Announcement

Collapse
No announcement yet.

Driver market 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Driver market 2012

    The shit just got serious enough.Još pre par dana mi je palo na pamet da bismo mogli i trebali da imamo jednu ovakvu temu.
    Dakle, sve i svašta o prelascima, ,,trejdovima" vozača, odlascima, dolascima...
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Silly Season, jel? Moze! Ocemo prvo sa sopstvenim procenama postava za sledecu godinu?

    Comment


    • #3
      Kreni od Hamilton the Boško Buha stila.Pravi političar.Twitter, psovke... gangsta style... i to pravo u Mercedes koji se ponaša kao lađa Ukletog Holanđanina.
      Ferarijev drugi kokpit će pored ovoga biti kao ništavilo.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #4
        OK, imamo potvrdjene vozace i prazna mesta, jasno je sta to znaci, a ispod cemo najverovatnije kandidate.

        Red Bull - Vettel / Webber
        Vettel ima duzi ugovor sa njima, a Webber je nakon pobede u Britaniji dobio produzenje na jos godinu dana. Od tad nije uradio nista, sto je jasan znak da su Horner i Marko preuranili sa tim potezom. Tu se sve zna, tako da - nastavimo.
        McLaren - _____ / Button
        Ne znam dokle Button ima ugovor, cini mi se do 2014. Hamilton je trebao da potpise, medjutim njegovo ponasanje na Spa i jucerasnja izjava Jordana da su ogromne sanse da potpise za Mecku, indicira da do toga ipak nece doci. McLaren nema novca da ponovo Lewisu isplati 15 miliona koliko on zeli (jedno vreme se pominjala cifra i od 20), pa je postojala mogucnost zadrzavanja originalnih trofeja kao kompenzacija. Sve se vise cini da je to puklo i da ce McLaren morati da pocne da razmislja u drugom smeru. Nijedno ime se osim Lewisovog nije pominjalo, tako da nemamo bas nikakvu informaciju o mogucem vozacu. Moja licna pretpostavka je da ce to biti Di Resta, Britanac, Mercedes ga podrzava (ali nece zameniti Rosberga), solidno se pokazuje u ne tako solidnoj Force Indiji... Sto da ne, mozda i bljesne. Ne moze biti gori od Masse u zadnje 2 godine.
        Ferrari - Alonso / ____
        Alonso ima ugovor do kraja 2016. Drugo mesto ce, po svemu sudeci, biti popunjeno novim vozacem. Iako je Massa postigao solidan rezultat u Spa, mora se uzeti u obzir da su 4 vozaca koji su startovali ispred nejga zavrsili trku u prvoj krivini. Dakle, moguce da ne bi zavrsio trku sa vise od 2 boda. Mnoga se imena pominju, od Pereza, Sutila, Hulkenberga, Button je jedno vreme bio meta, Hamitlon je pricao sa njima, Webber takodje, mozda cak i Kovalainen. Ipak, ako se uzme u obzir zelja Scuderie da spoji Alonsa sa Vettelom od 2014, onda ce vozac sledece godine imati samo tu godinu. Dakle, neko iz prvonavedenih imena, bez Pereza. Ko ce to biti, ni Montezuma ne zna...
        Lotus - Raikkonen / ____
        Raikko je tokom Madjarske pravio neke sprdnjice sa timom oko ne iskljucivanja mogucnosti da se vrati u Ferrari sledece godine. Iako je to nesto sto bih najvise voleo trenutno, tesko da ce do toga doci. Kao sto sam i mislio, to je verovatno bio pokusaj da se nesto iskanta od tima, ne u novcanom smislu, verovatno u smislu polozaja vozaca i toga kako ce se tim ophoditi prema njemu u buducnosti. Nazalost, iako mnogi smatraju da ne zasluzuje to mesto, Grosjean ce najverovatnije dobiti produzenje ugovora. Total je iza njega, kao i Boullier... Voleo bih da recimo vidim Kovalainena u E21, ali puste zelje...
        Mercedes - Rosberg / ____
