Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve to stoji samo mora biti svestan sudbine Ilije Perkovica. Dzaba mu plasman na SP ispred jedne Spanije kad je ono sto je uradio na SP bilo mnogo gore.
    A radio je donekle slicne stvari kao danas Muslin.

    Nije uvodio mlade igrace i kad je doslo do povrede nekih igraca sve se raspalo. Vodio je Duljaja kao desnog beka, nije pustio Stojkovica, tada sigurno naseg najboljeg golmana, da brani, Zigic kao nasa velika prednost mu je bio na klupi...

    Antic je iste greske uradio 2010. Prvu utakmicu protiv Gane je odigrao sa Milijasem u ekipi sto nam je unistilo vezni red i na kraju nas kostalo plasmana u 1/8.
    A nije da se nije videlo u pripremnim utakmicama protiv Kameruna i N.Zelanda da ono sto je funkcionisalo u kvalifikacijama vise ne radi. On je makar bio pametniji od Sestka da u drugoj utakmici napravi zamenu Milijas/ Ninkovic sto nas je sprecilo rezultatske katastrofe.

    I evo danas Muslin koji ne zeli da da sansu mladim igracima koji su u formi vec se prvenstveno oslanja na iskusne igrace. U kvalifikacijama mu je to proslo, samo je SP drugi par opanaka.

    Za kraj, Kolarov u defanzivi kada brani levonogo desno krilo je nesto najgore sto sam video u fudbalu u dugo vremena. Brani coveka na rastojanju 1,5m konstantno i uvek cuva svoju levu stranu dok je za levonogog prirodno da krene u drugu stranu.

    Comment


    • To sa Petkovicem je bila posledica guranja menadzerskih igraca. U fazonu pozove 15-16 igraca koji ce igrati a ostali popuni mendzerskim cisto da nabiju cenu. I onda kada zbog povrede i kartona oni su bili prinudjeni da igraju sve se raspalo.

      I sada moze biti nesto slicno jer prakticno nemamo klupu, osim u odbrani i to na stoperu. Ostalo sve neki prosecni, takozvani igraci zadatka.

      Comment


      • Originally posted by Keylor View Post
        Za kraj, Kolarov u defanzivi kada brani levonogo desno krilo je nesto najgore sto sam video u fudbalu u dugo vremena. Brani coveka na rastojanju 1,5m konstantno i uvek cuva svoju levu stranu dok je za levonogog prirodno da krene u drugu stranu.
        Valjda zato imamo levog od tri stopera koji ce da istupi kod roglja i preuzme igraca, za sta nam sluze toliki stoperi pozadi. Kolarov i Vukovic su ispali dva puta na obican dupli pas kao iz voza zato sto su obojica jako spori, sa Nastasicem koji je juce imao problem sa ledjima bi to trebalo da izgleda bolje. Mnogo veci problem nam je to sto je Bane postao uzasno spor, dva puta nas je Long opasno ugrozio sutem s te strane jer je Ivanovic kasnio u blok.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Pa i pokrivali su ga i zato i nismo primili gol( i zato sto irac nema sut). Ali meni je stvarno neverovatno da covek koji ceo zivot igra beka dozvoli da ga onako predvidljivo prolaze. Ima tu i do godina, ali se onda prilagodis ili povuces a ne da ispadas smesno na terenu.

          Comment


          • Milivojevic je sasvim solidan igrac, medjutim, sa tri stopera i Maticem u sredini mi smo prakticno defanzivno pokriveni. Njegova defanziva je tu prakticno visak, a ofanzivno ne ume bas mnogo. Ipak, kada budemo igrali sa znatno jacim ekipama znacice nam njegovo prisustvo jer cemo tek tada videti koliko smo zaista dobri pozadi.

            Naravno, kad bi igrao Sergej bilo bi dobro i jedno i drugo, ali ajde, da ne smaramo vise sa tim.

            Comment


            • Originally posted by Vlax View Post
              Milivojevic je sasvim solidan igrac, medjutim, sa tri stopera i Maticem u sredini mi smo prakticno defanzivno pokriveni. Njegova defanziva je tu prakticno visak, a ofanzivno ne ume bas mnogo. Ipak, kada budemo igrali sa znatno jacim ekipama znacice nam njegovo prisustvo jer cemo tek tada videti koliko smo zaista dobri pozadi.

