Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Koliko je Muslin zlo srpskog fudbala videlo se sve odmah posle njegove smene,s njim smo se kvalifikovali pored solidnih reprezentacija Velsa inace polufinaliste EP,Irske i Austrije na SP,imali smo igru na kontranapade,neku disciplinu i organizaciju na terenu,Tadica i Kostica u svojim najboljim izdanjima. Medjutim,nekim nasim ljudima ni to nije dovoljno,daj da ga smenimo da dodje Piksi,Antic,Jokanovic,kad ono prc pa ovi postavise svog coveka iz kafane Krstajica.
    Nikakvu organizovanu odbranu nismo igrali, bili bušni ko sir. Oba meča protiv Austrije horor bio, protiv Iraca isto. Matić i Milivojević nisu mogli izneti loptu, izgledali ko dva amatera. Igrali sa tri štopera od kojih ni jedan nema pas. Kostić igrao van pozicije, posle prva dva meča se skroz ugasio, nije više postojao.

    Prošli na Tadićevu magiju, Mitrovu egzekuciju i sreću da su protivnici promašili nenormalan broj izglednih situacija.

    Ako ćemo da gledamo samo krajnji ishod, smena Muslina nije bila ispravan potez, ali ako smo ozbiljni ljudi, koji nisu zaslepljeni samo rezultatom, jer ozbiljni ljudi znaju da je tanka linija između pobede i poraza, onda i ne treba puno lamentirati nad tom smenom jer nije da smo mi pregazili grupu u kojoj nije bilo ni jedne reprezentacije čak ni iz druge kategorije, već smo je na guzove osvojili sa bodom više od Irske i dva od Velsa.

    Comment


    • Super,znaci covek ima srece,pa sto menjati coveka koji ima srece za ove nesrecnike sto primaju po pet komada od takvih istih reprezentacija. Mrzi me vise da se ponavljam,vec sam ti rekao sta mislim o lepoj igri i ubacivanju klinaca bez plana i reda u reprezentaciju. Pitaj Grke da li vole da igraju lep fudbal ili da osvoje EP sa Rehagelom makar uz gomilu srece koju su imali te 2004.,ili Portugalce da li vise vole lep fudbal i ispadnu iz grupe ili da osvajaju defanzivnim fudbalom Santosa EP,uz svu srecu koja ih je pratila.Rezultat je jedini bitan,a Muslin ga je imao,sta bi dalje uradio ne znam,nisam vidovit a nisi ni ti.

      Comment


      • Nije rezultat jedino bitan, da je tako, onda niko ne bi gledao fudbal, već bi svi samo negde pročitali rezultat.

        Nemoj zanemariti dva sata tvog slobodnog vremena koje potrošiš svaki put kada gledaš fudbalski meč. Zašto gubiš vreme ako ti je samo rezultat bitan? Zašto ne provedeš vreme u druženju sa porodicom ili prijateljima, a rezultat samo pročitaš na kraju.

        Fudbal je mnogo više od golog rezultata prijatelju moj.

        Comment


        • Taj fudbal sto je mnogo vise od rezultata ne moze ni Argentina sa Mesijem da igra.Trener moze u klubu da napravi i igru i rezultate,ima 38 utakmica,ima raznih kupova,ligu sampiona,svaki dan je sa igracima na treningu.Ovo je reprezentacija,najvazniji su za reprezentaciju red,rad,disciplina,ono sto Nemacka decenijama radi iako nema nekog fudbalskog majstora koji sam menja tok meca,ja ne vidim sem Brazila i Spanije reprezentaciju koja moze da igra i lep fudbal i da pobedjuje,cak se i Francuska provlacila kroz grupu na SP. I imas recimo Austriju koja igra lep fudbal ali nigde rezultata. Lep fudbal ja mogu da ocekujem od Sitija,Liverpula,Barselone,Ajaksa a od reprezentacije Srbije samo trazim rezultat,nikakvo umiranje u lepoti,samo da se zna ko zna sta radi na terenu,da taj Tadic moze da povremeno odradi ono sto radi u Ajaksu jer je nas najbolji igrac i reprezentacija cela treba da se podredi njemu,svi da trce i ginu za neki njegov potez koji menja tok utakmice.

