Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Argument "a protiv jačih" naravno ne stoji i najobičnija je izuzetno neinteligentna glupost.
    Pa kojih to "jačih"?
    Sutra kada budemo žrebani za kvalifikacije, jedna reprezentacija će biti jača od sadašnjih protivnika. 90% utakmica u kvalifikacijama ćemo igrati sa protivnicima istog kvaliteta ili slabijeg od Crne Gore i Rumunije. Mi smo bili u drugom šeširu u žrebu za Ligu nacija, Rumunija je došla iz prvog šešira. Odakle pravo bilo kome da otpisuje Rumuniju ili Crnu Goru, kao da smo igrali sa San Marinom u najmanju ruku.
    Sve gluposti od "argumenata" kvazi "komentatora" i "stručnjaka" na Sport klubu. Možda onaj Novaković ubode po nekad, ostali dno dna fudbalskog znanja, zalutali u tu profesiju kojom se bave.

    Nemanja Maksimović i Saša Lukić su izuzetno pozitivne novine i osveženje koje je u igru i postavku naše reprezentacije uveo hazarder Mladen Krstajić.
    Šta reći o Nikoli Milenkoviću?
    Imamo veliku sreću da nam je selektor čovek spreman na rizik, vidi se iz aviona škola Bundeslige, gde nema praštanja, gde samo najjači i najbolji opstaju.
    Ugradio je taj pozitivan mentalitet hazarder Mladen Krstajić u našu igru.

    Sve pozitivne vesti iz našeg tabora nakon oktobarske serije u Ligi nacija.
    Novembar se iščekuje sa pozitivnim vajbom.
    Last edited by La Jugoslavia; 15-10-18, 11:35.
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      i dalje mi nije jasno kakvi su to mozgovi da se odreknu Baneta Ivanovica a ostave Rukavinu.
      Ivanović ima zamenu u Blekiju i Veljkoviću i kad ti misliš da prave smenu generacije na štoperskom pare ako ne sad u ligi nacija? Rukavina je bek i nema zamenu ni na vidiku.

      Comment


      • Ivanovic je dugo godina bio jedan od najboljih desnih bekova sveta,osvajac LS i LE i ti hoces da me ubedis da je Rukavina bolje resenje od njega na desnom beku? Pa cak i da je Bane ne znam koliko sporiji nego sto je bio pre pet godina opet je bolji igrac od njega,a imam na vidiku jednog mladog buduceg vrhunskog desnog beka koji nikako da dobije sansu u klubu i A reprezentaciji Gajica,a prica kako samo igraci koji igraju u klubu se pozivaju u reprezentaciju ne pije vodu jer ni Lukic ni Zivkovic ne igraju u svoji klubovima. Sto se tice jacih reprezentacija,mislim na Francusku,Nemacku,Spaniju,Italiju,Svajcarsku,Hrvat sku,Portugal,Englesku,Belgiju...prosle kvalifikacije smo imali srece da ne izvucemo iz prva tri sesira najjace reprezentacije sveta,ove to gotovo sigurno nece biti slucaj.A Rumunija i Crna Gora nisu San Marino ali su daleko i od te Svajcarske,Poljske,Rusije,Turske,reprezentacija iz drugog sesira.

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Ivanović ima zamenu u Blekiju i Veljkoviću i kad ti misliš da prave smenu generacije na štoperskom pare ako ne sad u ligi nacija? Rukavina je bek i nema zamenu ni na vidiku.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • I covece iz FSS ja znam da je za tebe neinteligentan svako ko ima svoje misljenje,vi niste navikli uopste da mislite,kod vas to sve ide po komandi ali ja sam davno zavrsio vojsku,ne moze niko da mi komanduje kako cu ja da razmisljam.

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              Ivanović ima zamenu u Blekiju i Veljkoviću i kad ti misliš da prave smenu generacije na štoperskom pare ako ne sad u ligi nacija? Rukavina je bek i nema zamenu ni na vidiku.
              Naravno.
              Cele prošle kvalifikacije je Bane proveo u centru odbrane, davno su prošla vremena kada je on mogao da šparta gore-dole bez prestanka uz aut liniju.
              Efektivna zamena za Baneta je Nikola Milenković, i to kakva zamena, odavno nismo imali tako fizički/tehnički/taktički savršenog centarhalfa i istinskog i prirodnog lidera naše odbrane.

              Dobar je bio Nemanja Vidić, ali je već u Južnoj Africi bilo evidentno da je odsvirao svoje, Kejhil i družina su ga prelazili kada su to hteli.
              Nemanja Vidić je u naponu snage bio 2002/2003/2004/2005 u reprezentaciji, pogotovo je briljirao u kvalifikacijama kada smo primili samo jedan gol u grupi sa Španijom, Belgijom i BiH.

