Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanja do poda za ovo:
    - Molim celu naciju i vas novinare da nas pustite na miru kako bismo igrali za ono zašto smo došli ovde. Da skinete opterećenje sa nas, da se pustite svih sportista koji su došli ovde. Oni su dali svoj maksimum, zasluženo su došli u London. Niko nije došao ovde da se izležava, nego da reprezentuje Srbiju na pravi način. Molim vas da skinete opterećenje sa nas i da ne pričate o lakim mečevima na OI i kako su vaterpolisti jedini došli ovde sa razlogom. Molim vas još jednom da skinete pritisak sa nas dok se ne završi takmičenje. Hvala – u dahu je rekao Udovičić.
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

    Comment


    • franja objasnio
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • Ma džabe sve to...
        Jedan od naslova OI uživo: Dudaš deveti posle tri discipline, "delfini" u polufinalu, Španović za medalju, Saudijka ušla u istoriju

        Šta reći? I kada narod pročita, a misli čim su otišli na OI sigurno će da osvoje medalju....
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Reese, Deloach, Nazarova, Sokolova, Mironchyk-Ivanova, Shutkova. 6 skakacice u dalj. Sve one su skakale ove sezone preko 7. Ivanin licni, ujedno i nacionalni rekord je 6.78, koji je postigla u junu 2010.. Bice uspeh ako Ivana udje u Top 10 uopste.

          Comment


          • Sada slušam Vanju i šta drugo reći nego naklon majstore...
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

            Comment


            • Malo da uljepšam temu..
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • Da se malo osvrnem na ovu Vanjinu izjavu.

                Preteruje se sa kritikama na racun sportista, pri cemu se prelaze granice dobrog ukusa, ali su cini mi se i nasi sportsisti postali malo preosetljivi na svaku losu rec rec, pa cak i ako je ona na mestu. Ja ne vidim sta je uvredljivo ako se kaze da je ponasanje odbojkasica nedopustivo, da je sramota da se Karakasevic pojavi sa 20kg viska, sav zadrigao, da je uvreda za zdrav razum svakog navijaca izjava brzog hodaca Filipovica gde kaze da je zadovoljan ucinkom, a stigao je na cilj kao poslednji... Da su zestoko podbacili rukometasi, odbojkasi, pojedini strelci, deo plivaca i da ne na nabrajam dalje jer su podbacili skoro svi, to je valjda cinjenica, a ne vredjanje. Lendjer izjavljuje nakon trke da je zadovoljan, a plivao je vise nego rekreativno, i jos kaze da mu je najdraze sto je napokon sve zavrseno da moze malo da se opusti. Pa je l to stav jednog olimpijca? Umesto da grize i kida on gleda samo da otalja.

                Nije uvreda ako se kaze da smo na ove OI poveli i kusi i repato, cisto da nabudzimo broj ucesnika, i da treba preispitati u buducnosti ko i pod kojim uslovima moze da ide na OI. Koji ce moj Topic na Oi? Da nece slucajno u Riju da napada medalju? Ima takvih primera jos. S druge strane, koga smo mi to afirmisali? Osim Velje i Ivane nema nijednog novog imena. I onda dodje Vanja i kritikuje javnost sto ih izlaze pritisku? Ma ajte molim vas, meni to lici na alibi u slucaju da geknu. Vaterpolisti imaju najveci kredit zbog svih predjasnjih rezultata, ali s tim i pritisak uzrokovan visokim ocekivanjima nacije postaje veci. Da li je pritisak na sportiste drugih zemalja nesto manji? Kako da ne.

                Za ta velika ocekivanja najmanje su krivi navijaci, a najvise sam savez i pojedini sportisti, sto su nasi neuki mediji zeljni senzacionalizma, jer za nista drugo i ne znaju, jedva docekali. Pa sam Karakasevic je izjavljivao da je nikad spremniji i da moze do medalje, ako se ne varam, a znamo kako je izgledao i kako je zavrsio. Nisu navijaci trubili o 10+ medalja vec Divac licno. Ja sam znao da je to nerealno, a kojim se on motivima vodio to mi nije poznato. Sad neka kusaju ono sto su sami zakuvali. Pored toga, indolentan odnos pojedinih sportista, koji su ostvarivali daleko slabije rezultate nego sto im iznose ovosezonska ostvarenja je nesto sto se mora preispitati i sto je za mene glavni utisak sa ovih OI. Sve se preklopilo: nemar drzave, los rad saveza, neobjasnjivo indolentan odnos sportista i fijasko nije mogao biti izbegnut. Ako je gnev javnosti najveci problem onda nam se crno pise, a po svemu sudeci crno nam se pise svakako.
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • Alal vera buraz, ni sam bolje ne bih rekao.
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Sjajno rečeno...Takodje su i Stojić i Maksimović davali izjave...kao pa što ne bi uzeli zlato...pogotovo je Maksimović rekao da je izuzetno spreman i da napada zlato...Novaku je cela godina bila podređena OI, pa ništa...
                    http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                    Comment


