Announcement

Collapse
No announcement yet.

Driver market 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Potpuno profesionalan odnos, za razliku od ranijih godina...

    Comment


    • #32
      Ta telemetrija je koštala McLaren 3 miliona za koliko su morali da mu povećaju ponudu.Dakle, sa 12 miliona na 15 koliko i sada prima.E sad, da li je njemu cilj da ostane u McLarenu ali da hoće veće pare, ili da jednostavno želi drugi tim... Mislim da ne razmišlja sportski.Tih 3 miliona se ne bi bacila nego bi išli na razvoj njegovog bolida.Ako je čvrsto rešio da menja tim, onda ne treba ni da pregovara sa njima.Takav ti je on.Pare su mu donekle udarile u glavu.Bitan mu je svaki miliončić.A samo pogledaj šta je sve postigao sa McLarenom.On je u F1 već šestu sezonu i niti jednom nije imao manje od 2 pobede po sezoni.2009. bila relativno šljam za njega.Mislim da je McLaren uradio i više za njega nego što je zaslužio.Ako promeni tim, videće šta je izgubio.

      Nije da se nadam tome, ali bilo bi zanimljivo da Kimi opet ode u McLaren.I tim i vozač gaje šampionske ambicije uprkos zaostatku od 45 poena, a pritom je taj isti vozač primoran da ograničava štetu već treću trku za redom.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by Vanja #66 View Post
        Potpuno profesionalan odnos, za razliku od ranijih godina...
        To je ono sto je i meni zaparalo usi i oci, ne pricamo tu o bilo kom vozacu i timu, vec o vezi koja traje skoro 15 godina. Tu vec ulazis u familijarne odnose.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #34
          Familijarni, volonter? To je bolje od familije, to je familija koju mozes da biras, a ona cini sve za tebe... The Family, strong and healthy...

          Nesto sumnjam da bi McLaren uzeo Kimija pre nego Pereza, Marked. Imas brzog klinca i brzog "matorca"... Ih, pa nista im sladje ne bi bilo nego da maznu Pereza Ferrariu. Kimi bi bio dobra opcija, u prvoj godini bolja nego Perez, ali da li oni zele da se koncentrisu na Buttona i probaju nesto sa Perezom, ili zele da probaju ponovo sa vezom koja je bila jedna od onih - tako blizu, a tako daleko? Prva opcija meni deluje realnije.

          Comment


          • #35
            Žalosno.Najmanje 20 vozača na gridu bi želelo da se nalazi u situaciji u kakvoj je on a on to sve tek tako odbacuje radi 3 miliona dolara a već prima najmanje 12.

            Znam, ali Perez se ponašanjem sve više pretvara u Hamiltona.Čak su i u Sauberu rekli da je pomalo digao nos.

            Vitmarš je zaljubljen u Kimija, a i nekako je njima u ekipi stalo da se ponovo ujedine i dovrše ono što nisu prethodnih godina.U koju god ekipu da Kimi ode, on ima trkačkog inženjera što je veoma bitno tako da bi se svugde relativno lako uklopio.On ima 33 godine i deluje da nije ništa sporiji nego pre.Mislim da je kao vozač sigurno opcija barem za 3 sezone.Jeste da nije najmlađi na gridu ali veoma je bitno koliko vozač kao osoba drži sebe u formi.Meni Kimi izgleda čak i mlađe nego Fetel, a još mlađi kad se ošiša.
            Last edited by MarkedOne8; 23-09-12, 18:39.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #36
              Slazem se... Mada, ruku na srce, mislim da bi mu promena prijala posle svega. Izuzmimo novac na momenat, u ovom momentu bi mu prijala promena. Ali, i to veliko ali, novac se pominje, a pitanje je koliko Mercedes moze. Nije tu u pitanju samo novac za razvoj, tu je i strucno osoblje, a za sad se to osoblje svodi na ljude iz Honde u jednoj meri, Brawna i nekoliko, grubo je reci ali je tako, ostataka drugih ekipa. Costa, za pocetak...

              Comment


              • #37
                Mislim da ste malo neposteni prema Hamiltonu. Imamo samo nezvanicne izvore da je kao zapelo oko plate. A sta ako on stvarno hoce da ode jer mu se menja sredina, sto mu se cini da ne moze vise sa ovim timom, sto su ga mehanicari zeznuli nekoliko puta (i njega i Batona), sto vise ne zeli pritisak britanske javnosti. Najlakse pljuvati.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #38
                  S druge strane, možda bi ipak bilo bolje da ostane u Lotusu.Mislim na Kimija.Dosta su uložili u simulator i samu fabriku.Ako dođe do nekih promena, oni prednjače u solarnoj tehnologiji.Ako im je za verovatni, napravili su dosta dobar posao sa bolidom za 2013.Rekli su još početkom sezone da će promeniti položaj vozača pa je Kimi išao na podešavanja da vide da li mu to odgovara.Još ako bi im modifikovani E20 bio kao osnova za E21 a ne da prave potpuno novi bolid, onda su u dobrom položaju.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Mislim da ste malo neposteni prema Hamiltonu. Imamo samo nezvanicne izvore da je kao zapelo oko plate. A sta ako on stvarno hoce da ode jer mu se menja sredina, sto mu se cini da ne moze vise sa ovim timom, sto su ga mehanicari zeznuli nekoliko puta (i njega i Batona), sto vise ne zeli pritisak britanske javnosti. Najlakse pljuvati.
                    Sve je ovo do zvanicen potvrde u domenu "a sta ako". Rekoh vec, novac na stranu, mislim da bi mu prijala promena... Isto tako mislim da, uzimaju u obzir trenutni Mercedes, uzima novac ne razmisljajuci o tituli sledece godine, ali 2014. je vrlo primamljiva.

