Announcement

Collapse
No announcement yet.

PES & FIFA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PES je moja omiljena fransiza mozda i svih vremena, doduse Naughty dog igre su mi vjerovatno ispred ali PES sam igrao od kad pamtim za sebe. Sutevi iz daljine, u mom drustvo niko ni blizu nije driblao i prolazio igrace kao ja, napad sam doveo do savrsenstva, ali na odbranu nikad nisam obracao paznju, tako da nam je bilo zanimljivo, neki su igrali odlicnu odbranu, a slabije napad, neki pak igrali izbalansirano. Prelaz na Fifu je bio lagan, dobar PES igrac kad dodje na Fifu nece imati problema, jer je pas igra mnogo fluidnija, build up je jednostavan, ali za ovih 5-6 godina koliko sam na Fifi nisam do Fifa 18 igrao odbranu, to je bilo dovoljno za offline igranje, za igranje s drustvom ali em je odbrana promijenjena od prosle Fife em kad dodjes da igras online to je entirely different beast. Sjecam se kad sam poceo i igrao samo online sezone da sam bez odbrane dosao rutinski do cetvrte divizije, bilo mi je jako zabavno, ali jos vise frustrirajuce kako me sa lakocom prolaze, a to je bilo do mene. Prelaz na Fut je bio logican, tamo sam stizao do finala turnira ali sam sigurno izgubio barem sedam ili osam vezanih finala dok nisam jedan osvojio, a taj je bio nekim vaterpolo rezultatom, 5-4 cini mi se. I onda je na red dosla prva WL, meni slaba ekipa, ali generalno ne igram odbranu, a svi protivnici s kojima sam do tad igrao su sala za protivnike u WL. I oni ti pomazu da dignes igru, na kraju sam dosao do toga da rutinski stizem u gold 1, da igram odlicnu odbranu, ne mogu jos reci fenomenalnu ali odlicnu svakako, da sam lagano u prvoj diviziji i u FUTu i u online divizijama, da imam 1000 pobjeda vise nego poraza, a dobrim se racuna ako si na pola-pola, da osvajam turnire iz prve for fun, po 5 razlike dobijajuci svakog

    Dosao sam do nivoa da vise sa drustvom ne mogu da igram, jedan drug s kojim sam se najvise klao sad gubi 5+ razlike svaku i to ako uzmem Saudijsku Arabiju, a on Brazil. Jeednostavno online igranje i posebno FUT je potpuno druga dimenzija u odnosu na sve sto sam igrao svih ovih godina.

    Srdjan i ja nismo mnogo igrali, sto se vidi iz prilozenog, ozbiljni duo igraci imaju barem 1000 meceva zajedno, ali imamo procenat pobjeda da lagano budemo u top 100, igrali smo protiv izuzetnih igraca ali svi su oni barem jednom ispali iz prve divizije, mi nismo nijednom. Od prvog dana nam je kliknulo maltene, ali bilo je tu svega zaista, medjutim u ovih poslednjih par mjeseci, mi smo u svakoj sezoni imali ubitacan skor, ko nam je god dosao igracki smo ga pregazili, mislim da smo osvojili poslednjih pet od sest sezona i to sa lakocom. Tu jedno sto nismo falio nam je bod iz dvije utakmice, kako i tu nismo osvojili ni sami ne znamo

    Posto smo obojica vec kupili igru od ove godine mozemo startovati mnogo ranije, a kako ce nam ici vidjecemo, po svemu do sad vidjenom mislim da nema neke velike razlike, jutros sam bacio jednu online protiv lika koji je direktno ubacen u osmu diviziju isto kao ja, znaci bio je ili prva ili druga divizija u prosloj Fifi i zgazio sam ga 6-1. Na demu je sve izgledalo dosta drugacije, odbrane su sad utegnutije, gameplay je nesto sporiji, ali na kraju dana iako sam mislio da ce prelaz biti tezi, barem za sad nije. Citao sam sve i svasta, kako je jako tesko dobiti na wc i legendary, evo prvih pet utakmica, dvije na wc, tri na legendary, sve su rutinski dobijene. Za sad izgleda sve prilicno slicno, barem u singlu, a za dubl cemo vidjeti.
    sigpic

