Announcement

Collapse
No announcement yet.

Argentinska liga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Argentinska liga

    Nisam primijetio da neko piše o ovoj ligi, možda zato što sam novi ovdje. Zato sam odlučio da otvorim temu, a povod su mi greške koje komentator ne prestaje da pravi tokom meča River-San Lorenzo, koji je u toku (26. 08.12). Dok ovo pišem, na Sport Klub+ ide prenos derbija argentinske lige: CA River Plate-San Lorenzo.
    Ne znam ime ovog komentatora, ali u svakom sl. napravio je dvije nevjerovatne greške.

    1. Prva greška:
    "Mnogi imaju dilemu da li se klub zove River PLATA ili River PLEJT. I evo jednom za stalno da razrešimo tu dilemu, klub se zove RIVER PLATA. Ovo kažem jer još uvek ima ljudi koji ga zovu River PLEJT."

    - Nije tačno. Klub se zove RIVER PLEJT. Argentinsku ligu pratim intenzivno dugi niz godina, i tu nema nikakve dileme. Piše se "River Plate" a izgovara "River Plejt". Ko je imao prilike da gleda internet prenose, i čuje argentinske ili druge strane komentatore, mogao je da čuje kako se izgovara. U svakom slučaju, ostavljam vam neke snimke navijača Rivera, gdje se jasno čuje tokom pjevanja kako se zove klub.
    (http://www.youtube.com/watch?v=3L1AN...ature=relmfu); (http://www.youtube.com/watch?v=1d-o8bcmebA)


    2. Druga greška: "San Lorenzo je veliki klub, pripada grupi pet najvećih klubova, a tu su osim Boke i Rivera, još i Velez i Argentinos Juniors"???

    - Vjerovatno je mislio na čuvenu argentinsku veliku petorku: Boka, River, San Lorenzo, Independiente i Racing Club. Pogotovo Independiente, jedna od najvećih ekipa na kontinentu, a ne samo u Argentini.

    Kao što rekoh, ovo je liga koju intenzivno pratim, kao i šira dešavanja vezana za Argentinu, pa bih komentatoru naročito bio zahvalan da mi objasni sledeće konstatacije:

    "Nekada je važila podela - da siromašni navijaju za Boku, a bogati za River, a sada je drugačije. Novopečeni bogataši navijaju za Boku, kao i veliki broj turista, a River je postao miljenik naroda, sve više siromnašnih navija za njega."
    Odakle ovi nevjerovatni podaci? I šta znači "navija veliki broj turista"??. Turisti dođu u posjetu gradu, odu naravno da osjete jednom atmosferu na Bombonjeri i to je to. Ili su to turisti počeli da putuju i navijaju sa argentinskim fanaticima, da se biju, da ih hapse, itd? Valjda znate kakvo "ludilo" vlada u Argentini kad su navijački okršaji i navijanja u pitanju. A ovo "miljenik naroda" takođe ne stoji.
    Po svim anketama koje se kod njih inače rade tim povodom, u procentima, navijači Boke imaju blizu 40% ukupnog navijačkog življa, Riverovi su na oko 32%, a onda na nivou izmedju 5 i 9% idu navijači Independiente-a, Racinga i San Lorenza. Na šestom mjestu je Rozario Central - Inače, Rosario je jedini grad u Argentini u kojem navijači Boke i Rivera nemaju većinu, već navijači lokalnog Rozario Centrala.

  • #2
    Alal vera majstore al' si se raspisao, evo i ja gledam tekmu. Ma batali komentatore nemoj da se smaras, bolje da pijemo pivo. 'oce River da da gol, oce oce.
    Dobrodosao i ostani aktivan pa da komentarisemo Boze zdravlja Boca:River
    sigpic

    http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

    Comment


    • #3
      Bas tako, i ja gledam tekmu i otvaram limenku za limenkom. Nema nista lepse od hladnog piva u ovim vecernjim satima, a jos igraju ludi Gaucosi, ma milina.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Skrillex View Post
        Bas tako, i ja gledam tekmu i otvaram limenku za limenkom. Nema nista lepse od hladnog piva u ovim vecernjim satima, a jos igraju ludi Gaucosi, ma milina.
        Argentinska liga definitivno najjaca po navijacima. Samo cepaj prijatelju i gledaj kako ce Trezegol da ga nabode glavom kao ovaj nesrecnik o zid
        sigpic

        http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

        Comment


        • #5
          Ova liga se i gleda zbog navijaca, i pravi je pogodak jer puno puno ljudi gleda zbog navijanja, kao i ja. Ne mogu da ne gledam(u nekom normalnom terminu).Ima dosta derbija, i bori se do zadnjeg zvizduka sudije. Uz PL jedina liga koju intezivno pratim kao i navijacka desavanja(ko voli da prati ima tema na delije.net forumu u podforumu strani navijaci- Juzna Amerika) . Ovo kod njih je fudbal u pravom obilku, igra se srcem nema tu mnogo novca. I sto je najbolje, ori se sa tribina. Samo se malo edukujte koji su najveci rivali u Argentini i gledajte tekme na SK i necete zazaliti jer je neverovatna atmosfera. Racing <3

          Comment


          • #6
            Zna li neko koliko je tacno klubova iz Buenos Airesa da igraju u primeri?