              Naravno, kad bi igrao Sergej bilo bi dobro i jedno i drugo, ali ajde, da ne smaramo vise sa tim.
              U onom periodu kad smo spustili loptu i vozali je po sredini (poslednjih desetak minuta prvog i prvih desetak minuta drugog poluvremena) Milivojevic je izgledao jako dobro. Posle gola smo jednostavno prestali da igramo a onda je i Maksimovic dobio crveni, pa su svi igraci izgledali bedno do kraja jer smo samo ispucavali loptu. Valjalo bi nam u ovoj formaciji da imamo bar jednog od stopera koji ume da povuce loptu i ucestvuje u organizaciji napada a da to nije Ivanovic koji dodje do centra i krene da glumi Sinisu Mihajlovica sa svojim dugim loptama jako i nikome. Nesto kao onaj Grankvist iz Krasnodara koji nas je opasno davio konstantno praveci visak svojim ulaskom u manevar. Koliko je to bitno najbolje govori jedna situacija s pocetka drugog poluvremena kad smo irski presing resili sa tri dodavanja i ocas posla izbacili Rukavinu na njihovoj polovini sa pola hektara slobodnog prostora ispred njega. Kad lopta dodje do Tadica na taj nacin i bez igraca na njegovim ledjima on obicno ima mnogo opcija da zavrsava jer ima veoma dobar pregled igre i zna da podvali loptu. Problem je sto smo to sinoc uradili samo jednom jer nijedan nas stoper nije preterano siguran u pasu pa se sve svodi na to da li ce Matic i Milivojevic da izdrze pritisak na sredini i uspeti da prenesu loptu do bokova ili napadaca.

              Za razliku od popularnog misljenja ja ne mislim da ce nam SMS nesto posebno doneti odmah ali bih jako voleo da probamo Andriju Zivkovica umesto Kostica i vidimo kako bi to izgledalo. Znacio bi nam i bolji igrac od Rukavine, trudi se on i sve to, nema mu se sta zameriti, ali covek jednostavno ne zna.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • SMS ne igra u ovoj reprezentaciji iz samo jednog razloga...a nije fudbalski...to je valjda svima jasno...Predugo je decko u odlicnoj formi i svakako je jedan od najboljih igraca serije a...dovoljno bar za poziv...
                Sto se tice Rukavine, sinoc smo pominjali dva igraca koji igraju na toj poziciji u istoj formaciji..i to prilicno standardno...Dusan Basta i Darko Lazovic...treba probati...
                "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                Comment


                • Tesko da ce Muki nesto mnogo menjati,Bastu zvati nece sigurno on se ne mirise sa tom Zvedinom klasom jos dok je nas vodio 1984,poslao ih na Ub injega ,Milovanovica ,Bosak,Mrdju...DLazovica ne znam sto ne pozove,mada bi on njemu bio suvise ofanzivan u odnosu na Rukavinu, a Muki je ziherasa...sve u svemu sad tek ima kredit,da tera svoje,al sto neko vec napisa gore ovo podseca na Sestka,jedino ako ne prodjemo bas srecno na zrebu.

                  Ipak je ovo limitirana ekipa sa par top igraca,i tesko je ocekivati nesto vise,zato mi smeta sto se ne pozovu/povedu WC neki mladji koji bi bili okosnica za posle,jer realno posle WC sledi povlacenje bar tri igraca pozadi a zamene nema na vidiku,na stranu sredina,sto neki mladi ne dobijaju sansu..SMS,Lazovic,Zivkovic,Grujic,ne pozivaju se ni mali Veljkovic,Maksimovic iz Valensije ako nista da budu tu za sledecei ciklus,evo pozvao Ljajica,ali i Bambija...Sve u svemu obavio je zacrtan cilj odveo na WC,sad koje poteze ce vuci nadalje videcemo...

                  Comment


                  • Nama ostaje samo da malo maštamo kako bi šta moglo da izgleda jer Muslin popustiti neće u svojoj zamisli kad je postavka igre u pitanju.

