Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brajki, pusti ti medije, njihov politicki stav, Blera, San i ostalo. To nije tema i ne zelimo sada da ubacujemo druge sfere drustenog zivota.

    Ti si jasno kao dan, rekao da je jedna od trofejnijih (da ne kazem jedna od najtrofejnijih) fudbalskih zemalja - antitalentovana. Tu mi svaka diskusija pada u vodu.

    Ja razumem da se tebi nesto ne svidja, da te nervira, da te odredjeni fudbalski stil zivcira a drugi privlaci. To je sve normalno/ok.

    Ali kako brate, Engleze da nazoves antitalentima. Znas, nisu svi jbg Brazilci, nisu svi pikali fudbal na plazi od kada se rode, jer im je to jedina zanimacija koju mogu da imaju u, krimilanom popljavljenom, Riu i ostalim delovima Brazila. Jbg, ne mogu svi da rade Ronaldinjove/Ronaldove/Peleove finte. Ali to ih ne cini antitalentima.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      Бтв. скоро их је водио један Капело, за њега никако не сме да се каже да је труба. А што се тиче ове младе селекције коју води Пирс, тј. коју је водио Пирс јер му иде отказ исту је могао да води и Фергусон лично ништа не би направио колико је иста неквалитетна. ;)

      И да нисам рекао да су сви неталентовани, већ да има изузетака. И што се тиче неталентоване нације, нађи ми три тимска спорта где су ми они били прваци у последњих 13., ево може и више 23. године ? И кад нађеш та три спорта дај себи одговор о њиховом таленту, не знам како другачије да објасним причу....или сам ја дете, а они толико глупи да у сваком спорту не могу да направе јебени систем.
      Vodio ih je, i u kvalifikacijama su sjajno igrali. Na SP Rooney je bio bespomocan, povrede u odbrani Ledley-a Kinga, Ria, pogubljenost Terrya koji je bio kapiten, a i neke takticke zamisli Cappela koji je bio tvrdoglav i forsirao staromodnu 4-4-2, neuspeh je neizbezan, pa onaj nesrecan gol koji nije priznat Lampsu, ko zna da li bi ta tekma otisla u drugom pravcu da je suprotno.

      Kako nisi, rekao si netalentovana nacija, generalizovao si stvar i sam si kriv. Sta Italijanima su svi supertalentovani, niko nije netalentovan. Zbog tih netalentovanih bi i ja mogao reci da su Italijani netalentovana nacija.

      A ovo za sportove, ocigledno ne znas kako funkcionise njihov sistem sporta, pa da Englezi imaju rukovodece telo samo u fudbalu i ragbiju, u ostalim sportovima to je Britanija. Tamo se ne forisraju sportovi kao i u drugim zemljama, ateltika, tenis, cricket, snooker, to su sportovi u kojima su oni uspesni. Zasto Srbi nemaju nikoga vrednog u ovim sportovima ??? Pa nije zato sto smo netalentovani, vec nema zainteresovanosti za takve sportove, a samim tim nema ni trenera, a samim tim zbog tako male baze, nema ni para da se ulaze u takav jedan sport.
      Last edited by Freshman; 12-06-13, 16:15.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Kad pominjes Pegavce i ostale sportove, Marej jedan od najboljih igraca na svetu, Bejl posle Ronalda i Mesija mozda i najbolji, Deng bolji od svih italijanskih kosarkasa(Mada iskreno ne znam da li je on Englez ili je uzeo drzavljanstvo) tako da i nisu bas antitalentovani.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Chofy brate, polako sa Bejlarom.

          Treba on u top 4 uci prvo, mozda top5..

          Deng je dobio drzavljanstvo 2006. godine, ali je detinjstvo proveo u Londonu, pa sada ko ga racuna kao Engleza i ne gresi. Rasprava oko talenta jedne nacije vam ne vodi nigde, jer se nikada necete sloziti oko stvari koju je poprilicno besmisleno diskutovati.
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • Originally posted by D-Wade View Post
            Chofy brate, polako sa Bejlarom.

            Treba on u top 4 uci prvo, mozda top5..

