Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je pocetak kraja Covica. Da li moralo ovako? Nije. Da li ima pomirenja? Nema. Do kraja braco Cigani!

    Comment


    • Pa ja nekako volim Covica. Nesto verujem da odlično balansira oko finansiranja i mogućnosti. Mislim da zna košarku, da ima tu infrastrukturu u vidu FMP koja nam dobro znači.Sve to su neki plusevi zajedno sa rezultatima koji su iza njega.
      E sad, ovo ponašanje oko odabira poslusnika na klupi pa do napravite svoj klub, jasno da tjera publiku od kluba a pride zadržava sina da se blamira po terenima EL ekipa. Onda navijačima pukne film, plate kartu i lijepo negoduju na loše stvari. I šta on uradi?! Umjesto da smiri strasti, on takvim nervoznin navijačima preti i upozorava na radikalizakciju...
      Jebga, ne valja, što su mnogi rekli ovim gubimo i mi i on a najviše Zvezda

      Comment


      • Svakom poštenom navijaču se zgadila protuva koja preti navijačima i prisvaja klub.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Svakom poštenom navijaču se zgadila protuva koja preti navijačima i prisvaja klub.
          Upravo I onda ne možeš da krivi navijače što ne dolaze. Pogotovo nakon ovog spina kako je Ostoja kriv sto su ljudi nezadovoljni sa Filipovim - indexom ili da su navijači koji zvizde Grobari koji su došli da mu ruše klub...
          Zbog toga što misli da smo retardirani je izjavio i ono napravite sebi klub tipa ovo je moje i biće kako kažem, a Cabarkapa za sportski sektor klima potvrdno, Sakota klima potvrdno...

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Upravo I onda ne možeš da krivi navijače što ne dolaze. Pogotovo nakon ovog spina kako je Ostoja kriv sto su ljudi nezadovoljni sa Filipovim - indexom ili da su navijači koji zvizde Grobari koji su došli da mu ruše klub...
            Zbog toga što misli da smo retardirani je izjavio i ono napravite sebi klub tipa ovo je moje i biće kako kažem, a Cabarkapa za sportski sektor klima potvrdno, Sakota klima potvrdno...
            Problem poltronstva je evidentan kao i nepotizam, samo nebojša zaboravlja da on mora nekom na nogoljub...onog trenutka (a on je već pomislio da je veći od Zvezde) kada bude uveren da može bez Zvezde i navijača on će sigurno sam otići iz kluba ali onda tog trenutka prestaje priliv sredstava FMP-u i to pored dobre apanaže njegovom sinu, njemu i supruzi (kroz ŽKK) ga za sada sprečava da digne sidro.
            Presretan sam zbog Zvezdinih titula i učešća u EL (a ko nije a da nisu Grobari) ali i pored toga ja ne mogu da pređem preko toga da on osim sa Radonjićem nije imao uspeha tj imao je u glavnom promašaje i na klupi i u rosteru. A i taj Radonjić je opstajao zahvaljujući porodicama Vučić i Đukanović...Čović bi ga rešio odavno.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Čović Filipa sam branio u dosta navrata,govorio kako nije kriv jer roditelje ne možeš birati,ALI danasnjom izjavom kako ovo sve nije upereno protiv njega nego protiv tima je pokazao koliki je moralni pigmej ,pička i jajara! Sram da te bude!

              Comment


              • Medo

                Osvrnuo bih se na današnje izjave dva naša igrača, koje su dobra polazna tačka za diskusiju i koje omogućavaju sagledavanje šire slike. Obe izjave parafraziram, jer sam samo preleteo preko vesti sa konferencije, a nemam nameru da detaljnije čitam, ili još gore -- gledam taj umetnički performans.



                Branko Lazić -- "Slična situacija kao u slučaju Omić". Ne, neobrazovana, pritupa i plitka osobo, situacija ne može biti drugačija. Omić je bio objekat verske i nacionalne mržnje jedne kriminalne grupacije. U njegovu odbranu, njegovo pravo na slobodu, njegovo pravo na rad, stali su -- i stvarni ljubitelji košarke, ali istovremeno i ljudi kojima je dopizdilo da maloumna i agresivna sekta propagira svoja protivzakonita i bolesna ubeđenja i iživljava se na ljudima samo zbog toga što se zovu drugačije ili zbog toga što su rođeni na drugom podneblju. Paralela bi mogla da se povuče sa pekarom iz Borče, kojem su isti ili slični klerofašisti pokušali da oduzmu pravo na rad, pa i pravo na život u Beogradu i Srbiji.