                    Ja malo selektirao da vidimo čime raspolažemo i ko bi sve mogao do reprezentacije u narednom periodu do početka SP

                    Golmani su sad skoro pa najmanji problem. Stojković, Rajković, Jovanović, i još par klinaca iz mlade reprezentacije je sasvim solidno

                    Desni bek ili desni spoljni : Rukavina, Gaćinović, Gajić, eventualno Lazović
                    Levi bek ili levi spoljni : Kolarov, Obradović, Antonov, Rodić

                    Štoperi : Ivanović,Maksimović, Nastasić, Vuković, Stefan Mitrrović, Spajić, Veljković, eventualno Milunović

                    vezni igrači : Matić, Milivojević, Fejsa,Gudelj, Radoja, Grujić, mali Maksimović, Sergej, eventualno Zdjelar

                    krilni igrači; Tadić, Kostić, Katai, Živković, Ljajić, Marković i eventualno Radonjić

                    špic igrači; Mitrović, Prijović, Pavlović, eventualno Đurđević

                    Ima još devet meseci do SP, biće prilika da se dokažu i nametnu i igrači koji su u drugom planu. Dobro bi bilo da nam igrači imaju solidnu minutažu u klubovima.
                    Last edited by perkos; 06-09-17, 13:24.
                    " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

                    Comment


                    • Ajmo ovako.

                      Jedan golman nam je klinac, brani u Izraelu. Jedan golman brani u Srbiji, jos gore.

                      Stoperi. Jedan igra u jednom osrednjem nemackom timu, i ume da presedi meceve na klupi. Jedan igra u Grckoj. Jedan u Rusiji i u slobodnom padu je vec 2 ipo godine, ni senka igraca kakav je bio nekad. Cetvrti igra u jakom Italijanskom timu, s tim sto ne moze da se izbori za mesto u startnoj pa je prosle sezone odigrao cetvrtinu utakmica a ove sezone je bez nastupa.,

                      Levi bek je takodje u slobodnom padu nekih godinu ipo dana. Bio je defanzivno labilan otkad igra fudbal.

                      Desni bek ne moze da se izbori za startno mesto u jednom osrednjem spanskom klubu.

                      Jedan vezni nam je svetska klasa. Drugi igra u osrednjem engleskom klubu.

                      Iza napadaca imamo jednog igraca koji igra u Nemackoj, u ekipi koja se vec dugo bori za opstanak. Drugi igra u prosecnom engleskom klubu iako je sjajan igrac.

                      Napadac nije mogao da se izbori za startno mesto u engleskom drugoligasu.

                      Malo postovanja ne bi bilo na odmet za coveka koji je sa ovakvom lakocom odveo ovaj veoma prosecan tim na svetsko prvenstvo. Muslin radi sjajan, stvarno sjajan posao.

                      Meni je cudno sto Basta ne dobija sansu jer igra u ovom sistemu ceo zivot. Rukavina se ovde mnogo pljuje al ja nemam neke zamerke na njega. Takticki bez greske igra, kretnje su mu sjajne, samo eto, kad sve uradi savrseno i dobije loptu u sjajnoj poziciji, uvek zasere, jbga. Ali zato defanzivno je odlican, sa te strane ne duva. Cudno mi je sto Ljajic ne dobija sansu pored Kostica koji je u ozbiljnom padu forme. Voleo bih da vidim Fejsu pored Matica, mislim da bi to sjajno finkcionisalo. To su moja pitanja i zamerke sto se tice izbora igraca, van toga nemam sta da mu zamerim. Stvorio je tvrdu repku koja resava sve sto je realno da se resi. Tvrdu repku koja tesko prima golove, vecina golova koje smo primili bile su individualne greske, na sta on ne moze da utice u nekoj ogromnoj meri kako bi se to svelo na minimum.

                      SMS naravno nece doneti nista u ovakvom sistemu, ne vidim ni gde bi igrao.
                      Last edited by bici; 06-09-17, 14:12.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Ima istine ovde ali je Muslin sam birao taj tim igraca iz prosecnih i ispodprosecnih klubova. Nama ne igra cetiri igraca iz ozbiljnih italijanskih timova (SMS, Ljajic, Basta i Lazovic), Andrija Zivkovic koji je starter u portugalskom sampionu Benfici i Grujic koji je rezerva nemackom reprezentativcu u Liverpulu, jednoj od najjacih ekipa Premijer lige. To je vec sest igraca koji bi znacajno promenili "krvnu sliku" reprezentacije, ako je vec do klubova u kojima igraju.