        Schumi ce izgleda da se definitivno oprosti od F1, nije se previse dobrog desilo za nejga i Mecku u ove 3 godine. I Bernie ja davao neke izjave na tu temu, kao i Schumacher, mislim da je krajnje vreme za to. Ni to mesto se nije upraznjavalo drugim imenima, sto sugerisa da su bukvano svi cekali na Michaela i njegovu odluku (zasluzio je covek makar toliko). Dakle, najnovija insideinfo je Hamilton. Kao glavna zelja njegovog menadzera se pominje da od nejga napravi svetski brend. To je svakako najlakse postici "slepanjem" uz neki vec poznati i nepogresivo prepoznatljiv brend - Mercedes, Ferrari bi to bili u F1. Jordan kaze da se i sa Ferrariem pregovaralo, cim je to zavrseno, znaci da oni zele Vettela sto pre. Mercedes je daleko veci svetki brend nego McLaren. Medju fanovima F1 to nije, ali nas je u svetu prema nekim informacijama samo 300 000 000, sto je svega 4% svetske populacije. S obzirom da isti covek zavrsava poslove Beckamu, nije ni cudo sto tako nesto zeli. Ono sto je mene u ovoj prici razocaralo je Hamitlon. Stvarno sam mislio da momak zeli da osvaja titule a ne novac. Pa nije on fudbaler pa da se prodaje za tim koji najvise ponudi, pa ako ih ukenja kao Chealse prosle godine - extra! McLaren i Ferrari, mozda i RB uz Neweya, su jedini timovi trenutno za koje se zna da ce svake godine imati mogucnosti za titulu. Mercedes nije pokazao takve mogucnosti. Narocito sto se pricalo da zele da se povuku iz F1 i da to bude tim AMG F1. Medjutim, ako potpisu sa Hamiltonom, pretpostavljam da se nece povuci i da ce imati i neke pare od Hamitlonovih sponzora. Videcemo, bice zanimljivo ako se to desi, sto ja licno ocekujem.
        Sauber - ____ / ____
        U Sauberu niko nije dobio produzenje, mada nije iskljuceno da ce nastaviti sa istom postavom. Ispustiti Pereza bi bilo suludo, mada Kobayashi nije toliko siguran. Mozda ce ga zameniti Perezov zemljak koji takodje ima Meksikanske novce iza sebe... Kovalainen se takodje pominje. Tipujem na novog Mexican-a...
        Force India - ____ / ____
        U predjasnjim mahinacijama postoji mogucnost da oba vozaca predju u druge timove. Ko bi mogao da ih zameni? Vozaci iz GP2 ili iz slabijih timova. Kovalainen trazi bolje mesto, stavise - trudi se da bas svi to znaju. Ali osim njega ne vidim nikog ko bi to zasluzio.
        Williams - Maldonado / ____
        Maldonado je ove godine pobedio i to je bukvlano to. Znamo kako vozi, nema potrebe ponavljati. Nakon toga poen zivi nije osvojio. Da nema pare iza sebe, ne bi on vozio za Williams sledece godne. Senna se malo probudio od kad je Wolf rekao da zeli da vidi Bottasa u ekipi, a zna se da ga podrzava. "Sve" sto Bottas sad treba da obezbedi su sponzorske pare.
        STR - ____ / ____
        Mislim da ce obojica dobiti produzenje ugovora, STR7 je jako slab bolid, ne oznacava ni priblizno njihove mogucnosti...
        Caterham - ____ /____
        Petrov je izgubio podrsku Rusije, sto je prilicno jednoznaco oglasilo mesto 2 u Caterhamu kao prazno. S obzirom da bi i Kovalainen da ode, lako se moze desiti da ce Caterham potpuno promeniti postavu.
        Marussia - Glock / ____
        Glock je kao siguran tu, ali suska se da bi da izadje iz F1... Pic nije pokazao nista spektakularno. I ovde me ne bi cudila potpuna promena postave.
        HRT - De La Rosa / ____
        De La rosa ima ugovor i zelju da od tog tiam napravi nesto. Zelim mu puno srece i nekog drugog pored nejga. Dani Clos je vozio par puta, sad ce priliku dobiti i Ma Qing Hua, lepe su sanse da se Narain zameni...
        Last edited by Vanja #66; 06-09-12, 09:17.