              Napon snage Nikole Milenkovića kreće sada i naš selektor Mladen Krstajić je to fantastično prepoznao, Nikolina metamorfoza u odbrambenu zver se dešava sada i to u reprezentativnom dresu i to je isključiva zasluga Mladena Krstajića. Da je tu Muslin još bi gledali one nesrećnike smotanog Maksimovića i preplašenog zeca Nastasića.
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • Davno su prosla vremena kad je Bane mogao da sparta gore dole uz aut liniju,pa jel cujes ti sebe sta govoris,on je isto godiste kao i Rukavina.Ponavljam,videce se koliko su dobri protiv jacih reprezentacija,protiv Brazila i Svajcarske bio je ocajan bas taj stoperski tandem a to nije njihova krivica nego Krstajica.

                Comment


                • Podmladjivanje u reprezentaciji ne treba da postoji,igraju oni koji su najbolji i koji se najbolje slazu u reprezentaciji pa imali oni 18 ili 40 godina.Nismo mi Francuska,da imamo svoje kolonije u Africi pa da mozemo sa svih strana sveta da otimamo vrhunske mlade igrace koji mogu da dominiraju u seniorskoj konkurenciji.

                  Comment


                  • Treba na štoperskom paru. To je najbitniji deo reprezentacije kako za odbranu tako i za gradjenje pozicionog napada. Krucijalno je da štoperski par igra dugo zajedno a Bleki i Veljković će upravo biti to. Bane ne može da igra beka više jer ispada na toj poziciji stalno. Rukavina je u napadu limitiran ali je u odbrani neprikosnoven. Ni jednu jedinu grešku nema u odbrani od kad igra u reprezentaciji. A što se napada tiče je limitiran i tu nema pomoći ali Bane ništa nije bolji napadač po boku od njega. Bane kao štoper da ali s obzirom da imamo dva mlada igrača koji su dobri štiperi onda je pravo vreme da se uigravaju i da se tu dobije sigurnost u narednoj deceniji.

                    Comment


                    • Što se Gajića tiče svakako je glupost što se ne poziva u reprezentaciju i tu nema opravdanja.

                      Comment


                      • Ako vi strucnjaci kazete da je Rukavina bolji od Ivanovica na beku ili Milenkovic i Veljkovic na stoperu ja moram da se povucem iz takve rasprave jer mi to nema nikakvog smisla.Bane igra i u jacem klubu,osvajac je LS i LE i nema tog coveka na svetu koji me moze ubediti da imamo boljeg odbrambenog igraca u reprezentaciji od njega,za razliku od Kolarova nije pravio velike kikseve,igrao je standardno borbeno i cak davao golova vise nego napadaci.I sad me ubedjujete da je Rukavina odbrambeno bolji bek od Ivanovica,nemam ja nista protiv Rukavine,cak mislim da je potcenjen igrac ali bolji od Baneta i Gajica sigurno nije,kao sto ni na stoperu nisu bolji Veljkovic i Milenkovic,mozda ce biti ali sada nisu.

                        Comment


                        • Da Rukavina je bolji bek od Baneta. Bane je silom prilika igrao beka i po svojoj prirodi je štoper i kao takav je uvek bio odličan. Kao bek je imao više trakgikomičnih situacija nego blistavih partija. Što se štoperske pozicije tiče Bane je i dalje naš najkvalitetniji igrač ali je pitanje dana a ne godine kada će završiti karijeru a mi nemamo taj luksuz da nam se to desi u nekim kvalifikacijama ili takmičenjima. Sada u koliko-toliko opuštenom takmičenju se vrši smena sa Blekijem i Veljkovićem i na vreme se uigravaju i od njih se stvara koliko-toliko ispečen štoperski par. Pravo je vreme za to naročito kad se uzme u obzir da za najkasnije 3 godine isto mora da se radi i sa bekovima. Pa da ne bismo morali celu zadnju liniju da menjamo u isto vreme onda je sad pravi trenutak da se Bleki i Veljković uigravaju. Štoperski par je jako komplikovan deo tima i potrebno je vreme za uigravanje. Nije to jedan polušpic pa izbaciš Tadića a uvedeš Ljajića.
                          Last edited by Chiwwi; 15-10-18, 16:14.

                          Comment


                          • Antonio Rukavina je bio sjajan i impresivan na oba boka protiv Rumunije, a za prošle kvalifikacije no comment, dovoljno je samo ono što je uradio u Kardifu, kada je pogodio Aleksandra Mitrovića za 1-1.
                            Jedan od najstandardnijih kod Slavoljuba Muslina i jedan od najzaslužnijih za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

                            Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • Pa mi onda nismo gledali istog igraca,Bane je u Celziju uglavnom igrao standardno desnog beka i to bio i najbolji desni bek premijer lige.

                              Comment


                              • I nije mi jasno kako to Bane samo sto nije zavrsio karijeru,igra standardno u Zenitu a Rukavina i Kolarov nisu pri kraju kraje,ko tu pricu prosipa u FSS.

                                Comment

                                Working...
                                X