Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tennis Buzz - tenisko neteniske vesti i price

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slatka mlada.

    Comment


    • Pozurio Fritzara.

      -To define is to limit.

      Comment


      • Monika sa Henin prilikom njene inauguracije u Tennis HOF


        Spoiler



        Last edited by Maxx-a; 18-07-16, 11:07.
        Similis simili gaudet

        Comment


        • B92: "Naduveko" ili ne? Prava istina o sukobu Viktora i policajca http://www.b92.net/sport/teme/b92.ph...nav_id=1158535

          ...a ne odmah po Viktoru... to je najlakse!!!

          Comment


          • Hahha i posle par dana opet se smejem. Jeste poneta nešto drugo.. ali ovo je vrh ...



            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Hahahaha sta je ovo krv mu jbm
              sigpic

              Comment


              • Nemojte zajebavati vrhunska je reklama. Pa cak i kada se tako zajebava na svoj a bogami i racun drugih teniskih legendi.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • СПОРТСКИ ЖУРНАЛ магазин
                  субота 9. јул 2016.
                  Војин Величковић

                  Личности: ИГОР ЧЕТОЈЕВИЋ

                  Бити успешан и срећан

                  Доктор који је Ђоковићу решио проблеме са исхраном и алергијама открива где се греши са децом спортистима и како треба радити

