Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sjaši kurta da uzjaše murta.

    Comment


    • Čovek sa vizijom koji će oporaviti naš fudbal. Ozbiljan plan i strategija pokazuju da razmišlja dugoročno.
      Gotovo sam ubeđen da će i ženski fudbal doživeti procvat. Samo napred majstore.

      Spoiler
      Jel dovoljno za sendvič?
      Bežite ljudi odavde što dalje možete...
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Savo Miloševič aka ljiga. Gori je od Toleta. Kakav janičar. Daću mu ja orden nekad u životu ako bude prilike. Šaban poltronski.

        Comment


        • Ogadise mi se sendvici, a mnogo ih volem.
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Ne znam šta je urnebesnije - čitati ove idiotarije botovske po sajtovima ili sam odabir one jedinke za predsednika Saveza.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Freshman View Post
              Nisam ni znao da su bili neki izbori, eto toliko mi je bitna ova vest.
              Razumem te, i tako je lakše (bez da je neko kriv za to). Čak i zavidim svima koje ne dotiče vest. Ali, treba sve da dotiče vest ukoliko se politički kadar vladajuće stranke proširio i na sport, kulturu, sve grane društva. Svi mi plaćamo ili ćemo početi da plaćamo poreze. Ako ovakvima idu pare umesto da idu za dobrobit države, ako više ni sport ne može da se gleda, ako se nekad (koliko god skravo bilo) učlanjivalo u partiju zarad posla a sada moraš da ideš na mitinge AV da bi ostao na istom, ako reketiraju keš za javni servis u kom ne saopštavaju da se skupilo par hiljada rudi jer vlast nezakonito ruši po gradu radi izbegavanja protokola... Ako može da prođe svaka sprdnja sa narodom, preko poplava, helihoptera, lažnih diploma, pretnji otkazima, nameštanja izbora. Mora jedan stop da se desi, ovo je prešlo u ozbiljan fašizam.

              Nije ništa lično protiv tebe i potpuno razumem nezavisnost, ali reč je o tome šta ostaje za budućnost. Mi čekamo od detnjstva bolje vreme, a ovi sad nam se svima u lice smeju koriste bot mašineriju koja je ucurila za malo ličnog interesa a da ne pogleda širu sliku i ponor koji svi zajedno kopaju svojoj deci.

              Izvinjavam se zbog iznete ogorčenosti, i nemoj Fresh da misliš da je direktno obraćanje tebi jer zaista nije. Ali eto, kad oni pletu politiku u sport onda je ovako neka reakcija za očekivati, čak i na ovako sportski utopijskom mestu kao što je ovaj forum.

              Dotični zamenik prethodnog zla. Sve je jasno.


              Ima "super" biografija na sajtu Istinomera.
              Last edited by Abel; 20-05-16, 23:57.

              Comment


              • Nismo uopste udaljeni od nereda po gradu(pricam nevezano za ovu vest nego drugo sto je naveo Abel), kad-tad ce narod Srbije da se zasiti i bice mu svega dosta i izaci ce na ulice.Samo opet to ce neko sa strane da prepozna i ima to da organizuje.Narod veruje u bolje sutra i zivi u zabludi kada se naprave protesti i kada se smeni vlast da ce sve da se promeni, ali tu lezi problematika sto narod nije spreman za sledeci dan i sto uopste nema duzi plan od jutra do sutra.Sto je veca moc i odgovornost, vece su sanse da ce to da se uskoro okrene protiv njih jer generalno narod se mnogo precenjuje.Ne samo to, narod je veoma sklon da se razocara u tome za koga je glasao, pa naravno oni koji se ne ucenjuju i koji slobodnom voljom glasaju za njih ima da im prekipi.Sve je to jedan balon koji se zagreva i koji ce u jednom trenutku da pukne.Ne moze narod doveka da pije samo gorke pilule.Tu postoji i drugi scenario gde ce pre doci do raspada vladajuce stranke nego do nereda pa ce da izgube moc i narod ce malo da se ''smiri''.Bice burnih sledecih godinu dana u svakoj grani drustva.Uveliko se prica(a i organizuju) protesti povodom svega toga.