                        U teoriji imamo mi igraca koji bi nominalno sastavili bolji tim ali Muslinu dobro ide s ovim sto je izabrao i dok je tako nema tu mnogo toga da se zameri. Fudbal je takva igra da daje ozbiljne sanse autsajderima i nominalno slabijim igracima koji imaju dobru organizaciju igre i valjanu atmosferu, zato je i toliko popularan sport.
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • Ako krenemo da tražim mane srpskom fudbalu trebace nam najmanje 50 strana na forumu. imamo to što imamo od igrača i sem Sergeja nema igrača koji nije pozvan a da ima kvalitet za A tim. Muslin je naravno to iskusno uklopio u dobitnu kombinaciju i zaslužuje pohvale zbog toga. No ne sme se spavati već se mora razmišljati i o novim kvalifikacijama posle SP gde skoro pa sigurno neće viće biti Ivanovića, Kolarova možda i Stojkovića. Ja sam nabrojao igrače koji potencijalno mogu do spiska za SP u Rusiji. Uvek je bolje ubacitavi po nekog mlađeg igrača nego voditi neke "matore" igrače da presede na klupi jer su "zaslužni"
                          " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

                          Comment


                          • Originally posted by taliesin View Post
                            Ima istine ovde ali je Muslin sam birao taj tim igraca iz prosecnih i ispodprosecnih klubova. Nama ne igra cetiri igraca iz ozbiljnih italijanskih timova (SMS, Ljajic, Basta i Lazovic), Andrija Zivkovic koji je starter u portugalskom sampionu Benfici i Grujic koji je rezerva nemackom reprezentativcu u Liverpulu, jednoj od najjacih ekipa Premijer lige. To je vec sest igraca koji bi znacajno promenili "krvnu sliku" reprezentacije, ako je vec do klubova u kojima igraju.

                            U teoriji imamo mi igraca koji bi nominalno sastavili bolji tim ali Muslinu dobro ide s ovim sto je izabrao i dok je tako nema tu mnogo toga da se zameri. Fudbal je takva igra da daje ozbiljne sanse autsajderima i nominalno slabijim igracima koji imaju dobru organizaciju igre i valjanu atmosferu, zato je i toliko popularan sport.
                            Pa nije bas 6.

                            Basta i Jankovic bi igrali na istoj poziciji. Tako da je to jedna pozicija za korekturu.

                            SMS, opet kazem, ne znam kako bi se uklopio.

                            Zile i ne igra bas toliko cesto, imao je period s proleca kad je bio starter. Strasan je talenat, treba mu dati jos malo vremena da udje u formu, pa onda ga gurnuti u vatru.

                            Grujan je daleko od zamene nemackom reprezentativcu, nek me isprave skauzeri ako gresim, al mislim da nije poceo ni jednu jedinu utakmicu prosle sezone u ligi. Ne znam ni dal je skupio 90 minuta kad se sve sabere sa ulascima.

                            Ljajic bi trebao da igra, ali je problematican, to mene brine.

                            Ne bih ja tu pravio neke velike promene, niti mislim da su potrebne. Postoji mogucnost da bi uz igraca ili dva bolje izgledali, ali opet, verujem Muslinu i mislim da zna sta radi.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                              Treba biti realan, u bilo kojoj drugoj grupi teško da bi i do baraza, ovo je stvarno grupa koja je morala da se prodje, zamislite samo da smo u grupi gde su Hrvati, bodovi maltene samo protiv Kosova sigurni , ostale ekipe baš čvrste i jake. Ipak lep uspeh, početi sa podmladjivanjem za ciklus Eura i polako.
                              U svakoj grupi sem u tri(rekao bih dve, ali Holandjani nam nikada nisu legli) bismo bili makar drugi, dok bi smo u grupi sa Hrvatima i Poljacima mogli da se borimo za prvo mesto.Nasi rivali iz grupe nisu uopste slabiji u odnosu na ekipe koje su u igri za baraz.Nasi rivali su uz to izborili EP i dalje spadaju u gornji dom samo su da kazem izmedju ''drugog'' i ''treceg'' sesira.Hrvati su sami sebi bacili kosku, trebali su ovu grupu da izrutiniraju, a u opasnosti su da ispuste prvo mesto.Veoma su izjednacene grupe nasa i njihova.

                              Originally posted by suptil View Post
                              Ocekujem da Radonjic eksplodira u Zvezdi i da bude u 18 za svetsko
                              Tesko, domaca liga nije nikakav reper i tu ce igraci iz jacih liga cak i ako imaju kakvu-takvu minutazu imati prednost pre njega.

