Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pratim reprezentaciju od kvalifikacija '98 i moram da kazem da mi je do odlaska Antica bilo stalo do repke bilo bas zanimljivo za pracenje i ni u jednom trenutku nisam postao ravnodusan da mi bude svejedno da li cemo dobiti ili izgubiti. Kada pogledam na nase rezultate u proslosti, pogotovo taj period 98-04, srce mi se cepa za neke rezultate. Cak i kad smo fejlovali, malo nam je opet falilo da barem igramo baraz. Mislim da mi je definitivno najjaca stvar pet izgubljenih bodova protiv Azerbejdzana. I secam se pogotovo tog meca u Podgorici kada smo vodili 2:0 i oni izjednacise na 2:2. Razmisljam da li da pogledam ceo mec sa Slovencima, kada nam je trebala pobeda za baraz na SP 2002. Zaboravio skroz na drugi mandat Vujadina Boskova. A i slobodnjak Zlatka Zahovica za 1:1 u Sloveniji u nadoknadi vremena. Koliko su neke sitnice skroz promenile sudbinu naseg tima u kvalifikacijama. Imam osecaj ko da sam sinoc gledao BiH-SCG i da sam se nervirao sta je njihov gosa skidao sve nemoguce. Mada to su bile dobre kvalifikacije za nas.

    A kvalifikacije za EP u Belgiji i Holandiji i nasi nastupi tamo tek posebna prica.

    Comment


    • Originally posted by Ricma View Post
      Pratim reprezentaciju od kvalifikacija '98 i moram da kazem da mi je do odlaska Antica bilo stalo do repke bilo bas zanimljivo za pracenje i ni u jednom trenutku nisam postao ravnodusan da mi bude svejedno da li cemo dobiti ili izgubiti. Kada pogledam na nase rezultate u proslosti, pogotovo taj period 98-04, srce mi se cepa za neke rezultate. Cak i kad smo fejlovali, malo nam je opet falilo da barem igramo baraz. Mislim da mi je definitivno najjaca stvar pet izgubljenih bodova protiv Azerbejdzana. I secam se pogotovo tog meca u Podgorici kada smo vodili 2:0 i oni izjednacise na 2:2. Razmisljam da li da pogledam ceo mec sa Slovencima, kada nam je trebala pobeda za baraz na SP 2002. Zaboravio skroz na drugi mandat Vujadina Boskova. A i slobodnjak Zlatka Zahovica za 1:1 u Sloveniji u nadoknadi vremena. Koliko su neke sitnice skroz promenile sudbinu naseg tima u kvalifikacijama. Imam osecaj ko da sam sinoc gledao BiH-SCG i da sam se nervirao sta je njihov gosa skidao sve nemoguce. Mada to su bile dobre kvalifikacije za nas.

      A kvalifikacije za EP u Belgiji i Holandiji i nasi nastupi tamo tek posebna prica.
      Meni je Boskov jedan od omiljenih selektora, zapravo mislim da je on najbolji trener koji je ikad vodio reprezentaciju od kako pratim fudbal.

      Mene je nakon utakmice sa Spanijom bilo sramota posto je bilo vise nego ocigledno da smo ih pustili, ono sto se desilo protiv Holandije je neminovnost.

      Comment


      • I dalje mi nije jasno kako smo prosli tu grupu. Mec protiv Slovenaca je da ne poverujes. Onaj penal za Spance je smejurija.

        Mislim da nas je taj sudija Francuz vise ostetio nego Brih na SP.

        Comment




        • Savo Milošević trese mrežu Španije u Brižu (EURO 2000).



          Zlatna kopačka turnira i legenda naše zemlje.



          Dejan Govedarica postiže gol za vođstvo 2-1 protiv Španije.



          Savo Milošević postiže pobedonosni gol protiv Norveške (EURO 2000).



          Slavlje Slobodana Komljenovića i strelca Sava Miloševića.



          Legendarni golman reprezentacije Ivica Kralj, na vrhucu svoje reprezentativne karijere, pozdravlja naše navijače na utakmici sa Norveškom (EURO 2000).