    Comment


    • Od srca vam zelim da napravite ozbiljan iskorak u vasoj karijeri

      Comment


      • FIFA je skoro na svim poljima bolja u odnosu na PES, ovo pričam ja koji je isto igrao PES od PS1 pa do 2012...
        Od 2013 se prešlo na Fifu i ne pomišljam da se vratim na PES.

        Ali ono sto PES oduvek ima a FIFA ne, je taj osecaj lopte... kada leti, kad sutnes... nekako na Fifi mi to sve "isprogramirano" dok na PESu ima nekako taj prirodan let.

        Nadam se da će jednog dana implementirati u Fifi, onda bi to bio savrsen fudbal.


        Gesendet von iPhone mit Tapatalk

        Comment


        • Meni je PES 2018 bolji od Fife 18 sto se gameplaya i samog osecaja tokom igre tice, bas su pogodili prethodne godine s tim.
          Last edited by Mr. Wolf; 28-09-18, 13:40.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Najbolji je Wining eleven 7,nenadjebiv.
            E kad se sjetim,te sege i tih posalica.Kakvih je tek bagova igrica imala.Koliko je tu bilo faktora iznenadjenja,zalijepio mi se golman za stativu jednom na pocetku mecu i nije se odvajao od nje.Ali ja sam ipak odigrao citav mec bez golmana i dobio 7 5 druga,nije mi to bio izgovor.
            Last edited by E1_PG; 28-09-18, 13:48.

            Comment


            • Ja sam odmah rekao da ke FIFA bolja igrica i dao bih joj šansu ali ja igram samo sa ortacima, kući ne igram ništa jer bih se navukao, igram jedino euro truck simulator 2 odvozam partiju dnevno i to je sve.

              Ali osećaj u toku igre nije ni približan. Ja bih igrao Fifu online ali bih obavezno imao PES za užitak, jednostavno je bolji. Mislio sam da je to samo moje mišlienje, ali na bilo koji klip da udjem pročitam isto.

              Ovo je kao poediti engleski stadion i plastičnu atmosferu i dobar fudbal sa argentinskim tipa Rasing- Tigre atmosfera. Preplavi te igrica koliko je dobra, kao atmosfera na stadionu. Da nisu najbolji modovi i dresovi, timovi, ali igra kao igra, odlična.

              Oni neki potezi što sam vidjao kada ljudi igraju Fifu i kako lopta ide pravolinijski bez onog odskakanja i svega, na momente, toliko plastično deluje, sama igra kao igra.

              Sadržaj je bolji.

              PES 2019 je nastavio putem 2018 koji je mnogo bolji od 17 bio, jer je 17ica bila jako plastična, slab dribling, sada je sve vrhunski.

              Golman poboljšan, taktika igra ulogu, nije kao pre kad staviš deep defensive line a oni izlaze do pola, i poznavanje tima i igrača je pod morati.

              Ja uzmem Real drug me nakanta sa Vest Hemom, jer je meni Real ustvari tim kada se važi da igram sa slabijim, ali zato kada najjače utakmice igram uvek je Lacio prvi izbor, Porto i Valensija.

              Toliko sam uigran kada uzmem Lacio da to što bi rekao Vladan nisu istine.

              Tako da ima PES i te kako šta da ponudi, ali ne kao FIFA da sediš kući i sam igraš ali svakako sa prijateljima.

              Odbranu dok sam navežbao trebalo mi je tri godine. Gledao sam kako igraju pro igrači, i koristim dosta R1+R2, X na trenutke i kocku, ali sve je to do osećaja i uvežbanosti.