                Filip Čović -- "Ovde se ne radi o pojedincu". Da, neobrazovana, pritupa i plitka osobo, pogodio si suštinu -- naravno, nenamerno i u pogrešnom kontekstu. Zaista se ne radi o pojedincu. Ti izazivaš gađenje kod ljudi, ne zbog toga što loše igraš ili zbog toga što si loš košarkaš, vež zato što si paradigma svog onog sistemskog zla koji ljude tera iz ove zemlje ili ih tera da dok žive u ovoj zemlji, glavu okreću na drugu stranu. Modus operandi tvog bistvovanja i opstajanja u Zvezdi i odnosa okoline i društva prema tvom fenomenu je upravo ono čega se normalni ljudi stide, zbog čega su besni, zbog čega žele promene.. A onda odu na košarkaški meč, da ispuste dečije emocije, zabave se, druže se, gledaju sport koji vole.. a tamo ih sačekaš ti, prezentacija svega najgoreg. Otrov u bočici. Baš maloj bočici. Ali baš toksično...



                Da ne bih ostao na nivou opštih mesta, elaboriraću malo šta je to "sve najgore" čega je normalnim ljudima preko glave:



                1. Nepotizam. Da ne dužim, svi znamo šta je nepotizam. Voleo bih da Filip odgovori na sledeće pitanje -- da li je ikada u karijeru igrao u bilo kom klubu, a koji ne drži njegov otac? Ukoliko je odgovor NE, sasvim je jasno da on ni nije profesionalni košarkaš, već profesionalni nesposobnjaković i uvaljivač guzice u fotelje kojima drugačije ne bi mogao ni da prismrdi. Drugo pitanje -- zašto ne prihvati izazov i pokaže svima da greše, tako što će svoj status profesionalnog košarkaša legitimizovati tako što će uspešno igrati u bilo koj Evrokup ekipi? To bi barem trebalo da bude lak zadatak za igrača koji dobija oko 15 min po meču u EL.



                2. Nepravda. Prirodna i nužna posledica nepotizma. Prema kome? Prema saigračima, jer ih čini lošijima. Prema navijačima, koji su platili karte da gledaju profesionalne košarkaše. Prema Radanovu i svim drugim klincima ovog sveta, kojima krade minute. Prema timu, koji "pati" dok je on na terenu. Prema rezultatima. Prema estetici. Prema lopti. Prema obruču. Prema košarci.



                3. "Sloboda medija". Iz nedelje u nedelju čitamo i slušamo nemušta, amaterska, i plitka pojašnjenja o Filipovom bistvovanju o Zvezdi. Svedoci smo toga da novinari, što iz straha, što zbog sitnih benefita, rade sve da racionalizuju Filipovo postojanje. Što kroz pljuvanje stranaca, što kroz podsećanje na neke prethodne "zasluge", što kroz prenaglašavanje svake sitnice koju Filip dobro odradi, što kroz zataškavanje svega onoga što je loše.. Svedoci smo toga kako u štampanim medijima, tako i na Sport Klubu, slušajući onog degenerika Kuzmanovića kako nam pojašnjava svoje dekadentno shvatanje strukture i procesa sklapanja rostera. Lorenzo je tu da daje 30 poena, Filip da bude lep i simpatičan domaćin.



                4. "Ekspertska javnost". Što bi rekao naš vrli predsednik "svi bre ćute". Ustvari, bilo bi lepo da ćute. Umesto toga, ubeđuju nas -- od Gurovića, preko Nedovića, pa do Varde ili ko zna koga već, da je Filip dobar košarkaš. E, pa, jebem vam baš mater. Zajedno sa likovima iz trojke, predstavljaju onu najgoru vrstu poltrona, koja se nada da će koja hiljada evra i koja pozicija sportskog direktora u klubu/savezu jednog dana da pogodi baš njih.. pa treba biti dobar sa Nebojšom.



                5. Mozak zlatne ribice. Košarku dosta ljudi prati. Mali procenat njih košarku zaista i razume. na svakom drugom koraku, ipak čuješ ljude koji upijaju reči onih iz grupe tri i četiri, i posle par dobrih poteza Filipa protiv Igokee u Pioniru, komentarišu kako "mali" ipak nije loš, pa ubacuju "random" zapažanja -- zna da promeni ritam, zna da podeli pas, izvukao nas je protiv Partizana. Pre nekog vremena uveo sam pravilo -- košarka je jedna od oblasti u životu koje solidno poznajem. Navučem ljude da pričaju o tome, pa koristim kao lakmus papir Dunning–Kruger sindroma. Onda prestanem da ih uzimam za ozbiljno kad pričaju o bilo čemu što nije njihova uska ekspertiza...



