Announcement

Collapse
No announcement yet.

Živeo koMANDAnt (Off Topic)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eto, ja ne znam sta je pola-celo?

    Ne znam ni tu "visinsku". Ja sam znao sa terase da bacam duplikate jedan po jedan dok se dole njih 5-6 "kolju" ko ce je uhvatiti.
    Ocigledno da ih je bilo mali milion razlicitih i da smo bili originalni kao klinci, smisljali smo sami svakakve zajebancije. Ovako odmah mi pada na pamet jedna - drug/prvi komsija imao jabuku u dvoristu, ali ona sitnija vrsta. Naberemo neke losije, ili uzmemo one sto su popadale i cekamo da prodje neki automobil, cilj je da ih zakotrljamo po zemlji, tako da ih kola pregaze. Par puta se desilo da neko posle stane kolima, koja je to bezanija bila..
    Ili "Granice", uzmes jedno drvo i jednu banderu, podelis se u dva tima, jedan brani drvo, jedan banderu, cilj je da dotaknes protivnicko, a kad dotaknes svoje drvo/banderu nakon protivnika, postajes jaci od njega i ako ga pipnes, izbacujes ga iz igre. Koliko smo samo vremena provodili smisljajuci razne taktike za tu igru.
    I jos mnogo mnogo drugih, uz naravno standardne zmurke, viktorije, 11-10 / 10-9.. ne postoji mnogo boljih stvari na svetu od zmurki kad nestane struja.

    Stvarno tuzno jbt, kod mene u ulici se danasnji klinci i ne znaju medjusobno, mi smo bili zadnja generacija koja je izlazila napolje. Dzabe sam se zakleo da nikad necu kenjati deci kad prave neku buku.

    Comment


    • Pola-celo ti je kad igraju dvojica i jedan drži u ruci sličicu, a drugi mu udara tu sličicu svojom sličicom i obe padaju na pod. Ako su obe okrenute prednjom ili zadnjom stranom, to je celo, a ako je jedna prednja, a druga zadnja to je pola. Ti kažeš pre udaranja pola ili celo i pobednik odnosi obe karte...

      Eeee, i mi smo to radili sa jabukama. Jedno vreme smo glumili šprintere i pravili po ulici stazu i trkali se ko je najbrži.... Pa između dve vatre i koliko samo razdrljanih kolena i laktova. Stvarno milion nekih ludih igara koje mogu samo deca da smile...

      Današnja deca ne umeju ni da trče koliko su se srasli sa stolicama. Svi su nesrazmerni i u velikom broju sa naočarima. Kad im pokažeš loptu, kao da si pokazao neko strano telo. Blenu u njega kao kučići kad čuju muziku sa mobilnog, a ne mogu da shvate odakle dopire. Tužno stvarno.

      Sećam se pre, kad imaš simpatiju, pa se igrate ceo dan napolju zajedno, pa zadirkivanje i pisanje po ulici i banderama... Milan + Bojana ili slilčno...
      Danas je tu fejsbuk i druge društvene mreže. Vidiš decu od 11-12-13 sa statusima "veza, poljubac, šetnja, lajkuj mi i pišem ti u inbox". Gde su vam leksikoni??
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Ja zahvaljujem bogu što nisam ni znao za internet u to vreme i tefone i slične stvari.. Ova današnja deca sa 10,12 godina već imaju mobilne telefone i to odmah na tačskrin, moderno je to. Ja bre nisam ni znao za telefone, posle tek moji kupili Nokiu 3210 ja sav srećan pa one zmijice..

        A što se tiče igri napolju, fudbal naravno bila glavna atrakcija, nekada bio kod mene u selu fudbalski klub pa posle se ugasio i ostao travnati teren i mi tu napravimo golove od blokova jer ko će da trči po onom terenu, ovako se lepo izigramo ko prvi postigne 10 golova .. Posle smo pravili i drvene golove.. A na asfaltu nacrtamo teniski teren i pičimo tenis, nismo imali rekete nego improvizujemo rukama, ludilo..
        Last edited by Lord Aleksoni; 22-03-16, 15:59.

        Comment


        • Originally posted by Lord Aleksa View Post
          , ovako se mepo izigramo ko prvi postigne 10 golova ..
          Sta merenje vremena?

          Uvek se igralo na razliku.

          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Ma igralo se i do mraka, jer kod nas nije imao reflektora. Mislim imalo je uličnih ali nije se videlo ništa..

            pa da, ako bude 9:9 onda na razliku..
            Last edited by Lord Aleksoni; 22-03-16, 16:00.

            Comment


            • Nikad nisam cuo za to Zola, nije se to igralo kod nas ni u skoli ni u komsiluku. Sve zavisi gde odrastes.

              Mi smo rekreirali isto dosta atletskih disciplina, mada nismo pravili staze za trkanje. Skok u dalj i troskok sam najvise voleo, a bacali smo i kuglu (citaj: gaseni krec), koplje..

              Originally posted by z0La View Post
              Današnja deca ne umeju ni da trče koliko su se srasli sa stolicama. Svi su nesrazmerni i u velikom broju sa naočarima. Kad im pokažeš loptu, kao da si pokazao neko strano telo. Blenu u njega kao kučići kad čuju muziku sa mobilnog, a ne mogu da shvate odakle dopire. Tužno stvarno.

              Ja dan nisam mogao da zamislim bez lopte. Kad ostanemo bez iste, tj. sjebemo je nekako, pa nas drma kriza, pa idi kupuj one kineske za jednokratnu upotrebu, sto im izadje balon posle nekoliko sati sutiranja. Daj sta das.

              Tako je Limeni, nikad fudbal na vreme, ako treba do uvece se igra, dok svi ne crknemo. Ali zato nema nista lepse nego kad se posle toga napijes vode s cesme, ili creva. A uvek se nadje neko ko planira da presusi isto, ne mozes ga 5 minuta skloniti od vode

              Mi nikad tenis nismo igrali, nije tad to bilo popularno kod nas tad. Fudbal, basket i odbojka. Crtali smo polja jedino za "kocke".

              Comment


              • Počivaj u miru, Legendo večna!



                (premestitie ako treba, ne znam na koji topic ovo)

                Comment


                • http://www.beforeafter.rs/sport/odla...ivnog-fudbala/

                  Odlazak besmrtnog Johana Krojfa!!!!

                  Kakav tekst. Ne znam da li je kacio neko
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • Comment


                    • Comment


                      • Aki, daj odgovor na ovo.... mislim bolje ti, nego ja...

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment




                        • Udriiiii...
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Nova smrt na fudbalskim terenima, fudbaler Dinama iz Bukuresta, samo se srusio...Bas jeziva scena... RIP



                            Da se najezis....
                            Last edited by Tobdzija; 07-05-16, 00:05.
                            Originally posted by maliajnstajn
                            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                            Comment


                            • Odgledao sam par utakmica J league-e i stvarno sam prijatno iznenadjen. Kvalitet fudbala je na dosta visem nivou nego sto sam ocekivao. Skoro sam siguran da cu ustati sutra ujutru da gledam Omija- Urava. Redsi igraju zaista prelep fudbal. Sta vi mislite o ligi i japanskom fudbalu?
                              Inace, zbog cega nema tema o ovoj ligi na forumu?
                              Pozdrav
                              Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                              Comment


                              • Popila se koja casica vise..

                                Pored terena se ponašao neprimjereno, teturao, a na kraju i pao. Glavni sudac je s njim izdržao 45 minuta, a onda ga je odlučio poslati na odmor.
                                Last edited by Rossonero; 12-05-16, 19:57.

                                Comment

                                Working...
                                X