Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by deki94 View Post
    Zaboravite priče da je Srbija zemlja košarke, tenisa, odbojke i slično. Vaterpolo je još uvek iznad ove priče, pluta nekako, ali od ovog leta streljaštvo i tekvondo su u modi.
    Gladni smo medalja i uspeha naših sportista. Pesimisti su prognozirali dve, a oni neoprezni čak i do deset osvojenih medalja za Srbiju u Londonu.
    U ovoj priči nije bitan broj već način na koji je neko došao do odličja. Hrabro, sportski drsko i pametno.
    Pre izvesnog vremena sreo sam Milicu Mandić, srpsku reprezentativku u tekvondou, i u šali rekao da ću je intervjuisati u Londonu kada osvoji zlato.
    Pametna i lepa devojka samo se nasmejala na tu moju izjavu i odgovorila da će biti spremna.
    Obećano, ispunjeno.
    Prvo je na maestralan način ušla u finale, i posle borbe mirno rekla u stilu najvećih šampiona: “Bila je napeta i teška borba. Ruskinja Barašnjikova mi je poznata jer sam od nje izgubila pre dva meseca u finalu evropskog prvenstva. Sada mi ostaje još borba za zlato. Moram da se smirim i lepo odradim taj meč“, poentirala je Milica, dok joj se pri kraju pojavio osmeh na usnama.
    A u finalu se borila kao lavica. Mudro, strpljivo, u maniru najiskusnijih boraca, a ima samo 20 godina. Ali ima i medalju. Francuskinja Graf je morala da prizna pobedu boljoj od nje. Podignuta tri prsta, zagrljaj sa trenerom Draganom Jovićem i slavlje je moglo da počne.
    „Jedan izvanredan dan. Za ovo sam se spremala. Ostvario mi se san, nisam ni svesna osvojene medalje. Ovo je neverovatno, rečima ne mogu da opišem. Vrhunac mog života. Prvi put olimpijske igre, prvi put medalja i to zlatna. Nema ništa lepše„ kazala je ona.
    SLOBODAN SARENAC
    Za mene je Srbija zemlje košarke i nadam se da će se taj epitet iz godine u godine ponovo opravdavati...
    http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

    Comment


    • Naravno da je zemlja kolektivnih sportova, kakav bre tekvondo...
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Naravno da ne mozemo biti zemlja tekvondoa samo zato sto je se pojavila jedna devojka i uzela medalju, ne mozemo biti ni zemlja tenisa, jer pre Djokovica smo imali samo Bobu u svetskom vrhu. Ali zato pogledajte kakva nam je istorija u kosarci. Oduvek smo bili medju najboljima i tako ce i ostati. Koliko se samo talentovanih klinaca mozete naci na ulicama, koliko ljudi samo vole taj sport, treniraju i igraju sto rekreativno sto profesionalno. Vole i fudbal, ali ipak tu je uspeh mnogo manji. U vaterpolu jesmo medju najboljima, ali ga mizeran broj ljudi interesuje.

        Comment


        • Mislim, tekst potpisuje Slobodan Sarenac.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Ne znam sta je s njim, mozda se zaljubio u osvajacicu zlatne medalje.

            Comment


            • Jel' njega uopste neko jos shvata za ozbiljno.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • Sada su u BGD hronici gostovali Milica, Divac i na kraju sestre Moldovan. Trener sestara je rekao da će se Nataša Janić vratiti u Srbiju i da će veslati pod našom zastavom. Nataša je 1982. godište i realno je očekivati da će se takimičiti i u Riu..


                Da se nadovežem na ovo gore, možgu košarkaši imati sve titule, mogu to isto imati i vaterpolisti, odbojkaši, teniseri, ipak sport br.1 kod nas je bio i uvjek će biti fudbal. Kakve god rezultate pravili, oni su uvjek na vrhu. Jedino se u Srbiji i Čileu na ulicama slavio odlazak fudbalera na SP. Zamislite tek kakva bi ludnica bila da oni osvoje neku medalju na EP ili SP...
                Last edited by deki94; 15-08-12, 17:33.
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                Comment


                • Originally posted by deki94 View Post
                  Sada su u BGD hronici gostovali Milica, Divac i na kraju sestre Moldovan. Trener sestara je rekao da će se Nataša Janić vratiti u Srbiju i da će veslati pod našom zastavom. Nataša je 1982. godište i realno je očekivati da će se takimičiti i u Riu..
                  hmmm pa ne znam bas koliko je to istina...mislim realno, Madjarska joj je pruzila sve neophodne uslove za razliku od nasih koji nisu hteli ni camac da joj obezbede...jesta da su stvari sad drugacije ali ne znam bas koliko je to izvodljivo.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by deki94 View Post
                    Sada su u BGD hronici gostovali Milica, Divac i na kraju sestre Moldovan. Trener sestara je rekao da će se Nataša Janić vratiti u Srbiju i da će veslati pod našom zastavom. Nataša je 1982. godište i realno je očekivati da će se takimičiti i u Riu..
                    Osvoji sve zivo za Madjarsku, pa se vrati kod nas kad njima vise ne treba, i kad nece osvojiti nista u Riu.. uopste mi ne bi padalo na pamet da je prihvatim da igra za nas opet.

