Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekinyo View Post
    Dečko šta je s mozgom? Bekove u 4-2-3-1 ne treba da igraju krilni napadači, ne treba ni u 3-4-1-2, ali Gaćinović i Živković nisu krilni napadači. Obojica su prošle sezone imali dosta minuta kao CM igrači, pa ako su mogli tom mestu odbrambeno da odgovore, ne vidim zašto ne bi mogli pored aut linije sa tri štopera iza sebe i dva CM između njih. Kolarov je slabiji odbrambeno od bilo kog krilnog napadača tako da ekipa manje trpi, ako se igra sa tri štopera nego sa dva. Ne vidim kako su Karasko ili Darko Lazović bolji odbrambeno od Gaćinovića i Živkovića pa u rep. Belgije i Đenovi igraju na tim pozicijama. Ali kontam da nisi toliko glup da sve ovo ne znaš i da želiš samo da provociraš.

    I jebite se, rekao sam da neću više da pišem i nemojte me vući za jezik da moram da odgovoram na vaše quotove.
    Gacinovic ok, Zile svakako da nije igrao centralnog veznog, ne lupetaj gluposti, to samo numator poput Krstajica moze da izmisli, samo njemu moze to da igra. Karasko? Vidis, taj Martinez je pokusao tu foricu sa klasicnim krilima ili krilnim napadacima na tim defanzivnim pozicijama, pa je odlucio da prestane da bude glup kad ih je jedan Japan pojeo, pa je taj Karasko u nastavku takmicenja grejao klupu svom snagom svog dupeta.

    Originally posted by dekinyo View Post
    I jebite se
    Nisam zainteresovan.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Ja sam za rehabilitaciju Gokua, da se on unormali i ne menja nickove i vrati se na Goku, a mi da ga ne sprdamo više jer smo ga uhvatili u štos iako je delom zaslužio. Aj vrati se i budi normalan. Ne sme niko da te dira.
      Normalan sam ja, ali kad se nađeš u okruženju gde su svi nenormalni ispadaš ti nenormalan, a svi ostali normalni.[emoji4]

      Let iznad kukavičijeg gnezda.[emoji1]

      Originally posted by bici View Post
      Gacinovic ok, Zile svakako da nije igrao centralnog veznog, ne lupetaj gluposti, to samo numator poput Krstajica moze da izmisli, samo njemu moze to da igra. Karasko? Vidis, taj Martinez je pokusao tu foricu sa klasicnim krilima ili krilnim napadacima na tim defanzivnim pozicijama, pa je odlucio da prestane da bude glup kad ih je jedan Japan pojeo, pa je taj Karasko u nastavku takmicenja grejao klupu svom snagom svog dupeta.

      Nisam zainteresovan.
      Živković je veći deo prošle sezone u Benfici igrao u formaciji 4-3-3 levog CM, Fejsa je bio u sredini, nije to Krstajićev izum, nego je on to probao protiv Maroka, ali nije uspelo, kao što ništa što se prvi put igra sa gomilom novih igrača ne izgleda dobro dok se ne uigra.

      Bočna pozicija u formaciji sa tri štopera bi trebalo da mu više odgovara nego pozicija u sredini. Smanjio bi se i pritisak da treba nešto uvek da napravi koji ima kao klasičan ofanzivac. Jedan Lazar Marković je nekoliko mečeva to igrao u Liverpulu i uopšte nije loše izgledao defanzivno. Nije se mali put dešavalo da igrači odigraju nešto što se mislilo da ne mogu.

      Za Karaska se slažem, ali Žile mi ne izgleda kao taj tip igrača, borbeniji je, srčaniji od ovog bolikurca koji je otišao sa 24 u Kinu.

      I ako može bez vređanja, hvala.
      Last edited by goku; 11-09-18, 21:49.

      Comment


      • Originally posted by dekinyo View Post
        Normalan sam ja, ali kad se nađeš u okruženju gde su svi nenormalni ispadaš ti nenormalan, a svi ostali normalni.[emoji4]

        Let iznad kukavičijeg gnezda.[emoji1]
        Lepo ja reče koju priču ti ovde guraš, a to je da si samo ti ok a mi svi ostali hendikepirani. Socijalizuj se Gokara, druži se malo sa narodom, nemoj stalno biti "ružno paće".