                  Новак Ђоковић је данас неприкосновени краљ тениса. Освојио је све што постоји, први је на свету, невероватно је шта све може и физички и психолошки да уради. А није увек тако било. До почетка 2011. Ђоковић је показивао много слабости, није био ни близу данашње супериорности. Проблеми са дисањем, алергије, слабости у мечевима у врелим условима, све то спутавало је његов успон на врх.
                  А онда се појавио Игор Четојевић, и као у бајци, све те проблеме решио. Већ после пола године сарадње, Ноле је био непобедив. Упознали су се у лето 2010, а већ следеће зиме Ђоковић је освајао титулу за титулом, да би годину дана касније постао број 1, баш захваљујући првој титули на Вимблдону.
                  Сарадња је окончана одмах после тог тријумфа 2011, а свако је отишао на своју страну. Ђоковић према тениској вечности, а Четојевић се вратио докторској пракси на Кипру.
                  Ове недеље је опет на Вимблдону, сада са новом надом српског тениса, Миомиром Кецмановићем. Пристао је да за наше читаоце открије како треба правилно развијати дете спортисту и где су основне грешке у том процесу.
                  - Почетни успех не значи ништа, то је само једна илузија за почетак - упозорава Четојевић.
                  - Много треба степеника да се пређе да би неко био успешан у спорту, али много је важније да деца једног дана буду успешни као људи, да буду срећни, здрави, насмејани, весели, јер има људи који су успешни, а несрећни.
                  Како се то постиже?
                  - Радом. Морамо да будемо свесни шта се дешава. Игра мора да буде и ван терена. Гледам неке клинце, пратим их. Имају велику пресију. Јака струја, а слаби играчи. То пуца временом. Дође до ограничења, не може да се испрати свакодневно оптерећење. Да ли психолошко, емотивно или физичко. Видите клинце, мало, мало па лепе фластере по рукама и ногама. То није само последица физичког рада, него и исхране, емоције, тензије, начина живота. Све се то манифестује кроз те фластере. Само ако све препознамо на време, ако се бавимо децом на време, пре свега да буду стабилни као особе, онда тај таленат за спорт може да се накалеми, као шлаг на торту.
                  Како то преусмерити?
                  - Енергија има префикс минус и плус. Као нуклеарна, да ли ће да буде бомба или струја. Исти извор, а зависи у ком правцу се усмери. Али постоје и неизвесни моменти. Долазе код мене родитељи који терају децу да играју тенис због њих, а не због саме деце. Родитељи своје болесне амбиције покушавају да преко деце преносе, а деца нису свесна шта то треба да ураде. Онда дође до засићења, пуцају породичне релације, стварају се несрећни људи. Мало клинаца успе. Хиљаде људи, а можда један успе. Шта са осталима који нису успели. И они имају прохтеве, жеље и могућности. А да буду у глави здрави, много је важно.
                  Значи деца бирају, а не родитељи?
                  - Нормално. Морају да схвате док су млади да је то само игра. Деца се оптерећују авионима, камионима, јер се таква слика ствара и у медијима. Све се гледа кроз новац. Нико не спомиње шта је то дете на том турниру научило, видело. Да ли је отишло у неку туристичку агенцију да научи нешто о тој земљи у којој су били. А не само да проведе време у хотелима и на теренима. То је робија. У свом мозгу морају да имају материјал који није само од тачке "А" до тачке "Б". Постоји много већи избор задовољства и ужитка. Значи био сам у Паризу, шта сам видео у Паризу? Био сам у Лондону, шта сам видео у Лондону? Њима је сваки турнир исти, било да су у Шангају, Паризу или Лондону. Тачка "А", тачка "Б". Хотел, терен, хотел, терен. Треба да нешто прочитају, на пример када су у авиону, а не само да се баве тенисом, фудбалом или било којим спортом.
                  Дајте нам неки пример.
                  - Импресионирао ме је недавно један момак који се бави стреличарством, спортом у коме нема новца, али он има страст према њему. Дечко који је свестан потенцијала и види да може да успе. Пре неколико дана ми је послао мејл у коме каже да је почео да ужива у свему томе много више него пре. Значи да је нашао ужитак у спорту у коме сваки дан треба натегнути 300 стрела у тачку "А". Направили смо миље да се он као личност оствари у томе.
                  Шта је за децу још битно?
                  - Стаблиност, а њу добијате у породици. Али здраву подршку. Не она, као: "Најбољи си, ти си цар, краљ, развали га". Значи, деци треба дати љубав, подршку, усмерити их, дати им здраво окружење. Мењати лоше навике. као кад ми родитељи доводе децу, а они једу нутеле, плазме и слично. Нису свесни да тело треба да има основне елементе здраве исхране. То уче у кући, неће их тренер томе учити. Ту сам видео велику рупу, правимо кућу са погрешним материјалом. Не можемо да очекујемо да она буде стабилна под земљотресом, као спортисти под оптерећењем, ако немамо компоненте које су основа здравог бића, квалитетну исхрану, добар сан. У супротном ми под оптерећењем пуцамо.
                  Колико је важна исхрана?
