Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DV o Zvezdi...


    Zvezda ne može da sezonu zove uspešnom. Početak je obećavao da će uz napredak biti glavni favorit za ABA, igrati pristojno u Evroligi, iako je F4 organizovan u Beogradu uz prethodnu računicu da će ga Zvezda igrati ili se boriti za F4. Ne mogu da nas lažu, to bar mi koji smo u košarci znamo, kao i motive onih koji su ga organizovali i kandidovali se.
    Po više segmenata sezona je neuspešna, a videćemo šta će biti sa rukovođenjem kluba, ko će ga voditi, da li će ostati isti ljudi, imati podršku države kao što je do ove sezone stajala iza kluba.

    Comment


    • Mujo, nemoj više da mi pomažeš molim te.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Originally posted by quentin View Post
        Mislim da nikad nije bilo šanse za ovako nešto. Štaviše, FMP je bio temelj čitavog koncepta na kome je Čović namjeravao da vodi Zvezdu. Njegova ideja je bila da se svake godine prodaju dva do tri najbolja domaća igrača i da na njihova mjesta dolaze igrači razvijani kroz FMP. To dobro zvuči u teoriji, ali u praksi je bilo nerealno. Opet, za mene ni ovi igrači koji su stigli iz FMP nisu loš doprinos (uključujući i Boldena za koga su uzeli pare). Tako da je "odnos" sa FMP za mene bio OK poslovni potez.

        Naravno, Čović je tvrdoglav i pravio je neke greške u Zvezdi. Ipak, jedina njegova greška koju ja sebi ne mogu da objasnim je dovođenje Alimpijevića. Otkud njemu ideja da takav trener mož da ima uspješnu sezonu sa onakvim timom meni je potpuno neshvatljivo.
        Sam si rekao, da se svake sezone dobiju 2-3 igraca iz FMP, to bi bilo isplativo. Da li je bilo tako i koliko je igraca Zvezda dobila iz FMP? Guduric jedne sezone, Bolden druge, Dobric i Davidovac za rotaciju.
        Ne treba ti FMP da bi dovodio Ojoa, Austina, Boldena i druge strance. Klubovi inace dovode prospekte i onda ih salju na pozajmice, gde ce igrati i biti bitni igraci. Pa ako se pokazu vracaju se u klub. Prica sa FMP je imala smisla u vreme kada su tu bili Teodosic, Savanovic, Mile Ilic, Cvetkovic, Erceg, Labovic, Samardziski, Vasic, Marinovic i drugi igraci od 18-23 godine koji su bili talentovani i igrali u klubu koji je igrao zapazenu ulogu i u evrokupu.

        Sa Alimpijevicem je bila ideja da se dobije novi, mladi trener i ta ideja je dozivela neuspeh. Delom i zato sto se on nije pitao mnogo oko sastava tima. Kad das izjavu da je ideja da tim igra dobru odbranu, a dovedes Lessorta, Rochestog, a Bjelica je 30 minuta na cetvorci znas da nesto nije u redu.

        Originally posted by quentin View Post
        A na koju foru se pravi skup tim, to jest od kojih para? Budžet će nam ove godine biti najmanji otkad je Čović u klubu i to je normalna posljedica sportski i poslovno loše sezone. Nadam se da neće nekome pasti na pamet da se zadužujemo, jer mi ni kao evroligaš nećemo biti sposobni da se rvemo s nekim kreditima. Ne bismo se skidali sa one BAT liste u tom slučaju.

