Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taj meč protiv Ukrajine i poraz od 5-0 nam je sam bog poslao u zadnjem trenutku. Prvo zato što se Vučić iznervirao i odmah zvao Kokija i naredio mu da menja Krleta pa smo dobili koliko-toliko solidnog trenera na klupi(Kad se uzme u obzir ko je sve bio dostupan), drugo zato što su neki mitovi sa ofanzivnim formacijama nadam se zauvek razbijeni.

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Nema logike da pozivas Kolarova i Rukavinu a ne pozivas Ivanovica koji je klasa za obojicu a isto su godiste,Kolarov mozda godinu dana mladji,uz to Ivanovic nije na zalasku karijere,uzeo je titulu sa Zenitom u Rusiji,standardno igra,vodili su bre Nemci Mateusa sa 39 godina na SP a mi cemo da se odricemo nasih najboljih igraca jer nemaju 25 godina.Sere mi se od te smene generacija,svaki ciklus je smenjujemo i nikad nista ne uradimo,treba da igraju najbolji,tj. koji se najbolje uklapaju u tim bez obzira na godine. Milivojevic je nas najbolji zadnji vezni,igra premijer ligu standardno,daje golove iz penala,slobodnjaka,sut iz daleka,dobar centarsut,borben,ne znam sta se to jos trazi od zadnjeg veznog,nas najbolji igrac na SP,sve se raspalo kad je Milivojevica i Ivanovica sutnuo iz reprezentacije,liga nacija je c grupa, a to ne racunam u ozbiljno takmicenje.
      Pa nema logike. Ne trebaju tu biti ni Rukavina, ni Kolarov.

      Comment


      • Najbolja sredina terena koju imamo je tandem Saša Lukić-Nenad Krstičić.
        To je temelj bilo kog našeg tima.
        Adem Ljajić apsolutno mora da ima mesto u timu, fantastičan učinak svaki put.
        Marko Gobeljić oduševljava energijom i on je obavezni četvrti čovek na sredini terena.

        Tandem napred je apsolutno savršen i on se ne dira, Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović.
        Sve ostalo je i više nego jasno i vraća se na vreme pre Krstajića, 4-4-2:

        Stojković
        Rukavina-Ivanović (kpn)-Milenković-Rodić
        Gobeljić-Lukić-Krstičić-Ljajić
        Tadić-Mitrović

        Bilo bi ekstremno loše ako bi se Tumbaković okrenuo dokazanim rupama tipa Maksimović, Nastasić, Kolarov, u odbrani.
        Matić je ekstremno štetan na sredini terena, kreativnost je ubijena njegovim ekstremno negativnim i ekstremno sporim načinom igre.
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Zanimljivo je kako niko ne pati za Matićem na forumu.

          Comment


          • Gledao sam nekada Jokanovica na toj poziciji,Matic je mnogo slabija verzija Jokanovica iako igra u vecim klubovima.Sigurno je bar Milivojevic trenutno bolji igrac na toj poziciji od njega. Nekako mi u reprezentaciji delovao kao Dejan Stankovic,hteo je mnogo vise nego sto moze i od onoga sto zna,nisu mu selektori nasli ulogu kakvu ima u klubu,sto i ne cudi jer nas stalno neki amateri vode.

            Comment


            • Originally posted by La Jugoslavia View Post
              Najbolja sredina terena koju imamo je tandem Saša Lukić-Nenad Krstičić.
              To je temelj bilo kog našeg tima.
              Adem Ljajić apsolutno mora da ima mesto u timu, fantastičan učinak svaki put.
              Marko Gobeljić oduševljava energijom i on je obavezni četvrti čovek na sredini terena.

              Tandem napred je apsolutno savršen i on se ne dira, Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović.
              Sve ostalo je i više nego jasno i vraća se na vreme pre Krstajića, 4-4-2:

              Stojković
              Rukavina-Ivanović (kpn)-Milenković-Rodić
              Gobeljić-Lukić-Krstičić-Ljajić
              Tadić-Mitrović

              Bilo bi ekstremno loše ako bi se Tumbaković okrenuo dokazanim rupama tipa Maksimović, Nastasić, Kolarov, u odbrani.
              Matić je ekstremno štetan na sredini terena, kreativnost je ubijena njegovim ekstremno negativnim i ekstremno sporim načinom igre.
              Jugosloven, jako cenim tvoj nadahnut stil pisanja, ali nemoj da nas zajebavaš sa Lukićem i Krstičićem na sredini terena i Gobeljićem na krilu. Gobeljić u nekim varijantama može da igra desnog beka ako se pokaže u ovim kvalama za LŠ i ako dobije priliku od Miloja.