          Legendarni centarfor reprezentacije Savo Milošević, nakon izjednačujućeg gola protiv Slovenije (bilo je 0-3 i Siniša Mihajlović je upravo dobio crveni karton, sa 10 igrača smo postigli tri gola i izjednačili na 3-3!)



          Legenda naše zemlje i našeg fudbala, veliki Vujadin Boškov slavi nakon izjednačujućeg gola Sava Miloševića (Jugoslavija-Slovenija 3-3, EURO 2000)



          Jedno od mnogobrojnih slavlja naših navijača na EURU 2000, samo godinu dana nakon zlikovačkog bombardovanja, naša zemlja je uspela da izbori plasman među 8 najjačih reprezentacija Evrope.

          Jugoslavija-Španija:
          31: Milošević donosi vođstvo Jugoslaviji
          51: Govedarica ponovo donosi vođstvo Jugoslaviji
          64: Jokanović isključen
          75: Komljenović ponovo donosi vođstvo Jugoslaviji sa 10 igrača

          Savo Milošević je postigao 4. gol na turniru na meču protiv Španije.
          Ljubinko Drulović je briljirao na turniru i namestio je većinu od naših čak 8 golova koliko smo postigli na EURO 2000.



          Yugoslavia: Kralj, Djorovic (J. Stankovic 12), Jokanovic, Djukic, Jugovic (Govedarica 47), Mijatovic, Milosevic, Stojkovic (Saveljic 69), Mihajlovic, Komljenovic, Drulovic.

          "Linija između katastrofe i herojstva je ekstremno tanka."
          Pep Gvardiola-učesnik legendarne utakmice
          "To je bila jedna od najznačajnijih utakmica u mojoj karijeri."



          31 min: Ljubinko Drulovic probija po levoj strani kao što je to nekoliko puta već uradio. Upućuje divan centaršut i jedan od najjačih centarforova u tom trenutku u Evropi strajker Savo Milosević zakucava loptu u mrežu-Jugoslavija je u vođstvu.
          Španija 0-1 Jugoslavija



          Govedarica slavi njegov gol u 51. minutu.
          Opet je Drulović namestio, i definitivno jedan od najboljih igrača prvenstva Evrope 2000.



          Legendarni Milošević protiv Norveške.



          Slavlje naše legende.



          Vujadin Boškov je vodio svoj tim među osam najboljih u Evropi.



          Savo slavi gol protiv Slovenije.



          Boškov slavi veliki povratak svog tima.



          Evo Sava!



          Evo Boškova!
          Last edited by La Jugoslavia; 09-04-20, 21:53.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Po mom misljenju najveca kradja u istoriji sporta je ta utakmica sa Spanijom na EP 2000.,direktno je uticala i posle na onu katastrofu protiv Holandije. Nema sanse da smo ih pustili,Mihajlovic je plakao,mislio da smo ispali,sudija nas je na toj utakmici unakazio ne jednom odlukom nego sa milion odluka u korist Spanije,morali su Spanci da prodju grupu. Posle s Holandijom je klasican nas mentalitet,kad su nas pokrali ovako protiv Spanije izgubili su i zelju,volju da igraju fudbal.

            Comment


            • Evo na SK1 ta kradja.

              Comment


              • Ilija Petković, jedan od najboljih reprezentativaca naše zemlje u istoriji, Ilija Petković jedan od najboljih selektora naše reprezentacije u istoriji!

                Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Zivo me interesuje zasto nema Luke Milivojevica. Uglavnom na Nastasica ne moze da se ozbiljno racuna. Plasim se da smo osudjeni da gledamo Kolarova na stopera jos neko vreme, sem ako Pavlovic ne bude promovisan odmah u startera. Ovakve utakmice i sluze da se malo promesaju karte, ali mi kroz mesec dana igramo sa Norvezanima. Za Milivojevica sam iskreno mislio da ce biti siguran starter, mada tu je sada Matic.

                  Comment


                  • Za Luku se priča da se dogovorio da preskoči ove dve utakmice jer nije zalečio neke sitne povrede ali da će biti pozvan za plej-of..

                    Comment


                    • Verujem da si u pravu, to je onda skroz ok. Svi igraci koji treba su pozvani, sa povredjenima ovo je najbolje sto imamo. Kao sto rekoh na Nastasica ne racunam ozbiljno, dok verujem da ce se Luka i Spajic vratiti.