          Comment


          • Jedino ostaje tracak nade da ce na lavini ovih naakumuliranih katastrofa konacno leteti glave u FSS, i to pre svega Kokezina.
            Uslov da bi se nesto takvo desilo je naravno nepodnosljiv medijski pritisak i zahtev da se donosioci odluka pozovu na odgovornost za serijske katastrofe svih nasih reprezentacija.

            Ukoliko taj hipoteticki talas bude dovoljno mocan mozda nam konacno donese i nekog kompetentnog i pre svega strucnjaka sa integritetom, umesto vec vidjenog nesrecnog Tumbakovica.
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              Taj fudbal sto je mnogo vise od rezultata ne moze ni Argentina sa Mesijem da igra.Trener moze u klubu da napravi i igru i rezultate,ima 38 utakmica,ima raznih kupova,ligu sampiona,svaki dan je sa igracima na treningu.Ovo je reprezentacija,najvazniji su za reprezentaciju red,rad,disciplina,ono sto Nemacka decenijama radi iako nema nekog fudbalskog majstora koji sam menja tok meca,ja ne vidim sem Brazila i Spanije reprezentaciju koja moze da igra i lep fudbal i da pobedjuje,cak se i Francuska provlacila kroz grupu na SP. I imas recimo Austriju koja igra lep fudbal ali nigde rezultata. Lep fudbal ja mogu da ocekujem od Sitija,Liverpula,Barselone,Ajaksa a od reprezentacije Srbije samo trazim rezultat,nikakvo umiranje u lepoti,samo da se zna ko zna sta radi na terenu,da taj Tadic moze da povremeno odradi ono sto radi u Ajaksu jer je nas najbolji igrac i reprezentacija cela treba da se podredi njemu,svi da trce i ginu za neki njegov potez koji menja tok utakmice.
              Nisam mislio na lepotu, već na organizaciju i čvrstinu, da ne strepim svaki put kada protivnik pređe pola, što se dešavalo u svim mečevima sem sa Moldavijom.

              Čak i sa jednom Gruzijom u Beogradu je bilo problema u većem delu meča. Gledao sam taj meč uživo, bio postavljen iza gola, i sa tog mesta jasno se mogla videti panika u našim redovima kada bi strašni Gruzini išli u napad.

              Da smo za protivnike imali ekipe koje gaje kombinatornu igru, a ne Irsku i Vels, ne bi se dobro proveli. Jedna Austrija, ekipa iz treće kategorije je ogolila sve naše nedostatke, ali nisu imali sreće u prvom meču onoliko koliko mi jesmo.
              Last edited by goku; 21-06-19, 06:43.

              Comment


              • Muslin je imao jednostavnu strategiju, postavku igre, taktiku i plan šta želi da radi. To je na kraju i donelo rezultat.

                Ofanziva se zasnivala na direktnom fudbalu, nekada Drulić/Pjanović u Zvezdi, Mitrović/Prijović u reprezentaciji.
                Brza krila koja hrane dijagonale naših bekova i sve to začinjeno blokom za odbranu gola.
                Plan je funkcionisao sasvim ok, što pokazuje plasman na Mundijal, a tačka u kojoj su se rađali problemi je promašen izbor igrača i to pre svega u odbrani.

                Najveći problemi kod Muslina su bili što je kvalifikacije počeo sa izgubljenim Rajkovićem (!?) kao prvim golmanom (!?), koga je "obezbeđivao" mentalno i mehanički izuzetno usporeni Nastasić.
                Kasnije je problem golmana rešio vraćanjem Vladimira Stojkovića (jedan od najzaslužnijih za plasman), a Nastasića je na klupu poslao tek u Irskoj, kada je shvatio da je đavo odneo šalu (na prethodnom gostovanju u Velsu je poklonio gol domaćinu).

                Muslinova lutanja u odbrani su se nastavila sa Stefanom Mitrovićem koji se propisno obrukao protiv Austrije kući, ili sa postavljanjem Kolarova na levog centarhalfa u Gruziji (poklonio gol domaćinu). Još jedan promašaj je držanje "sposobnog" Maksimovića u odbrani, za šta ga je ovaj častio crvenim kartonom u meču odluke u Dablinu.