                6. Nepoštovanje / zloupotreba činjenica. Filip je najgori šuter za dva poena u EL, ima rekordno nizak ofanzivni rejting, ima užasan defanzivni rejting, non stop je i minus fazi, kako indeksno, tako i +/-, nijedan saigrač nije bolji kraj njega. Da li je to neko pitao trenera? Da li se to čulo u nekoj košarkaškoj emisiji? Da li je završilo u nekim novinama? Da li je bilo ko pokušao da "dobaci" tu informaciju do ljudi. Sa druge strane, čujemo npr info da je Filip među najboljim asistentima ABA lige u istoriji. SNS je sa sobom upravo doneo to -- činjenice, argumenti, egzaktni podaci.. su realnost na koju se ne obaziremo. Izmislićemo svoje podatke ili ćemo ih prikazati onako kako nama odgovara.



                7. Udbaške metode. "Znamo ko ste", "evidentirali smo", "ubačeni element", "organizovana grupa".. Nebojšin modus operandi, kojim konstantno drži tenzije na visokom nivou, pokušava da prikaže da postoje napadi spolja (od zlih Grobara, jelte) i da izazove sukobe među ljudima. Ukratko, "Zavadi, pa vladaj". Ako to ne može, onda "Zastraši, pa vladaj". On je spreman da ide i do "Igraj pred praznim tribinama i vladaj".



                8. Bolesna, neutemeljena ambicija roditelja. Verovatno je trebalo i ranije da se spomene, jer vodi ka nepotizmu. Ne bih dublje zalazio. Dovoljno je pogledati građu Nebojše Čovića i biti svestan da mu je jedna od neostvarenih želja da zaigra košarku. Pa, zašto je Filip ne bi igrao.. i to EL. Srbija, zemlja u kojoj roditelji ne samo da "leče" svoje komplekse na deci, već se i ne stide toga. Idu do krajnjih granica, daleko preko granice razuma..



                9. Nepostojanje bilo kakve odgovornosti. Pročitajte bilo koji izveštaj o Srbiji, svuda će se pomenuti apsolutno nepostojanje "accountability-a". Na svim nivoima, u svim institucijama, iz godine u godinu, iz decenije u deceniju. Deca se od malih nogu uče da napadaju "ad hominem", umesto da se bore argumentima. Ne uče se da preuzimaju odgovornost za svoje postupke. Da sa svakim pravom, ide i obaveza. Ukratko, da nije ok proći na crveno, jer žuriš. 99% će reći da ih "zabole", a retko ko će pomisliti o posledicama koje je mogao da izazove. Da li se Filip Čović pogledao u ogledalo i zapitao "šta ja, jebote, radim?".



                10. Nemoć posmatrača. Kako promeniti sve navedeno, sa čim se svaki dan susrećemo. Odjednom, brzo.. nemoguće. Čovek se oseća nemoćnim. I opet, onda dođe na košarkašku utakmicu, i sačeka ga jedan Filip Čović. A onda, opet ću citirati vrlog predsednika -- proradi mentalitet -- "E, pa nećeš ga majci". Ili, još bolje Bjelu -- "E, pa malo je i moja Zvezda". Nije mi je tata kupio, ali me jeste od detinjstva na istu vodio. Sada sam u situaciji da svake sezone plaćam po par pretplatnih, a gledam čoveka kojeg bih ja pobedio 1 na 1 (i na ovo ga izazivam).



                Da se vratim na Nebojšu. I nema potrebe za političkom korektnošću ili nošenjem rukavica.



                Govno jedno UDBAško: Znam da ne znaš ko sam (ili ko je Laki ili bilo ko drugi), iako lažeš da znaš. U krvi ti je da lažeš i pretiš. Ali, saznaćeš na narednim mečevima, ne brini. Ja ću biti onaj koji će od prvog minuta da zviždi Filipu. Ne samo zato što je užasan igrač -- barem smo se takvih nagledali -- već zato što je personifikacija svega gore izlistanog. Zviždaću bolesnoj ambiciji neiživljenih roditelja, nepotizmu, poltronima od novinara i kvazistručnjaka, populizmu i izvrtanju činjenica. Barem ću vas tako pozivati na odgovornost i podsećati druge kakvo ste đubre i tvoj sin Filip i ti. Za vas jeste došlo zlatno doba. Vi plivate kao ribe u vodi sa SNS-om, jer ste "perfect fit". Tako da, samo treba još glasnije zviždati Filipu i navijati za Zvezdu. Ta dva cilja su komplementarna.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Problem poltronstva je evidentan kao i nepotizam, samo nebojša zaboravlja da on mora nekom na nogoljub...onog trenutka (a on je već pomislio da je veći od Zvezde) kada bude uveren da može bez Zvezde i navijača on će sigurno sam otići iz kluba ali onda tog trenutka prestaje priliv sredstava FMP-u i to pored dobre apanaže njegovom sinu, njemu i supruzi (kroz ŽKK) ga za sada sprečava da digne sidro.
                  Presretan sam zbog Zvezdinih titula i učešća u EL (a ko nije a da nisu Grobari) ali i pored toga ja ne mogu da pređem preko toga da on osim sa Radonjićem nije imao uspeha tj imao je u glavnom promašaje i na klupi i u rosteru. A i taj Radonjić je opstajao zahvaljujući porodicama Vučić i Đukanović...Čović bi ga rešio odavno.