                    • pogodak u metu
                      It is not the violence that sets a man apart.
                      It's the distance he's prepared to go.

                      Comment


                      • Originally posted by Navras View Post
                        Nije uvreda ako se kaze da smo na ove OI poveli i kusi i repato, cisto da nabudzimo broj ucesnika, i da treba preispitati u buducnosti ko i pod kojim uslovima moze da ide na OI.
                        Sa ovim se u potpunosti slažem i negdje sam prije 2-3 dana pročitao da je Divac rekao da će vrlo vjerovatno od sledeće Olimpijade iz Srbije ići samo oni koji ispune A normu.

                        Što se tiče krivice tu je najviše kriva država i to što se zanemaruje amaterski sport koji je osnova za profesionalni. Danas je Korać spomenu MOSI igre u kojima učestvuju i sportisti iz mog grada. Po tatinim pričama na tim igrama su izrasli Divac i još mnoge naše legende, bile su dobro praćene u medijima, a danas odbojkašice iz mog grada (koje inače igraju u Premijer ligi BiH), neće da idu na MOSI, jer je ljeto i vrijeme odmora.. E to je problem, jer je sport previše zanemaren (stanje u Srbiji je prezlatno, kakvo je u BiH).
                        Da ne skrećem sa teme. Mnogo ima krivaca za ovo stanje, a veliku ulogu u toj krivici uzimaju i mediji koji čim se pojavi neko talentovan, odmah pričaju kao da je Ronaldo ili Bodiroga lično i bez razloga stvaraju pritisak na momke i djevojke. A zadnje što su uradili je ova glupost sa Kolašincem.
                        A što se tiče navijača, jesu oni najmanji problem, ali fazon je u tome što većina slavi uspjehe sportista kao svoje, jer su oni rijetko sunce koje nas ogrije. Naravno opet je tu problem stanje u državi i dok se gore ne riješi problem, neće se riješiti ni dole....

                        A veliku ulogu u svemu igra i naš prokleti balkanski mentalitet...
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                        Comment


                        • taj pusti balkanski mentalitet...
                          šta je sa drugim Balkancima?
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Inace Srbija bi u Riju mogla da ima predstavnike i u jedrenju, tacnije mislim na predstavnika.

                            Luka Tosic, deckic cije rezultate i uspehe pratim vec neko vreme, rodjen je 1997 godine. 2011 u Holandiji, postao je juniorski sampion evrope u jedrenju u klasi laser 4.7...godinu dana kasnije ili bolje reci ove godine u Buenos Airesu uzima bronzu na svetskom prventsvu za juniore (do 16 godina). Sa svojih 15, oprobao se i u starosti do 18 godina gde je od preko 70 takmicara, Luka zauzeo 21. mesto.

                            Dobar tim je oko njega, otac mu je clan predsednistva jedrilicarskog saveza Srbije i daje ogroman doprinos razvoju jedrenja kod nas, tako da su mu uslovi omoguceni doduse iz svog dzepa. Njegoca starija sestra, Tara Tosic, 1995 godiste, takodje je belezila neke solidne rezultate ali imala je neku ozbiljnu povredu koja ju odvojila godinu dana od jedrenja.

                            Sve u svemu, ovaj mali je veliki talenat i neko od koga ocekujem lepe rezultate u buducnosti
                            sigpic

                            Comment


                            • Kada već spominješ te male sportove, skoro sam čitao da ima jedna baš talentovana djevojka u planinskom biciklizmu..

                              http://www.rts.rs/page/sport/ci/stor...83%D0%B3a.html
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                              Comment


                              • Raspored naših sportista za predzadnji dan na 30.OI :

                                Kajak: 10:30 Finale
                                K-1 200m Marko Novaković


                                Tekvondo: 13:00 Kvalifikacije:
                                (+67kg) Milica Mandić - CRAWLEY Talitiga
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                                Comment

                                Working...
                                X