        Comment


        • Originally posted by dekinyo View Post
          Živković je veći deo prošle sezone u Benfici igrao u formaciji 4-3-3 levog CM, Fejsa je bio u sredini, nije to Krstajićev izum, nego je on to probao protiv Maroka, ali nije uspelo, kao što ništa što se prvi put igra sa gomilom novih igrača ne izgleda dobro dok se ne uigra.
          Okej, ali pravi termini treba da se koriste, a ne "levi CM", jer to ne postoji.
          4-3-3 koju igra Benfika i 4-3-3 koju je Krstajić koristio protiv Kine u gostima (prva njegova utakmica) i protiv Maroka u Torinu ima tri igrača na sredini terena (obviously), a pozicije su RM-DM-LM.
          Dakle jedan stoji ispred odbrane (Gudelj protiv Kine, Matić protiv Maroka), jedan stoji desno (Sergej protiv Kine, Živković protiv Maroka), a jedan levo (Ljajić u oba slučaja, i protiv Kine, i protiv Maroka).

          Dakle Andrija Živković je za našu reprezentaciju protiv Maroka (4-3-3 formacija) igrao na poziciji Right Midfielder (RM), a za Benfiku je u istoj formaciji igrao LM, dakle levo.
          Ove pozicije (RM i LM) ne bi trebalo brkati sa pozicijama krila (RW i LW), pošto je to već navala, linija ispred sredine terena, o kojoj ovde pričamo.

          Da zaključim: o kojoj god poziciji ovde pričali, Andriji Živkoviću je svakako mesto u prvom timu, jedno od prvih imena treba da bude, ko god da je selektor kada se bira tim.
          Odluka Krstajića da ga nakon simultanke protiv Litvanije pošalje na klupu, je izuzetno štetna, Sergej se propisno obrukao u nekoliko navrata i jasno je kao dan da je to bio ogroman promašaj kod selekcije tima za Rumuniju.

          * * *

          Iz aviona se vidi ko su naši najbolji igrači i kako treba da izgleda tim za Titograd.
          4-4-2:

          1 Stojković
          2 Rukavina - 6 Ivanović (kpn) - 5 Vuković - 3 Rodić
          10 Tadić - 14 Lukić - 21 Matić - 11 Živković
          8 Prijović - 9 Mitrović

          Kolarov je ispušena muštikla koja ne zna da se brani, nikada nije bio odbrambeni igrač, nije to ni sada i nikada neće ni postati dobar u odbrani i treba da leti iz reprezentacije, i to naglavačke.

          Liga nacija je blic takmičenje, a mi sada na odlučujuću utakmicu u gostima putujemo kao drugi, moramo da jurimo rezultat, "zahvaljujući" "igri" u odbrani Kolarova i njegovom poklonjenom penalu Rumunima.
          Last edited by La Jugoslavia; 12-09-18, 08:26.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Meni stvarno nije jasno što se toliko taj Lukić gura ?

            Imamo mi dosta boljih fudbalera na toj poziciji, nismo baš u deficitu.

            Comment


            • Kako ti nije jasno....pa mora i on da dostigne odredjeni broj utakmica u reprezentativnom dresu. Samo tada leze provizija podeljena na ravne casti.

              A Vukovic je zesce iskiksirao ovu zadnju utakmicu, a i na pretprosloj se nije bas proslavio. Posle klupe i strucnog staba, najtanji smo u zadnjoj liniji.

              Comment


              • Saša Lukić je nešto najbliže što imamo Modriću, savršeno tehnički i taktički potkovan duboki kreator na sredini terena, lagani igrač utakmice protiv Rumunije, uprkos raspucanom Mitru.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Nisam gledao sa Rumunima, ne gledam reprezentaciju dok se stvari ne promene ili ne odemo na neko prvenstvo kada ću se verovatno napaliti opet, ali ga gledam u Torinu kad igra ( mada ruku na srce u Italiji ga nema godinu dana ), a vrlo malo igra, evo ove godine 2 minuta samo, prošle godine pozajmljen u drugu ligu Španije.

                  Ja ne znam šta ti rođače gledaš, ali kapiram da namerno udaraš po najtanjoj žici da pališ narodnu masu ovde, ali tog Lukića je u Italiju doveo Siniša "Pils lajt stvarno najbolje", klasična menadžersko - rodbinsko -drugarska šema te dok je on bio tamo isti je malo i dobijao prilike, sada će brzo da ga škartiraju.

