Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bundesliga 2012/2013

    Pocinje jubilarno 50. izdanje Bundeslige.
    Da sezone dobijamo jos neizvesniju borbu za titulu, a pod time mislim da imamo jos jednog ozbiljnog konkurenta pored Bajerna i Dortmunda.
    Toliko od mene, kasnije cu da bacim neku svoju analizu.

  • #2
    Шалке, фаворит из сенке, само да им се доста тога поклопи ;) Остали су без Раула, али имају респектабилан састав то је сигурно и добре младе таленте-Дрекслер, Матип, Пападопулос, Холтби. А појачали су се и довођењем Барнете, не знам зашто је поменути од 2011 пао у други план у Леверкузену, јер је до те године пружао скроз ок партије...без обзира на повреде и на све, мсм да Леверкузен није смео да га пусти, није матор (27 година), а и на тој позицији имају Сиднија Сама, који мени и није неко решење када се погледа какве је парије Барнета пружао на тој позицији некада....али тада је Леверкузен био кандидат за титулу, данас...ни близу...

    Comment


    • #3
      Evo kad vec nije niko, ja cu staviti parove prvog kola, svakako mi je usput.


      Bit ce jako zanimljivo veceras. Jedva cekam da vidim kako ce Reus da odigra, mislim da ce on da briljira ove godine u Borusiji. Isto tako i Gotze je spreman nakon svih tih povreda iz prosle sezone, pa da vidimo i njega.
      Sve u svemu ocekujem utakmicu sa puno golova jer igraju dvije ekipe koje igraju skroz napadacki fudbal.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by Brajkula View Post
        Шалке, фаворит из сенке, само да им се доста тога поклопи ;) Остали су без Раула, али имају респектабилан састав то је сигурно и добре младе таленте-Дрекслер, Матип, Пападопулос, Холтби. А појачали су се и довођењем Барнете, не знам зашто је поменути од 2011 пао у други план у Леверкузену, јер је до те године пружао скроз ок партије...без обзира на повреде и на све, мсм да Леверкузен није смео да га пусти, није матор (27 година), а и на тој позицији имају Сиднија Сама, који мени и није неко решење када се погледа какве је парије Барнета пружао на тој позицији некада....али тада је Леверкузен био кандидат за титулу, данас...ни близу...
        Nisam bas siguran da ce se to desiti.Nijedna ekipa do sad sem Bajerna nije se borila uspesno na dva fronta.Jedino da zapostave LS, a tu ako izbegnu Juventus ili PSZ imaju realne sanse za prolaz u osminu finala.Njihov glavni problem je sto Holtbi i Huntelar nisu produzili ugovore, da je neki drugi klub u pitanju prodali bi obojicu.Leverkuzen je nudio novi ugovor Barneti, ali on je to odbio.Veci deo prosle sezone je bio povredjen, a i Sidni Sem igra na poziciji desnog krila, a ne levog.Dok nije dosao Surle, na njegovoj poziciji su se smenjivali Vidal i Renato Augusto.Zbog toga sto na njegovoj poziciji igra Surle,a i jos Salke igra LS i finansijski su jaci od Leverkuzena njegov izbor ne bi trebao da te cudi.Tamo ce imati vecu minutazu, dok god ga povrede budu zaobilazile.
        Ima Leverkuzen dobar tim, doveli su adekvatna pojacanja i sa pravom mogu da se nadaju da ce zavrsiti u TOP4.Ono sto ih moze spreciti u tome je njihov trener koji nema bas puno iskustva, vodio je mladje selekcije Leverkuzena i tek krajem prosle sezone je prvi put vodio nekog bundesligasa.Bilans koji je tada imao(4 pobede i 2 remija) obecava.

        Comment


        • #5
          Dobar je Barneta ali ja msilim da nece biti veliki gubitak za ovakav Bajer.Normalno da je dobro imati takvog igraca u ekipi ali imaju dosta dobrih igraca na sredini,pogotovo na krilima.Ja vjerujem da je Bajer Leverkuzen dovoljno dobar za top4 i da imaju vrlo dobre sanse za trece ili cetvrto mjesto.
          Volio bi da Dortmund osvoji i ove sezone,ali ce im sigurno biti teze nego prosle jer nije ni Bajern prespavao ovo ljeto.Vidim da je Bajern favorit i sto se mene tice,sa pravom su favoriti.Ne vjerujem da ce ovaj dvojac neko moci da ugrozi.

          EDIT: Fino je Maric objasnio za Barnetu Sirle lijevo kao krilo/polu-spic,desno Sam/Belarabi,u sredini Augusto i u napadu Kisling
          Last edited by powerslave; 24-08-12, 17:16.

