Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A i u seniorima se pokazao,pet od Ukrajine,na svakoj utakmici gol primamo,u Fiorentini se borio za opstanak. Sta fali ruskoj ligi? Ako nisi gledao Ivanovic standardno igra stopera i u LS, 1:1 sa Lionom. Ruska liga je medju 5-6 najjacih liga u Evropi,Lokomotiva je dobila Leverkuzen u gostima.

    Comment


    • Izvin'te drugari ali Rukavina nema nijedan kiks u reprezentativnom dresu, niti ga je neko pretrčavao.
      Odbrambeno je svaki put bio na visini zadatka.
      A to je prvo i osnovno što se traži od beka.

      Comment


      • Rukavina-Ivanović-Milenković-Rodić je najbolja odbrana reprezentacije.
        Milunović, Strahinja Pavlović, Mladenović i Terzić su alternative, a čeka se još jedan desni bek da iskoči, Miletić je totalno razočarao.

        Aleksa Terzić je doktor ozbiljnog fudbala i defanzivne pozicije levog beka, kada se poredi sa Kolarovom, koji jednostavno, prosto i brutalno ne poznaje abecedu i azbuku defanzivnog fudbala.
        Imamo kapitena reprezentacije koji nije osnovnu školu završio u fudbalskom smislu.
        Neverovatno zaista, a ni selektor nije puno bolji, verovatno je čak i gori od Kolarova po tom pitanju
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Nema bekova ni na vidiku.
          Maksimović sa tom visinom nije za beka ali ajde njega i nekako umesto Rukavine ali za Kolarova nema zamene, nažalost.

          Zato ima smisla da Rukavina i Kolarov igraju do smrti a Bane ne jer na mestu štopera imamo zamena Nastasića, Spajića, Milenkovića, Veljkovića i još mladih, štopere samo i znamo da proizvedemo.

          Comment


          • Eto prati te stopere sto si naveo u klubovima,Veljkovic duze vreme povredjen,Spajic igra u Krasnodaru,sad dobise 5 komada u ligi Evrope od Bazela,nije prvi put da ih neko nakanta u Evropi,Nastasic prve dve utakmice startovao,jednom igrac utakmice protiv Mehengladbaha,drugi put primili tri komada od Levandovskog,od tada greje klupu,Milenkovic igra toplo hladno u Fiorentini,i to ili desnog beka ili u formaciji sa tri stopera. Ma sve to u klubovima ne bi bilo bitno da oni funkcionisu u reprezentaciji,ali tu kad dodju,tu je tek raspad sistema. Mi ne znamo sta hocemo,prvo hocemo tandem Veljkovic Milenkovic,da se vezbaju na SP kako bi dobili stopere u narednih 10 godina,onda Veljkovic vise nije dobar,pojavljuje se Spajic,Nastasic,mi opet primamo golove kao na traci. Isto i sa Sergejem,prvo je srpski Zidan,onda nema pojma,totalni ludaci i od selektora i od saveza.
            Za Rukavinu se slazem,,covek ne kiksa na desnom beku. Kolarov s druge strane kako igra u reprezentaciji svi su bolji od njega,vredi probati Rodica i Urosevica.

            Comment


            • Drugim recima kazes da je Bane najbolji stoper?

              Svaki nas stoper bi kidao u Zenitu, jeste da bi oni zeleli svakog stopera iz nase repke ali to ne znaci da bi svako od njih zeleo tamo pored ponuda drugih timova. Fudbal je mnogo vise od statistike i primljenih golova, njihovi performansi(uz broj godina) se oslikavaju u trzisnoj ceni.

              Kao sto rekoh, Banetu jos nije produzen ugovor a puni sledece godine 36. Ako ga racunaju za sezonu nakon ove, oni bi jos racunali na njega. Svesni su i oni da moraju da traze zamenu za njega.

              Comment


              • Da,Bane Ivanovic je nas najbolji stoper i u ovim godinama,kratko i jasno. Tvoje je da potcenjujes rusku ligu a taj Zenit bi natrpao i Fiorentinu i Verder i Krasnodar i Salke. A to da li ce produziti ugovor sa Ivanovicem,nisam vidovit,stvarno ne znam,trenutno vidim da je covek standardan stoper Zenita.

                Comment


                • Bane Ivanovic koji je 15 godina igrao desnog beka je najbolji stoper. Idemo full power
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Priča o Banetu u reprezenzaciji je isto što i krečenje kuće dok ista gori.

                    Inače, čoveku svaka čast.

                    Comment


                    • Bane je legenda reprezentacije ali on je nepotreban.
                      Prvo, zato što mi imamo 15 štopera a on je već star, a drugo, nama nije problem štoper nego filozofije sa formacijama, neznanje i lelemudjenje igrača.
                      Treneri i savez su takodje već ispričana priča.