                * * * * */

                Elem, sistem koji je postavio Slavoljub Muslin je nedvojbeno doneo rezultat, a igračka nadogradnja koja bi logično usledila (pokazao je da je vremenom uviđao sopstvene greške time što je sklonio izgubljenog Rajkovića i usporenog Nastasića), bila bi garancija za stabilnost naše reprezentacije koja bi nam bez mnogo problema donela plasman na EVRO 2020.
                Last edited by La Jugoslavia; 21-06-19, 09:14.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Ovo sa mladom reprezentacijom na kraju čak i ispade dobro jer je sad propao diletantski plan diletantima da Djorovića prekomanduju u A tim.

                  Tako da spisak se svodi na:
                  1. Tumba
                  2. Lalat(Savo)
                  3. Buvač
                  4. U nekoj kombinaciji Miloje i zvezda i reprezentacija


                  Dobro ako ćemo realno samo Tumba i Lalat(Savo).

                  Drugim rečima pregovaraju sa Tumbom koji verovatno traži odredjenu kinticu a koju Koki nebi dao pa ako se ne dogovore onda upada Lalat koji će besplatno da ubedi Kolarova da igra odbranu i još će da se zahvali nekoliko puta našoj svetosti prvovenčanom predsedniku.
                  Last edited by Chiwwi; 21-06-19, 09:35.

                  Comment


                  • Ovo je reprezentacija i ne moze se ocekivati da se za par utakmica sve u odbrani stabilizuje,treba vremena da se to uigra kroz utakmice,u medjuvremenu on je pravio rezultate. Nisam ni ja ljubitelj Jagosa Vukovica,Stefana Mitrovica ali kad vidim kako igraju Milenkovic i Veljkovic mozda je Muslin i bio u pravu,postepeno treba uvoditi te klince u reprezentaciju a ne da ih odjednom gurnes u vatru i to van svojih pozicija,taj Milenkovic igra u Fiorentini cele sezone desnog beka.

                    Comment


                    • Originally posted by Brajkula View Post
                      Što si nervozan, slično se ponašaš ovih dana kao tvoj štićenik - Kokeza i Mlađo Krstajić.

                      Opusti se malo, uživaj u životu, nemoj da te voza sujeta, pogrešio si, ok nisi jedini i prvi, mada ruku na srce ovo je greška epskih razmera koja se graniči sa budalaštinom blago rečeno.

                      No simpatičan si čovek, oprošteno ti je Gokara stari.

                      Budi muško Gokara, podnesi to stoički.
                      Tebi je izgleda lakše uterati kurac nego objasniti.

                      Tačno znam šta sam pisao, podržao sam smenu Muslina jer nisam mogao da svarim onakvu rigidnu igru, a istovremeno neorganizaciju u fazi odbrane, što je pravo čudo, jer te dve stvari ne idu zajedno.

                      Ti si bio za Muslina jer je ostvario rezultat, a ti fudbal gledaš površno. Ja nisam bio, jer ostvareni rezultat kod mene nije mogao da sakrije sve nedostatke Muslinove ideje. Da smo osvojili grupu sa bar jednom velesilom u njoj, kao 2006. sa Španijom ili 2010. sa Francuskom, rekao bih, skidam kapu. Ali najskupljih 20 Srpskih igrač na Transfermarktu više košta od 20 Velških, Irskih i Austrijskih zajedno.

                      Ti si bio za Muslina, ja ne i to je u redu, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ti si na osnovu toga što ja nisam bio, a vodio sam se isključivo fudbalskim razlozima i objasnio više puta zašto nisam, iskonstruisao si priču i javno ovde pisao da sam za Vučića, SNS, Kokezu, Krstajića, da sam bot, sendvičar. Naravno bez ikakvih dokaza, bezobrazno i bahato, ne obazirući se na moja objašnjenja, što i dalje činiš godinu i po dana posle Muslinove smene.

                      Svako malo, ti u nekom postu nevezano za temu pokreneš tu priču. Ne znam kako se to stručno zove na forumu, ali to je klasično progonjenje. Pošto si ti ovde neki jebeni šef, nemam kome da te prijavim, ali i da nisi ne bih to uradio. Moj način je da te oteram u kurac pa nek košta šta košta.

                      Ponavljam, nađi postove gde dajem podršku Kokezi ili Krstajiću i postavi ih ovde da ljudi vide. Dok to ne uradiš, tvoje prozivke su obično laprdanje, ali nije da nisi poznat po tome.