              Comment


              • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                Najbolja sredina terena koju imamo je tandem Saša Lukić-Nenad Krstičić.
                To je temelj bilo kog našeg tima.
                Adem Ljajić apsolutno mora da ima mesto u timu, fantastičan učinak svaki put.
                Marko Gobeljić oduševljava energijom i on je obavezni četvrti čovek na sredini terena.

                Tandem napred je apsolutno savršen i on se ne dira, Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović.
                Sve ostalo je i više nego jasno i vraća se na vreme pre Krstajića, 4-4-2:

                Stojković
                Rukavina-Ivanović (kpn)-Milenković-Rodić
                Gobeljić-Lukić-Krstičić-Ljajić
                Tadić-Mitrović

                Bilo bi ekstremno loše ako bi se Tumbaković okrenuo dokazanim rupama tipa Maksimović, Nastasić, Kolarov, u odbrani.
                Matić je ekstremno štetan na sredini terena, kreativnost je ubijena njegovim ekstremno negativnim i ekstremno sporim načinom igre.
                I ova tema odise tvojim EKSTREMNO glupim postovima... kakav bre Krsticic, Goeljic i Rodic

                Comment


                • Lukić može a ovi ostali budi bog s nama. Dobro i za Rodića se može naći mesta u nekoj kombinaciji na klupi s obzirom da su nam bekovi katastrofa, osim neprikosnovenog Rukavine, naravno..

                  Comment


                  • Comment


                    • Pola sata,nista nije rekao sem da izgleda ne racuna na Ivanovica,posto vec trazi neke glupave izgovore. Tumba je selektor koji je neobavesteniji od Kostunice,kao da je radio u Kini a ne u Crnoj Gori,pao covek s Marsa na selektorsko mesto,navodno nije gledao utakmicu protiv Ukrajine,pa sta onda gleda kad ne gleda reprezentaciju svoje zemlje.

                      Comment


                      • Pretpostavljam da će pokušati da okupi ovako nešto (4-4-2):

                        Dmitrović
                        Rukavina-Milenković-Nastasić-Kolarov
                        Tadić-Milivojević-Matić-Kostić
                        Jović-Mitrović

                        Ovo bi bila ogromna greška, leva strana odbrane bi bila nepostojeća, a ova dva dinosaurusa ispred odbrane bi i definitivno ubili našu igru.
                        Forsiranje Jovića kao drugog centarfora je direktno upereno protiv interesa reprezentacije. Aleksandar Mitrović je neprikosnoveni centarfor naše reprezentacije i Jović će morati da pokaže nešto zaista specijalno (u reprezentaciji, ne u klubu) da bi ga smenio.
                        Igra sa dva centarfora je promašaj u startu.

                        Inače, najbolja vest bi bila kada bi se u reprezentaciju vratili golman Stojković i kapiten Ivanović.
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Stojkovic,Milivojevic,Ivanovic moraju da budu standardni clanovi prve postave jer mi bolje igrace na tim pozicijama nemamo,a i dokazali su milion puta da su najborbeniji igraci reprezentacije. Ja ne mislim da je igra sa dva napadaca losa za reprezentaciju,jedino bih menjao Matica za recimo Maksimovica,koji je brzi u svakom smislu,brze odigrava,razmislja ,opasniji je po protivnicki gol a uz to moze defanzivno da odradi dobar posao. Kostic moze mnogo odbrambeno da doprinese i da maskira nesposobnost Kolarova da zaustavi nekog u odbrani,to igra u Ajntrahtu a i pamti se njegova partija za mladu reprezentaciju protiv Spanije kada je izdominirao i ofanzivno a posebno defanzivno po levoj strani.

                          Comment


                          • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                            Pretpostavljam da će pokušati da okupi ovako nešto (4-4-2):

                            Dmitrović
                            Rukavina-Milenković-Nastasić-Kolarov
                            Tadić-Milivojević-Matić-Kostić
                            Jović-Mitrović

                            Ovo bi bila ogromna greška, leva strana odbrane bi bila nepostojeća, a ova dva dinosaurusa ispred odbrane bi i definitivno ubili našu igru.
                            Forsiranje Jovića kao drugog centarfora je direktno upereno protiv interesa reprezentacije. Aleksandar Mitrović je neprikosnoveni centarfor naše reprezentacije i Jović će morati da pokaže nešto zaista specijalno (u reprezentaciji, ne u klubu) da bi ga smenio.
                            Igra sa dva centarfora je promašaj u startu.