        Comment


        • #5
          A sta ako Lotus uzme Hamiltona? Meni je to najrealnija opcija ako ce Hamilton da prelazi negde...I Kobajasi je bolji od Mase, mada Hulkenberg bi bio onako po meri.

          Comment


          • #6
            Nema sanse da ce se to desiti. Kao sto sam napisao, Total i Boullier stoje iza Grosjeana, jedan veliki sponozr i sef tima, pa malo li je?

            Ja sam licno jedno vreme prizeljkivao Kobayashia u Ferrariu (narocito nakon Suzuke 2010.), pre nego sto je Perez pokazao sta je pokazao. Nije ni on iskljucen, ali ima mozda i preagresivnu voznju za mogucnost da Ferrari uzme WCC, kao sto je Gorsjean izgubio Lotusu sansu da su za istu takmici.

            Comment


            • #7
              Prema nezvanicnim informacijama, Hamilton je u toku ove nedelje potpisao trogodisnji (pred)ugovor sa Mercedesom koji ce godisnje biti najveci u istoriji F1. Cudi me duzina ugovora ako je tacno.

              Mnogo zanimljivija prica je mogucnost da Mihael ostane i sledece godine u F1, samo u jednom drugom timu. Crvenom. Na godinu dana dok Njui i Fetel ne dodju.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Mene ne cudi, on bi njih da digne na noge i ostane poznat kao takav...

                Uf, bilo je price o tome (Alonso/Schumi/Ferrari), ali... Pa, u sustini, ne bi mogao da bude losiji od Masse, mada sam procitao da je Hulk izgleda presao iz zelene u crvenu fazu, takodje na godinu dana.

                Za Hamiltona sam negde video sumu od 60 milioncica... Direktno od Mercedesa! Pa zar nije njima u ove dve godine celokupni budzet bio oko 90 miliona... Spremaju se neke velike pare, ode Hamilton u fudbalere!

                Comment


                • #9
                  Ne verujem da su tolike pare u pitanju.Više Hamilton dolaz u Mercedes nego što oni dovlače njega, tako da ne verujem da bi mu rekli ,,Dobro došao kod nas.Posluži se sa našim celokupnim godišnjim budžetom.".Svakako je drugačija cena kada tim traži vozača i kad vozač napušta tim i gleda da se snađe.

                  Fetel ima ugovor i za 2014. sezonu.Dakle, ne može da mrda nigde pre Decembra 2014.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by NebojsaNS View Post

                    Mnogo zanimljivija prica je mogucnost da Mihael ostane i sledece godine u F1, samo u jednom drugom timu. Crvenom. Na godinu dana dok Njui i Fetel ne dodju.
                    Ako se to desi ima da skocim sa terase od srece.

                    Mozda na prvu loptu se cini kao realna opcija, ali ne verujem da ce se to desiti.Prvo sto su oni ispalili njega, pa je on otisao u penziju.A drugo sto im je on uzvratio istom merom kada je trebao da menja Masu, da bi kasnije potpisao za Mercedes.Ispravite me ako gresim.


                    Od kada li su za Ferari problem bile pare?A i mislim da je ta poslednja godina ugovor opciona.


                    Edit:Mislim da ce Perez da zavrsi u Mercedesu.Preraso je on Zauber.
                    Last edited by Ricma; 06-09-12, 20:14.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Fetel ima ugovor i za 2014. sezonu.Dakle, ne može da mrda nigde pre Decembra 2014.
                      Fetel ima driver option za 2014, sta mislis zasto ga iz Ferarija jure.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        I dalje mislim da nema smisla da Fetel potpisuje sa Ferarijem, a pogotovo ne toliko ranije.Deluje mi kao da se slična situacija već desila.
                        Šumaher je bio u Ferariju, a tada 2001-2002 je mladi perspektini vozač Raikonen trebao da pređe u Ferari.Nije prešao tada ali jeste kasnije.Sada je Alonso u Ferariju a Fetel je taj mladi vozač.Ako se Alonso povuče na kraju 2016. možda baš tada dovedu Fetela.Isto tako su valjda i Raikoena povezivali posle testa sa Ferarijem, Sauberom i McLarenom i na kraju je otišao u Sauber i nastavio u McLarenu pa tek onda u Ferariju.Fetela i Alonsa zajedno ne mogu da zamislim u istom timu.Ferari se cementirao sa Alonsom i njihov cilj do kraja 2016. jeste samo da pronau vozača koji će da osvoji 50-60% poena kao Alonso..Mislim da je to sa Fetelom samo još jedna jeftia psihološka igra.Što ga nisu tražili 2011. nego baš kada se zahuhtala 2012. sezona.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Razmisljas cisto sportski i vozacki a ovde su interesi mnogo dublji i krajnje ekonomski, sve drugo je nebitno. Zato se i razmislja o Sumaheru sledece godine, vratiti one njegove navijace (pre svega Nemce) i onda ih samo privezati za Fetela. Mnogo je tu para u igri, i verujem da je zato primamljivo za sve. Vec sam jednom napisao, onog momenta kada Askanelji potpise za Ferari ja sam siguran da oni imaju Fetela.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            S obzirom da je Ascenelli zvanicno otisao, to nesto vrlo jasno govori, a to svakako nije da STR ima naprasnu zelju da dovede boljeg inzenjera koji je od Saubera napravio cudo...

                            Mislim da Schumi nece nazad u crvene, iako bih to voleo skoro kao da se Kimi tamo vrati.

