Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    jao cuti, kad se setim Pekinga kada prvih 7-8 dana nismo ni bili blizu medalje, dok Cavic i Nole nisu uzeli i onda susa do poslednjeg dana i vaterpolista koji su uzeli nekako tu bronzu iako smo imali fantastican tim (ali medjusobno neslaganje u reprezentaciji kostala nas finala).

    Ipak od Pekinga, gore igre ne mogu biti po nas
    sigpic

    Comment


    • #47
      Da ne bih pisao posebno na svakom sportu..
      Vaterpolisti . Pokazali su ko je gazda..
      Rukometaši na glupostima izgubili meč, a odbojkaši nisu mogli ništa protvi Amera..
      sigpic
      http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

      Comment


      • #48
        Ma dajte ljudi, pa tek je drugi dan, a treba biti i realan, ko može, a ko ne do medalje.
        Meni je mnogo važnije da daju maksimum, pa sad na silu se ne može, jel da... i da utakmice u kojima vode 2/3 ne izgube.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #49
          Pregled drugog dana

          Drugog dana Olimpijskih igara prve na teren su opet izašle naše djevojke u streljaštvu i to u disciplini 10m vazdušni pištolj. Debitantkinje Bobana Veličković i Zorana Arunović su valjda radi treme loše počele svoje kvalifikacije, ali srećom Zorana se „probudila“ i ušla među prvih osam. Bobani Veličković nažalost 379 krugova nisu bila dovoljna da uđe u finale.
          "Očekivala sam bolji rezultat na osnovu treninga u poslednja dva-tri meseca i uopšte u poslednje dve godine. Mogla sam bolje, ali jednostavno nisam imala dovoljno koncentracije. Bilo je malo treme na početku, to je neka vrsta treme sa kojom sam se sada prvi put susrela. Ruka mi je stajala mirno, imala sam dobru sliku, ali sam imala hiljadu misli u glavi i nisam mogla da se saberem neko vreme."
          Zorana je sa 453,6 krugova zauzela sedmu poziciju.

          Sledeći su opet nastupili plivači. Radovan Siljevski u disciplini 200m slobodno zauzeo je drugo mjesto u grupi sa vremenom 1:51:40, ali mu to nije bilo dovoljno za polufinale.
          Nekih 40-ak minuta kasnije po prvi put na OI nastupila je naša štafeta 4x100m slobodno u sastavu: Milorad Čavić, Velimir Stjepanović, Ivan Lendjer i Radovan Siljevski.
          3:18:79 je bilo vrijeme naših plivača i novi državni rekord što je bilo dovoljno za 13.mjesto na svijetu.
          - Očekivali smo 15. mesto. U svakom slučaju, ovo je novi državni rekord, a danas (nedelja) je i rođendan Ivana Lenđera, nadam se da je ovo lep poklon i da će da traje narednih 20 godina. Zadovoljan sam i vremenom, to znači da sam u dobroj formi, ali svakako da sam imao još jednu priliku, znam da bi bilo bolje od toga - rekao je Milorad.

          Naš iskusni stonoteniser Aleksandar Karakašević nažalost izgubio je u 2.kolu od Mađara Cvikla sa 4:1 (12:10, 12:10, 10:12, 11:8, 12:10).


          Ipak osveta koja je mnogo više zaboljela Mađare je uslijedila kasnije kada su naši vaterpolisti pokazali svoju nevjerovatnu snagu I načinili prvi poraz komšijama na OI od Sidneja 2000. godine kada ih je tadašnja Jugoslavija pobjedila sa 10:9. Prlainović sa 5 golova I Soro sa nekoliko izvrsnih odbrana najzaslužniji su za rezultat 14:10. Sledeći meč “delfini” igraju za dva dana protiv domaćina Velike Britanije.
          - Moram da vam kažem da je ova utakmica i za nas bila nepoznanica, nismo znali kako ćemo izgledati jer zbog povreda i bolesti nikad nismo imali teže pripreme. Pobeda je plod velike želje i angažovanosti, a ne odnosa kvalieteta između nas i Mađara - rekao je selektor Udovičić.

          Sledeći na teren su izašli odbojkaši Srbije, koji nažalost nisu uspjeli da pruže jak otpor braniocima olimpijskog zlata iz Pekinga reprezentaciji SAD. Prvi set su Amerikanci lagano dobili, kasnije su naši zaigrali bolje, ali to je bilo dovoljno samo za poraz od 3:0 po setovima 25:17, 25:22, 25:21. Sledeći rival je Tunis.

          Da utakmice traju 50. minuta naši rukometaši bi bili prvaci svijeta bez problema, međutim nažalost utakmica traje 60. minuta. 26:21 možda i djeluje ubjedljivo, ali ako se zna da su naši vodili na poluvremenu sa 14:10 i da su 10 minuta prije kraja vodili 20:18, može se reći da smo bili ravnopravan protivnik u nekim trenucima i bolji, ali zadnji 10 minuta nas je koštalo bar boda. Prekosutra nas čeka komšijski derbi sa Hrvatima.



          Kiša, proklizavanje I Fabio Fonjini su bili veliki problem našem najboljem teniseru Novaku Djokoviću. Meč je bio planiran da počne u 13h, ali zbog kiše je počeo tek dva sata kasnije. Preokreti su obilježili prvi set koji je prekinut zbog kiše pri rezultatu 6:6 (7:7). Nakon nekoliko sati meč je nastavljen, a Fonjini je osvojio ta dva poena koja su mu donijela prvi set. Kasnije Nole kreće malo jače i u dva seta sa po 6:2 riješava meč u svoju korist..