                    Jos jednom, sve do povrde, sve je ovo "a sta ako", sto je prakticno jedino sto nam preostaje u ovom momentu... Ceka se on i Schumi, ostalo ce biti posledice. Alguersuari moze, a i ne mora da otkrije neke stvari.

                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    S druge strane, možda bi ipak bilo bolje da ostane u Lotusu.Mislim na Kimija.Dosta su uložili u simulator i samu fabriku.Ako dođe do nekih promena, oni prednjače u solarnoj tehnologiji.Ako im je za verovatni, napravili su dosta dobar posao sa bolidom za 2013.Rekli su još početkom sezone da će promeniti položaj vozača pa je Kimi išao na podešavanja da vide da li mu to odgovara.Još ako bi im modifikovani E20 bio kao osnova za E21 a ne da prave potpuno novi bolid, onda su u dobrom položaju.
                    Mislim da niko od timova nece zeleti da ulaze novac u evoluciju neceg sto ce trajati samo 1 sezonu. Isto mislim da Kimi, ako vec nece u Scuderiu, treba da ostane tu. Secam se da se nesto govorilo da bi mogao da predje u Mecku 2014, nakon 2 godine u Lotusu, bas zbog situacije sa motorima.

                    Otkud ti pada napamet solarna tehnologija?
                    Last edited by Vanja #66; 23-09-12, 18:53.

                    Comment


                    • #40
                      Vidiš kako žele da ozelene sport.KERS je prošle godine definitivno utemeljen kao standard.2014. ćemo već videti TERS, a zašto da ne i nešto po pitanju solarne tehnologije.Nisam baš za to, ali šta ako tako zaista bude.

                      Na šta si mislio kada si rekao na ulaganje u nešto što će trajati samo 1 sezonu?

                      Još jedna stvar.Kimi je potpisao za Lotus krajem Novembra.Tada je E20 već uveliko bio započet kao projekat.Na papiru bi 2013. sezona trebala najviše da donese poboljšanja ekipi Lotus-Kimi jer će verovatno E21 dizajnirati više po njegovoj meri što bi trebalo da doda dodatne desetinke barem Kimiju.Hajde prvo da vidimo šta i koliko oni mogu sa tim ,,Uređajem".
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Tesko da ce solarna snaga skoro biti u F1. Pre bih rekao da zele da pojeftine sport, ne toliko da ga ozelene, koliko da se oni ozelene! Salu na stranu, mobilna solarna energija je u pocetku razvoja, akd vise kosta nego sto donosi, nece to jos skoro u F1, ako dodje. Do tad ce Kimi sa decicom da bleji negde daleko od novinara.

                        Bolidi se menjaju za 2014, zato ce E21, ako bude komplet redizajniran biti redizajniran samo za sezonu 2013, sto je u svakom pogledu glupo. Pa ni Newey nije hteo da radi previse na RB4 (STR3 je do kraja sezone bio brzi bolid) jer je sledece godine usledila promena pravila...

                        Vidi, ni R31 nije bio los za pocetak. Secas se dva podijuma u prve 2 trke. Auspuh unapred je davao dobre rezultate u aerotunelu, ne toliko an stazi. Kad su ostali razradili svoje bolide, oni su pali. Jer nisu pratili tempo, iz ovog ili onog razloga. E20 je, rekao bih, nastavak nekog plana razvoja, pre nego revolucionarni jednosed. Stoge treba ocekivati da i E21 bude pristojan za pocetak. To sto ce Kimi biti tu da radi sa njima nikako nece odmoci. Ako rese problem tema sa malo goriva (a verujem i nadam se da ce biti tako), bice zanimljivo.

                        Comment


                        • #42
                          Čekaj, hoćeš da kažeš da niko neće ulagati u nove bolide za 2013. jer će se 2014. promeniti pravila?E baš tu leži prilika onima koji razmišljaju drugačije da uzmu ,,laku" titulu.

                          Vidiš da se i dalje forsira i ulaže u izduvni sistem makar i na pola sezone iako će on biti zabranjen sledeće sezone.U suštini pravila za 2014. po pitanju aerodinamike ostaju veoma slična osim ako do tada Newey ili neko drugi opet ne nađe nešto, tako da nema razloga ne razvijati bolid.Bila su ono dobra vremena sa početka milenijuma kada si mogao sa starim bolidom da voziš aktuelnu sezonu.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Ne kazem da niko nece ulagati u te bolide, ali je potrebno uloziti mnogo vise u pravljanje bolida ispocetka. Ne vidim da iko to uradi, opet, zbog onoga sto sledi nakon toga...

                            Comment


                            • #44
                              Mislim da će Hamilton ipak u Mercedes.Neki osećaj...
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                You have matured, young Padawan...

                                Spoiler
                                Ovo ce biti jaaako lose i jos smesnije ako Lewis ostane u McLarenu...

                                Comment

                                Working...
                                X