                Veliki offtopic, ali morao sam da se nadovezem.

                Comment


                • Maksimović Nikola bio i ostao magare.

                  Comment


                  • Ne valja ovaj Tadić ništa. Vratite Ćurčića!
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Moralo se dati pet golova ovim pacenicima, ali vidicemo protiv Rusa kako ce to je jedina provjera.
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • S obzirom da nedostaje veliki broj igraca i da su odradili zajedno samo dva treninga ovo je vrlo dobro. Ipak, ocito je da odbrana skripi. Sa tri stopera dozvoliti Kipru par kontri je krajnje smesno/zalosno. Tadic, Ljajic, Mitrovic i Kostic su odigrali super. Grujic i Zivkovic se trude i za godinu dve mogu biti nezamenljivi u reprezentaciji. Autogol je cista krivica Maksimovica. Covek nije ni pogledao gde se nalazi golman, a lopta koju je vratio uopste nije bila slaba. Zato treneri i ne vole kada se lopta vraca golmanu u okvir svog gola. Uglavnom, za pocetak je sasvim OK, ali ima mesta za napredak. Inace, ona sansa Zivkovica uopste nije bila laka. Decko je sutirao u padu. Znam da se neki nece sloziti sa mnom, ali i sudija je malo vukao za nas (sto je ocekivano s obzirom da je iz CG ).
                        Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                        Comment


                        • I Ćurčić brat kaže Dušan Tadić nema mesta u repki, a ima Brašanac.

                          Hahahhaha.....najjači komičar, realno.

                          Comment


                          • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                            Rusi igraju kao da gledam regularnu utakmicu srpske reprezentacije sa velikih takmičenja.
                            Originally posted by quard1aN View Post
                            Zar se sjecas kako to izgleda?
                            Originally posted by Crni Đorđe View Post
                            Nažalost, sećam se tih havarija.
                            Na poslednjem takmičenju na kojem smo nastupili SP 2010, imali smo sasvim korektan nastup. Pobedili Nemce 1:0, uz to propustili 3-4 mrtve šanse i za ubedljiviju pobedu. Protiv Australije izgubili 2:1, Australija nije napravila ni polu šansu za gol, jedan gol sa 35 m, drugi glavom sa 16 m, ne dosuđen čist penal u 90 minuti za nas za 2:2 i prolaz dalje.

                            Originally posted by Bogі View Post
                            Nastavlja se prokletstvo bordo dresova...

                            Beli dresovi i temperamentni igrac su recept za uspeh Rusa.
                            I ja mislim da od tradicije ne treba odstupati. Bilo bi bolje i kada bi Srpska reprezentacija ponovo igrala u plavim dresovima bez obzira što smo 2006. promenili ime nismo trebali uzimati crvenu boju. Mislim da bi nama najviše pristajala neka kombinacija koju nose Italijani. A i grb nam je katastrofa uopšte ne liči na grb države, treba ubaciti dvoglavog orla da taj amblem FSS liči na državni grb. Jbg. nije ni čudo što ne znamo gde udaramo.

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              I ja mislim da od tradicije ne treba odstupati. Bilo bi bolje i kada bi Srpska reprezentacija ponovo igrala u plavim dresovima bez obzira što smo 2006. promenili ime nismo trebali uzimati crvenu boju. Mislim da bi nama najviše pristajala neka kombinacija koju nose Italijani. A i grb nam je katastrofa uopšte ne liči na grb države, treba ubaciti dvoglavog orla da taj amblem FSS liči na državni grb. Jbg. nije ni čudo što ne znamo gde udaramo.
                              Slazem se.

                              Uz Italijane i Francuze, mi smo u evropskim i svetskim okvirima bili poznati kao ''Plavi''. Samo je nekoliko evropskih reprezentacija tako dugo bilo verno odredjenoj garnituri: pored ove tri, to su bile Cehoslovacka, sa kontra kombinacijom boja u poredjenju sa nasom, SSSR, Holandija i Nemacka.