                  Evo Krstičić je igrač za njega, i ako ga poredimo sa Modrićem isti je nešto najbliže njemu što mi imamo iako je miljama daleko. Kakav crni Lukić, nemoj da se sprdamo, menadžerski igrač, foraš, svima jasno kao dan.

                  Comment


                  • Lukic je dobar igrac i nadam se da ce naci klub gde ce biti standardan, pismen takticki i dovoljno dobar tehnicki potreban nam je. Njegov problem je (bar u Partizanu) sto je previse nekako stidljiv i miran momak. Mora da skupi muda i probije se ako misli da uspe ali fudbalski kvaliteti ne fale.

                    Ajmo malo o ovoj nesretnoj repki.

                    Muslin je otisao na SP i kad je vec otisao ne smenjujes trenera, prosto se to ne radi. Medjutim, zaliti sa Muslinom kao takvim je van svake pameti. Covek je prosek trener i poznat kao majstor kombinacija i talova. Nijedna utakmica nije krsteno odigrana pod Muslinom. Gruzija sakrila loptu u BG, tamo ne znamo kako smo dobili. Vels oba puta nista, Stojkovic vadio protiv Irske tamo, Irska kuci nista, Austrija tamo nista i eto Austrija kuci gde su duvale dve suplje odbrane a mi uvalili gol vise, bilo je smislene igre u napadu. Presmesno.

                    Krstajic je isto govedo ali je paradoks sto je napravio bolji spisak nego Muslin. Znaci Fejsa, Jagos, Gudelj, S. Mitrovic, stoper Maksimovic sve to sto je Muslin zvao nije islo na SP i dobro je sto je tako. Toboze igra Sergej zbog menadzera a ovi igrali na kvalitet i uklapaju se u koncepciju. Pozvan je Milenkovic za kojeg je jos posle 152. derbija bilo jasno da je bolji stoper od svih koje imamo i mogao je cele kvalifikacije da igra. Pozvan je Jovic koji daje golove u Ajntrahtu a ne Andrija Pavlovic. Objektivno u ta 23 sto je Krstajic zvao mesta je bilo za Nastasica(ne znam da li je bio povredjen), Gacinovica(velika greska) i Maksimovica(veznog naravno). Spisak 3x bolji nego Muslinov.

                    Pojedinci nemaju vise sta da traze u reprezentaciji niti ce u Kataru moci da igraju na ozbiljnom nivou. Znaci Kolarov i Matic napolje jer ne prave razliku, Matic statira u repki kao Stankovic, potpuno ista prica Murinjovi pesaci koje samo on moze adekvatno da upotrebi. 8 godina nicega, jedan plasman od cetiri takmicenja. Ljajica volim i majstor je ali ga docekati necemo, napolje. Od ove 30+ ekipe ostaviti samo Tadica. Vratiti Milivojevica, oni da budu kapiten i zamenik i najvise komuniciraju sa ovim mrtvim medijima, posebno kad se ne pobedi. Jedini znaju da sastave tri prostoprosirene recenice.

                    Ne bismo imali vise imena u velikim klubovima, bar dok Sergej i Bleki ne realizuju transfere koji su neminovni. Spustiti ocekivanja. Praviti trkacku ekipu, nema lepog reprezentativnog fudbala. Mogu 3-4 repke da ga igraju. Vise prostora takticki pismenim i fizicki spremnim igracima kakvi su Maksimovic i Gacinovic a sto manje kvazimajstora i prevaranata.

                    Naravno ovo ne moze i nece sprovesti Kokeza i Krstajic ali ovo je put kojim bi trebalo da se ide i takva reprezentacija bi nas vise zanimala. Ovako bol u kurcu, vrzino kolo.
                    sigpic

                    Comment


                    • @Brajkula
                      Paušalne ocene koje blage veze sa terenom nemaju.
                      Saša Lukić je odigrao savršenu utakmicu, iskreirao je sve pozitivno u našem timu, zacementirao je svoje medsto u srcu sredine terena za sledeće utakmice, pravo otkrovenje i veliki plus, nema nikakve sumnje.

                      Saša Lukić je pogodak i Bingo Krstajića, drugo je pitanje koliko je on svestan toga. Sudeći po tretmanu koji je imao Andrija Živković, koji je zakucan za klupu nakon apsolutne dominacije u Litvaniji, Krstajić ima problema sa osnovnim kognitivnim sposobnostima.