                      Comment


                      • Bane nije samo igrac koji ima 35 godina. On je temelj, sve sto svi ostali nisu.
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • Ja samo mogu da budem zadovoljan Tadicem i Mitrovicem,a stoperima,bekovima gde promaja zuji na sve strane nema sanse. Ivanovic vec par godina igra stopera,od kada je presao u Zenit i mi boljeg odbrambenog igraca nemamo. Mateus je igrao SP sa 39 godina,Maldini do 40. vrhunski fudbal u Milanu,tako da prica o godinama je jedno veliko sranje,kad imas kvalitet i igras dobar fudbal moras da budes u reprezentaciji.

                          Comment


                          • Nisam pratio Ivanovica od odlaska iz Celsija, samo utakmice za Srbiju. Poslednja sezona u Celsiju je bas raspad i videlo se da ne moze da igra top fudbal, a za Srbiju je takodje imao nekoliko ocajnih partija.

                            Srbiji treba sveza krv, treba dati sansu mladjima i uigravati ekipu koja ce mozda biti na EP.

                            Comment


                            • Ja samo vidm da je ovo sranje sto igraju sadasnji stoperi i bekovi u reprezentaciji,njima treba iskusan,kvalitetan igrac da drzi tu odbranu. Da je Ivanovic van forme ne bi igrao standardno u Zenitu i ligu sampiona. Mi smo se sa Ivanovicem plasirali na SP,odigrali odlicnu utakmicu sa Kostarikom,a onda se on sklanja iz reprezentacije i vise odbrana ne postoji od tada. To podmladjivanje,uigravanje,to je prica koja samo menadzerima ide u korist da mogu da razjebu reprezentaciju,treba da igraju oni koji cine najbolji tim a od 15.minuta utakmice sa Svajcarskom na SP do dan danas delujemo kao razjebana banda.

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Nisam pratio Ivanovica od odlaska iz Celsija, samo utakmice za Srbiju. Poslednja sezona u Celsiju je bas raspad i videlo se da ne moze da igra top fudbal, a za Srbiju je takodje imao nekoliko ocajnih partija.

                                Srbiji treba sveza krv, treba dati sansu mladjima i uigravati ekipu koja ce mozda biti na EP.
                                Ma kakvo EP, zakasnili smo mi i za Katar 2022. Možda budemo i učesnici, ali ništa osim već viđenog ne treba očekivati.

                                Treba postaviti jasne ciljeve. Recimo, u svim kategorijama igraćemo klasičan sistem 442. Zašto taj? Pa zato što najviše odgovara našem mentalitetu. Nemamo majstore, imamo samo Tadića i ko zna kada ćemo ga opet imati.

                                S druge strane, izbacujemo dobra defanzivna krila, defanzivne vezne, štopere, špiceve. Mi nismo evropski Brazil, mi smo evropski Urugvaj i tako treba da igramo. Ili kao Čolo sa Atletikom.

                                Znači vršimo selekciju i pravimo igrače za taj sistem. Izdržljivi bekovi sa velikom sposobnošću ponavljanja. Brza krila sa izrazitim defanzivnim sposobnostima, jedan holder, jedan box to box. Ako se slučajno zalomi neki majstor, gurnuti ga u špic pored nekog robusnog napadača, kao sad Tadić i Mitar ili (Grizman-Kosta, Grizman-Žiru, Felix-Morata, Suarez-Kavani)

                                U svim mlađim selekcijama i u reprezentaciji i u klubovima dekretom narediti da se igra ovaj sistem i praviti igrače isključivo za taj sistem.

                                Tajna uspeha je u jasnoj ideji i istrajavanju u njenoj primeni. Automatizmi se stiču samo vremenom. Česte promene i lutanja onemogućavaju formiranje automatizama. Zato naši igrači koji to imaju u klubovima izgledaju kao amateri u dresu reprezentacije.

                                I vera u Boga, jako bitna stvar, shvatanje da ništa ne možeš bez vere u Boga. Odbaciti gordost, biti skroman i dati maksimum koji imaš u sebi. Paunovi momci kada su osvojili Svetski kup U-20 pre svakog meča, izgovarali su molitvu Oče naš, a na dresovima su imali izvezeno, Bog daje najteža iskušenja svojim najboljim izabranicima.

                                https://www.telegraf.rs/sport/162555...kom-dresu-foto

                                Cilj treba da bude osvajanje Svetskog kupa 2030. Verovatno se neće osvojiti, ali to treba da bude cilj. Samo najbolje je dovoljno dobro.

                                Comment

                                Working...
                                X