Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 eni Magyar Nagydij 2012 (Budapest)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    Motori.

    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Menjaci, ako usfali...

    Comment


    • Zar nemaš ažuriranu sa Mađarskom tabelu za motore?Vidim da su menjači ažurirani po Mađarskoj, ali motori su mi bitniji.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Racunaj da su korisceni oni iz Nemacke... Ne mogu da nadjem azurirano iz Madjarske.

        Comment


        • Od sledece godine bice zabranjeno koriscenje duplog DRS-a
          Miljkonen

          Comment


          • Originally posted by Infinity miki View Post
            Od sledece godine bice zabranjeno koriscenje duplog DRS-a
            Jedini se Mercedes nije slagao.Čak se i Lotus složio.

            Takođe neće biti ni sezonskog testiranja u Muđelu.
            http://www.autosport.com/news/report.php/id/101674

            http://www.autosport.com/news/report.php/id/101670
            Lotus će nastaviti da razvija D-DRS do kraja ove godine bez obzira na ban koji važi od sledeće godine.

            Unlike the Mercedes system, which provides a straightline speed boost when DRS is activated, it is understood that the Lotus design delivers its biggest benefit when the wing is closed. That could ensure a big performance gain at tracks like Spa, which feature long straights.
            Last edited by MarkedOne8; 31-07-12, 19:13.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Da, oni ne idu na bespotrebno balansiranje bolida pri otvaranju DRS-a i dodavanja dodatnog vazduha pored postojeceg pasivnog W-Dust efekta na prednje krilo, vec koriste sistem kako bi podigli efikasnost DRS-a. Kad si na pravc nije ti toliko bitno kakv je balans, samo je bitno da ima sto manje otpora vazduha. To se smanjuje kad se blokira prednje krilo, ali s obzirom da vazduh putuje suprotnim smerom, efekat se smanjuje. Optimizacija je uvek bolja od neprirodne revolucije...

              Drago mi je da ce sistem biti izbacen, nije ni malo u duhu pravila, stavise i dalje mislim da je protiv pravila, ali zelene novcanice uvek mogu da podmazu. Nije ni cudo da se i Lotus sa tim slaze, imaju odlican bolid i bez tog sistema...

              Samo mi je zao sezonskih testova, vise bi se novca ustedelo i manje bi se zagadjivala priroda kad bi svaki tim zrtvovao po kamio ili 2... Jedna od retkih stvari u kojoj se slazem sa Berniem...

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                Drago mi je da ce sistem biti izbacen, nije ni malo u duhu pravila, stavise i dalje mislim da je protiv pravila, ali zelene novcanice uvek mogu da podmazu. Nije ni cudo da se i Lotus sa tim slaze, imaju odlican bolid i bez tog sistema...

                Samo mi je zao sezonskih testova, vise bi se novca ustedelo i manje bi se zagadjivala priroda kad bi svaki tim zrtvovao po kamio ili 2... Jedna od retkih stvari u kojoj se slazem sa Berniem...
                Iako će Lotus koristiti taj sistem, i ja smatram da ga treba zabraniti.DRS je uveden kao jednaka pomoć pri preticanju za sve.

                Kako stoje stvari sa motorima?Hoće li ostati V8 motori i posle 2013.?Vidim da se žale kako bi sam njihov razvoj bio preskup.

                Aj samo, please, kad budeš našao ažuriranu tabelu motora napiši link na forum.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • Hamilton ce najverovatnije ostati u meklarenu ali kaze da ce traziti da zadrzi svoje trofeje,nek mu daju te trofeje samo neka ga zadrze a Perez je porucio ferariju da pozuri sa svojom odlukom,da li ga hoce ili nece u svom timu sledece godine,tako mlad a vec ,,ucenjuje"
                  Miljkonen

                  Comment


                  • wheel of Maldonado,hahahahahaha
                    Miljkonen

                    Comment

                    Working...
                    X