Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa o tome i pričam, nebitna je formacija, već kako se sprovodi u delo.

    Comment


    • E pa dobili ste selektora koji obožava 2 špica od njega nema boljeg za formaciju sa 2 špica ako uzmemo u obzir sve dostupne selektore.

      Jedva čekam da stavi dva špica protiv Portugala pa da njihovi bekovi i krila budu zvezde večeri.

      A da do selektora je. Ne znam samo koji bi to selektor sa Srbijom pobedio Portugal sa dva špica a da rezultat ne bude 7:6. Naravno nama svih 7 udaraca na gol mora da udju unutra, podrazumeva se.


      @Mihajlo

      Ja stvarno ne znam koje zadatke ti možeš da daš fudbalerima kad nemaš krila?

      Šta? U napadu bi ti centralni vezni bili veznjaci a u odbrani bi odjednom postali bekovi i krila i to bekovi koji treba da zaustave Portugalske spoljne igrače.
      Ja stvarno ne znam kako vi to zamišljate?

      Bek je bek a krilo je krilo nikad krilo ne može da bude bek, a još manje centralni vezni da bude spoljni igrač, msm može ali primiš 5 komada.

      Originally posted by goku View Post
      Jesmo li mi igrali još neke mečeve osim sa Ukrajinom?
      Jesmo ali se nismo glupirali sa dva špica i tri beka.
      Last edited by Chiwwi; 22-07-19, 17:44.

      Comment


      • Pa kako je Anceloti s Milanom uzeo silne lige sampiona bez krila,4-4-2 dijamant formacija,gde je Kaka bio klasican plejmejker,Pirlo povuceni plejmejker i dvojica ratnka Ambrosini i Gatuso koji su sve rupe zatvarali,trcali kao navijeni,imao je naravno dva vrhunska ofanzivna beka Kafua i Zambrotu. Kako nema formacije sa tri odbrambena i bekovima koji drze celu desnu i levu stranu,Konte s Celzijem tako uzeo titulu,ista formacija koju je Muslin koristio,Ajntraht isto tako igra gde Kostic drzi celu levu stranu. Ali jedno su Konte i Anceloti a drugo Krstajic koji nikad nikog u zivotu nije trenirao,niko normalan nije mogao da ocekuje da ce on znati u bilo kojoj formaciji da ih slozi da deluju kao tim.

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Pa kako je Anceloti s Milanom uzeo silne lige sampiona bez krila,4-4-2 dijamant formacija,gde je Kaka bio klasican plejmejker,Pirlo povuceni plejmejker i dvojica ratnka Ambrosini i Gatuso koji su sve rupe zatvarali,trcali kao navijeni,imao je naravno dva vrhunska ofanzivna beka Kafua i Zambrotu.
          Pa sam si sebi dao odgovor. Imao je Kaku, Pirla, Ambrozinija i Gatuza i plus dva vrhunska beka..
          Kad mi to sve budemo imali pa kad naši reprezentativci budu trenirali dva puta dnevno zajedno kao tadašnji milanezi nemam ništa protiv da igramo 4-4-2 romb..

          Ne znam još koliko puta treba da ponovim da je ovo reprezentacija i da se oni skupe noć pred utakmicu.


          Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Kako nema formacije sa tri odbrambena i bekovima koji drze celu desnu i levu stranu,Konte s Celzijem tako uzeo titulu,ista formacija koju je Muslin koristio,Ajntraht isto tako igra gde Kostic drzi celu levu stranu. Ali jedno su Konte i Anceloti a drugo Krstajic koji nikad nikog u zivotu nije trenirao,niko normalan nije mogao da ocekuje da ce on znati u bilo kojoj formaciji da ih slozi da deluju kao tim.
          Jedno su bekovi Čelzija a drugo su srpski bekovi mislim možda je to tebi isto ali nije razlika je taman tolika kao izmedju Krstajića i Kontea..

          I opet pošto nije dovoljno da ponovim.još jednom za svaki slučaj oni tamo treniraju dva puta dnevno zajedno. Ovo nije klub nego reprezentacija.
          Last edited by Chiwwi; 23-07-19, 07:20.

