Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Tim se pravi u odnosu na ono sta imas,mi imamo tri vrhunska spica Jovic,Mitrovic,Prijovic,dolaze Vlahovic,Saponjic i ti mislis da mi mora da robujemo sistemu sa jednim spicem.
    Ne, uz dužno poštovanje niko od njih nije vrhunski špic a još manje su kompatibilni da igraju u sistemu sa dva klasična špica zajedno.

    Jović tek treba da postane vrhunski špic i postaće uz još iskustva, Mitrović i Prijović to nisu, niti će ikad biti.
    Da se razumemo Mitrovića volim kao brata i hvala mu za sve što daje reprezentaciji ali vrhunski špic nije to su igrači poput Benzeme, Suareza.


    Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Nije tacno da svi igraju sa jednim spicem,Francuska igra sa Grizmanom i Ziruom,uostalom to su sve samo brojevi,mozes da stavis tri napadaca napred a da ne stvoris sansu a mozes da igras i sa laznom devetkom kao Ajaks pa da razguzis Real.
    Grizman nije klasični napadač, špic, niko ne igra sa dva špica ni klubovi a još manje reprezentacije, jedino koga mogu da se setim je Urugvaj sa Kavanijem i Suarezom ali oni su top topova, pritom oni kad obuku njihov sveti dres grizu presing kao da sutra ne postoji pa se nadomesti taj manjak na sredini, dok naši kad obuku dres reprezentacije izgledaju kao pancir da imaju ispod, o ofanzivnim kvalitetima neću uopšte da raspravljam.


    Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Mi imamo igrace za svaku mogucu taktiku samo treba normalan selektor koji zna da ih slozi na terenu. Mi imamo igrace koji razbijaju u klubovima,igraju u svim mogucim i nemogucim formacijama,u pitanju je samo zelja,borba,kod Muslina smo igrali sa trojicom pozadi pa smo se plasirali na SP,kod Antica sa dva napadaca i dva krila smo otisli na SP,sve je do selektora,motivacije,FSS koji ne minira selektora i igrace na svakom koraku,postavljanjem raznih amatera,menadzera oko igraca.
    Da mi imamo igrače za 3-5-2 pa smo primili 5 komada od raspale Ukrajine koja ne može Luksemburg i Litvaniju da nadigra. I ne, to nema veze sa mučenim Krstajićem jednostavno fetišarenje nije ni za klubove koji treniraju zajedno dva puta dnevno a kamoli za reprezentaciju koja se sastane na Fristajleru noć pred meč a rastane kod Bata Lakija noć posle meča.

    Neke stvari se jednostavno ne rade, i ne, mi nemamo igrače za 3 pozadi. Muslinovih 3 pozadi su ustvari bili 5 pozadi pa smo opet bili bušni kao Švajcarski sir, raspali ostrvljani i Gruzija su nam stvarali šanse kao na traci i imali veći posed na svakoj utakmici.

    Za tri pozadi ti trebaju Dani Alveš, Jordi Alba i Pike pa i da razmisliš a ovako sa ovim našim bukvama 4 pozadi i dva zadnja vezna minimum.
    Last edited by Chiwwi; 20-07-19, 11:13.

    Comment


    • Sa tri stopera smo se plasirali na SP,ali je tu bio Bane Ivanovic,iskusan i kvalitetan igrac da komanduje odbranom,imali smo dva zadnja vezna kod Muslina i dvojicu koji su se sa krila ubacivali u sredinu,i to je kako tako funkcionisalo,sad sto ti hoces da igramo kao Brazil to nikad nece biti,nismo imali posed ali smo hvatali na kontre sve reprezentacije iz grupe.
      Ok,nemamo vrhunske napadace,ali imamo napadace koji mogu mnogo golova da postignu,taj Jovic je igrao u Ajntrahtu sa Alerom,dakle sa dva napadaca,to nije problem kad imas normalnog trenera a kad te trenira Krstajic nijedna taktika tu ne pomaze jer se kod njega nije znalo ko sta radi na terenu.
      Tacno je da se danas uglavnom koristi taktika 4-3-3,sa dva krila i jednim napadacem,cak ne mora ni da bude napadac,moze neka lazna devetka kao sto Tadic igra u Ajaksu,ali ne vidim problem ni da se koristi taktika 4-4-2 dijamant,kao nekad Anceloti s Milanom sto je igrao,imamo igrace za svaku taktiku,samo nemamo normalnog selektora.