                  - Изузетно много. Основна грешка је што деца нису свесна хране. Већином док једу, играју игрице на компјутеру, телефону, гледају ТВ. Самим тим једу под стресом, у трку, као птице. Уместо да смире мозак који мора да добије импулс хране, и визуелно, и кроз мирис, и кроз укус, текстуру и онда региструје храну и почне да шаље импулсе према стомаку, желуцу, цревима. И та храна се калеми. Може да буде и најбоља храна на свету, али под стресом не може да се накалеми. Постане лоша навика.
                  Како се треба правилно хранити?
                  - Треба детету омогућити да однос према храни буде адекватан. Ако је човек религиозан, нека се помоли, то су три секунде. Није то пола сата. Ако није религиозан, нека буде захвалан што има ту храну. Ако смо под стресом, треба се прво издувати. Не треба јести да се компензује стрес. Боље да прошетамо 15-ак минута, попијемо чашу воде и тек онда приступимо храни. Ако једемо под стресом, добијамо ментални токсин. Ако сам бесан због пораза, и то компензујем храном, сав кисеоник из главе оде у стомак и, као, боље се осећамо. Али у стомаку је општи хаос јер тело није спремно да то свари, и од тога пола постане отров. Значи, ми све време хранимо отровом своје тело. Боље је не јести под стресом него јести. Ми фактички окупирамо стомак, а он је ментални орган. Не кажу људи џабе: "Не могу да сварим храну, ту особу, ту ситуацију". Компензујемо стрес храном и тако заваравамо себе, а ватра и даље гори, то је ефекат лажне енергије. То је и ментални и физички токсин који нисмо сварили.
                  Шта треба избегавати?
                  - Када видим нутеле, сникерсе и слично, одмах се најежим. Људи гледају рекламе и мисле да је то енергија, али то су само рекламе за бољу продају. Исто важи и за Кока колу и сличне напитке, који су прави отров за стомак, али деца одрастају на томе и то је велика грешка. Нико не рекламира шаргарепу или јабуке. Треба појести слатко понекад, али не сваки дан. Ми сваког дана правимо гозбу, сваки дан је нова година, а то је погрешно. Једном недељно слаткиш је добар, али не сваки дан.
                  На шта још треба обратити пажњу?
                  - Ниво свести мора да буде добар. Деца треба да знају да су добитници тиме што су већ на турниру. Треба да буду свесни да су од милиона деце баш они на овом турниру, а за друге је то неоствариво. Тако су већ победници. Онда лакше тренирају, јер нису под ирационалним притиском.
                  Шта би сте још истакли?
                  - Начин живота и окружење су јако битни. Рецимо, деца спавају са телефоном под јастуком и очекујемо да буде добар сан. Имамо радијацију телефона која шиба све време. Тога ни родитељи ни деца нису свесни, али ја видим у мојим прегледима велики ниво радијације. Радијација бомбардује хормоне, а то се после преноси на физичко и емотивно тело. Имамо дете које је запето као пушка, а не знамо зашто.
                  Где телефон треба да буде током сна?
                  - Угашен скроз и најмање три метра од нас. Сви електрични апарати, компјутери, телефони, пуњачи, све то што даље од нас. На тај начин смањујемо могућност да се поремети сан и да се накалеми фактор стреса који је неминован у данашњем времену. То је мала цака, али се пуно враћа као плус.
                  Како би сте груписали главне елеманте који утичу на развој младих спортиста?
                  - Ја сам велики противник статистике, свака особа има свој уникатни профил и треба наћи како ући у систем, да ли је емотивни хаос, ментални, физички, социјални, одрастање, генетика. Морамо да знамо велику слику, а тек онда знамо одакле да приђемо. Исти принципи се односе и на бизнис, ја радим и са људима који "разбијају" у светском бизнису, и њима помажем да не буду под стресом.
                  Са Новаком сте имали велики успех.
                  - Ја сам у свом послу Новак Ђоковић. Ми смо се препознали, он је тражио одговоре, ја сам му их пружио. У Библији пише да се врата сама отворе када неко на њих куца, а он је куцао, куцао док није нашао одговор. Важна је истрајност, а треба и знати шта тражите. Новак је веома интелигентна особа, видео је да нешто није у реду. Сви смо знали да је талентован, да је добар момак али није успео да изгура свој моменат успеха. Тражио је одговоре, и када смо се упознали, све се уклопило.
                  Шта све утиче на спортисте?
                  - Породица, окружење, пријатељи, то су све фактори који чине неку особу плус или минус, односно са блоком или развојем. И кад то видимо, можемо некога да усмеримо, да кажемо обрати пажњу на ово или оно. Ту је онда и ниво интелигенције. Ја питам своје спортисте да ли би више волео да будеш успешан или срећан, али немој одмах да ми одговориш. Прво добро размисли. После неког времена, кажу успешан и срећан. Ја кажем то је добро, то је избор. Када имаш избор, имаш и последице. Знамо због чега то радимо. Има људи који су успешни, али нису срећни, и обратно. Успех не гарантује сам по себи да ћемо бити срећни у животу. Пуно је успешних људи у бизнису и спорту, али нису срећни. Када се подвуче црта, несрећни људи. Киселина која хода. То је ствар избора, ја верујем у њу.
                  Како бисте себе представили?
                  - Ја сам доктор енергетске медицине, нисам нутрициониста. Увек гледам холистички приступ стварима, гледам све заједно, физички, ментално, емотивно, духовни аспекат, социјални фактор. Нисам човек који лечи додиром. Ја усмеравам људе. То вам је прича о полупразној и полупуној чаши. Овима првима треба помоћи.

