Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Први смо!
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #32
      Ispred Amera smo
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #33
        29. jul
        -Zorana Arunović, Bobana Veličković (streljaštvo) 10:00q, 12:45f
        -Radovan Siljevski (plivanje) 11:20q, 20:37sf
        -Novak Djoković vs Fabio Fognini (tenis) 13:00
        -Čavić, Lendjer, Stjepanović, Siljevski (plivanje-stafeta) 13:05q, 21:54f
        -Aleksandar Karakaševic (stoni tenis) 15:30
        -Srbija-Madjarska (vaterpolo) 16:30
        -Srbija-Španija (rukomet) 17:15
        -Srbija-SAD (odbojka) 17:45
        -Djoković/Troicki vs Brnunstrom/Linstedt (tenis) 18:30
        -Tipsarević/Zimonjić vs Klizan/Lacko (tenis) 18:30
        sigpic

        Comment


        • #34
          Pregled dana
          Prvi takmičarski dan na 30. LOI u Londonu otvorile su naše djevojke u streljaštvu. Ivana Maksimović i Andrea Arsović nastupile su u kvalifikacijama u disciplini 10m vazdušna puška. Nedostajalo je malo sportske sreće da vidimo bar jednu u finalu, nažalost Andrea je imala 395 krugova što joj je bilo dovoljno za 15.mjesto. Nedostajala su joj dva kruga da bi ušla među prvih osam koji su otišle u finale.
          "Ovo su mi prve Olimpijske igre i prva disciplina u kojoj sam se takmičila i drago mi je što nisam dozvolila da trema bude prisutna. Publika mi apolutno nije smetala, pokušala sam da se koncentrišem i ne obraćam pažnju na nju. Imala sam nekih drugih problema, koji su svi vezani za pušku. Ja sam bila dobro. U suštini sam zadovoljna"
          Ivana Maksimović koja debituje na Olimpijadi zauzela ja 37. mjesto sa 392.kruga.
          “Išla sam na otvaranje čim sam legla da spavam nisam imala nikakav osjećaj, niti frku, kao da idem na neko drugo, normalno takmičenje. Jako sam zadovoljna, ipak su mi ovo prve Olimpijske igre I trema je učinila svoje.”
          4.avgusta Ivana I Andrea će opet izaći na vatrenu liniju kada će se takmičiti u discipline 50m puška trostav.
          Poslije njih nastupili su plivači Djordje Marković i Čaba Silađi. Marković je svoju discipline 400m slobodno otplivao u vremenu od 3:55:35 što mu je bilo dovoljno za sedmo mjesto u grupi i 22.mjesto na svijetu. Čaba je za 1:01:95 otplivao 100m prsno i završio je drugi u svojoj grupi, a ukupno je zauzeo 31.mjesto. Ipak treba uzeti u obzir da su njih dvojica tek prije dvije sedmice saznali da idu na OI tako da nisu obavili kompletne pripreme.
          Biciklisti Ivan Stević i Gabor Kasa su na znak princa Čarlsa krenuli u drumsku trku dugu 250km. Ivan je završio trku na 53.mjestu, a Kasa se našao u grupi biciklista koji su prekoračili vrijeme..
          Dvojac bez kormilara Stojić - Bedjik zauzeo je 4.mjesto u svojoj grupi, tako da će kroz repasaž (koji je na programu u ponedeljak) tražiti put do 1/2 finala u trci na 2000m.
          Što se tiče tenisera danas smo imali polovičan učinak. Ana Ivanović i Janko Tipsarević su zabilježili pobjede i tako se plasirali u 2.kolo, dok su Viktor Troicki i Jelena Janković već u 1.kolu završili svoj učešće na ovoj Olimpijadi.
          Prva na teren je izašla Ana i u dva seta je završila svoj posao protiv Amerikanke McHale
          (6:4,7:5) I tako zakazala meč Elena Baltača iz zemlje domaćina.
          "Imala sam mnogo šansi na njenom servisu od samog početka. Osećala sam da su nijanse odlučivale. U principu sam srećna što sam uspela sve da završim u dva seta."