          Comment


          • Ne mozes da me ubedis da dobar fudbal ne moze da se igra bez krila,Francuska kad je osvojila SP pa i kad je igrala finale SP igrala je bez krila 4-4-2,Engleska na zadnjem SP igrala sa tri stopera,ja jedini problem vidim u selektoru,nikako u tim formacijama. I definitivno mislim da je ta formacija pod Muslinom sasvim dobro funkcionisala bez obzira na sve slabosti koje imamo,pod njim su eksplodirali Tadic,Kostic,afirmisao se Gudelj,koji je evo presao u Sevilju,jos jedan igrac koji je samo nestao iz reprezentacije.
            Koliko je formacija nebitna ako nemas dobrog selektora pokazuje sve ovo sa Krstajicem,presao je na dva stopera,cetvoricu u odbrani i kako to izgleda imali smo prilike da vidimo,nikakav napredak u odnosu na ono sto je Muslin forsirao cak smo jos busniji nego sto smo bili,a da ne moze svaki amater da postavi igru sa tri stopera pokazala je utakmica sa Ukrajinom,gde je ofanzivne veznjake stavljao da mu igraju defanzivno,delovalo je da ljudi koji su pokrivali levu i desnu stranu nisu imali nikakve defnzivne zadatke. Ne mogu ja za to da krivim formaciju kad selektor ne zna da izabere igrace za tu formaciju,ma nista ne zna,zalutao je na to mesto kao i njegov gazda Kokeza. Odrices se najboljih,najborbenijih igraca,selektor prakticno ne postoji i onda se pitamo sto smo busni,zasto primamo petarde,kriva nam formacija,kako da ne.

            Comment


            • Chiwwi je rekao da mi ne možemo da igramo sa tri štopera i dva špica, u prevodu, samo možemo da igramo 4-2-3-1, bez obzira što nemamo bekove i nemamo krila.

              S druge strane, imamo dobre krilne bekove (Kostić, Darko Lazović), imamo dosta dobrih mladih veznjaka (Maksimović, Gaćinović, Grujić, Sergej), imamo dva odlična špica (Mitar i Jović), imamo Tadića.

              Tip igrača koje imamo prosto crta formaciju 3412 ili 442 (romb)

              Ne možeš ti prvi put igrati nešto u najvažnijem meču u grupi, protiv direktnog konkurenta u gostima. Nije problem bio 3412, već što je pola tima igralo na defanzivnijim pozicijama od onih što igraju u klubu, a imaju mentalitet da idu napred. Pričam o Kolarovu, Kostiću, Gaćinoviću i Ljajiću.

              Krstajić je dunster, to se tako ne radi. To se mora prvo vežbati, pa probati protiv slabijih protivnika gde znaš da sigurno dobijaš bez obzira na formaciju.

              Da rezimiram, i da skratimo diskusiju, Mihajlo je u pravu, nije problem bio u formaciji već u selektoru.

              Comment


              • Mene samo nervira to što se po cenu da igra Jović žtrvuje celi tim a oni su ionako klimavi, još im samo nove formacije fale.

                Ok, nemam ništa protiv Jovića što se mene tiče neka igra a nek Mitrović sedi na klupi a ne da se guraju obojica a da se oduzima od sredine.

                Ja vam opet ponavljam da mi bunarimo na Mitrovića i sa 5 igrača na sredini ja stvarno ne znam šta vi mislite da će da se desi sa dva špica?

                Kod Muslina smo tek bunarili kao Englezi 70-tih. Ono je bilo katastrofa i u odbrani i u napadu. Čovek je imao slabu grupu i sreću.

                @Goku..

                E lepo si rekao ta formacija mora da se uigrava mi za to nemamo vremena. A ni bekove nemamo za tri pozadi.

                Upravo je Konte koga ovde spominjete izbacio Ivanovića iz tima kad je osvojio Premijer ligu sa tri beka a na njegovo mesto načičkao Brazilce i Špance.