          Comment


          • #6
            Зашто ја мислио да је Сам играо лево, је л могуће да је некада наступао на тој позицији, бар некад
            Људи ја нзм о чему ви то, Шалке је бар дупло јачи од Леверкузена (ако се о томе уопште прича), глатко ће бити трећи, а надам се и срећним околностима па да улете и у борби за врх, фудбал је то, свашта је могуће, с тим што ја мислим да то не би било баш "свашта" у овом трентку јер ја ценим тај тим.
            Било како било, Бундес је, ако не најквалитетнија, сигурно најзанимљивија лига на свету тренутно (на страну то што сам ја фан Серије А)...не толико ретко се деси да неки тим који пред старт сезоне није био у ужој конкуренцији за врх освоји Салатару, ето тако ове године "ИДЕМО ШАЛКЕ", нисам њихов навијач али бих волео да помрсе мало конце, они ми некако имају највише шансе за тако нешто
            И што се Барнете тиче, није се усрећио у Шалеку ако је из Левера побегао да би имао већу минутажу (наравно финансијиски верујем да је презадовољан) , тешко да ће бити први избор на тој позицији, једино да се нада некој већој ротацији јер играју и Европу, конкренто ЛШ.

            Comment


            • #7
              Igrao je Sidni lijevo,pogotovo prosle sezone jer se on i Sirle rotiraju tokom meca.Kad idu na centarsut onda Sidni ide lijevo

              Ja forsiram Leverkuzen za trece mjesto jer su mi najmiliji tim u Njemackoj A,realno imaju i kvalitet

              Comment


              • #8
                Па то ти причам, знам да сам гледао да он игра ту, не гледам Немце баш толико, јер су ми пре њих Италијани и Енглези, једино петком увече ако ухватим и суботом пола сата док не почне Премиер и то само ако ја немам текму...недеља је наравно резервисана за Серију А;)
                У главном биће занимљива и борба за опстанак, а и за то треће и четврто место које воде у ЛШ

                Comment


                • #9
                  Ocajna reakcija Sokratisa koju je odlicno iskoristio Reus. Odlican pocetak za Borusiju. Ima li neko neki kvalitetan stream, ne mogu da slusam onog retarda na Eurosposrtu. Hamels, Gindogan, prosto je smesno kako covek cita strane igrace

                  EDIT: Elia u stilu Stefana Scepovica

                  EDIT 2: Nema srece Werder. Odlicno igraju zasad. Namucice se Borusija do kraja.
                  Last edited by colke995; 24-08-12, 21:06.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Zavuce ga Gebre Selasije , paklenih 15 minuta do kraja


                    edit : Gece
                    Last edited by Mr.M; 24-08-12, 22:18.
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #11
                      Ovi iz Borusije se zezaju. Malo pre imali odlicnu priliku, covek sam desno, a oni izvode neka "atraktivna" dodavanja. Potpuno zasluzeno izjednacenje.

                      EDIT: Goetze Ipak uzima ovo Borusija..
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Kakva prilika za Petersena , jao koliko se atraktivno igra zadnjih 10 minuta
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #13
                          Nije ni prosle sezone Borusia imala neki predobar start, pa tako ni ove. Reus jeste dobar, ali Kagawa je Kagawa. Svakako solidan debi je imao, dao je gol, ali imao je Dortmund srece sto Werder nije ranije izjednacio. Steta prvenstveno za utakmicu sto jedna od one dvije prilike iz prvog poluvremena nisu iskoristene.
                          Werder je ipak izjednacio onako iz dosadne igre s obje strane, ali jako je bitno da je Dortmund pokazao duh pobjednika i za samo 6 minuta vratio vodstvo.

                          Solidan pocetak bundeslige
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Dobra je bila utakmica Marko Rojs odma otvorio racun Svidja mi se sto su nakon primljenog gola odma reagovali sampionski I Verder je bio solidan.Milo mi je sto je Gebre-Selasije postigao gol ..mada je kao i prvi gol Dortmunda na dusu odbrane

                            Comment


                            • #15
                              Vidim da je Verder sinoc igrao u malo cudnoj formaciji, gde je de Brujne igrao laznu devetku.Nisam ocekivao da ce izjednaciti, vise sam mislio da ce primiti tri gola s obzirom u kojoj ofanzivnoj formaciji su igrali samo sa jednim defanzivnim veznim, a to je bio Fric.

