Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
    Milenko Topić o dilemi Čović ili ne ...

    Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
    Radnik smatra da njegov sadasnji gazda koji mu je obezbedio posao mora ostati. Bas cudno.
    Videcemo kako ce se Covic snaci u situaciji kada vise nema evrolige. Lako je bilo dok je postojala ta prednost, sada se gleda u ledja Buducnosti.

    Previse se uzdize Covic. Koliko je Zvezdi odgovarao Covic, toliko je i njemu odgovara Zvezda. Uz pomoc Zvezde je oziveo svoj zamrli klub, uz pomoc Zvezde ga finansira. Uz pomoc Zvezde dolaze Bolden, Ojo. On je bio u situaciji da su mu najveci talenti bili Rebic, Tejic i Ristic. Igraci su bezali od njega, poceo je da dovodi Videnova, Bowmena, Woodwarda.

    Sezona je neuspesna jer je osvojen trofej u finalu sa njegovim klubom. U jednom klubu je gazda, u drugom je predsednik. Gde to ima? U kojoj ligi?

    Najveci problem je sto on nije hteo da se odrekne FMP a, kada je preuzeo Zvezdu. Kroz 6 godina samo Guduric, Dobric i Davidovac su uspeli da uzmu solidne minute u Zvezdi. Ti igraci su mogli da budu pozajmljivani drugim klubovima dok ne stasaju za prvi tim. Sa drugima da se raskine ugovor, ako nisu za prvi tim. Na taj nacin se stede pare za igrace koji su uvek falili, a nikako da stignu. Mozes da isplacujes igrace redovnije, mozes vise igraca da zadrzis.

    Comment


    • Boli me uvo za Čovića ali Top je sigurno nezavisan i ima pravo na svoje mišljenje.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Svakako da ima.
        Mislim da, ipak, nece ostati trener. Najbolje je da bude pomocnik nekome par godina. Nije se dokazao nigde do sada.
        Novog trenera opet ceka nezahvalan posao, gomila igraca odlazi, opet ce doci nova gomila i nista od kontinuiteta.

        Postoje dve opcije: opet praviti skup tim koji ce da napadne evroligu i to traziti od trenera ili smanjiti ambicije pa igrati ligu iz drugog plana. Tu je problem sto one tamo sezone skoro niko ne ostaje.

        Comment


        • Originally posted by badem View Post
          Najveci problem je sto on nije hteo da se odrekne FMP a, kada je preuzeo Zvezdu. Kroz 6 godina samo Guduric, Dobric i Davidovac su uspeli da uzmu solidne minute u Zvezdi.
          Mislim da nikad nije bilo šanse za ovako nešto. Štaviše, FMP je bio temelj čitavog koncepta na kome je Čović namjeravao da vodi Zvezdu. Njegova ideja je bila da se svake godine prodaju dva do tri najbolja domaća igrača i da na njihova mjesta dolaze igrači razvijani kroz FMP. To dobro zvuči u teoriji, ali u praksi je bilo nerealno. Opet, za mene ni ovi igrači koji su stigli iz FMP nisu loš doprinos (uključujući i Boldena za koga su uzeli pare). Tako da je "odnos" sa FMP za mene bio OK poslovni potez.

          Naravno, Čović je tvrdoglav i pravio je neke greške u Zvezdi. Ipak, jedina njegova greška koju ja sebi ne mogu da objasnim je dovođenje Alimpijevića. Otkud njemu ideja da takav trener mož da ima uspješnu sezonu sa onakvim timom meni je potpuno neshvatljivo.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Boli me uvo za Čovića ali Top je sigurno nezavisan i ima pravo na svoje mišljenje.
            Čović je Topića doveo u klub prošle godine kad ga se niko drugi ne bi sjetio, tako da ovaj sigurno osjeća neku vrstu moralne obaveze da se pozitivno izjasni o njemu. To je normalno i ljudski, ali ne bih rekao da je to neki objektivan i nezavisan stav.