                              Originally posted by taliesin View Post
                              Kao sto napisah juce, otici cemo u Rusiju a tamo cemo biti ekipa za nabijanje gol razlike. Mi bukvalno prestanemo da igramo cim imamo povoljan rezultat kao i svaka druga supacka ekipa. Muslinu se nema sta zameriti sto se rezutata tice, iskoristio je malo srece koju smo imali na zrebu i napravio takmicarski tim koji mozda nema kvalitet ali je dovoljno dobar da "Branko Stankovic" taktikom tri boda kuci, bod na strani (uz male varijacije), protiv autsajdera tri boda obavezno a protiv boljih i istih sta ispadne, na kraju preskoci sve ove izvikane ostrvljane i ostavi ih u prasini.
                              Nas ako ce da nakanta, bice to samo najjaca ekipa u grupi, a kako igraju najjace reprezentacije i kako se provlace tesko mi je da poverujem da cemo da izgubimo u tim utakmicama sa vise od dva gola razlike.Dok neko od nasih reprezentativaca ne popije crveni karton, ne vidim kako cemo ubedljivo da izguvimo.

                              Originally posted by taliesin View Post
                              Ali kakvu ekipu je mogao da napravi Mihajlovic da se nije glupirao s Maticem i glumio kapricioznog idiota. Toj ekipi je tacno falio samo gazda u manevru da bi igrala sjajan fudbal.
                              Da smo bili u drugoj grupi i pored tih silnih glupiranja izborili bismo baraz(tesko baraz pored Francuza, Hrvata i Portugalaca), nismo imali srecu a to nam se i vraca zato sto smo se obrukali u kvalifikacijama za EP.Belgija je bio ubedljivo najjaci tim iz drugog sesira.

                              Originally posted by Vlax View Post
                              Pa i Muslin sad moze napravi vrhunsku ekipu. Jbt zamisli sredinu Matic-SMS, ispred Ljajic, krila Tadic i Kostic, napred ko god. Pozadi cetvorica u liniji.

                              Al ne vredi, mora da igra sa Rukavinom. Cak mu i Vukovic ima prednost ispred Nastasica. Gudelj decko se sprda u Kini vec dve godine. SMS-a nece da zove jer tera inat.
                              Nastasic imao problem sa ledjima zbog toga nije igrao sinoc, inace bi sigurno usao sa klupe da je u stanju da odigra 20 minuta.Gudelj je tek od januara u Kini, nema ni godinu dana.

                              Originally posted by bici View Post
                              Ajmo ovako.

                              Jedan golman nam je klinac, brani u Izraelu. Jedan golman brani u Srbiji, jos gore.

                              Stoperi. Jedan igra u jednom osrednjem nemackom timu, i ume da presedi meceve na klupi. Jedan igra u Grckoj. Jedan u Rusiji i u slobodnom padu je vec 2 ipo godine, ni senka igraca kakav je bio nekad. Cetvrti igra u jakom Italijanskom timu, s tim sto ne moze da se izbori za mesto u startnoj pa je prosle sezone odigrao cetvrtinu utakmica a ove sezone je bez nastupa.,

                              Levi bek je takodje u slobodnom padu nekih godinu ipo dana. Bio je defanzivno labilan otkad igra fudbal.

                              Desni bek ne moze da se izbori za startno mesto u jednom osrednjem spanskom klubu.

                              Jedan vezni nam je svetska klasa. Drugi igra u osrednjem engleskom klubu.

                              Iza napadaca imamo jednog igraca koji igra u Nemackoj, u ekipi koja se vec dugo bori za opstanak. Drugi igra u prosecnom engleskom klubu iako je sjajan igrac.

                              Napadac nije mogao da se izbori za startno mesto u engleskom drugoligasu.

                              Malo postovanja ne bi bilo na odmet za coveka koji je sa ovakvom lakocom odveo ovaj veoma prosecan tim na svetsko prvenstvo. Muslin radi sjajan, stvarno sjajan posao.