        Najpametnije što Zvezda sad može da uradi (sa Čovićem ili bez njega) bilo bi da na duži rok dovede ozbiljnog trenera i ozbiljan stručni štab koji zna da radi sa mlađim igračima. Da se fokusiramo na domaće i regionalne igrače i jeftinije strance (pravo sa koledža i sl.). Ako se desi da se kockice poklope, pa osvojimo ABA super, ako ne guramo dalje.
        Klub bez evrolige je osudjen na osrednjost, a osrednjost nije borba za trofeje i dno evrolige. Osrednjost je nemogucnost da se osvoji ABA liga, nesto bolja sudbina od sadasnjeg Partizana.
        Drugi put podrazumeva nalazenje igraca koji igraju za manje pare od svoje stvarne vrednosti. Da li je to Nenadic ili Ojo iz FMP ili da se napravi ubod sa dobrim strancem koji ce igrati za 150-200 hiljada evra ili da konacno Simanic i Radanov pokazu taj svoj talenat, a da se njihov doprinos ne svodi na to da nekad daju 10 poena, recimo, Krki, pa da se svi odusevljavaju...

        Originally posted by blek hils View Post
        Ovo kao da je napisao najveći navijač Partizana koji samo čeka dan da Čović zapali pa da otvori šampanjac. Manje-više kao mi kada je odlazio Vujošević. Dva puta sam pročitao i ne verujem da ovo može da napiše neko ko je zvezdaš. Okej, ima nas raznih i različitih, ali sve ovo napisati nakon berbe trofeja u proteklom periodu je, blago rečeno, prilično nezahvalno.
        Naravno da će Zvezda postojati i posle Čovića, kao što je postojala i pre njega. Postoji i Partizna posle Vujoševića. Šta god ko rekao, uz sav novac i svu muku, pre Čovića mi smo više od decenije bili frustrirani, ruinirani i, malo je reći, gubitnički tim. Možda neko ima prema tim vremenima nostalgična osećanja, okej je to, no svako ko je imalo realna zna šta smo bili a šta smo sada. Sećam se jedne utakmice sa Beobankom u Pioniru pre sijaset godina, u sali na tribinama (A i B) je bilo nas petoro. Moja supruga (tada devojka) i ja i neka tri klinca iznad nas. Na drugoj strani na tribinama nikoga. Bilo nešto ljudi dole u parteru, ne više od 30-40, i nešto redara. Sala hladna i nezagrejana, iako je bila ziam i napolju sneg. Ovo je, doduše, ekstreman primer ali pokazuje šta je Zvezda preživela da bismo danas došli dotle da kažemo da je "sezona neuspešna jer je osvojen trofej u finalu sa FMP".
        Jos u prvoj recenici napisao sam: koliko je Covic odgovarao Zvezdi, toliko... To znaci da ne mislim da je on lose resenje ili stetocina. Samo da i on itekako ima koristi od ovog aranzmana i da cemo videti kako ce se snaci u prvoj sezoni u kojoj klub ne igra evroligu.
        Sezona je uspesna ili neuspesna ako se ostvare ili ne ostvare neki postavljeni ciljevi. Ti ciljevi zavise od budzeta. Budzet je ove sezone bio sasvim dovoljan za triplu krunu, a osvojena je samo liga. Pominjem finale sa FMP da naglasim dokle je doguralo to takmicenje. Time je i neosvajanje kupa jos veci neuspeh.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Nismo mi klub koji nesto radi na duzi period. DR je bio jednostavno statisticka greska sa previse srece da se ne lazemo. Prvo Cibona, pa onda i nadljudski napori njegovi i igraca da se dobije partizan u onoj 1/2 seriji ABA lige i da ti se otvori prostor. Osnova za long term svuda nije rezultat vec klima, pre svega finansijska,..Sad moze Fener pricati o nekom konceptu,ali bez tih 40m da padnu na nekih 12m,gube sve itd...Covic da ima 10m evra, lako bi napravio long term, ali nema i u takvoj borbi sa parama nije realno ocekivati neku bezgresnost ili rezultate u kontinuitetu..Kod nas se previse ide od Boga do debila i neznalice, kako zasluzeno, tako i nezasluzemo..Meni je sva magija uvek bila, posebno danas u parama...Cak i FK kad je bio prvi u Evropi,dali su 1m za Sinisu,to i dan danas nisu presli mislim...