              Ono što je moja zamerka, kada mi drug igra genpress celu utakmicu, je da su mogli malo, ali samo malo manje da pojačaju igrača na lopti mada i tu ma caka mora se držati levi i desni analog da se teže oduzme.

              Lion je takodje brutalan. Baš bih voleo da se pošibam sa nekim i u FIFA, verujem da bi bilo 10-0 za Vlajka..

              Probaću da igram fifu narednih par dana sa ortacima pa javljam ako promenim mišljenje, onda možda i kupim igricu pa ću na kompu.
              Last edited by Cassius Clay; 28-09-18, 14:49.

              Comment


              • PES 6

                Comment


                • Za ovo mi je prosle sezone trebalo par mjeseci, za cetiri dana na marketu sam uzeo pola miliona i napravio top tim vec

                  Vrlo ozbiljna ekipa inace i vrlo skupa, 450k otprilike

                  sigpic

                  Comment


                  • 5:15 je l moguće da se ovako kreće lopta ravnno bez trunke odskoka kao pak po ledu? Je l ovo običan pas ili se uz pas još nešto klikne kao u pesu r2, ili l1 za pas sa utrčavanjem, samo to ne može ovako kroz 16 na prozuji od noge do noge ovom brzinom, mada moram priznati da je i PES napravljen retardirano kada je to u pitanju.

                    To jednostavno nije realno da se igrači tako brzo dobacuju, šta je on ovde mogao sem da pokrije liniju sa krila što je i uradio, i eventualno da brže menja tamo igrače i da proba da preseče pas.

                    Last edited by Cassius Clay; 06-10-18, 09:25.

                    Comment


                    • Driven pass, ja ga bas dosta koristim ali moras da pazis, to je izuzetno jaka lopta, koju ne moze svaki igrac da primi, a ako je ne primi kako treba u problemu si. Ipak kad te napada igarc i pod pritiskom si driven pass ti daje mogucnost da se otreses dva igraca barem i otvoris prostor. Ali tu loptu svakako ne bacas stoperima koji nisu dobri s loptom u nogama, izgubice je vec na prijemu, odbice se od njih kao od drveta

                      Inace Division Rivals je novost u online FUT modu, prvo odigras pet meceva pa zavisno od tog ucinka ubace te u neku diviziju, od deset do cetiri. Srdjan i ja smo odma ubaceni u petu, zajebali smo se kod placement matches, da smo izgubili neku bili bi sedma ili sesta divizija, peta je sad gora nego druga prosle sezone, ko umije da igra tu je, tako da na noz svaka. I onda imas skupljanje bodova, 2000 da skupis i da se kvalifikujes za WL, tu kvalifikaciju mozes da iskoristis kad god zelis, ali jos nisam odigrao dovoljno meceva, na 1600 od 2000 sam i u trecoj diviziji. Imam vise remija nego za cijelu proslu sezonu, ali samo dva poraza i mnogo vise pobjeda nego remija sto je isto vazno. ALi da je mnogo teze nego prosle sezone mnogo je teze, da su odbrane mnogo cvrsce, cvrsce su. Samo me nerviraju ti neki kung-fu potezi koje su ubacili napadacima, pa vataju makazice kao nenormalni.
                      sigpic

                      Comment


                      • Uh i ja sam primetio to sa makazicama i nabacivanjem sam sebi na volej. Moraju to pod hitno sa izbacuju. Pisi im Vladane

                        Comment


                        • Ljubisa evo ti moje ekipe





                          Bankovno stanje

                          sigpic

                          Comment


                          • Daj malo para tek sam poceo
                            Doveo Kepu, Robertsona, Lermu bratinu, Keitu, Rabiota...
                            Trebace vremena da se naprave 2 postave pa da se igra na miru.

                            Planiram da dovedem Marsijala, Lakazeta, Dembelea iz Barse u spic. Kimpembe, Meunier i Van Dijk jos u odbrani.

                            To je za neki pocetak

                            Comment


                            • Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X