                Postoji i razlog za to, mi nemamo bekove koji znaju sa loptom niti smo imali. Uvek smo proizvodili snažne bekove koji su jaki u duelu i u skoku ali za igru sa tri pozadi ti ne trebaju sirovi bekovi već bekovi koji znaju sa loptom, bek koji će da predribla i da pošalje lepu loptu napred, mi to nemamo a to je ono što vas dvojica ne vidite.

                Stavljate naše igrače u rang sa Kafuom i Pirlom.
                Last edited by Chiwwi; 23-07-19, 09:40.

                Comment


                • Kako nemamo takve igrace,kad Kostic i Kolarov su kao stvoreni za formaciju sa tri stopera i dva beka,krila,nazovi ih kako hoces,bitno je da pokrivaju celu stranu.Na desnoj strani imamo Darka Lazovica koji to skoro igra celu karijeru u Seriji A,cak je kod Muslina sasvim dobro na toj poziciji odigrao i Gacinovic,doduse protiv Gruzije.
                  Kazes da smo ofanzivno delovali lose pod Muslinom a on je selektor pod kojim je reprezentacija najefikasnija bila u 21.veku,u odbrani jesmo povremeno bili losi ali ni blizu kao pod ovim njegovim zamenicima,da li je imao srece,znanje,stvarno nije bitno,on je ostvario rezultat i morao je da nas vodi na SP da imamo normalan savez.Pod Muslinom sam bar znao da igramo na kontre,sad nemam pojma sta mi igramo.

                  Comment


                  • Znam ja da mi nemamo štopere koji umeju sa loptom, ali to se rešava kad nekog defanzivnog veznog staviš da to igra, a mi takvih imamo, Matić, Milivojević, Fejsa, Gudelj.

                    Što se Jovića tiče, treba sačekati i videti kako će se snaći u Realu, ako proigra ko je lud da mu takav igrač ne igra, a mora i Mitar.

                    Mogu obojica da igraju i da bude sistem 4231. Mitar bi bio target, Tadić iza njega, Jović i Kostić sa strane i neka dva veznjaka iz njih.

                    Comment


                    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      Kako nemamo takve igrace,kad Kostic i Kolarov su kao stvoreni za formaciju sa tri stopera i dva beka,krila,nazovi ih kako hoces,bitno je da pokrivaju celu stranu.Na desnoj strani imamo Darka Lazovica koji to skoro igra celu karijeru u Seriji A,cak je kod Muslina sasvim dobro na toj poziciji odigrao i Gacinovic,doduse protiv Gruzije.
                      Kazes da smo ofanzivno delovali lose pod Muslinom a on je selektor pod kojim je reprezentacija najefikasnija bila u 21.veku,u odbrani jesmo povremeno bili losi ali ni blizu kao pod ovim njegovim zamenicima,da li je imao srece,znanje,stvarno nije bitno,on je ostvario rezultat i morao je da nas vodi na SP da imamo normalan savez.Pod Muslinom sam bar znao da igramo na kontre,sad nemam pojma sta mi igramo.
                      Pa Kostić i Kolarov možda jesu ali Milenković, Ivanović, Veljković i Spajić nisu.
                      U toj formaciji sa tri pozadi ta tri beka(štopera) su ključna a ne ovi spoljni igrači.

                      Ta trojica mora da budu igrači koji imaju afinitet da na protivnički presing pošalju mirnu loptu ka napred, da udju u trk i dribling a ne da imaju snagu i dobar skok ali i trapave noge što i jeste slučaj sa našim bekovima(štoperima).

                      Poenta tri štopera pozadi je da dobiješ još jedan ekstra koridor kroz sredinu a ne da bunariš na Mitrovića.


                      Originally posted by goku View Post
                      Znam ja da mi nemamo štopere koji umeju sa loptom, ali to se rešava kad nekog defanzivnog veznog staviš da to igra, a mi takvih imamo, Matić, Milivojević, Fejsa, Gudelj.