                  Mnogo te cenim kao forumasa, ne pises nebuloze, znas da budes i preostar po nekada, ali ovo nema veze sa istinom.

                  Bokan i Voli su bili sponzori KKCZ samo u delu bankarske garancije i to one godine kada smo usli u top 16 u Markus sezoni. Posle toga je izasao tj garancija istekla.

                  Da se Vucic pitao, tj njegov bata dok je bio u upravi ( izasao leta kada su dosao Markus, Jovic, Kalinic, Dangubic), a odmah posle Cibone i gubika KLS od grobara, Radonjic je bio za odstrel, a da se na mesto trenera postavi Boza Sjor Maljkovic kao istaknuti SNS clan.

                  AKo Vucic kao sto to tvrdis toliko kadrira u KKCZ pa onda se zvizduce na pogresnu adresu, onda ispred vlade zajedno sa #1 od 5 miliona pa da se tamo zvizdi jer onda je i on odgovoran sto drzi Flipa u timu, jer je % navijaca tada bio veci protiv Radonjica nego sto je sada protiv FC3.

                  Finansijska pomoc od drzave je dosta veca u odnosu na to vreme pa valjda mu je uticaj jos veci sada nego tada pa sto onda drzi FC3 u timu a znamo da se hvali kako poznaju kosarku i da prati kosarku vise od fudbala. Uostalom nema sta ne zna.
                  Last edited by Šarac; 22-12-19, 20:01.

                  Comment


                  • Originally posted by Šarac View Post
                    Mnogo te cenim kao forumasa, ne pises nebuloze, znas da budes i preostar po nekada, ali ovo nema veze sa istinom.

                    Bokan i Voli su bili sponzori KKCZ samo u delu bankarske garancije i to one godine kada smo usli u top 16 u Markus sezoni. Posle toga je izasao tj garancija istekla.

                    Da se Vucic pitao, tj njegov bata dok je bio u upravi ( izasao leta kada su dosao Markus, Jovic, Kalinic, Dangubic), a odmah posle Cibone i gubika KLS od grobara, Radonjic je bio za odstrel, a da se na mesto trenera postavi Boza Sjor Maljkovic kao istaknuti SNS clan.

                    AKo Vucic kao sto to tvrdis toliko kadrira u KKCZ pa onda se zvizduce na pogresnu adresu, onda ispred vlade zajedno sa #1 od 5 miliona pa da se tamo zvizdi jer onda je i on odgovoran sto drzi Flipa u timu, jer je % navijaca tada bio veci protiv Radonjica nego sto je sada protiv FC3.

                    Finansijska pomoc od drzave je dosta veca u odnosu na to vreme pa valjda mu je uticaj jos veci sada nego tada pa sto onda drzi FC3 u timu a znamo da se hvali kako poznaju kosarku i da prati kosarku vise od fudbala. Uostalom nema sta ne zna.
                    Ne diraj mi komsu!
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Ne diraj mi komsu!

                      Mi smo u fer i korektnim odnosima, samo hocu da ga ispravim jer ponekada malo skrene sa puta

                      Comment


                      • Odlazak Filipa bi bio višestruko dobar . . .
                        1.Čovek od 31 god bi konačno bio samostalan
                        2.Njegov otac bi pokazao da ima mozga i elementarno znanje o kosarci
                        3.Samim odlaskom bi nam ekipa bila jača
                        4.Svaki igrač ponaosob bolji
                        5.Vratili bi se navijači u halu
                        6.Lose vibracije oko kluba bi nestale
                        7.Klub bi bio bogatiji za 150.000e

                        ono sto bi bilo loše je to da bi nam u tom slučaju otišao najbolji plejmejker u ekipi

                        Comment


                        • Šta se epohalno dogodilo u životu ovog pančeva kad je okrenuo svoje stavove za 180 stepeni !?

                          Comment


                          • Nadao sam se da ima obraza,malo morala,hteo da vidim ljudskosti u njemju ali dzabe. . .nula od čoveka!
                            takvom u mojoj,nasoj Zvezdi nema mesta!

                            Comment


                            • Comment


                              • До плејофа АБА лиге преостали мечеви (не рачунајући купове)

                                Звезда - 25
                                Партизан - 16 (минимум)
                                Цедевита, Будућност - 10

                                Нехумано.

                                Comment

                                Working...
                                X