Announcement

Collapse
No announcement yet.

Srbija na OI - učesnici, raspored, rezultati

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Aleksa9 View Post
    Ali, oni su AKTUELNI evropski sampioni i vicesampioni...
    slazem se ali to su po meni nerealni rezultati...svaka njima cast radovao sam se kao malo dete ali to nikako nije pravi pokazatelj gde smo u svetu(kao sto mozda nije ni ova olimpijada) ali u svakom slucaju nismo ni blizu TOP3 u svetu ni u jednom ni u drugom sportu
    mnogo stvari se poklopilo na tim evropskim prvenstvima

    edit: tj nismo ni blizu da se borimo za medalje, ali smo blizu top3 ako gledamo poziciono, jer smo u odbojci tu negde 5i po kvalitetu, a u rukometu 5,6
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • 7.652.000.000 RSD - Budzet Badminton Saveza SAD-a (najmanjeg u njihovom Komitetu) Imali su tri clana na OI 2012.

      2.115.000.000 RSD - Budzet Olimpijskog Komiteta Hrvatske. 108 ucesnika na OI 2012.

      1.716.295.295 RSD - Budzet Olimpijskog Komiteta Slovenije. 65 ucesnika na OI 2012.

      420.000.000 RSD - Budzet Olimpijskog Komiteta Srbije. 115 ucesnika na OI 2012.

      110.850.000 RSD - Budzet Olimpijskog Komiteta Crne Gore. 33 ucesnika na OI 2012.

      Shodno tome, nas buzet bi trebao biti oko 3.500.000.000 RSD
      zelimo li se porediti sa Slovenijom.

      Ili pak, zelimo li se porediti sa Hrvatskom, budzet moramo uvecati
      za nesto vise od 5 puta
      .

      Vecini verovatno cifre deluju imaginarno, ali ekonomija je surova.
      Mozes ti da ulozis ogroman trud i ostavis dusu na terenu, ali ako
      ne postoji iole pristojna finansijska konstrukcija sve se svodi na
      licni entuzijazam, kojeg ce biti sve manje i manje.
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • sve se svodi na
        licni entuzijazam, kojeg ce biti sve manje i manje.

        to je to
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Hvala ti apa..
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

          Comment


          • Od 110 sportista samo 2 medalje i to od sporta u koje naša država uopšte i ne ulaže.Danas potpuni debakl srpskog sporta,šta reći sem tuga!Komšije hrvati imaju već 2 zlatne medalje,Srbija još uvek nije čula Bože pravde na OI!Sramota! Ali lepo je ovde neko rekao da nam je ekonomija razorena i uništena,bez toga nema ni sporta što u prevodi znači kakva država-takav i sport! evo jedne prelepe slike iz komšiluka...treba da se zapitamo kako to jedna država koja ima stanovnikas koliko jedan Beograd ima već 2 zlata i 1 srebro!
            perkoviceurosportzlato.jpg
            Last edited by ivkebgd1; 06-08-12, 21:30.

            Comment


            • Originally posted by ivkebgd1 View Post
              Od 110 sportista samo 2 medalje i to od sporta u koje naša država uopšte i ne ulaže.Danas potpuni debakl srpskog sporta,šta reći sem tuga!Komšije hrvati imaju već 2 zlatne medalje,Srbija još uvek nije čula Bože pravde na OI!Sramota! Ali lepo je ovde neko rekao da nam je ekonomija razorena i uništena,bez toga nema ni sporta što u prevodi znači kakva država-takav i sport! evo jedne prelepe slike iz komšiluka...treba da se zapitamo kako to jedna država koja ima stanovnikas koliko jedan Beograd ima već 2 zlata i 1 srebro!
              [ATTACH=CONFIG]7639[/ATTACH]
              I Slovenci vec imaju 4...bas je tuzno to...ni bilzu aktuelnih prvaka, prvih na rang listama itd. nemaju, a opet su mnoogoo bolji od nas...
              http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

              Comment


              • E pa momci vidite koliko se ulaže kod tih Hrvata i Slovenaca, a koliko kod nas. Bolji primjer od Nataše Janić vam ne treba. Dok je našim političarima bilo teško da odvoje od svog bogatstva za kajak, mađarski su dali i zato se radi nje sviralo 3 ili 4 puta Mađarska himna na OI..
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                Comment


