Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tennis Buzz - tenisko neteniske vesti i price

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A on se prepucava sa Kirijosom na instagramu

    Boris Becker: Tennis star could face seven years in jail over bankruptcy charges, court hears
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Hacanov i Kirjos

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ovo jer je Nik napao Matska koji je izjavio za Endija da treba u penzuju ili da treba da razmotri tu opciju?
          Ne mogu baš da citiram...
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Vilander je napao Mareja zasto je uzeo WC za RG, sto je po meni bilo bas jadno i ocajno.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • A i Vilander je lagana smradinakako vjetar duva tako se i on povija.

              Comment


              • Aaaa ova dvojica ne prestaju

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ocigledno francuska policija ne zna kako zene igraju... [emoji16]

                  https://www.rts.rs/page/sport/sr/sto...amestanje.html

                  Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Vilander je napao Mareja zasto je uzeo WC za RG, sto je po meni bilo bas jadno i ocajno.
                    I nema ga vise na Eurosportu. To je za mene jedana od najinteresantnijih stvri na cijelom RG-u. Ako je iko imao osjecaj sto treba reci a sto treba precutati, bio je Vilander i onda napravi gresku i nema ga... Zlocin i kazna.

                    Comment


                    • Od toga koliki je problem sebi Vilander bapravio, zavisece od Endijevih rezultata u narednom periodu ( pa i u nastavku karijere). Ako bude nastavio da gubi u nastavku karijere, mozda ga i vrate. Ja ne mislim da je izjava bila toliko skandalozna, samo nesmotrena. Iskreno nikada nisam video Endija da se onoliko ne trudi kao u nekim dalovima meca sa Stanom.

                      Comment


                      • Originally posted by 147 View Post
                        Od toga koliki je problem sebi Vilander bapravio, zavisece od Endijevih rezultata u narednom periodu ( pa i u nastavku karijere). Ako bude nastavio da gubi u nastavku karijere, mozda ga i vrate. Ja ne mislim da je izjava bila toliko skandalozna, samo nesmotrena. Iskreno nikada nisam video Endija da se onoliko ne trudi kao u nekim dalovima meca sa Stanom.
                        Vilanderova izjava je bila netakticna ali nista izvan onoga sto se moze cuti. Sigurno se moglo cuti manje takticnih izjava o Novaku.

                        Radi se o necemu drugome. Vilander komentarise za engleski Eurosport koji se u prvom redu pravi za englesko trziste. Znaci da komentatori trebaju povladjivati engleskim sportistima. Tako je manje vise u svakoj zemlji. Licno mislim da su Englezi daleko objektivniji prema svojima nego drugi, ali njihovi komentatori navijaju za Britance. Neki to rade sa mnogo stila, drugi sa manje. Vilander je Svedjanin ali zna da se mora ponasati kao engleski komentator. I to je radio svih ovih godina ali nikad perfektno, uvijek se osjecao 'akcent'. Ne govorim o njegovom jeziku, on je defakto bez akcenta, nego o njegovom osjecaju engleske kulture. Vilander nikada nije zivio u Engleskoj, zivio je u Americi. Svejedno on nije Amerikanac.

                        Gdje je pogrijesio? On koji je super oprezan i disciplinovan. Da li je cuo neki komentar privatno koji otprilike govorio isto ono sto ce on reci javno? Ili se zaboravio? Ili je pomislio da je Amerikanac i da mu moze proci sto i njima? Na znam.

                        Ostavljam mogucnost da je sve iscenirano. Jednostavno je Eurosportu Vilander dosadio, treba nova faca... Komentar je posluzio kao izgovor da ga se eliminise.

                        Interesantno da ge je zamijenio Henman, koji je kompetentan i ima akcent vise klase. Vjerujem samo privremeno.

                        Mozda jednom i saznamo sto je bilo iza kulisa.

                        Comment


                        • Originally posted by goga View Post
                          Ocigledno francuska policija ne zna kako zene igraju... [emoji16]

                          https://www.rts.rs/page/sport/sr/sto...amestanje.html

                          Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
                          Lepe pare mogle da se uzmu. Napravila dve duple greske... slucajno naravno.

                          Comment


                          • Martina [emoji173]

                            https://twitter.com/ozmo_sasa/status...361245185?s=19
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Bzvz -.-

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sad sam to htela da postavim, Francuzi jos jednom pokazuju kakvi su idioti, ne samo da ne znaju da organizuju, nego nemaju ni sluha za promociju sopstvenog turnira
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X