                            Marked, uz duzno postovanje koje si nebrojano puta zavredneo - ogranicen si. To sto je Ferrari pustio Raikkonena u 2009. je bilo na obostrano zadovoljstvo. Kimi je otisao u reli, pokupio lepe pare i imao mogucnost da zivi od tih para u ove dve godine pauze. Ne bi me cudilo (s obzirom na njegov nacin zivota) da to zaista i jeste bilo tako, tj. da su pare koje je sticao bile namenjene za neke sporedne stvari. Ferrari je pustio njega jer im je delovao kao momak bez volje. Naravno da to niej tako i oni su toga svesni, ali Massa je pokazivao vise zelje i vecu povezanost sa timom u 2008. recimo nego Raikko ukupno u Ferrariu. Alonso ih je okupio, zavredneo njihovo postovanje, gurao ih (a i sibao) kad im je pocetkom godine bilo najteze i to se ispaltilo. To su Italijani, ako nema strasti - nije ni za sta. Preterana je, siguran sam ali ne puno, izjava nekog nize rangiranog coveka iz Scuderie, koji je rekao "Alonso za nedelju dana u timu (sto ce reci u celom kompleksu) provede vise vremena nego Raikkonen za sve 3 godine." Njima to smeta, taj stav: "OK, vi mi napravite, aj cu ga podesiti kako mi odgovara i trkacu se sa njim." Ispada kao da je placenik. Taj, pomalo bezlican stav "Dajte mi opremu da zavrsim posao" nije nimalo u njihovom duhu. Nije dzabe, koliko god to delovalo drugacije (tj. radi hvalisanja uspeha tima i dizanja u nebesa sve sto sa Scuderiom ima veze), Domenicalli rekao da je Alonso u timu napravio atmosferu kao Schumacher. I on je proveo par godina, okupio tim i krenuo u strasan pohod. Da li ce i Alonso uspeti bilo sta slicno - vreme ce pokazati.

                            Dakle, nije Scuderia dovela Alonsa da bi se posvetili iskljucivo njemu i njega uzdizali, vec da bi promenili to stanje koje je nastalo. Sampion je nezainteresovan, a sampion u pokusaju je samo to - pokusaj. Alonso je i u Renaultu napravio slicnu atmosferu (uz prilicnu pomoc Briatorea, opet bivseg Schumievog mentora).

                            Sad, zasto bi Vettel zeleo u Ferrari? Iz istog razloga zasto i Hamilton zeli da promeni tim sa kojim je od detinjstva. Novi izazov. Hamilton je osvojio titulu sa njima i bio (za standarde koje je postavio u prve dve godine) prilicno daleko od titule u sledece 3 godine, a evo i 4. se smesi slican scenario. Vettel je u daleko povoljnijoj situaciji, ali zar stvarno mislis da i on i Alonso ne bi zeleli da pobede jedan drugog u identicnim bolidima. Zapravo, to bi svi vozaci zeleli, ali valjda do toga nikad nece doci... Plus, sto je odavno zamisljena stvar, sto postoji obostrana zelja da Newey predje u Ferrari, a on je (uz duzno postovanje prema Sebu) glavni razlog za uspeh Red Bulla. Prosecan vozac poput Webbera je imao sansu da 2010. postane sampion zahvaljujuci tom bolidu, a imao je kraj sebe klinca koji se ubi od grizenja. Sa druge strane, zasto bi Alonso hteo Vettela pored sebe? Da bi ga pobedio i da bi pokazao da moze da ima sampionskog kolegu kraj sebe i razbio to uverenje koje je nastalo u McLarenu zahvaljujuci Dennisu... Ako je sposoban to da uradi - podrazumeva se, ako nije, teza stoji. Nije tu njemu bio problem jednakost, bilo bi super da su bili jednaki, ali novajlija je imao povlasceni polozaj u odnosu na najmladjeg dvostrukog svetskog sampiona, samo jer je iz McLarenove skole i jer je Britanac. Nije to bas samo, ali je po babu i po stricevima, bazdi od toga... I na kraju, koja je Ferrarieva zelja u celoj prici, osim da (vrlo ocigledno) imaju mozda i dream team? Zelja da postignu nesto sto McLaren nije skoro - povezu svetske sampione (od kojih je jedan Alonso, kog bije glas da nece da se igra ako nije glavni), koji su mozda i najegoisticniji sportisti, i u otvorenoj bici njih dvojice imaju oba sampionata. Ipak je McLaren njima glavna meta i pobediti njih je nesto za sta se ne dobijaju bodovi i novac, ali je prokleto dobar osecaj i nesto cemu se rado nazdravlja. Kao kad mi pobedimo Madjare u vaterpolu (a nije za zlato)...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Zato se i razmislja o Sumaheru sledece godine, vratiti one njegove navijace (pre svega Nemce) i onda ih samo privezati za Fetela.
                              Hmmm that sounds logical.

