Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Rocket View Post
    Ne, ALO ima skroz nov motor. Taj jutros je bio pri kraj svog zivota i jos malo i onako trebao da se promeni
    Nisam baš siguran jer se za Moncu uzima potpuno nov motor zbog snage.
    Last edited by MarkedOne8; 07-09-12, 14:54.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #32
      P2:

      Ros promenio prednje osovine. Ros i Sch DRS prob

      MAL hidrulic razbrinjavajuce za Renault i one koji imaj motore blizu kraja zivota

      Mercedes i Williams problem sa telemetrijom

      BUT promenio gear ratio I time poboljsao vreme. HAM takodje ima slicnu konfiguraciju

      ALO vrlo neobican prob sa kocnicom !

      DAM naj brzi speed trap (345KMh)

      Comment


      • #33
        Ne, Marked, u Spa su svi koristili novi motor u odnosu na Madjarsku, jer im treba zbog vece snage. Ovde opet svi koriste nove motore. U Madjarskoj su svi koristili motore iz Nemacke, sto znaci da u odnosu na onu tabelu koju sam ostavio svi ce sutra iskoristiti 2 motora vise. Pa ce do kraja godine koristiti ta dva motora na nekim stazama, verovatno na ukupno 3 staze jos ce ti motori videti akcije.

        Comment


        • #34
          MarkedOne8, dok si u teoriji upravo, u ovom slucaju ono sto sam napisao je 100% tacno. Takodje ALO nema kaznu za promenu motora.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Ne, Marked, u Spa su svi koristili novi motor u odnosu na Madjarsku, jer im treba zbog vece snage. Ovde opet svi koriste nove motore. U Madjarskoj su svi koristili motore iz Nemacke, sto znaci da u odnosu na onu tabelu koju sam ostavio svi ce sutra iskoristiti 2 motora vise. Pa ce do kraja godine koristiti ta dva motora na nekim stazama, verovatno na ukupno 3 staze jos ce ti motori videti akcije.
            Pa koji je onda motor Alonso imao jutros pre kvara?Ne verujem da su mu stavili neki sa dugim stažom.I sam si rekao da za Moncu stavljaju potpuno nove motore.Stvarno ne razumem sad.
            Po logici bi trebalo da znači da im je riknuo potpuno novi motor, ne?
            Last edited by MarkedOne8; 07-09-12, 15:15.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #36
              ALO prob sa menjacem. Cudno jer je nov stavljen u madjarskoj. Zamena (ako treba) = kazna 5 mesta

              Comment


              • #37
                Da, Marked, stavljaju se novi u subotu, za FP3 i Q, a posle Q nema cackanja i to ostaje motor za trku. Uvek se petkom koriste motori koji su korisceni na ranijim trkama. Pretpostavljam oni iz Australije/Malezije i posle toga Kine/Bahreina. Oni su presli malo, pretpostavljam da se oni koriste petkom, pa kad odu onda neki iz sledecih trka.

                Sto se tice menjaca, ako je ovo menjac koji je otkazao, a isti menjac je koriscen do prve krivine u Belgiji, onda nema kazne jer nakon DNF trke vozac ima pravo na nov menjac. Pretpostavljam da su koristili taj iz Belgije danas, a da bi stavili nov motor i menjac sutra. Ne znam, samo pretpostavljam, videcemo u svakom slucaju...

                Comment


                • #38
                  Red Bull jako slab... Obicno su slabi u FP1 kad su zadovoljni, tad podesavaju sitnice, a onda se pokazu u FP2. To se sad ne dogadja. Aj sacekacu pre zakljucaka, ali ovo sam ocekivao... Mecka je bolja nego sto sam ocekivao, ali videcemo kakva ce biti na trci, jer nema se DRS-a toliko tad. Ferrari gubi u odnosu na McLaren u prvom sektrou, u drugom su isti, a u trecem su nesto brzi. Mecka je sa Ferrariem u prvo, posle gubi po malo u svakom sledecem. Kimi u odnosu na njih gubi u svakom sektoru po malo, ali trkacki tempo obecava... Sauber dosta gubi u prvom sektoru.

                  Comment


                  • #39
                    Menjač kad se instalira, bez obzira da li se trkao ili ne, mora da traje 5 trka.Barem ja mislim da je tako.U suprotnom, Alonso bi mogao u FP1 da ima jedan, u FP2 drugi a za FP3 i ostatak vikenda treći menjač i to sve za jedan trkački vikend.Zbog toga mislim da menjač ne sme da se menja bez obzira što nije korišćen u trci.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      The gearbox on Fernando's car can be replaced without penalty as this was not a race unit.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Eto, sam si sebi odgovorio...

                        Licno sam vrlo zadovoljan danas prikazanim, valjda cemo videti malo borbe iz starih vremena - Ferrari vs. Mclaren head on! Mnogo su se ovi Lotusi, Red Bullovi, Mercedesi i kojekakve baljezgarije tu umesale!

                        Comment


                        • #42
                          P3

                          DIR dobio 5 mesta kaznu. Gearbox Promena

                          Svi na tvdrim gumama za prvi deo P3

                          Comment


                          • #43
                            P3

                            Red Bull "Flo Vis" farba na zadnjem krilu oba kola. Kliza kroz parabolica dok probaju nizu zadnju konfiguraciju da poboljsaju situaciju.

                            MAL ima nov logo na slemu: "Less Trouble More Speed"

                            Promena "front anti-roll bar" za ROS. Drugi put ovog vikenda prave izmene na tom delu njegovih kola

                            Comment


                            • #44
                              P3

                              RAI pokvaren kers

                              BUT: Izgleda kao neobican problem sa zadnjim desnim deo kola

                              ALO P1 -0.055 (Medium) od HAM (Hard). MAS +0.404 (Medium) McLaren deluje brzi

                              Comment


                              • #45
                                Alonso je na tom krugu bio na tvrdjim gumama. Sad je Hamilton ispred za 0.001s, jako je mala razlika izmedju McLarena i Ferrarija... Bas me zanima kakavi su ovo problemi za Vettela. Kaze da je baterija (ne KERS) prazna... Alternator ipak izgleda, opet.
                                Last edited by Vanja #66; 08-09-12, 12:01.

                                Comment

                                Working...
                                X