Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spajić može da igra samo ako je trener neznalica ili iz razloga koji nemaju veze sa sportom.

    Normalan selektor nikada ne bi držao tako slabog igrača u svojoj odbrani.
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Ovde se uopšte ne radi o imenima, nemamo organizaciju, nemamo sistem, nemamo savez, nemamo kult, nemamo ništa. Sve od danas do sutra, bez plana, bez ideje. U takvim okolnostima i najbolji igrači izgledaju izgubljeno.

      Taj Spajić je najbolji štoper kluba koji je drugi u Rusiji, ovde neki kukaju za Ivanovićem koji ima otprilike isti status kao i Spajić. Maksimović se ustalio u Napoliju, a znamo šta je Napoli trenutno u Italiji i Evropi. Izgledaju izgubljeno, ali svi bi tako izgledali. Da su loši igrači ne bi bili tu gde jesu u klupskom fudbalu.

      Onaj Stefan Mitrović je izgledao kao amater kod Muslina, a posle nekog vremena postao kapiten Strazbura koji je iz francuske lige igrao evropu.

      Luka Milivojević kapiten Palasa postao za pola godine, a kod nas mlaka voda.

      Nije do njih, nego do potpunog odsustva ideje i plana kako je sprovesti u delo. Što kaže Vlada Novaković, mi sad već treba da znamo šta hoćemo i kako ćemo igrati na SP 2030., jer za 2022. i 2026. je već kasno.

      Meni je žao tih igrača jer godinama ne mogu da se ostvare u najdražem dresu, reprezentacije svoje zemlje, a to baš ume da frustrira ako si emotivac.

      Nemojte samo više o imenima, ona su potpuno nebitna.

      Comment


      • Ne znaju da igraju fudbal iz aviona se vidi.

        Tamo u klubovima imaju 10 ljudi pored sebe koji znaju sa loptom a i bez nje, pa se njihovo neznanje ne primećuje i lakše se uklope. Pritom se trude i daju svoj maksimum.

        Ovde kad se sastave pored kurcobolje vidi se i kolike su prevare svi osim Tadića. Mitrović se bar trudi svaki put.

        I nikako mi nije jasno zašto oblače dres reprezentacije ako im se ne igra i ako su im lični sukobi njihovi i ego lični njihov bitniji od rezultata naše reprezentacije?

        Sedi brate tamo u svom klubu, odmaraj i uživaj, teraj se u tri pi..e materine.

        Comment


        • Ono što je Guedeš uradio nesrećnom Maksimoviću kod drugog gola za Portugaliju na Marakani, je nivo poniženja i bruke koji se retko viđa u profesionalnom fudbalu.
          Da se ovo desilo na fudbalu ispred zgrade, Maksimović bi godinama bio predmet sprdnje.

          I definitivno je jasno da Tumbaković nema blage veze, izbori koje on čini u odbrani su strava i užas, pravi horor za sve navijače reprezentacije.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Dva igrača koja skoro dve godine nisu pozivana u reprezentaciju su stavljena u poslednju liniju tima da se brane protiv Ronalda, Bernarda Silve, Gedeša i Felixa, uigrane mašinerije, važećeg šampiona Evrope i osvajača Lige nacija grupa A.

            Pored toga dva igrača koja igraju ispred njih takođe se ne sećaju kada su poslednji put obukli srpski dres.

            Šta vi mislite, da možete tek tako pobacati igrače i očekivati da funkcionišu kao u klubu gde su svaki dan sa saigračima.

            Mehanizmi u reprezentacijama su dosta prostiji nego u klupskom fudbalu, ali opet moraju da postoje. Kod nas ih nema ni u tragovima.

            Comment


            • Tandem Milivojević-Matić na sredini terena nas je igrački ukopao na utakmici sa Portugalijom, 0 kreativnosti u njima.

              Imali smo dva fantastična krila na toj utakmici, idealna navalna simbioza sa neprikosnovenim tandemom Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović.
              Darko Lazović i Filip Kostić su briljirali i leteli po terenu, i šta je reakcija "mudrog" Tumbakovića? On izvede tim u Luksemburgu i bez Darka Lazovića i bez Filipa Kostića?!

              Što pre ode ovaj totalno promašeni "selektor", to bolje za našu reprezentaciju!
              Sramotno loš izbor za selektora!
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • Pričom o imenima samo daješ doprinos guranju pod tepih stvarnog problema.

                U narodnim izrekama ima najviše istine, a jedna od njih glasi, riba smrdi od glave.

                Comment


                • Saša Lukić je idealno rešenje za našu sredinu terena. Pokazao je to sasvim jasno u Ligi nacija kada je sa lakoćom diktirao tempo naše igre, davao preko potreban ritam orjentacije prema napred.

                  Ovo što igraju Milivojević i matić je ekstremno negativan pristup, sporo do bola i mentalno i fizički, pas igra u ritmu puža orjentisana ponekad u stranu, ali lavovski deo njihove "kreacije" je usmeren unazad, prema nesrećnom golmanu.
                  Uglavnom, originalni potpis se vidi velikoga maga Tumbakovića
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Lukic jedino i moze da diriguje igrom protiv Litvanije,na prvi jaci presing pogubi se i mi primamo gol,podseti me protiv koga je ono izgubio kod naseg sesnaesterca i mi primismo gol.

                    Comment


                    • Legendarni golman, rekorder među golmanima naše reprezentacije?
                      Ne zove ga?
                      Čovek ima kapitena Zenita, u Ligi šampiona, na raspolaganju, legendu reprezentacije, kapitena i igrača sa najviše nastupa?
                      Ne zove ga?

                      Vladimir Stojković i Branislav Ivanović su automatski izbor za reprezentaciju, ali dunsteru očigledno neki "stručnjaci" sufliraju koga da zove?!
                      Sramotan selektor, zaista.
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • Meni je neshvatljivo da ni nakon godinu dana ljudi zele Ivanovica u timu a svi znaju zbog cega ne bodija poziv.

                        Comment


                        • Originally posted by belgrade_owl View Post
                          Meni je neshvatljivo da ni nakon godinu dana ljudi zele Ivanovica u timu a svi znaju zbog cega ne bodija poziv.
                          Zbog čega ili zbog koga?
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Koga cega

                            Comment


                            • Kada u razmišljanjima za rešenja u reprezentaciji čovek uzme u obzir logično-Crvena zvezda već tri sezone niže uspehe, dve sezone zaredom igra Ligu šampiona, hajde da se tu nađu igrači, udara u betonski zid zvani dominacija stranaca.

                              U Minhenu je Vladan Milojević izveo tim sa sedam (i brojkom 7) stranaca!
                              1 Golman-Kanada
                              2 Levi centarhalf-Australija
                              3 Levi bek-Brazil
                              4 Sredina terena-Španija
                              5 Desetka-Nemačka
                              6 Desno krilo-Argentina
                              7 Levo krilo-Holandija
                              +
                              8 Rezervni centarfor-Gana

                              Kao kandidati ostaju centarhalf Milunović (bolji od svih koje poziva Tumbaković, izuzimajući Nikolu Milenkovića), desni bek Gobeljić (već u ekipi), sredina terena Jovančić (treba da popravi formu), centarfor Pavkov (već u ekipi).
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Koliko serete po Tumbakovicu, bas bih voleo da preko dodatnih kvalifikacija izbori EP posto svi ovde prizivate katastrofu.

                                Tumbakovic je valjao pre tipa dve godine dok nas je vodio Muslin, cak su mnogi i zeleli da bude naslednik Muslina.

                                Comment

                                Working...
                                X