            Deng je dobio drzavljanstvo 2006. godine, ali je detinjstvo proveo u Londonu, pa sada ko ga racuna kao Engleza i ne gresi. Rasprava oko talenta jedne nacije vam ne vodi nigde, jer se nikada necete sloziti oko stvari koju je poprilicno besmisleno diskutovati.
            Dobro rekao sam mozda Ali to sto je proglasen najboljim igracem najbolje lige ga gura tu, ali da ne zurimo Ove sezone definitivno jeste
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Ma dobro, meni on na primer ide posle Bilala, ne moze pre njega. Iniesta mi je isto u vrhu, pa ko sta voli jbg. Mada ako Bejlara predje u Spaniju, postoji sansa da ruzno izdominira, jer ce mu liga bas odgovarati.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • Originally posted by D-Wade View Post
                Ma dobro, meni on na primer ide posle Bilala, ne moze pre njega. Iniesta mi je isto u vrhu, pa ko sta voli jbg. Mada ako Bejlara predje u Spaniju, postoji sansa da ruzno izdominira, jer ce mu liga bas odgovarati.
                Sto, mora u Spaniju da predje da bi bio najjaci ili bolje reci u Real ??? U PL uopste nije dominirao, ma kak'i.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Nisam se dobro izrazio jbg..Nisam ni mislio da mora da igra u Spaniji da bi bio najbolji, ali ce verovatno tamo da podigne Zlatnu loptu, ako dodje do nje.

                  Prerano ga ljudi stavljaju u top 5, Britanci i u top3..

                  Ove sezone nije u top 3, Ribery je realno imao najjacu sezonu u Evropi, tako da ono..
                  sigpic

                  Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                  "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                  Batica Wilshere je gospodin covek...

                  All hail the Chan-Chan man!

                  Comment


                  • Najvise sam se iznervirao kad je Liverpool poceo da precenjuje njihove igrace.
                    Pogledajte gol Hulka kad je Karager pogresio, ali pazite kako je dosla lopta do Karagera. E to je ono sto ja ne volim, to je ono sto ne smatram fudbal i fudbal se zbog toga ne gleda, a Englezi su puni takvih poteza. Sto je najgore tu gresku je Gerrard napravio.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Brajkula View Post
                      Бтв. скоро их је водио један Капело, за њега никако не сме да се каже да је труба. А што се тиче ове младе селекције коју води Пирс, тј. коју је водио Пирс јер му иде отказ исту је могао да води и Фергусон лично ништа не би направио колико је иста неквалитетна. ;)

                      И да нисам рекао да су сви неталентовани, већ да има изузетака. И што се тиче неталентоване нације, нађи ми три тимска спорта где су ми они били прваци у последњих 13., ево може и више 23. године ? И кад нађеш та три спорта дај себи одговор о њиховом таленту, не знам како другачије да објасним причу....или сам ја дете, а они толико глупи да у сваком спорту не могу да направе јебени систем.
                      Kapelo je otac ali mnogo je gresio u nekim stvarima dok je vodio Englesku. Klasicna krila mu bili u nekim utakmicama Milner desno i Dzerard levo. Toliko o tome kako ih je vodio a i nije bio preterano motivisan. Na kraju krajeva, Italijan nikad nece moci da vodi Engleze i obrnuto, previse razliciti stilovi i mentaliteti.

                      Sto se tice timskih sportova, Englezi se osim fudbala nikada nisu cimali oko istih. Oni vole fudbal, tenis, ragbi, golf, kriket, polo i te stvari. Vecinu toga mi ovde ni ne pratimo. Od onoga sto mi vecinski pratimo u Srbiji, potrese ih kad izgubi reprezentacija i mozda Marej neki bitan mec a i to je pitanje posto je Skot te ga ne vole mnogi Englezi. Dakle, u onome sto smatraju nekim svojim nacionalnim sportovima koje interesuju siru javnost, oni su sasvim solidno uspesni. Mogu i oni nas da prozivaju da smo antitalenti jer veze nemamo s golfom, kriketom, ragbijem, snukerom i cim sve ne. Zamisli sad neki nas covek dodje na SP u bilijaru i brat Roni ga otrese. Oces li se ti nervirati? Bolece te kurac. A kad nas Turska pokrade onomad ili kad promasismo boga oca protiv Australije, citav narod u bedaku.

                      Jednostavno se ne moze tako gledati. Razlicite nacije, razliciti mentaliteti, razlicite kulture. To je nas mentalitet, svi koji ne vole isto sto i mi su kreteni i predmet sprdnje kod nas, pocev od Kineza kojih ima dosta u nasoj drzavi.

                      EDIT: Bejl u TOP3, nemojte da se zajebavamo. TOP10 za sada.
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X