Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reci ti meni ko je trcao protiv Ukrajine a da ne pricamo dalje gde je trcao i zasto je trcao,da li i oni to znaju. O njihovoj kurcobolji mogu filmovi da se snime,svake druge godine neko nas petardira ili gubimo od timova koji po kvalitetu ne bi mogli da ciste kopacke nasim igracima,Azerbejdzan,Kazahstan...na sta je licio taj fudbal protiv Ukrajine,ako to uopste fudbalom moze da se nazove. Krstajica mozes da bojkotujes pre i posle utakmice ali na utakmici ima da preores teren,da igras fudbal a ne da se sklanjas od lopte i gledas koliko ces golova da primis.

    Comment


    • To su profesionalci koji igraju profesionalni fudbal nisu amateri. Amaterima je dovoljno da trce i budu borbeni i slozni pa da ostvare rezultat, a u profesionalnim utakmicama protiv organizovanih rivala to nije ni blizu dovoljno. Mnogo vrhunskih ekipa u istoriji fudbala nista nije napravilo jer nisu imali pravog vodju na klupi. Fudbal je ekipna igra...ako ti ne spojis igrace kako valja uzalud ti njihov individualizam i borbenost. Mislis da Island prevazilazi svoje mogucnosti zbog borbenosti, sloge i tih ostalih atributa iz narodnih pesama ? Ne nego zato sto imaju ozbiljan sistem, organizaciju i pripremu meceva, ozbiljnu SELEKCIJU....ozbiljan kontinuitet u radu stoji iza njih pa TEK ONDA POSLE SVEGA TOGA se nadovezuje borba i sloga i patriotski naboj. Mi kad bi postigli 50% njihove organizacije igrali bi nokaut faze na svakom zavrsnom turniru.
      Last edited by tamonajugu; 01-07-19, 19:29.

      Comment


      • Ne branim ja ni savez ni selektora,oni su glavni i jedini krivci za stanje u fudbalu ali borba mora da se podrazumeva u svakom mecu,ne mozes da izadjes protiv Ukrajine i gledas celu utakmicu koliko ces golova da primis,pa makar te s klupe vodio i covek koji veze nema s tim poslom.Postenije je kao Milivojevic,Nastasic sto su uradili,necu da igram dok je ovaj duduk selektor,nego sto su ovi koji su izasli protiv Ukrajine onako,izuzetak je Tadic kome je jedinom izgleda tesko pao poraz.

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Ne branim ja ni savez ni selektora,oni su glavni i jedini krivci za stanje u fudbalu ali borba mora da se podrazumeva u svakom mecu,ne mozes da izadjes protiv Ukrajine i gledas celu utakmicu koliko ces golova da primis,pa makar te s klupe vodio i covek koji veze nema s tim poslom.Postenije je kao Milivojevic,Nastasic sto su uradili,necu da igram dok je ovaj duduk selektor,nego sto su ovi koji su izasli protiv Ukrajine onako,izuzetak je Tadic kome je jedinom izgleda tesko pao poraz.
          Ajde sad ti meni reci, da li su brazilski igrači kao domaćini turnira bili nemotivisani u jednom polu finalu svetskog prvenstva, kada su izgubili 7:1 od nemaca?

          Ajde reci mi šta se to tu desilo?

          Comment


          • Comment


            • Brazil nije imao svoj dan,i ono je bre Nemacka petostruki svetski prvak,polufinale SP,kad krene da gazi ne zaustavlja se,mi se hvalimo remijem u prijateljskoj s njima a istina je da su mogli 10 golova da nam daju da su imali mrvicu srece na toj utakmici. Nas petardira Ukrajina,ekipa koja je glatko u barazu ispala od Hrvatske,dobija nas Azerbejdzan,Estonija,Kazahstan,tu se ne rade o jednom losem danu,mi imamo more takvih dana gde izgledamo gore nego amateri.

              Comment


              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                Ne branim ja ni savez ni selektora,oni su glavni i jedini krivci za stanje u fudbalu ali borba mora da se podrazumeva u svakom mecu,ne mozes da izadjes protiv Ukrajine i gledas celu utakmicu koliko ces golova da primis,pa makar te s klupe vodio i covek koji veze nema s tim poslom.Postenije je kao Milivojevic,Nastasic sto su uradili,necu da igram dok je ovaj duduk selektor,nego sto su ovi koji su izasli protiv Ukrajine onako,izuzetak je Tadic kome je jedinom izgleda tesko pao poraz.
                Veruj da najmotivisanija i najborbenija ekipa moze da izgleda kao melanholicna grupa ako ih ne organizujes kako treba. Mi smo do Ukrajine nesto i igrali, nije bilo savrseno ali je postojao niz pozitivnih rezultata, a ona borbenost protiv Portugala i pobeda do koje smo bili bas blizu ti dosta govori. Sta se onda desilo protiv Ukrajine? Manjak borbenosti? Ne nego totalno besmislen i poguban pristup naseg selektor i njegovog "strucnog" tima (igraci su se i ranije bunili protiv Krstajiceve filozofije kao pr Milivojevic pa ti vidi do koje mere je Krstajic nesposoban kad dodje do te tacke da mu igraci dizu pobunu zbog taktike)..... Savo Milosevic je vec u poluvremenu te utakmice sve to lepo objasnio. Ja npr koliko god da ne volim Muslina i njegovo shvatanje fudbala trebas biti pravi idiot pa da menjas selektora koji te odveo na svetsko prvenstvo. Mi nemamo nikakav kontinuitet u radu....igraci su samo kolateralna steta. I sta uradi savez? Dovede Tumbakovica.....to ti je jasan znak da ih ne zanima nikakvo dugorocno planiranje....i onda su posle igraci krivi sto su zivi. Sa svi karakternim i fudbalskim manama koje imaju nasi igraci ja sam apsolutno na njihovoj strani i ne pada mi na pamet da kazem bilo sta protiv njih dokle god vlada ovakvo stanje u savezu, stanje bez sistema, odgovornosti i dugorocnog planiranja. Najsvetlija tacka je bio period Radomira Antica gde smo licili na ozbiljnu masineriju, a onda su i njega uspeli da upropaste i celu tu pricu i opet svu odgovornost da prebace na igrace, a sebe da operu i u to su uspesno ubedili javnost.... U prevodu bili ste nam dobri kad ste pobedili nemce, a posle nam ne trebate. Zalosno je to....mi smo talentovana nacija, igraci nisu na marginama evropskog fudbala vec svi igraju ozbiljne lige. Fale samo dobri i posteni ljudi na komandnom mostu, patriote koji ce da povezu konce kao sto je uradio Paunovic sa klincima.
                Last edited by tamonajugu; 02-07-19, 08:29.