                      Comment


                      • Samo da naglasim da je Lalat slobodan.... Kokeza reaguj.

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          Tebi je izgleda lakše uterati kurac nego objasniti.

                          Tačno znam šta sam pisao, podržao sam smenu Muslina jer nisam mogao da svarim onakvu rigidnu igru, a istovremeno neorganizaciju u fazi odbrane, što je pravo čudo, jer te dve stvari ne idu zajedno.

                          Ti si bio za Muslina jer je ostvario rezultat, a ti fudbal gledaš površno. Ja nisam bio, jer ostvareni rezultat kod mene nije mogao da sakrije sve nedostatke Muslinove ideje. Da smo osvojili grupu sa bar jednom velesilom u njoj, kao 2006. sa Španijom ili 2010. sa Francuskom, rekao bih, skidam kapu. Ali najskupljih 20 Srpskih igrač na Transfermarktu više košta od 20 Velških, Irskih i Austrijskih zajedno.

                          Ti si bio za Muslina, ja ne i to je u redu, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ti si na osnovu toga što ja nisam bio, a vodio sam se isključivo fudbalskim razlozima i objasnio više puta zašto nisam, iskonstruisao si priču i javno ovde pisao da sam za Vučića, SNS, Kokezu, Krstajića, da sam bot, sendvičar. Naravno bez ikakvih dokaza, bezobrazno i bahato, ne obazirući se na moja objašnjenja, što i dalje činiš godinu i po dana posle Muslinove smene.

                          Svako malo, ti u nekom postu nevezano za temu pokreneš tu priču. Ne znam kako se to stručno zove na forumu, ali to je klasično progonjenje. Pošto si ti ovde neki jebeni šef, nemam kome da te prijavim, ali i da nisi ne bih to uradio. Moj način je da te oteram u kurac pa nek košta šta košta.

                          Ponavljam, nađi postove gde dajem podršku Kokezi ili Krstajiću i postavi ih ovde da ljudi vide. Dok to ne uradiš, tvoje prozivke su obično laprdanje, ali nije da nisi poznat po tome.
                          Pišeš o površnom gledanju na fudbal i onda porediš timove po tome koliko vrede fudbaleri jednog odnosno drugog tima, ne ide to baš pod jednu kapu dobri moj Gokara.

                          Opusti se Gokara brate, neće ništa da te boli, a ni da košta....ne daje Brajko banove, možda iz razloga jer sam i ja stalno na ivici banovanja, a u ostalom ako te banujem ko će mi biti ovde zabava, šta ću posle raditi !?

                          Podnesi stoički, reci da si pogrešio i da teramo dalje.

                          P.S. I da podržavao si smenu Muslina i podržavao si Krstajića, smejao ti se ceo forum, još si pisao kad prođe grupu moćni Krstaja da l ćemo se oglasiti.....a zapravo si ti jedini čovek ovde koji se nakon jeđenja onog što se ne jede pravi toša.

                          Živ ti meni bio Gokara, radost uvek sa tobom, u ostlaom valjda dvorske lude tome i služe.

                          Comment


                          • Ono sto je zalosno je da ce ispasti da su bili u pravu svi koji su podrzavali Krstajica jer ce doci jos gori za selektora iako mislimo da takav ne postoji,brzo ce se pokazati da gresimo,uvek moze bahatije,tipujem na Lalatovica.Naravno bice onih koji ce da kazu da je Lalatovic trener,da ima rezultate u nasoj ligi ali brzo ce se videti da je ovde dobijao namestene utakmice i da je po trenerskom znanju rame uz rame sa Krstajicem,Djorovicem,samo je jos zveknutiji u glavu.

                            Comment


                            • Samo jedan čovek na ovom svetu može da izgradi autoritet kod naših splavara a to je Saša Djani Ćurčić.
                              Kad im na prvom treningu bude ispričao svoje dugodovštine shvatiće da su oni još uvek u zabavištu što se boemluka tiče. Ima da ga gledaju u vrh oka svaki put kad zapoveda.

                              Inače Lalat je ničim izazvan dao ostavku, tako da...
                              Last edited by Chiwwi; 22-06-19, 07:30.

                              Comment


                              • Lalat ide u Vošu kod Ranka.

                                Comment

                                Working...
                                X