          Moja malenkost..
          Last edited by deki94; 29-07-12, 21:08.
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

          Comment


          • #50
            30. jul - Dan 3
            -Nemanja Mirosavljev (streljaštvo) 10:00q, 13:15f
            -Stojić, Bedik (Veslanje) 11:10 repesaž
            -Velimir Stjepanović (plivanje) 11:25q, 21:30sf
            -Djerić, Jagar, Vasić, Vuković (veslanje) 11:40q
            -Srbija-Koreja (ženska odbojka) 12:30
            -Tipsarević vs Petzschner (tenis) 16:30 2R
            -Ivanović vs Baltacha (tenis) 16:30 2R
            -Djoković/Troicki vs Brnunstrom/Linstedt (tenis) 18:30 1R
            -Tipsarević/Zimonjić vs Klizan/Lacko (tenis) 20:30 1R
            sigpic

            Comment


            • #51
              Кој смор данас. Само тенис...
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by Uros94 View Post
                Кој смор данас. Само тенис...
                pa dobro, ovo je prilika da se prate ostali sportovi gde nema nas a jako su zanimljivi, recimo equestrian hahahaha
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Или дизање тегова...
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Heartbreak View Post
                    pa dobro, ovo je prilika da se prate ostali sportovi gde nema nas a jako su zanimljivi, recimo equestrian hahahaha
                    Moje molitve su uslisene, equestrian na RTS-u hahahaahhahahahahahahahhaha
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Šta ste gledali, gledali ste.
                      A nije ni počelo..taman se raspričala G-đa Danilović u uvodu od 10 min.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by miloolja View Post
                        Šta ste gledali, gledali ste.
                        A nije ni počelo..taman se raspričala G-đa Danilović u uvodu od 10 min.
                        a neeeeeeeeee zahtevam equestrian po ceo dan na RTS-u A oni naravno na boks
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          hahahahah, ovaj rts nije normalan, prenose jahanje , usred tenisa , sad se prebacili na boks

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by n.aleksa View Post
                            hahahahah, ovaj rts nije normalan, prenose jahanje , usred tenisa , sad se prebacili na boks
                            Pa dobro, prenosice Anu i Janka, bilo bi mnogo da prenose ceo dan tenis, ipak nije ovo wimbldon.

                            Ali recimo mogu malo jedrenje, macevanje, badminton a ne non stop boks kad ne igra niko od nasih
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              evo sad ima stoni tenis, to mogu da prenose , a oni ponovo presli na konjizam

                              edit : sreca pa nam je apa sredio da imamo ove strane programe . da gledamo ko ljudi
                              Last edited by Lord Aleksoni; 30-07-12, 15:43.

                              Comment


                              • #60
                                Pregled dana

                                Trećeg dana LOI prvi na teren je izašao naš strelac Nemanja Mirosavljev (10m vazdušna puška) i zauzeo je 30. mjesto sa 591. krugom.
                                Kasnije su nastupili veslači Stojić – Bedjik u repasazu i sa rezultatom 6:26:61 na 2000m zauzeli 2.mjesto koje ih vodi u 1/2 finale. Poslije njih na stazu je izašao naš četverac Jagar, Vuković, Vasić, Djerić koji je zauzeo 5.mjesto u svojoj grupi (5:53:35) i sutra će kroz repasaž tražiti put do polufinala.

                                Odbojkašice su opet razočarale. Iako su u prethodnih 6 mečeva protiv J.Koreja bile bolje, danas je bilo suprotno. 3:1 (25:12, 25:16, 16:25, 25:21)
                                - Od ovoga gore ne može, volela bih da znam kako da što pre izađemo iz tame. Nije problem ni motivacija zbog slabijih rivala, ovo su ipak Olimpijske igre. Najviše mi je krivo što ne ispoštujemo dogovor, a u svakom meču imamo periode kad "deremo" protivnika – rekla je Ivana Djerisilo poslije meča.
                                Ana Ivanović i Janko Tipsarević nastavljaju sa pobjedama. Ana je bila bolja od Britanke Baltače sa 2:0 (6:4, 7:6), dok je Janko imao malo veći problema, ali se izvukao i pobjedio Nijemca Pečnera sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:4). Naš dubl Djoković/ Troicki nažalost nisu prošli 1.kolo. Od njih bolji su bili Šveđani Brunstrom/Linstedt sa 2:0 (7:6,6:3). Nekoliko sati kasnije Janko je opet izašao na teren, ovaj put u paru sa Nenadom Zimonjićem. Njih dvojica su pobjedili slovački par Lacko/Klizan sa 2:0 (6:3,6:3).
                                Bio je težak meč, Baltača je igrala odlično u drugom setu, stalno je menjala ritam. Uspela sam da odgovorim na taj stil, služio me je servis u taj brejku. Namerno su nas stavili da igramo na terenu 18 zbog lepe atmosfere, bilo je uživanje, iako je bilo mnogo više domaćih navijača – rekla je Ana..

                                Heroj dana je osamnesto godišnji Velimir Stjepanović koji je u discpilini 200m delfin prvo ujutru oborio nacionalni rekord za 1 sekudnu i 18 stotinki sa vremnom 1:54:99. Negdje oko 21:45 Srbija je dobila prvog finalistu u plivanju na ovim OI. Velja je plivao u polufinalu 1:55:13 i tako zauzeo osmo mjesto koje ga vodi u finale koje je na programu sutra..
                                Srećno Veljo...

                                Moja malenkost
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                                Comment

                                Working...
                                X