      Comment


      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
        Sa tri stopera smo se plasirali na SP,ali je tu bio Bane Ivanovic,iskusan i kvalitetan igrac da komanduje odbranom,imali smo dva zadnja vezna kod Muslina i dvojicu koji su se sa krila ubacivali u sredinu,i to je kako tako funkcionisalo,sad sto ti hoces da igramo kao Brazil to nikad nece biti,nismo imali posed ali smo hvatali na kontre
        Plasirali smo se mi i sa šestkom na svetsko prvenstvo pa su tamo padale šestarde.

        Kod Muslina smo imali dva zadnja vezna i pet beka i opet je duvalo na sve strane naročito kad su bekovi morali da distribuišu loptu po srednjem koridoru, obavezno je bilo isečenih lopti, šansi za protivnika, crvenih kartona(Maksimović)..

        Dakle sa 5 bekova i dva zadnja vezna mi ne samo da nismo nadigrali Irsku, Vels, Austriju. Nismo nadigrali ni Gruziju pobedili jesmo ali nismo ih nadigrali. Da Bane nije povukao loptu do njihovog šesnesterca ni u Beogradu ih pobedili nebi.

        Dakle nama je sa 7 defanzivna igrača Irska dala 2 gola, Vels 2 gola, Gruzija 1 i Austrija pet. Malo previše za 7 defanzivaca, ipak je tu do trenera(Sistema koji je odabrao i igrača koji će taj sistem da sprovedu u delo).

        E sad šta bi nam ozbiljne ekipe radile to možemo da pitamo šestka(On je još bolje odigrao kvalifikacije od Muslina) ali kvalifikacije i prvenstvo su dve različite galaksije.

        Originally posted by Mihajlo10 View Post
        ali ne vidim problem ni da se koristi taktika 4-4-2 dijamant,kao nekad Anceloti s Milanom sto je igrao,imamo igrace za svaku taktiku,samo nemamo normalnog selektora.
        Pa tebi je Muslin koliko shvatam iz tvojih postova normalan trener, a ovamo zagovaraš dva špica. Malo si kontradiktoran sam sa samim sobom.


        Taj romb ili dijamant 4-4-2 ili 4-1-2-1-2 bih nekako i mogao da svarim da imamo dva špica koja su spremna da vrše pritisak kao sumanuti 90 min na protivničke štopere i da mi znamo da igramo fudbal po zemlji i da tim špicevima doturimo redovno loptu u noge.

        S obzirom da mi bunarimo na Mitrovića i sa pet vezna igrača ko god da je trener onda ne znam šta očekuješ da će se desiti sa dva špica.

        Što se mene tiče šestoricu bih stavio u sredinu a najistureniji bi mi bio Tadić dok ne nauče da igraju fudbal.
        Last edited by Chiwwi; 20-07-19, 19:28.

        Comment


        • Bas juce sam naisao na ovaj video o Jovicu i njegovom stilu igre.

          Comment


          • Mi imamo igrace koji mogu da doture loptu napadacima,Tadic,Sergej,Ljajic,svi su odlicni kreativci,Tadic i vrhunski plejmejker,jedan od najboljih na svetu.
            Nama je problem selektor i taj voljni momenat,motivacija,cesto imam utisak da nece da se bore,da trce,cim prime jedan,dva gola,odustaju a nista nije bolje ni kad damo gol,onda "cuvamo" rezultat,ne prelazimo pola. Imamo krila Kostica,Gacinovica,pa cak i mali Zivkovic,treba verovati u njega,ume da igra fudbal,ima problem s formom,pre svega minutazom u klubu. Sto se tice fudbalskih stvari,jedini problem vidim u selektoru,kod coveka koji je autoritet i zna svoj posao nikad nisam video da se ne bore,da odustaju. Ova generacija dosta moze sa dobrim selektorom,formacija nije problem.
            Muslin nije neki vrhunski trener,ali je dobro odradio kvalifikacije,ti pricas o primljenim golovima a ne pricas da smo pod njim i najefikasniji bili,da smo sve ekipe na kontre hvatali,nije bitan posed,ni lep fudbal,nego pobeda na kraju,dati gol vise. Sta bi bilo na SP to ne znamo,ti mislis da bi bio sestko a ja mislim da bi s njim prosli grupu. U nedostatku vrhunskih srpskih trenera,Muslin je bio dobro resenje,ovi koji su ga nasledili su uzas.