                Comment


                • Slazem se ja da nema nista bez sistema i dobrog selektora,da nam je savez mafijaski,predsednik telohranitelj,politicari drmaju fudbalom,igraci su najmanje krivi ali svakako nisu bezgresni,mogli su svi da se pobune kao Danci,nisu to uradili,izasli su na teren,pa ako nemamo selektora neka se sami organizuju na terenu,ne smemo da igramo bez zelje,borbe,da bezimo od lopte i primamo golove kao da nema nikoga na terenu.Nismo mi igrali ni protiv Portugala dobar fudbal,ali smo se bar borili.

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post
                    Daj više odjebite sa tom pričom da igrači neće da se bore i da trče, nije do njih, već do trenera koji ne zna da napravi igru gde će to trčanje biti svrsishodno.
                    Naravno.

                    Što se Tumbakovića tiče pisao sam već, bude to solidna ideja u igri, ali previše otvorena pozadi, pogotovo voli mekane igrače da stavi i u odbranu čak, samo da imaju pas i smisao za akciju.

                    To je ta naša klasična škola, na neki način je ovo povratak na Slobodana Santrača, koji je u jednom trenutku (jesen 1997.) imao sve u fulu i sve je bilo top. Od igrača u top formi, do igre koja je gazila i gazila bez milosti.
                    Dakle Santrač je uspeo da uklopi i Jugovića i Mijatovića i Jokanovića, pa je imao iskusne Đukića, Savićevića, Stojkovića, pa mlađe Miloševića, Kovačevića i Dejana Stankovića.

                    Dolazak Ljubiše Tumbakovića na čelo reprezentacije na neki način znači povratak korenima, povratak klasičnoj jugoslovenskoj školi fudbala, evropskim Brazilcima, ali će tu odluka pasti kakvu će odbranu uspeti da postavi.

                    Čim je Kolarov prvo ime u odbrani, tu neke ozbiljne priče nema.
                    Sa druge strane neka revolucija koja bi Nikolu Milenkovića promovisala u lidera, sa pomagačima kao što je ćelavi Miletić ili Rodić u formi od prošle jeseni, e to bi bilo mnogo, mnogo korisno.
                    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                    Comment


                    • Tumbaković: Vrata reprezentacije NIKOM nisu zatvorena

                      Naravno da ću se truditi da ostvarimo uspeh u aktuelnim kvalifikacijama, ali ako ne uspemo - Bože moj, idemo dalje
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Jel mu neko reko da nema dalje kad ispadnes?

                        Comment


                        • Katastrofa od citata, naravno ukoliko je istinit i ukoliko nije izvučen iz konteksta.

                          Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                          Comment


                          • Navika je cudo,voleo bih da mi neko izvuce podatak da li je ikada sa bilo kojim klubom u Evropi prosao kvalifikacije,s Partizanom sam 99 posto ubedjen da nije,mislim da me secanje dobro sluzi.

                            Comment


                            • Tumba je uvek igrao kval. za LŠ jer je 6 puta uzeo našu ligu za 7 godina, a onda je đavolski teško bilo ući u grupu LŠ, Platini je to dosta olakšao siromašnim klubovima.

                              Tumba bi trebao da uzme nekog pomoćnika, defanzivnog maga, koji će da mu radi samo odbranu kao u NFL, a on da radi samo napad. Kontam da bi problem bila samo tranzicija u tom slučaju.

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                Tumba je uvek igrao kval. za LŠ jer je 6 puta uzeo našu ligu za 7 godina, a onda je đavolski teško bilo ući u grupu LŠ, Platini je to dosta olakšao siromašnim klubovima.

                                Tumba bi trebao da uzme nekog pomoćnika, defanzivnog maga, koji će da mu radi samo odbranu kao u NFL, a on da radi samo napad. Kontam da bi problem bila samo tranzicija u tom slučaju.
                                Gojko, zar nama tranzicija nije oduvek i bila najveci problem? Kako da odigras napad kada ne znaju da prenesu loptu napred.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X