                              Pa, Vanja, ja mislim da je Šumaher prema svemu sudeći razmazio Ferari.Meni sve više i više deluje kao da je Šumaher čak i u najboljim godinama bio iznad prosečnog ali slabiji od najboljeg vozača po suvom.Provodio je mnogo vremena kako bi od paketa napravio najbolje, tačnije od svojih ne najboljih (ne može se reći prosečnih jer bi bilo preterano) veština po suvom i bolida koji bi od sezone do sezone bio nekad jedva najbolji a nekad predominantan.
                              Ne znam da li je Ferari ispalio njega, ili on njih ili su se lepo razišli 2006., ali Žan Tod je doveo Kimija u Ferari.Dogovor je pao baž u Monci 2006.Rekao je da su hteli da dovedu najboljeg vozača na gridu, a to je tada bio Raikonen.Kimi je osvojio titulu već u prvoj sezoni sa bolidom koji nije bio jači od McLarenovog.2008. se Žan Tod penzionisao i na čelo tima je došao nesposobni Domenikali.Već od tog dana je počela da se topi Kimijeva prednost koju je imao na Masom.Dok je Toda bilo, Kimi je mogao da radi kako mu odgovara a da ne šteti timu.Ja smatram da vozač ne treba da provodi vremena sa svakim mehaničarom, inženjerom itd.Raikonen je imao Krisa Dajera sa kojim je bio blizak makar u padoku.Raikonen kaže Dajeru šta ne valja kod bolida, šta treba da se poboljša itd.Onda Dajer ode gde treba i kod koga treba i kaže svojim rečima šta treba da se menja.Masu su favorizovali od samog starta kada je došao Domenikali.Iz italijanske ekipe od Francuz, a dođe Italijan.E tu je Ferari definitivno i totalno postao nacionalistička ekipa. iTAlia iTAlia iTAlia! Masa je bio dobar tada, nešto kao Veber 2010. i 2012. ali vozački nije bio ni blizu Kimiju.Ne znam šta i kako je on to radio, ali verovatno se družio sa timom više od Raikonena.Jedva ga je pobedio 2008. ali ne vozački.Alonso je već od sredine sezone bio favorizovan u Ferariju, a Raikonen svojevremeno tek kad je baš moralo na kraju 2007. mada mu je Masa pomogao samo i možda u jednoj trci.
                              Raikonen nikada nije bio ni pre, ni tada, a ni danas nije nezainteresovan.U McLarenu se nisu žalili.Osvojio je titulu 2007. sa pristupom kakvim je imao svugde.Dakle, MOŽE DA SE OSVOJI titula čak i sa takvim pristupom.E od tog trenutka nema opravdanja za Ferari.Čim su se otarasili Kimija odmah su počeli da pričaju lepe reči o njemu, a najjače je to bilo ove godine kada se vratio.Vozio je 2009. pa 2012.Da je ostao u F1 2010. baš se pitam da li bi ga i tada tražili nazad i za koga.
                              Zaključak je da kažem da Ferari nije relevantan da sudi o vozaču jer previše pažnje daju onom ko im se čepi ili provodi previše vremena sa njima, a umanjuju dela na stazi.Po meni, oni su samo na papiru onaj Ferari iz Šumaherovog doba.Mnogi internacionalni inženjeri i ljudi su otišli posle Šumahera iz ekipe.

                              Alonso ima složen konflikt.Da li da nastavi da vozi sa prosečnim timskim kolegom i da osvoji titulu ako se može, ili da se fokusira na to da pobedi timskog kolegu šampiona.Imao je problem sa Hamiltonom 2007. jer su Hamiltona favorizovali.Da li su ga stvarno i koliko favorizovali to ja ne znam.Neka bude da jesu, a ako jesu, onda je jedini mogući razlog to što je Britanac u britanskoj ekipi.E baš to je još jedan razlog zašto ekipa mora da bude internacionalna kao što je to bio Ferari, kao što sad jeste Red Bull.Takvi timovi imaju najviše navijača ko god da za njih vozi.Mislim da Alonso i dalje ne želi jakog timskog kolegu.Mogao je da traži da mu 2010. ostave Raikonena ili da mu dovedu Batona.To je što se tiče šampiona, a što se tiče toga da mu dovedu dobrog vozača koji nije šampion bilo je malo prilika.
                              Last edited by MarkedOne8; 07-09-12, 09:35.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X