            Comment


            • I slazem se da je najbolje resenje da Tadic igra laznu devetku,Kostic levo,Gacinovic desno krilo,i trojica ratnika na sredini Milivojevic,Maksimovic i Matic,eventualno Fejsa umesto Matica,da se pozatvaraju sve rupe ka nasem golu a ovi napred ce vec nesto uraditi,uvek moze da bljesne neko od njih. Ali ne ocekujem to ni od Tumbakovica,on ce da igra neki tehnicki fudbal,lep za oko,ali cemo uvek vise golova primiti nego sto cemo dati.

              Comment


              • Recept mora da bude nadogradnja stvari koje su bile dobre u prethodnom periodu.
                1. Uvođenje Nikole Milenkovića u reprezentaciju je fenomenalna stvar,
                2. Milan Rodić kao levi bek u Ligi nacija je pokazao da je na X nivoa bolje rešenje od Kolarova,
                3. Saša Lukić koji vodi igru umesto "povređenog" Matića je kreativni lider igre koga odavno čekamo i tražimo,
                4. Marko Dmitrović je sa lakoćom poslao na klupu, po svemu nedoraslog Rajkovića,
                5. Tandem Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović se ne dira ni za živu glavu, to je nešto najvrednije u našoj reprezentaciji.

                Nadogradnja treba da bude vraćanje Vladimira Stojkovića i Branislava Ivanovića, sve više se nameće i Nemanja Milunović, ozbiljan lider u odbrani Crvene zvezde.
                Nenad Krstičić je idealan za tandem sredine terena sa Sašom Lukićem, Adem Ljajić je nezaobilazan, a treba tu još naći mesta za Nemanju Maksimovića i Sašu Zdjelara.

                Izbor igrača je zaista fantastičan, samo je pitanje kakva će biti selekcija što se tiče igre bez lopte.
                Ako to zatvori i utegne, ako kretanja i kompaktnost tima budu na profesionalnom nivou, Ljubiša Tumbaković će bez ikakve dileme ispuniti svoju misiju-odvešće nas na Evropsko prvenstvo.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Nije misija otići ne evropsko gde igra pola Evrope, već osvojiti svetsko prvenstvo kao što su Hrvati zamalo.

                  Ajde malo realnosti, potcenjujemo se. Srbija je 9. najskuplja ekipa sveta. 23 najbolja igrača vrede oko 450 M, više od Hrvata i Urugvaja.

                  Dokle ćemo više za uspeh predstavljati plasman u 24 ili 32 ekipe? To je normalno, bruka je ako ne se ne plasiramo. 1/4 finale je realan domet. Uspeh je ono preko toga.

                  Apsolutno je nebitna formacija. Bitno je kako je igrači sprovode u delo. Ali ako bih se ja pitao igrao bih sa dva špica Mitrom i Jovićem i Tadićem iza njih, o svemu ostalom se da razmišljati, ali ovo bi mi bio aksiom.

                  Mitar aždaja u reprezentaciji, Jović se najbolje snalazi uz takav tip igrača, kao sa Alerom, a Tadić da ih kljuka loptama.

                  Comment


                  • A do Tadića ćemo loptu da doturimo teleportom. Kostića ćemo da stavimo na beka, Kolarov je ionako rupa, jelte.

                    Naravno da je formacija bitna, to što njih plaćaju po evropi ne znači da su oni bolji fudbaleri od Urugvajaca. Urugvajci su za njih profesori.