                    Comment


                    • Originally posted by p4p1 View Post
                      Osvoji sve zivo za Madjarsku, pa se vrati kod nas kad njima vise ne treba, i kad nece osvojiti nista u Riu.. uopste mi ne bi padalo na pamet da je prihvatim da igra za nas opet.
                      hahaha kako im bre ne treba??? osvojila im je sad srebro i bronzu zar je malo??? Zena se porodila skoro i nakon svega toga opet je u svetskom vrhu...jedna je od najboljih veslacica ikad i Madjarska se ne bi nje lako odrekla...jedino ako je nas savez umesao prste i nagovorio je da se vrati u domovinu, mada iskreno mislim da od te price nece biti nista.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Heartbreak View Post
                        hahaha kako im bre ne treba??? osvojila im je sad srebro i bronzu zar je malo??? Zena se porodila skoro i nakon svega toga opet je u svetskom vrhu...jedna je od najboljih veslacica ikad i Madjarska se ne bi nje lako odrekla...jedino ako je nas savez umesao prste i nagovorio je da se vrati u domovinu, mada iskreno mislim da od te price nece biti nista.
                        To kazem u slucaju da se to desi, ako stvarno bude predstavljala nas u Riu. Da im nece trebati jer nece misliti da ce uzeti medalju. Dajem joj 1% sanse da uzme medalju ako bude igrala za nas. U slucaju da ima dobre sanse, cisto sumnjam da se nece takmiciti za Madjarsku.

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post
                          Osvoji sve zivo za Madjarsku, pa se vrati kod nas kad njima vise ne treba, i kad nece osvojiti nista u Riu.. uopste mi ne bi padalo na pamet da je prihvatim da igra za nas opet.
                          Zašto?
                          Otišla je u vreme kada je bila ispred svog vremena i uslova koje su okolina i država mogla da joj pruže. Koliko je samo njen otac jurio i tražio sponzore, ne bi me čudilo da je i to razlog njegove prerane smrti (ako se ne varam preminuo je u 45.-46. godini). Retkima se pruži šansa da rade i žive bolje isključivo zbog svog talenta.
                          Lepo je voleti svoju zemlju, dičiti se njom, pevati himnu iz sveg glasa na postolju, kao odbojkašice kada su postale evropske prvakinje ili Milica na OI... Ali...

                          Pune su novine, komentari, TV emisije o (ne)uspesima naših sportista na OI i svi se slažu u jednom... da u pojedinačnom sportu, ovom koji nam je doneo tri medalje, ne stoji ni država, ni društvo, već isključivo porodica.

                          Otac Andrije Zlatića, kaže... da je njegov sin osvojio bronzu sa sebe, Srbiju i srpski narod, a ne za one koji ga tapšu po ramenima i obećavaju stan kaže već 7 godina, a trenira ga brat. U kakvi uslovima treniraju strelci, čuli ste sigurno..kažu da im je OKS ove godine pomogao i platio treninge u inostranstvu (?)...
                          Novak nije "otišao", ali on je jedan od retkih koji je to mogao (Britanci mu nudili pasoš), a postigao sve ovo uz pomoć samo svoje porodice..
                          Fascinantan čovek je trener Milice Mandić, Dragan Jović Gale.. čovek je prodao svoj stan pre 6 godina, podigao kredit, otišao u podstanare (ako se ne varam ima neku sitnu decu), žrtvovao svoj lični život i porodicu, jer je verovao u Milicu i sve uložio u njeno zlato.
                          U kakvim mukama i uslovima treniraj sestre Moldovan?

                          Zašto zameriti bilo šta Nataši Janić? Nije imala sreće da joj neko pomogne, porodica u njenom slučaju to nije mogla, te je sasvim razumljiv njen put. A fantastična je.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ma kapiram sve to, cak me i cudi sto je ona navodno izrazila tu zelju da se opet takmici za nas. Medjutim, veliki sam protivnik svih sportista koji menjanju zemlje za koje se takmice kao da su klubovi. Imala je dobar razlog da igra za Madjarsku i sada bi trebalo tamo i da ostane, ne opet da menja.. Ne znam, jednostavno ne volim takve stvare, ma koji god bio razlog i recimo da stvarno osvoji medalju za nas u Riu, ne bih imao isti osecaj kao kad to rade nasi drugi sportisti, ni priblizno. Shvatam da imam verovatno los stav po tom pitanju, ali eto imam tu neku odbojnost prema takvim sportistima. Naravno, srz problema je u nasoj drzavi i to svi znaju, ali u takvoj drzavi zivimo, i tu ne vidim da ce se ista menjati u skorije vreme.

                            Comment


                            • http://sportal.rs/news.php?id=80712
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                              Comment


                              • http://www.b92.net/sport/na_vodi/kaj...&nav_id=635293
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X