            Comment


            • Originally posted by badem View Post
              Postoje dve opcije: opet praviti skup tim koji ce da napadne evroligu i to traziti od trenera ili smanjiti ambicije pa igrati ligu iz drugog plana. Tu je problem sto one tamo sezone skoro niko ne ostaje.
              A na koju foru se pravi skup tim, to jest od kojih para? Budžet će nam ove godine biti najmanji otkad je Čović u klubu i to je normalna posljedica sportski i poslovno loše sezone. Nadam se da neće nekome pasti na pamet da se zadužujemo, jer mi ni kao evroligaš nećemo biti sposobni da se rvemo s nekim kreditima. Ne bismo se skidali sa one BAT liste u tom slučaju.

              Najpametnije što Zvezda sad može da uradi (sa Čovićem ili bez njega) bilo bi da na duži rok dovede ozbiljnog trenera i ozbiljan stručni štab koji zna da radi sa mlađim igračima. Da se fokusiramo na domaće i regionalne igrače i jeftinije strance (pravo sa koledža i sl.). Ako se desi da se kockice poklope, pa osvojimo ABA super, ako ne guramo dalje.

              Comment


              • Nismo mi klub koji nesto radi na duzi period. DR je bio jednostavno statisticka greska sa previse srece da se ne lazemo. Prvo Cibona, pa onda i nadljudski napori njegovi i igraca da se dobije partizan u onoj 1/2 seriji ABA lige i da ti se otvori prostor. Osnova za long term svuda nije rezultat vec klima, pre svega finansijska,..Sad moze Fener pricati o nekom konceptu,ali bez tih 40m da padnu na nekih 12m,gube sve itd...Covic da ima 10m evra, lako bi napravio long term, ali nema i u takvoj borbi sa parama nije realno ocekivati neku bezgresnost ili rezultate u kontinuitetu..Kod nas se previse ide od Boga do debila i neznalice, kako zasluzeno, tako i nezasluzemo..Meni je sva magija uvek bila, posebno danas u parama...Cak i FK kad je bio prvi u Evropi,dali su 1m za Sinisu,to i dan danas nisu presli mislim...

                Pogresno se gleda, uglavnom politicki,a nekih realnih temelja nema..niti to nekoga realno zanima, posto konkurencije nema, posebno ne u Srbiji..Sve se vrti oko prohodnosti ovde a ne gledaju realni problemi..Olako smo se odrekli Vrsca, KG pa i NS-a kao sportskih kosarkaskih centara zarad FMP-a i Mege koga iskreno ne zanima.. oni su teli igrati Evropu i imali kapacitete, ova dva kluba to nemaju npr.. i ne zanima nikog sto drzava nije nastavila to da explatise, vec su sve stavili opet na dva kluba, posto se fmp finansira kroz CZ, Mega sama i boli ih patka...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Kako svi znate bolje sta i kako treba to je fascinantno! A ljudi koji rade u klubu pojma nemaju. . . Neverovatni ste. . Pravi cigani!

                  Comment


                  • Zna li se kad ce krenuti desavanja u klubu po pitanju predsednika, trenera, tima?

                    Comment


                    • Originally posted by Drakarys View Post
                      Zna li se kad ce krenuti desavanja u klubu po pitanju predsednika, trenera, tima?
                      Predsednika imamo,trener se traži,do avgusta će se potpisati neko

                      Comment


                      • Ne zna se...ceka se malo da se zaboravi sve, pa onda idemo opet...

                        E sad Ico, tvoj stav je ok, onda gasimo forume, price, tv emisije i sve..nema sta mi sad tu da pisemo i pricamo..Neka igraju sami za sebe, za 500e plate ili nek uce skole...

                        Nase je da kenjamo a njegovo da radi i da se ocenjuje..to je tako jednostavno..zato su oni tu gde su i zato primaju tolike pare...Srce mi se cepa za neke...evo 200-400k evra, jos da ih ne naljutis, ne nabijes im pritisak...

                        Mislim, sta ovde ljudi pisu, meni neverovatno...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Ne zna se...ceka se malo da se zaboravi sve, pa onda idemo opet...