                      S obizrom na broj veznjaka i napadaca, rekao bih da tu jos neko vuce povredu.

                      Comment


                      • Ja samo ne razumem zasto je pozvao 28 igraca ako sam dobro izbrojao,od toga polovina nece videti teren,nije ni cudo sto ne moze da ih kontrolise i sto zavrse na splavu,to je masa ljudi koja razmislja i onako necu igrati idem da se provedem,vidim sa drustvom,to ni doktor psihologije ne bi izasao sa 28 ljudi na kraj a kamoli Tumbakovic.

                        Comment


                        • Nije brojka problem iako ih ima 27, posto uglavnom selektori zovu 25-27 igraca i ne mislim samo na nase. To se brojka skrese na 23 kada su prvenstva.

                          Ovde su generalno jedan spic i jedan vezni visak i kao sto ima samo sest defanzivaca. Ne verujem da nam iko od spiceva vuce povredu, mada nije problem na ovaj nacin pokazati na koga se racuna u narednom periodu. U veznom redu sigurno ima igraca koji vuku sitne povrede, pre svega Ljajic. Uvek se nadje mesto za pijavice poput Djuricica i Lukica. Sem Grujica i Aleksica, svi drugi igraci dobijaju redovno poziv.

                          Comment


                          • Nema mi smisla spisak na kome je 6,7 zadnjih veznih i jedno 6,7 krilnih igraca,sta ce on na dve utakmice da promeni tri tima,pozivaju se tek tako da se kaze da su reprezentativci,kako ce taj Djuricic pored Tadica,Sergeja,Ljajica da zaigra na mestu poluspica ili onaj Despotovic sve mislim da ce zaigrati. Ne mogu svi da budu zadovoljni,kad ih pozoves svako ocekuje da igra,a kad vidi da ga pozivas tek radi reda,pa taj ce da dodje da se zajebava,da splavari.

                            Comment


                            • Na svakom spisku treba da imas dva igraca+jednog kao rezervu ukoliko dodje do povrede. Ako uvek bude tri golmana, istom logikom trebas i tri spica da pozivas. U slucaju povrede, ti vec imas nekog na spisku kog si vec pozvao. Jedino to u odbrani nije potrebno, jer ne dolazi toliko cesto do izmena kao na drugim pozicijama. Pozeljno je tu imati 8. Onda u centralnmo veznom redu 5 igraca i tu smo pokriveni i niko tu nije visak. U ofanzivnom delu veznom igraca 7. Mi smo tu uglavnom zvali 8, jer mora biti mesta za Djuricica i sada je tu jos Aleksic. U spicu je Despotovic visak. Moram da procesljam, ali siguran sam da selektor moze da izvrsi vise od 3 izmene tokom utakmice posto u ligaskim mecevima treneri imaju pravo na 5, u LS 4. Pavlovic, Vlahovic i Despotovic su nova lica, svi su do sada bili pozivan ranije. Jedino Grujic je tu nakon duzeg vremena.

                              Isto tako treba napomenuti da mozemo da igramo formaciju sa tri stopera kao i da Kostic i Lazovic pokrivaju levu i desnu stranu.

                              Prosli put Kostic nije igrao zbog povrede, a pre njega Ljajic. Cim je pozivan ovoliki broj u veznom redu, sigurno neko vuce sitnu povredu i mozda otkaze.

                              Comment


                              • Golman Vladimir Stojković
                                Centarhalf i kapiten Branislav Ivanović
                                Levi bek Milan Rodić
                                Kreator na sredini terena Nenad Krstičić

                                Ova četiri igrača su morali da budu pozvani, praktično kičmu tima čine.
                                Međutim ovako nešto je očekivano od neznalice kao što je Tumbaković.

                                Ostatak našeg najboljeg tima je tu:
                                Desni bek Nikola Milenković, a Marko Gobeljić je morao biti u ekipi, nalazi se u fantastičnoj formi, kao i obično
                                Centarhalf Strahinja Pavlović
                                Sredina terena Saša Lukić
                                Desno krilo Darko Lazović
                                Tandem Trequartista Dušan Tadić-Adem Ljajić
                                Centarfor Aleksandar Mitrović

                                Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X