                              Bez obzira na taj mec, mislim da nikad do sada nije bila veca konkurencija, barem sto se tice mesta koje vode u Evropu.Imamo 11 timova koje se bore za prvih sedam mesta.Mislim da u ovom sampionatu nema tima koji moze da nas iznenadi, cak i ako bude tog tima mislim da nema sanse da ponove Menhengladbahov uspeh, posto je konkurencija nikad veca, a i par timova se ozbiljno pojacalo tu pre svega mislim na Hofenhajm.Ako sam za nesto siguran, to je da ce Bajern i Dortmund sigurno zauzeti dva mesta koje vode u LS.Bajern je meni licno prvi favorit za razliku od prosle sezone kada sam ih osporavao zato sto su imali slabu klupu sto sada nije slucaj jer su doveli pojacanja u vidu Dantea, Saciria, Mandzukica i mozda im dodje Martinez.Zbog toga sto nije bilo igraca sa klupe koje bi moglo dostojno da zameni Riberija, Svajnstajgera i ostale im je falila svezina u odlucujucim utakmicama.Jedino sto moze da ih spreci u prekidanju dominacije Dortmunda su trener Hajnkes i svlacionica.

                              S druge strane Dortmund je ostao bez Kagave i Bariosa, a umesto njih je doveo Rojsa i Sibera.Sigurno ce ove sezone gledati da ostave sto dublji trag u LS, pa da vas ne cudi to sto ce nekoliko bodova zaostajati za Bajernom i ne budu u polusezoni zavrsili na drugom mestu.Za preostala dva mesta koja vode u LS ce se boriti Volfzburg, Stutgart, Salke i Leverkuzen.Mislim da ce Salkeu biti najteze da se domogne tog mesta, zato sto mi ne deluju da su toliko stabilna ekipa da dva puta za redom igraju LS.Stutgart nije doveo nijedno veliko pojacanje, ali zbog njihovih partija u drugoj polovini sezone kada su bili treci po broju bodova iza Bajerna i Dortmunda ih svrstavam u tu grupu.Vedad je pre neki dan postigao dva gola protiv Dinama iz Moskve i time najavio da ovo moze biti njegova sezona.Videcemo kako ce veceras igrati pored Volfzburga koji je doveo pojacanja na pozicijama gde je trebalo.Mislim da je Magat konacno skrpio tim i ocekujem da u ovoj sezoni prodju bolje od proslosezonskog osmog mesta.Jos ako dodje Benat bice oni ozbiljni konkurenti za trece mesto, ako ne i vise.Leverkuzen je ostao bez Barnete i Adlera, ali to se ocekivalo kada na tim pozicijama imaju buduce zvezde nemackog fudbala Surlea i Lena koji mozda postanu bitan sraf u nemackoj reprezentaciji, sto vazi za Surlea.Doveli su mlade snage u vidu Zuniora Fernandesa koji menja Derdijoka i Karvajala iz drugog tima Reala.Nisu nesto briljirali na prijateljskim utakmicama, prvih par meceva ce pokazati na cemu su.Ja ih licno vidim kao ekipu koja najvise moze da ugrozi vodeci dvojac.Najvece pojacanje im je Volsajd koji bi trebao da unese stabilnost u odbrani.Igraju LE i ako Kisling nastavi svoju golgetersku seriju i jos par stvari se poklopi mogli bi ostaviti dubok trag u LE, a i da se ravnopravno nose sa Bajernom i Dortmundom.Pored ta dva fronta, aktivni ce biti i u Kupu.

                              Menhengladbah ce igrati utakmice cetvrtak-nedelja i tesko s obzirom da ekipa nema puno iskustva+dolazak par novih igraca koji tek treba da se uklope da ce i ove sezone zavrsiti na cetvrtom mestu, ali ako se par stvari poklope mogli bi sledece sezone zavrsiti na mestu koje vodi u LE.Verder i HSV treba puno stvari da poboljsaju i tu mislim na odbranu, jer su proslog vikenda pokazali koliko su njihove odbrane ranjive i bas zbog toga im dajem male sanse da ce da se bore za nesto vise od mesta koja vode u LE.I jedni i drugi vec dve godine Evropu nisu videli oba tima tone ka proseku.Hanover sta je uradio uradio je, za ove dve sezone su bili prijatno iznenadjenje, ali zbog nedostatka pravih pojacanja mislim da nece strepiti za opstanak i da nece da se bore za vrh.Hofenhajm je druga prica, negativno su nas iznenadili proslog vikenda.Do cega je ne znam, dovedeno je par solidnih pojacanja i sa Markom Babelom na klupi mogli bi ove sezone igrati vecu ulogu nego prethodnih sezona.Sa pravom se mogu nadati da mogu igrati LE sto je i njihov cilj za ovu sezonu.Sto se tice preostalih timova, svi ce se oni po mom misljenju boriti za opstanak, zato sto nema razlike u kvalitetu.Svaki od tih timova ce u jednom periodu biti u opasnoj zoni,a i u zavisnosti koji tim sa vrha razocara mozda ce i nekoliko kola pre kraja obezbediti opstanak.

                              Ostaje nam da vidimo ko ce iznenaditi, a ko ce podbaciti.
                              Last edited by Ricma; 25-08-12, 21:21.

                              Comment

                              Working...
                              X