                      Što se Jovića tiče, treba sačekati i videti kako će se snaći u Realu, ako proigra ko je lud da mu takav igrač ne igra, a mora i Mitar.

                      Mogu obojica da igraju i da bude sistem 4231. Mitar bi bio target, Tadić iza njega, Jović i Kostić sa strane i neka dva veznjaka iz njih.
                      Ne može ni tako da se reši ako će defanzivni vezni konstantno od štopera da dobija prerizične lopte.

                      To smo već gledali kod Muslina kad su Matić i Milivojević/Gudelj igrali ispred odbrane. Matić je redovno gubio lopte na sredini jer je redovno bio dovodjen pred svršen čin jer su Duško Tošić i ekipa na pritisak protivnika redovno slali rizične lopte Matiću.

                      I onda šta smo imali?
                      Dve tri polukontre protivnika oni promaše ili Stojke odbrani i onda kreće bunarenje i tako svaka utakmica.
                      Last edited by Chiwwi; 23-07-19, 10:17.

                      Comment


                      • Veljkovic je tehnicki obucen stoper,prosao skolu Totenhema,svetski,evropski prvak s mladima,on je jedan od onih koji ume s loptom,Bane Ivanovic koji je vise od pola karijere igrao beka kazes da ne zna s loptom,pa ko onda zna ako on ne zna. Ne treba oni da driblaju i izvode akrobacije,samo da dodaju loptu do Milivojevica,Maksimovica ili nekom od tih spoljnih igraca,nije to nikakva umetnost. Ja sam video da su nama problem lopte u prostor a ne ta dodavanja,sem kad loptu uzme Kolarov pa hoce da je posalje preko celog terena.

                        Comment


                        • Ne znam gde je Ivanović igrao ali znam kako je to izgledalo pod Muslinom.

                          Dakle slikovito objašnjeno:

                          Stojković izvodi loptu dobacuje do Ivanovića.
                          Ivanović pod presingom protivničkog igrača dodaje Maksimoviću, Maksimović pod presingom još jednog protivničkog igrača šalje prejaku loptu u noge previsokom Matiću.
                          Od Matića se lopta odbija kao od starog hrasta i stiže u noge protivničkom igraču koji je već ispred našeg šesnesterca i automatski kreće polukontra.
                          Protivnički igrač maši gol na svu sreću.

                          Sledeći napad Stojke iskusno pogledom traži Mitrovića i šalje jednu lepu bunarku ka bratu Mitru..

                          I tako sve u krug.
                          Da tuga bude veća taj protivnički tim se ne zove Španija već Gruzija.

                          Ako je to vama ideal onda eto ubedili ste me da možemo da igramo sa tri pozadi.

                          Comment


                          • Nije problem ni da se bunari na Mitrovica ako se to planski radi. On je u Engleskoj odlicno naucio da otvara prostor za druge, jak je i ume da sacuva loptu a njegovi saigraci to znaju da iskoriste koriste.

                            Comment


                            • Poenta je da je igra 0 sa Matićem za kormilom, i u Mančesteru i u reprezentaciji.
                              Mančester svim silama nastoji da se ratosilja, moramo imati kreativnog igrača na toj poziciji.

                              Lepo je to pokazao i nacrtao Matiću Saša Lukić u Ligi nacija, šta je uloga jednog plejmejkera, kako se organizuje napad iz dubine svoje polovine. Mora tačan i brz pas prema napred. Matićeve lopte em što idu unazad ili su poprečni pasovi najopasniji u fudbalu (za sopstveni tim), em su to sve spori puževi golaći koje presreće kako ko hoće i kako kome odgovara.

                              Ako Tumbaković dirigentsku palicu poveri Matiću, od naše igre nema ništa.
                              Last edited by La Jugoslavia; 23-07-19, 10:56.
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Matic nikad nije bio plej mejker vec box to box veznjak koji ce da vrsi pritisak na protivnika. To sto ga neki ovde vide kao pleja je drugi problem.

                                Comment

                                Working...
                                X