one briljantne sezone u Evroligi.

                              I sa Radonjićem je bilo mrcvarenja tokom sezone. Bilo je i sezona gde smo mnogo ranije obezbedili prvo mesto pa umesto da daje šasnu onima koji su manje igrali, on je i dalje forsirao nosioce.

                              Mnogi su mu to zamerali. Nije ni čudo što se Simon poažalio još na zagrevanju na umor na utakmici sa Partizanom pa je morao tokom utakmice namerno da pravi dve tehničke kako bi izašao iz igre.

                              Od početka naše dominacije prvi put se desilo da jedan trener Partizana nema negativan skor sa nama. Mislim na Partizanovu sezonu sa Džikićem i ono njihovo ispadanje od FMP-a u polufinalu naše lige.

                              Bilo je 3:3 te sezone. Nije baš umeo sa Džikićem.

                              Svakako da je čovek doneo daleko više koristi nego štete.

                              Menjaju se vremena. Menjaju se pravila igre, formati takmičenja, nekada su dva tima išla u Evroigu, sada jedan, nekada je bio veći izbog domaćih igrača, menjaju se i ambicije...

                              Stvar je u tome da ne treba u nekoga gledati kao u božanstvo, toliko ga veličati i diviti mu se i smatrati ga bezgrešnim.

                              Hvala mu na svemu, u istoriji Zvezde ima posebno mesto, a da li će u istoriji košarke imati posebno mesto videćemo u budućnosti.
                              Last edited by Karamazov; 28-11-20, 11:20.

                              Comment


                              • Mi ako nadjemo zamene kuzmicu i rocestiju mozemo da se mozda nadamo top8, nije problem teri...teri i nije doveden da bude prvi centat, problem je kuzmic koji nista ne igra tokom cele sezone i onda mora teri da igra vise nego sto bi trebalo...o rocestiju je sve vec receno...vidim pljujete simona i lazica, a nijedan ni drugi nemaju platu koliku ima bizgov zvani kuzmic koji umalo svojim debilnim ponasanjem nije odneo vise zivota sa sobom...trpeli smo ga 2 godine i neka ide negde u kinu pa neka igra kosarke tamo

                                Comment

                                Working...
                                X