            Comment


            • #7
              U primeri je trenutno 12 klubova iz Buenos Ajresa. E sad, Buenos Ajres ti je sastavljen iz 2 velika dijela:

              - centralni dio grada, kako ga zovu, koji ima oko 3 miliona stanovnika
              -i prigradskih naselja, ovaj dio se zove Gran Buenos Aires i još je veći, pa tako zajedno sa njim, Buenos Aires ima preko 11 miliona stanovnika. U BA živi skoro trećina stanovnika Argentine, i zato ne pripada nijednioj od argentinskih pokrajina, nego ima svoju autonomiju.

              Iz tog "centralnog" dijela grada, od današnjih prvoligaša su: Boka, River, San Lorenco, Ol Bojs, Velez i Argentinos Juniorsi
              Rasing i Independiente su sa Aveljanede, koja se graniči sa centralnim dijelom i ima svoje urbano jezgro. Odatle je i Arsenal Sarandi. A ostali klubovi iz tog "Gran Buenos Aires" dijela su: Lanus, Tigre i Kilmeš.

              Comment


              • #8
                Kao neko ko Argentinsku ligu prati vec jedno 7 sezona samo da kažem svaka čast na otvaranju teme koja je veoma nedostajala,a po meni zaslužuje i da bude posebna tema a ne u okviru klupskoga fudbala.Zaslužili su to Argentinci.

                I za početak jedan video vezan za Banfild:

                http://m.vice.com/es/we-are-eleven/f...rrio-club-2--3
                Last edited by Jose Cuervo; 07-09-12, 12:54.

                Comment


                • #9
                  Drago mi je sto su se registrovali clanovi koji prate argentinsku ligu i nadam se da ce te postat aktivni clanovi na forumu SPORTKLUB-a. Nadam se da ce biti jos vise clanova koji prate ovu ligu, pa da kako kaze @Jose Cuervo ima posebnu podforumsku cijelinu ova liga. Dobrodosli na forum


                  Na ovo sam jutros naletio, pa da postavim.
                  Defanzivni veznjak Racinga bez problema odbranio penal

                  Comment


                  • #10
                    Pre svega hvala na dobrodošlici.

                    Kada si vec postavio video vezan za Rasing klub,da kažem da po meni,iako nisam njihov navijač,imaju realne šanse posle dugo vremena da se bore za sam vrh.

                    Inače u sistemu takmičenja u Argentinskoj primeri je došlo do nekih promena u odnosu na prethodnu sezonu.
                    Nema više aperture i klausure već se sada isti zovu torneo inisial i torneo final.
                    Pobednici oba na kraju igraju za konačnog šampiona,a u slučaju da ista ekipa osvoji oba ona se automatski proglašava za šampiona.
                    takođe nema više doigravanja kod ispadanja,tri poslednjeplasirane ekipe direktno ispadaju u B ligu.

                    Comment


                    • #11
                      U vezi velike petorke argentinskog fudbala tu je Gaučo sve rekao,komentator je potpuno pogrešio,jedino ako nije mislio na baš sam grad Buenos Aires,mada ni onda ta konstatacija ne stoji.Dakle Velez i Arhentinos juniorsi nikako ne spadaju u velikane Argentinskog fudbala.
                      Postoji rasprava ko je 6 veliki klub pored pet koje je Gaučo naveo,ili postoji druga petorka da tako kažem pa po mnogima čak ni tu nema mesta i za Velez i za Arhentinose.

                      Comment


                      • #12
                        Ponovo komentator greši,La Paternal je skoro pa u centru samoga Buenos Airesa a ne na periferiji.Radi se o četvrti iz koje su Arhentinos juniorsi.

                        Comment


                        • #13
                          Auu, ja sam pisao tamo u drugoj temi , nisam provalio da nije na fudbalskom podforumu.. Pa da nastavim ovde.. u 23:00 po nasem ima Belgrano- Racing... Na netu cu gledati..
                          Boka 1:1 kako se cuje pesma bokinih
                          Last edited by Cassius Clay; 09-09-12, 21:43.

                          Comment


                          • #14
                            Video sam klip Butelerovaca...za njih je i Maradona u svojoj autobiografiji rekao da su najinovativniji navijaci u Argentini,drugim recima najbolji.

                            Boku nisam gledao sem samog pocetka.Protiv Arhentinosa im i nije tesko da se cuju kad ih ima visestruko vise.

                            Belgrano-Rasing ocekujem tvrdu utakmicu,videcemo...

                            Comment


                            • #15


                              Malo da objasni stvar..Auu..

                              Comment

                              Working...
                              X