          Istim rezultatom je I Janko Tipsarević pobjedio Davida Nalbandijana (6:3,6:4) I u sledećem kolu sastaje se sa Pečnerom:
          "Gledam ovo kao bilo koji turnir. Ako želim da napravim veliki rezultat moram da pobedim Pečnera, Iznera i Federera. To je sve još daleko. Ova prilika će mi se možda još ukazati u Rio de Žaneiru i nikad više."
          Serena Williams je bila prejaka za Jelenu i pobjedila je sa 2:0 (6:3,6:1), Viktor je pružio veći otpor Almagru, ali to je bilo dovoljno samo za 10 gemova 2:0 (6:4,7:6)..
          Najveće razočaranje danas su bile odbojkašice koje su za rivala imale selekciju Kine. Prvi set odličan, ali u ostala tri veliki pad u igri I na kraju 3:1 (16:25,25:18,25:13,25:12) za Kineskinje. Sledeći meč je u ponedeljak protiv Južne Koreje.
          Stonoteniser Marko Jevtović debituje na OI, za prvog protivnika imao je Belgijanca Sejva i nažalost tu je i stao. Presudilo je iskustvo za konačan rezultat 4:1 (11:3, 8:11,11:7, 11:6, 11:8).

          I za kraj ostavljam ono najljepše, a to je 99.medalja za Srbiju na OI. Užičanin Andrija Zlatić osvojio je bronzanu medalju u discipline 10m vazdušni pištolj i tako ušao u istoriju.U kvalifikacijama je imao 585 krugova što je bilo dovoljno za treće mjesto, dok se u finalu kretao od trećeg do šestog mjesta. Ipak na kraju 100,2 kruga su bila dovoljna za prvu medalju za Srbiju u Londonu.
          “Uspeo sam nekako da se povratim, da izvučem neki povoljan rezultat. Poslednji metak sam video krajičkom oka i znao sam da je glavni konkurent loše opalio, tako da sam skinuo veliki pritisak. Na kraju sam dobro opalio i izašao sa takmičenja kao osvajač bronze.",
          Njegov kolega Damir Mikec zauzeo je 17.mjesto..

          Moja malenkost
          Last edited by deki94; 28-07-12, 21:09.
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

          Comment


          • #35
            Bravo Andrija .. svetska si faca !!!!!!
            Drekovak boxuje tek u 23-30....favorit je protiv ekvadorca-tako bar kazu

            Comment


            • #36
              Ево како стоји стање са медаљама после првог дана:

              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by Uros94 View Post
                Ево како стоји стање са медаљама после првог дана:

                Haha...Britanija jos uvek bez medalje...
                http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                Comment


                • #38


                  Evo jedna slika za sve Noletove fanove i za Uroša.
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                  Comment


                  • #39
                    Naše djevojke:


                    i još malo slika od našeg heroja:






                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                    Comment


                    • #40
                      Evo sta nas sve čeka danas :

                      http://www.b92.net/sport/london2012/...&nav_id=630420

                      Comment


                      • #41
                        Danas sve razocarenja...
                        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by deki94 View Post
                          Naše djevojke:
                          Колико се дивим телу Нађе Хигл.
                          Arise, Serbia!
                          You fell asleep long ago,
                          And have lain in the dark.
                          Now wake up
                          And rouse the Serbs!


                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Kakve golmane imamo.... Soro i Stanić!

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #44
                              Svi se usrali uspeha danas....posle ovakvog dana, dodje mi da prestanem da pratim OI...sad ce nasi da padnu u depresiju i Hrvati ce da nas rasčereče...
                              http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                              Comment


                              • #45
                                Ajde bre kako svi... a vaterpolisti, pa Novak će da pobedi
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X