                  БОСОНОГ СА НОВАКОМ

                  Четојевић је открио још једну "тајну" везану за рад са Новаком.
                  - То нам омогућава најприроднију повезаност тела са природом, нема бољег доктора од природе. Ако се нашпанујемо на вибрације природе око нас, увек смо добитници. Не каже се џабе, био сам десет дана на мору или планини и супер се опоравио. Босоног на планини, бос у сланој води, извлачите тензију коју сте донели са посла или из куће.

                  Comment


                  • Odlličan tekst! Hvala na podeli!

                    Comment




                    • Delpo izgleda naglo porastao. Za glavu nizi bio od Cilica.

                      Comment


                      • Ćerka BB, model 16 godina Ana Ermakova ..Što su ti geni... a mama nije pripadnica bele rase, možda meleskinja..no devojka je isti tata

                        http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...nt-Vienna.html



                        Spoiler


                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • СПОРТСКИ ЖУРНАЛ Тенис › АТП
                          06 септембар, 2016

                          Четојевић: Кецмановић може да буде број један, не чујем се са Ђоковићем

                          - Миомир има потенцијал да буде светски број један – каже Четојевић



                          На глави качкет и наочаре. Потпуно мирно седи на терену број осам. Само повремено говори Миомиру Кецмановићу.
                          - Ајмо мајсторе, идемо сад, идемо.
                          Када је Кецмановић коначно победио младог Јапанца, први му је честитао.
                          - Браво мајсторе. Браво.
                          Игор Четојевић, човек који је променио животне навике Новака Ђоковића, сада је у тиму српског јуниора.
                          Са осмехом је одмах прихватио позиз за разговор.
                          - Наравно, само пуцај.
                          Није био баш лак меч за почетак. Намучио се Кецмановић?
                          - Ух било је баш тешко за гледање. Нема везе, победио је што је најважније, сада идемо до краја – рекао је доктор.
                          Већ неко време сте уз Миомира. Како вам делује ваша сарадња?
                          - Ово је трећи грен слем заједно. Напредујемо стално. Мало га мењам, модификујем. Да се не нервира превише, да игра тенис, јер то најбоље зна да ради. Долазим са времена на време, на ове неке веће турнире. Када сам са њим, покушавам да га мало коригујем, упутим из мог угла шта би требало да ради.
                          Делује да је мало смршао. Да ли је и он као Новак имао проблеме са исхраном?
                          - Сви они имају проблема са исхраном. Млади људи који појма немају. Живе по хотелима и турнирима, оно што им се да они прогутају. Видите да је овде на турниру преко 50 одсто људи повређено, то је све од тога. Имаш сјајну машину, а гориво купујеш у Румунији и очекујеш да имаш брзу формулу – сликовит је био Четојевић – Погрешно гориво, погрешне навике и организам пуца.
                          На чему највише радите са Кецмановићем, о чему разговарате?
                          - Мало психологија, мало емоције, мало односи са људима. Једном речју одрастање. Он је пре пар дана напунио 17 година. Када сам ја био у његовим годинама нисам знао улицу да пређем. Они момци путују по турнирима, по свету, сусрећу се са притиском који није наиван уопште. Ја сам ту да би неке ствари лакше прихвтио и пребродио.
                          Колико су Миомирове могућности у годинама које долазе?
                          - Има огроман потенцијал. Огроман. У право време сам почео да радим са њим, када се тек формира. Мора да научи неке ствари о животу буквално. Да није тенис само тенис – рекао је Четојевић.
                          Познато вам је од раније како функционишу ствари на Туру?
                          - Ово је за мене рутина. Радио сам и спортистима и с обичним људима, познате су ми реакције и људска психологија. Ту се само убаци та спортска компонента и то добро функционише.
                          Може ли Србија да има новог броја један на Туру у лику Кецмановића?
                          - Како да не. Само да слуша и нема грешке. Он тенис зна. Мало само да се среде ствари у глави. Емоције, психологија. То су млади људи. Мудар се човек не роди, него то постаје са годинама – истакао је Четојевић.

                          КОРАК ПО КОРАК

                          Да ли сте задовољни досадашњим резултатима вашег рада са Кецмановићем?
                          - Волим када видим да неко напредује. Не мора много одједном. Не треба да се жури, да се нешто форсира на силу. Интересантни су ми људи који су на почетку. Видиш како се мењају. Корак по корак, па колико можемо. А потенцијал је ту. И то је најважније – каже Четојевић.

                          НЕ ЧУЈЕМ СЕ СА НОВАКОМ

                          Када је Четојевић ушао у Новаков тим крајем 2010, направио је прави бум. За нешто више од шест месеци постао је светски број 1.
                          Да ли се чујете са Ђоковићем?
                          - Не чујемо се и не пратим толико шта ради. Оно што на вестима видим, да је победио или изгубио. Новак је завршио своју причу. Он је човек победник. Где год се појави он је победник. Нема грешке.
                          Многи мисле да и ви имате удео у успесима, посебно због промене начина исхране?
                          - Био је ту мој неки мали део. Било па прошло – кратко је рекао Четојевић.
                          Па не би се рекло да је баш мали?
                          - Нека други људи то процењују – насмејао се доктор - То је све машинерија у којој свако има место. Цео тим мора буде складан, да бисте имали резултат. Опет се враћам на формулу. Морају сви да буду синхронизовани, да би се точкови променили за две или три секунде.
                          Last edited by cssr; 11-09-16, 11:48.

                          Comment


                          • Comment


                            • kakav je on kreten

                              http://mondo.rs/a938497/Sport/Tenis/...na-Zapadu.html
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Janko otvoreno: Tenis za sve, treneri su problem! http://mondo.rs/a939043/Sport/Tenis/...psarevica.html

                                Comment

                                Working...
                                X