          Pogresno se gleda, uglavnom politicki,a nekih realnih temelja nema..niti to nekoga realno zanima, posto konkurencije nema, posebno ne u Srbiji..Sve se vrti oko prohodnosti ovde a ne gledaju realni problemi..Olako smo se odrekli Vrsca, KG pa i NS-a kao sportskih kosarkaskih centara zarad FMP-a i Mege koga iskreno ne zanima.. oni su teli igrati Evropu i imali kapacitete, ova dva kluba to nemaju npr.. i ne zanima nikog sto drzava nije nastavila to da explatise, vec su sve stavili opet na dva kluba, posto se fmp finansira kroz CZ, Mega sama i boli ih patka...

          Nekoliko puta sam morao da pogledam čiji je post ...Vidim jeste Miloš a sve mislim da mu je neko hakovao nalog

          Ako je neko bio na pravom putu to je bila fkcz sa Cveletom na čelu ...ali desilo se šta se desilo i sve je otišlo do đavola . Lako je bilo platiti Mihu milionče kad je cena karte za zapad bila tadašnjih 110 dm .

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Nekoliko puta sam morao da pogledam čiji je post ...Vidim jeste Miloš a sve mislim da mu je neko hakovao nalog

            Ako je neko bio na pravom putu to je bila fkcz sa Cveletom na čelu ...ali desilo se šta se desilo i sve je otišlo do đavola . Lako je bilo platiti Mihu milionče kad je cena karte za zapad bila tadašnjih 110 dm .
            Uvek pisem realno

            :dobio 5% covinog profita, skonto Cova da od Sarca nema leba
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Uvek pisem realno

              :dobio 5% covinog profita, skonto Cova da od Sarca nema leba
              Samo te molim da ne koristiš moje postove za nekakav tvoj obračun sa Šarcem .Ok ?
              Za razliku od tebe ja poštujem ono što Šarac radi za kkcz...

              Comment


              • Originally posted by bounty hunter View Post
                DV o Zvezdi...
                imati podršku države kao što je do ove sezone stajala iza kluba.
                I Dule zna šta se desilo i što je morala "rasprodaja"

                Comment


                • A šta to Šarac radi za KK CZv? Ako već pominješ da poštuješ TO što Šarac radi, šta je to?
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Zadnja linija odbrane.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Laki21 View Post
                      Zadnja linija odbrane.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • I Vujosevic je rekao ono sto sam pricao jos letos, kakve smo uslove imali i ova titula je dobra, sad da se uz ostanak opozicije ovoj vlasti i covica ostanu treneri mladjih kategorija i da se tokom naredne sezone izbaci neki jos mladi igrac uz strance poput Nidama da juriomo nesto, u jos neravnopravnijoj borbi sa Buducnosti, Cedevitom i Partizanom.

                        Comment


                        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                          I Vujosevic je rekao ono sto sam pricao jos letos, kakve smo uslove imali i ova titula je dobra, sad da se uz ostanak opozicije ovoj vlasti i covica ostanu treneri mladjih kategorija i da se tokom naredne sezone izbaci neki jos mladi igrac uz strance poput Nidama da juriomo nesto, u jos neravnopravnijoj borbi sa Buducnosti, Cedevitom i Partizanom.
                          A kakve smo uslove imali? Ne rece li Covic da je budzet za plate oko 2,8 do 3mil evra?

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            A kakve smo uslove imali? Ne rece li Covic da je budzet za plate oko 2,8 do 3mil evra?
                            Super lova da se napadne F4[emoji41]

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Super lova da se napadne F4[emoji41]

                              Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Naravno da nije. Daleko od toga. Ali za osvajanje ABA lige dovoljno.

                              Comment


                              • Vraca se Valter u stari mode Opet svi protiv nas itd...

                                Mala je lova za F4, uprava nije obezbedila i tu je kraj price...eno bokan se upgradovo i nace pare, ali mi eto od najspaosbnijeg coveka na svetu to ne mozemo... ))

                                Naravno ovi su majstori price da vas vrte u krug i borbe sa senkama i duhovima... Cim cujete ko je trener za sledecu sezonu, bice sve jasno...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X