                      Što se Nenada Krstičića tiče, pisao sam već o toj temi, ali ajde da ponovim za one koji slabo čitaju.
                      Matić ne donosi ništa našem timu, iznenađujuća je rupa defanzivno, svi zuje pored njega bez problema, a kada krene da "kreira", bolje da nije ni krenuo. Sporo, tromo i uglavnom su to alibi pasovi u stranu i nazad. Prosto poziva protivnika u presing.
                      Nenad Krstičić u svako doba dana i noći mora da ima mesto u timu ispred prilično ograničenog Matića koji je nesposoban da kvalitetno odigra ulogu koja mu je namenjena, da kreira našu igru. On to nije radio ni u Benfici ni u Čelziju, a ne radi ni kod Murinja u Mančesteru. Matić je trokrilni ormar, izbacivač i telohranitelj koji budnim okom gleda šta se dešava sa njegovim klijentom.
                      Matić mozak tima, ništa smešnije nisam ni čuo ni pročitao.
                      Last edited by La Jugoslavia; 12-09-18, 10:54.
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • Na temu Lukić:

                        1. Da nađe klub gde će biti standardan ? Kad ga u LaLigi 2 nije našao teško će ga naći u ligi 5.

                        2. O igri protiv Rumuna neću jer nisam gledao.

                        3. Kao što rekoh imamo dosta boljih izbora od njega na toj poziciji, po mom mišljenju ne zaslužuje ni da bude pozvan obzirom na opcije, a da ne pričamo o prvih 11.

                        4. Da l ima predispozicije da bude pravi, možda, vidim tvrdite da ima, ja sumnjam iskreno, ako bude postao pravi nek igra u 11, nemam ništa protiv, čovek nigde ništa kršteno nije odigrao, da se izdvajao i sad treba da nam bude glavni vezni igrač. To malo teže će da ide....

                        Comment


                        • Krstičić je 6 godina stariji Lukić.

                          Ista agencija ih gura/gurala, slični počeci karijera, slično igraju u inostranstvu.

                          Samo da vidimo da li će i Lukić u najboljim godinama morati nazad u Srbiju jer nema gde.

                          Comment


                          • Šta će se desiti ne znam, verovatno možemo samo da pretpostavljamo, ali trenutno taj Lukić nema mesta u prvih 11 reprezentacije.

                            Što se tiče početaka karijera na koje se osvrćeš Kuper, nisu baš isti, pored toga daleko veća karijera je predviđana Nenadu za šta je kriva bolest od koje se jedva i spasao.

                            Možda ga taj Lukić prebaci na kraju, ali danas, Krstičić > Lukić, iako ne znam zbog čega ih poredimo jer to nije tema, al ajde.

                            Comment


                            • Krstičić je tek sa 22, koliko sad ima Lukić, debitovao u Seriji A, odigrao ok 2 sezone i onda se muvao po Seriji b i Spaniji.
                              NA kraju sa 27 dolazi u moćnu super ligu.

                              A ovo sa bolesi se desilo negde u 18. godini.

                              Što se veznog reda reprezentacije tiče, nema trenutno boljih igrača od Matića, Luke, Fejse i SMS na pozicijama DM/CM.

                              Ako hoćemo na mlađe onda je ok razmišljati o Maksi, Lukiću, Grujiću.

                              Meni samo nije jasno kako su stari igrači od 29, 30, a nisu od 27.
                              Gde je ta granica?

                              Za mene. recimo, ne postoji mlad/star igrač kad je u pitanju reprezentacija.
                              Svaki prozor za kvalifikacije je ciklus za sebe i 23 najboljih između 17 i 37 neka igraju.

                              Comment


                              • Saša Lukić je igrao u La Ligi prošle sezone, ne znam otkud podatak o nekoj tobože drugoj ligi? I ne samo da je igrao, Torino ga je brže-bolje vratio jer se baš pokazao.

                                Saša Lukić je bio integralni deo naše mlade reprezentacije koja je apsolutno izdominirala kvalifikacije (8-0-0) i pravi je potez Krstajića, što ga je kooptirao u A. Danilo Pantić i Luka Jović zaslužuju isto, ali to je neka druga tema, da ne širimo.

                                Što se poređenja sa Krstičićem tiče, slažem se da nije tema, oba treba da budu na terenu u Titogradu, jer su trenutno dva najbolja igrača sredine terena koje imamo.
                                Last edited by La Jugoslavia; 12-09-18, 12:23.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X