                    Comment


                    • Baš zato je bitna kreacija, Saša Lukić-Nanad Krstičić. Cirkulacija čitavog tima i naše igre samim tim, raste za 70-80% kada igrači su sa idejom na terenu.

                      Matić je druga krajnost. Na Marakani je utakmica bila, mislim da je bila Crna Gora, Matić je odigravao kao da igra za Grafičar na gostovanju Juventusu. Svaka lopta u stranu i pozadi, negativno do krajnjih granica.
                      Na kraju su to ovi iskoristili, preuzeli igru i umalo da izjednače.

                      Za nauk je da mora kreativan igrač da stoji ispred odbrane, imamo mi i više nego sposobne igrače da odbrane gol, ali igra ni po koju cenu ne sme da se preda u ruke protivniku, to je ključ.
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • Ma možeš i Mesija da staviš ispred odbrane.
                        Sa dva špica gubiš krila, nema ko da raširi njihovu odbranu, nemaš napad po boku, nemaš kome da dodaš kad ti suprotnički igrač trči presing frontalno, možeš samo da vratiš nazad pa onda bum dijagonala na Mitra i tako sve u krug. S tim kad imaš samo Mitra na špicu svako neuspelo bunarenje daje loptu u noge protivniku koji onda ispred sebe ima 5 srednjaka i 4 beka onako sa Jovićem imamo samo igrača manje u odbrani a napada se nećemo naigrati.

                        Dakle 4-2-3-1 Ništa više ništa manje. Nama su krila i dva zadnja vezna prekopotrebna jer je Rukavina limitiran u napadu a Kolarova treba neko redovno da pokriva u odbrani.
                        Da mi imamo vanserijske bekove pa i da dodajemo napred, ovako nikako. Iz milion razloga.

                        Jednostavno nemamo igrače za eksperimentisanje, naročito bekove, čak ni na vidiku nema kvalitetnih bekova. Shvatite da je to jako veliki nedostatak za reprezentaciju, u klubu to može da se nadomesti kupovinom u reprezentaciji ne može i shodno tome mora da se upravljaju svih 11 pozicija.
                        Last edited by Chiwwi; 22-07-19, 14:47.

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          A do Tadića ćemo loptu da doturimo teleportom. Kostića ćemo da stavimo na beka, Kolarov je ionako rupa, jelte.

                          Naravno da je formacija bitna, to što njih plaćaju po evropi ne znači da su oni bolji fudbaleri od Urugvajaca. Urugvajci su za njih profesori.
                          Ne pričam o platama, već o vrednosti igrača na Transfermarktu.

                          Kada sam rekao da je nebitna formacija, nisam mislio na tako banalan način na koji si ti shvatio.

                          A Urugvajci su inače ispali od moćnih Peruanaca pre neki dan na Kopi.
                          Last edited by goku; 22-07-19, 14:48.

                          Comment


                          • A naše madjioničare je moćna Ukrajina sinonim za fudbal nabila sa 5 komada.
                            Nisu nam ni dva špica pomogla.

                            Comment


                            • Originally posted by Chiwwi View Post
                              A naše madjioničare je moćna Ukrajina sinonim za fudbal nabila sa 5 komada.
                              Nisu nam ni dva špica pomogla.
                              Jesmo li mi igrali još neke mečeve osim sa Ukrajinom?

                              Comment


                              • Selektor druze je najveci problem a ne formacija,ne pomaze ni dva,tri spica,ako selektor ne zna da igrace postavi na terenu i da svakom da zadatak,koji deo terena pokriva,kako da se krece kad se branimo,kako kad napadamo. Sam kazes da Kolarov ne moze nista da odbrani a hoces da igramo sa cetvoricom a ne sa tri stopera i dva beka koja pokrivaju celu stranu,tog desnog bi u slucaju tri stopera mogao i Lazovic da igra jer je to dugo u klubu igrao.Eno i Konte u toj ulozi na levoj strani vidi i Kolarova i Kostica.

                                Comment

                                Working...
                                X