                • U današnjem Blicu ima tekst o streljaštvu.
                  Na poslednjih 7 OI naš sport ima 24 medalje, od kojih je 12 pripalo strelcima.
                  Sada ono glavno:
                  - Ministarstvo za sport i Olimpijski komitet su nas svrstali u prvu kategoriju, ali naš uspeh je još veći ako znamo da su naša strelišta za srednji vek. Naši takmičari nisu zbog toga pali u depresiju, već su pronašli izazov. Moglo bi se reći da što su nam uslovi za trening lošiji, izazov je veći. Imamo nekoliko kvalitetnih vazdušnih strelišta , ali nijedno malokalibarsko!
                  I nešta nevjerovatno:
                  - Svetska i Evropska streljačka federacija ima svoju televiziju i priloge i snimke besplatno ustupa. Ali RTS, iako ne mora da ništa da radi, osim da ih stavi u program, ne želi da ih uzme. Ne moram da spominjem koliko bi to donelo popularizaciju našeg sporta i da bi ljudi lako naučili pravila, jer ih ovako slabo znaju - kaže Stevanović (predsednik SSS)
                  Tako da ako neće ovi sa RTS, nadam se da će se zainteresovati naš Sport klub..
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                  Comment


                  • Jebem ti Srbijo mater govnjivu!
                    Djilas, Tadic, Skundric, Soskic i ostale mentole na lomacu i sve zapaliti.
                    A i Divac treba da se srami. Dobro smo i te 2 medalje uzeli, necu vala nikog vise kritikovati.
                    Govna najobicnija.

                    Sestre Moldovan i uslovi u kojima treniraju. Ko scene iz Pripjata posle Cernobiljske katastrofe.
                    Govna!!!
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • 8. Avgusta od nasih sportista takmicice se:

                      Marko Tomicevic; Kajak 1000m, B finale 10:30
                      Mihail Dudas; Desetoboj 11:34 (100m) 12:10 (skok u dalj) 14:10 (bacanje kugle) 19:00 (skok u vis) 22:54 (400m)
                      Srbija - Australija; Vaterpolo, 1/4 finale 16:50
                      Ivana Spanovic; Skok u dalj, finale 21:05
                      Last edited by p4p1; 08-08-12, 01:34.

                      Comment


                      • Ovih dana imamo pravu sliku kakav je ko kao čovjek. Naravno da smo svi tužni zbog loših rezultata, ali da se ovako po internetu pljuje po sportistima, je stvarno bezobrazno, Ti momci i djevojke su godinama trenirali satima i odricali se mnogih stvari, ali nažalost nisu imali sreće na ovim OI. Prvo ih stavljamo u zvijezde, a onda ih max plujemo. Za ove "navijače" se većinom odnosi na one iz Srbije (srećom ima više izuzetaka), ali moram da se složim sa jednim političarem iz Srbije koji je rekao da se uvjek veću podršku našim sportistima pružaju ljudi iz Republike Srpske, nego oni koji žive u Srbiji. U toku ove Olimpijade još više sam stekao taj utisak. I zato bi zamolio, pogotovu vas iz Srbije da napišete svoje mišljenje o ovome.

                        P.S. Srećom na ovom forumu 90% ljudi podržava i dalje naše sportiste..
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                        Comment


                        • Mani se politike, to odmah mogu da ti kazem.


                          I, ovako se delimo kao neprijatelji gde god mozemo, a ustvari je poenta da su svi ljudi drugaciji i svi razlicito gledaju na uspehe/neuspehe u bilo cemu, ne samo u sportu. Tako da, tema je nidje veze.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Da ti iskreno kažem mene politika uopšte ne zanima. A ovo sam napisao jer sam stekao takav utisak..
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                            Comment


                            • Brate Deki na ovom forumu SVI, ali SVI navijaju za nase sportiste i navijaju max. za njih...e, sad jbg neko reaguje onako neko ovako...vecina kad pljuje pljuje u afektu i ne misli tako, al' jbg u tom trenutku ne moze da se suzdrzi...najgore je kada mnogo ocekujes(u ovom slucaju iz dana u dan ocekujes velike stvari) i 10 dana zaredom se razocaravas i onda se nije lako suzdrzati...

                              Naravno, uvek ima kretena koji ce reci:Nole nije Srbin, placa porez Monaku, ili zasto bi se ja nervirao zbog njihovih para...al' ja verujem da je to velika manjina, koja se nazalost cesto glasnije cuje nego ona vecina koja iz srca navija za nase...
                              http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                              Comment


                              • Znam kako je na ovom forumu i drago mi je zbog toga. I sam sam se ljutio kada su izgubili mnogi i to zadržavam za sebe (kao svi oni koji vole sport, a na ovde su srećom svi takvi), ali me nerviraju oni koji to rade iz dana u dan, samo pljuju, a većina tih nikad ništa u životu nije uradila.
                                Mada razlog za ovo je što većina smatra uspjehe sportista kao svoje i sada neuspjeh im pada kao da su ih sportisti iznevjerili. E kada se toga manemo, biće mnogo ljepša situacija..

                                P.S. Ovo za Srbiju i RS zaboravite jer maloprije pročitao jedan komentar na jednom forumu koji mi je digao živac..
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                                Comment

                                Working...
                                X