                            Inače, najbolja vest bi bila kada bi se u reprezentaciju vratili golman Stojković i kapiten Ivanović.
                            Zašto misliš da će Tumbaković da stavi Tadića na krilo?
                            Pa nije on Bekam.

                            I zašto se toliko pati za dva špica?
                            Ajde ako neko može da mi objasni, zašto su dva špica pa još kombinacija Mitrović i Jović tolika žudnja?

                            Dakle, nema dva špica i nema tri pozadi, to je propast u reprezentacijama. O našoj i da ne govorim.

                            Koja reprezentacija igra tako?
                            Ja jedino Belgiju imam na umu koja igra sa tri pozadi dok mi nijedna reprezentacija ne pada napamet da igra sa dva klasična špica.

                            Ali opet ta Belgija ima 11 igrača koji znaju sa loptom, koji protivničkog majmuna koji se zaleteo da vrši presing mogu da pošalju po burek a mi imamo 11 drveta(Ajde osim Tadića) od kojih se malo brža i rizičnija lopta odbija kao od starog oraha.

                            Dakle minimum minimuma u našoj reprezentaciji su 4 pozadi i dva zadnja vezna ta dva zadnja vezna treba da budu Maksimivić i Milivojević.
                            Last edited by Chiwwi; 18-07-19, 19:52.

                            Comment


                            • Tim se pravi u odnosu na ono sta imas,mi imamo tri vrhunska spica Jovic,Mitrovic,Prijovic,dolaze Vlahovic,Saponjic i ti mislis da mi mora da robujemo sistemu sa jednim spicem. Nije tacno da svi igraju sa jednim spicem,Francuska igra sa Grizmanom i Ziruom,uostalom to su sve samo brojevi,mozes da stavis tri napadaca napred a da ne stvoris sansu a mozes da igras i sa laznom devetkom kao Ajaks pa da razguzis Real. Mi imamo igrace za svaku mogucu taktiku samo treba normalan selektor koji zna da ih slozi na terenu. Mi imamo igrace koji razbijaju u klubovima,igraju u svim mogucim i nemogucim formacijama,u pitanju je samo zelja,borba,kod Muslina smo igrali sa trojicom pozadi pa smo se plasirali na SP,kod Antica sa dva napadaca i dva krila smo otisli na SP,sve je do selektora,motivacije,FSS koji ne minira selektora i igrace na svakom koraku,postavljanjem raznih amatera,menadzera oko igraca.

                              Comment


                              • Na sredini terena je najbolje rešenje tandem Nenad Krstičić-Saša Lukić.
                                Oba su prošla italijansku školu fudbala, formirani u kalču praktično, kao zreli igrači, modelovani su po uzoru na Andreu Pirla, to je taj kreativni igrač sredine terena ispred odbrane.

                                Adem Ljajić se sam bira, izuzetan učinak na svakoj utakmici, jedan od najboljih igrača reprezentacije u protekloj deceniji, bez ikakvih dilema.
                                Četvrti čovek na sredini terena je zanimljiv izbor, Darko Lazović je vrhunski odigrao u Volfsburgu i Lisabonu i nije bilo logike u odluci Krstajića da ga skloni u junu.

                                Tandem u navali je jasan kao sunčan letnji dan.
                                Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović
                                Dušana Tadića ne bih komentarisao, a za Aleksandra Mitrovića je dovoljno reći da je na najboljem putu da obori rekord koji 60+ godina drži legendarni Stjepan Bobek.

                                38 golova Stjepan Bobek
                                25 golova Aleksandar Mitrović

                                Aleksandar Mitrović je apsolutna gol-mašina, neverovatni strelac koga bi svaka reprezentacija na svetu poželela u svojim redovima.
                                U njegovom pohodu za obaranje rekorda koji odoleva više od 60 godina padale su redom sledeće legende:
                                - Darko Kovačević
                                - Josip Skoblar
                                - Aleksandar Tirnanić
                                - Dušan Tadić
                                - Dragan Stojković
                                - Dejan Stanković
                                - Miloš Milutinović
                                - Branko Zebec
                                - Darko Pančev
                                - Mateja Kežman
                                - Dejan Savićević
                                - Nikola Žigić
                                - Safet Sušić
                                - Bernard Vukas

                                Aleksandar Mitrović ih je sve nadmašio!

                                Aleksandar Mitrović-legenda u nastajanju!
                                Last edited by La Jugoslavia; 19-07-19, 08:52.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X