                              Posle crnogorskog referenduma odredjene ''patriotske'' politicke strukture izvrsile su pritisak na savez da se plavi dresovi izbace iz upotrebe. Bilo je i nekih ''strucnih objasnjenja'' ovih ostrascenih neznalica: tvrdili su da plava boja nije utemeljena u nasoj istoriji (da su otvorili koje delo Petra Kocica i drugih velikana znali bi koliko ne znaju). Podsetimo se, Cesi i Rusi (sada su izmislili ovu bordo boju, mada trenutna gostujuca oprema ima smisla) su takodje prosli kroz promene podudarne nasim, ali nisu na silu menjali boju dresova. Uz to, krajnje je licemerno, barem iz mog ugla, da jugoslovenske trofeje, ucesca na SP, EP, i OI, isticemo kao svoja dostignuca, a plave dresove bez imalo obzira izbacujemo iz upotrebe, ne ostavljajuci ni mogucnost da se oni nadju u opticaju kao rezervna garnitura.

                              Da ne pricam o tome da su reditelji filma o SP u Urugvaju u najmanju ruku zaobisli istorijske cinjenice i nase reprezentativce obukli u crvene dresove...

                              Kao sto rekoh, mogli smo plave dresove da zadrzimo barem kao gostujucu opciju. Sada smo se svrstali u red zemalja koje nemaju nikakvu prepoznatiljvu tradiciju na ovom planu. Barem da je ta promena donela neki novi zalet i uticala na navijacku bazu da podrzi nacionalni tim, ali situacija je sasvim suprotna. Odricati se neceg prepoznatljivog, u okolnostima u kojima je ionako tesko identifikovati se, narocito sto se fudbala tice - drsko je i glupo.


                              Ako se ne varam, Hrvati su nakon desavanja 1991. godine raspisali konkurs za dizajn dresova. Sada imaju jednu od najprepoznatljivijih garnitura, i to u svetskim okvirima. Najk Englezima salje ove, sto se dizajna tice, iz mog ugla, prilicno slabe dresove. Ali zanemarimo dizajn: neutemeljeni su u tradiciji i isti takav dizajn nosi jos nekoliko reprezentacija na prvenstvu. Sa druge strane, Hrvatska je od Najka ponovo dobila unikatno resenje, a ove su godine i gostujuci dresovi u motivima sahovnice. Navijali za njih ili ne, govorimo o remek-delu.

                              Kada selekcija ima prepoznatljivu kombinaciju nije problem ni da se nosi ''genericki'' dizajn, kao u slucaju Holandije, Nemacke, Italije i Spanije. Uzgred, Irci su od Umbra dobili specijalan font.


                              Sto se grbova fudbalskih federacija tice, oni su u poslednjih desetak godina menjani u pravcu grbova ili zastava svojih drzava. Do pre desetak godina skoro je svaka selekcija nosila grb fudbalske federacije zemlje koju predstavlja. Trenutna je situacija takva da reprezentacije ili nose drzavne grbove (npr. Spanija), ili i drzavne i grbove federacija (Slovaci, Svajcarci). Retko koje reprezentacije na dresu imaju samo grbove federacija.

                              Spoiler
                              Evo primera. Samo Italijani nose grb federacije, ali je i on izmenjen. Onaj stari grb je bio kockast, sa kruzicem.

                              Last edited by Bogi; 15-06-16, 20:40.

                              Comment


                              • Bogi ti si enciklopedija.

                                Naišao sam negde na ovakva rešenja:

                                Spoiler


                                Spoiler


                                Mnogo bolje asocira na državni identitet od četiri slova s okrenuta leđima i loptom u sredini. Mene nervira što godinama nikoga, ali baš nikoga nije briga za ovakve stvari. To su detalji koji puno govore o tome kakvi smo mi kao narod.

                                Ovakvi grbovi sa plavim dresovima i rezervnom belom bojom i bez crvenih detalja bi bili pun pogodak.
                                Last edited by goku; 15-06-16, 20:49.

                                Comment

                                Working...
                                X