                          E sad Ico, tvoj stav je ok, onda gasimo forume, price, tv emisije i sve..nema sta mi sad tu da pisemo i pricamo..Neka igraju sami za sebe, za 500e plate ili nek uce skole...

                          Nase je da kenjamo a njegovo da radi i da se ocenjuje..to je tako jednostavno..zato su oni tu gde su i zato primaju tolike pare...Srce mi se cepa za neke...evo 200-400k evra, jos da ih ne naljutis, ne nabijes im pritisak...

                          Mislim, sta ovde ljudi pisu, meni neverovatno...
                          Covic je za to.
                          Navijaci ko vas jebe. Boli me ona stvar za vas stav.

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Covic je za to.
                            Navijaci ko vas jebe. Boli me ona stvar za vas stav.
                            Bar je iskren covek
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Sa Covicem znas na cemu si ja se pitam za sve ja sam najpametniji pa ako vam se svidja izvolte.

                              Comment


                              • Originally posted by badem View Post
                                Radnik smatra da njegov sadasnji gazda koji mu je obezbedio posao mora ostati. Bas cudno.
                                Videcemo kako ce se Covic snaci u situaciji kada vise nema evrolige. Lako je bilo dok je postojala ta prednost, sada se gleda u ledja Buducnosti.

                                Previse se uzdize Covic. Koliko je Zvezdi odgovarao Covic, toliko je i njemu odgovara Zvezda. Uz pomoc Zvezde je oziveo svoj zamrli klub, uz pomoc Zvezde ga finansira. Uz pomoc Zvezde dolaze Bolden, Ojo. On je bio u situaciji da su mu najveci talenti bili Rebic, Tejic i Ristic. Igraci su bezali od njega, poceo je da dovodi Videnova, Bowmena, Woodwarda.

                                Sezona je neuspesna jer je osvojen trofej u finalu sa njegovim klubom. U jednom klubu je gazda, u drugom je predsednik. Gde to ima? U kojoj ligi?

                                Najveci problem je sto on nije hteo da se odrekne FMP a, kada je preuzeo Zvezdu. Kroz 6 godina samo Guduric, Dobric i Davidovac su uspeli da uzmu solidne minute u Zvezdi. Ti igraci su mogli da budu pozajmljivani drugim klubovima dok ne stasaju za prvi tim. Sa drugima da se raskine ugovor, ako nisu za prvi tim. Na taj nacin se stede pare za igrace koji su uvek falili, a nikako da stignu. Mozes da isplacujes igrace redovnije, mozes vise igraca da zadrzis.
                                Ovo kao da je napisao najveći navijač Partizana koji samo čeka dan da Čović zapali pa da otvori šampanjac. Manje-više kao mi kada je odlazio Vujošević. Dva puta sam pročitao i ne verujem da ovo može da napiše neko ko je zvezdaš. Okej, ima nas raznih i različitih, ali sve ovo napisati nakon berbe trofeja u proteklom periodu je, blago rečeno, prilično nezahvalno.
                                Naravno da će Zvezda postojati i posle Čovića, kao što je postojala i pre njega. Postoji i Partizna posle Vujoševića. Šta god ko rekao, uz sav novac i svu muku, pre Čovića mi smo više od decenije bili frustrirani, ruinirani i, malo je reći, gubitnički tim. Možda neko ima prema tim vremenima nostalgična osećanja, okej je to, no svako ko je imalo realna zna šta smo bili a šta smo sada. Sećam se jedne utakmice sa Beobankom u Pioniru pre sijaset godina, u sali na tribinama (A i B) je bilo nas petoro. Moja supruga (tada devojka) i ja i neka tri klinca iznad nas. Na drugoj strani na tribinama nikoga. Bilo nešto ljudi dole u parteru, ne više od 30-40, i nešto redara. Sala hladna i nezagrejana, iako je bila ziam i napolju sneg. Ovo je, doduše, ekstreman primer ali pokazuje šta je Zvezda preživela da bismo danas došli dotle da kažemo da je "sezona neuspešna jer je osvojen trofej u finalu sa FMP".

                                Comment

                                Working...
                                X