                              Meni je cudno sto Basta ne dobija sansu jer igra u ovom sistemu ceo zivot. Rukavina se ovde mnogo pljuje al ja nemam neke zamerke na njega. Takticki bez greske igra, kretnje su mu sjajne, samo eto, kad sve uradi savrseno i dobije loptu u sjajnoj poziciji, uvek zasere, jbga. Ali zato defanzivno je odlican, sa te strane ne duva. Cudno mi je sto Ljajic ne dobija sansu pored Kostica koji je u ozbiljnom padu forme. Voleo bih da vidim Fejsu pored Matica, mislim da bi to sjajno finkcionisalo. To su moja pitanja i zamerke sto se tice izbora igraca, van toga nemam sta da mu zamerim. Stvorio je tvrdu repku koja resava sve sto je realno da se resi. Tvrdu repku koja tesko prima golove, vecina golova koje smo primili bile su individualne greske, na sta on ne moze da utice u nekoj ogromnoj meri kako bi se to svelo na minimum.

                              SMS naravno nece doneti nista u ovakvom sistemu, ne vidim ni gde bi igrao.
                              Iako se slazem sa time kako si opisao igrace, mislim da je malo preostro nazvati nasu reprezentaciju prosecnom(iako ako cemo gledati visoke standarde jeste prosecna) jer u vrh glave samo nekih petnaestak reprezentacija ima jacu ekipu od nase, stoga ne bih predstavljao velikim uspehom sto je Musli sa ovom repkom izborio plasman.Uspeh jeste i definitivno su premasili ocekivanja domace javnosti i navijaca, ali nikad ne bih nazvao velikim jer mi jesmo jaci i od Austrijanaca i od Iraca tako da je drugo mesto trebalo da bude minimum u ovoj grupi.

                              Originally posted by taliesin View Post
                              Ima istine ovde ali je Muslin sam birao taj tim igraca iz prosecnih i ispodprosecnih klubova. Nama ne igra cetiri igraca iz ozbiljnih italijanskih timova (SMS, Ljajic, Basta i Lazovic), Andrija Zivkovic koji je starter u portugalskom sampionu Benfici i Grujic koji je rezerva nemackom reprezentativcu u Liverpulu, jednoj od najjacih ekipa Premijer lige. To je vec sest igraca koji bi znacajno promenili "krvnu sliku" reprezentacije, ako je vec do klubova u kojima igraju.

                              U teoriji imamo mi igraca koji bi nominalno sastavili bolji tim ali Muslinu dobro ide s ovim sto je izabrao i dok je tako nema tu mnogo toga da se zameri. Fudbal je takva igra da daje ozbiljne sanse autsajderima i nominalno slabijim igracima koji imaju dobru organizaciju igre i valjanu atmosferu, zato je i toliko popularan sport.
                              SMS i Ljajic su jedine dve bitne karike koji su znacajan upgrade u odnosu na ono sto imamo, pa i Basta ali on se jos pre pocetka kvalifikacija navodno oprostio od reprezentacije.Zivkovic da je imao minutazu na pocetku sezone, bio bi u A timu.Isto vazi i za Grujica.Lazovic je misterija, ali nije on bas veliki upgrade u odnosu na Rukavinu.I dalje bi nam ta strana bila kriticna.Muslin nije sklon eksperimentima, drzace se najsigurnije varijante ali kroz par meseci Gacinovic moze da nam bude najbolje resenje na toj poziciji i pored toga sto tu ne igra.On u odnosu na proslu sezonu igra centralnog veznog, znamo da mu brzina nije mana i ostaje da vidimo koliko ce tu da napreduje.Zbog toga sto je poceo kao krilo, da je sada povucen ispunjava uslove da uz napredak bude prva opcija na toj strani u tom rosteru samo dok se nesto ne desi Rukavini ne verujem da ce da ga zove.Smatram da je veliki propust sto samo Rukavinu zovemo da igra na toj poziciji.Lazovic ako nista drugo je zasluzio poziv.

                              Comment


                              • Iskreno presrecan sam sto nam se smesi SP, naravno, ali nije me nesto impresionirao Muslin da bi ga sad uzdizali u nebesa, realno grupa je smesna. Sto se tice buducnosti reprezentacije, ne verujem da ce biti mnogo promena na samom prvenstvu, ali bi nakon toga morala da usledi smena generacija. Pisao sam pre, sve zavisi od taktike selektora ali neka moja zelja je da igramo 4-3-3, ili 4-5-1 gde bi u sredini bas voleo da vidim trojku SMS-Matic-Grujic, u zavisnosti od razvoja Grujica, mislim da je to nesto najbolje sto cemo imati da ponudimo u narednim godinama. Napred treba Zivkovica vec polako ubacivati, i bas bih bio razocaran ako ga ne povede na SP, a povede nekog Tosica ili slicne.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X