Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Napokon pocinje Tur!
    Ove godine nema Kontadora i samim tim ce biti zanimljivije Takodje je otpao i Endi Slek,mada sam ja ubijedjen da i onako ne bi nista napravio s obzirom da je slab hronometras.
    Nego da se bacim malo na analizu

    Zeleni dres:
    Kevendis se jednostavno mora uzeti za glavnog favorita jer je vjerovatno najbolji sprinter na svijetu E sad.Team Sky ove godine moze do zute majice a Kevendis prvi put vozi u timu koji je juri.Kevendis je i sam izjavio da mu zelena nije prioritet ove godine jer zeli da pomogne Viginsu i da ce ici na etapne pobjede a zelena moze doci onako usput Gerain Tomas,koji je njegov glavni pomocnik,nece ucestvovati na Turu zbog OI ali sigurno su i Edi Bos i Berni Aisel dovoljno dobri da zavrse posao.I ako tvrdi da mu nije prioritet vjerujem da ce on u prvim etapama pokusati da napravi veliku prednost i da je posle brani koliko bude mogao.Pitanje je hoce li on zavrsiti Tur jer zeli da pokori Olimpijske.

    Jedan od favorita je i Andre Greipel.Lotto Belisol ima strasnu ekipu za ovaj poduhvat ali vidjecemo hoce li to biti dovoljno dobro jer se na Turu nikad ne zna
    I Met Gos bi mogao do zelene.Na Djiru je pokazao koliko je brz i vjerovatno ce GreenEdge zeljeti da ostavi dobar utisak na debi Turu.
    Tu je i Marsel Kitel koji nema dobru podrsku kao Greipel ,ali je jaci i sigurno ce se i on probati.

    Sigruno ce najveca prijetnja biti Sagan koji je ove sezone u odlicnoj formi.Momak je izdominirao Kaliforniju i Svajcarsku i ako ko moze da ide do kraja,to je on.On moze da vozi sve i podsjeca me na Husovda(koji ove godine nece ucestvovati zbog nespremnosti...s*ebala ga je neka bolest i sada ce da se fokusira na OI.Inace,uz Zilbera(cika na mom avataru ) moj omiljeni biciklista ).Kevendis je mnogo iskusniji ali Sagan sigurno ima veliko samopouzdanje i vjerujem da ce zelenu uzeti neko od njih dvojice.

    Upravo je Filip Zilber jedan od onih koji vrebaju iz sijenke...mada bi nejmu dao male sanse jer je do sada imao slabu sezonu i vjerovatno ce raditi za Evansa.Tu su jos: Hose Rohas,Tajler Farar,Edi Bos koji ce ici na etapne pobjede pa mozda i bude bolji od Kevendisa



    Tackasti dres:
    Jeste da su samo tri cilja na brdu ove godine,ali kao sto rece Uros94 tu je 25 ciljeva prve,druge i ekstra kategorije i sammim tim borba za tackastu mora biti zanimljiva
    Nije lako pogoditi koji vozaci ce ici na ovo jer cesto to bude neko kome borba za generalni plasman ne podje po planu.

    Kris Anker Sorensen iz Saxo Banka je jedan od favorita.S obzirom da nema Kontadora,menadzer ekipe je priznao da se nece boriti za zutu pa ce im ovo biti prioritet.
    Jedan od miljenika publike,Dzoni Hugerland ce sigurno ici na tackastu.Prosle godine mu se nije dalo jer ga je ona "povreda" sprijecila.Red bi bio da se ovaj momak okiti tom tackastom majicom.Navijacu za njega
    Sansu ima i Danijel Martin kojem ce ovo biti prvi Tur.Naravno,tu je i Samjuel Sancez koji ce pokusati da odbrani titulu tj. ako ne bude pucao visoko u generalnom.On je na poslednjih sedam Grand Tour-ova zavrsio u top 10.
    Mnogi vide i Davaida Monkutiea u toj borbi jer mu je ovo mozda poslednji Tur.On se uvijek cuva za Vueltu(gdje je bio najbolji "brdas" poslednje 4 godine).On moze ici na rano prikupljanje bodova kako bi napravio prednost,pa onda da pokusa da je sacuva do kraja.
    Tu su i Robert Gesink(Rabobank) i Jirgen van den Bruk(Lotto Belisol) koji ce juriti generalni plasman,ali su sigurno i medju favoritima za tackastu.Vanender,takodje vozac Lotto-a,bi vjerovatno mogao prije Jirgena do tackaste jer ne juri GC.
    Pjer Rolan(Europcar),Metju Lojd(Lampre),Bris Feilu(Saur-Sojasun) su takodje u igri.Naravno,osvajac tackaste moze biti bilo ko od ovih sto jure osvajanje zute.

    Zuta majica:
    Kruna Tura i sigurno najuzbudljivija borba na istom Kao sto vec svi znaju,nema Kontadora i Sleka mladjeg tako da ce ove godine biti dosta otvorenije.Dva covjeka se izdvajaju kao glavni favoriti.Proslogodinji pobjednik Kadel Evans i sjajni Bredli Vigins.

    Veliki pritisak je na Evansa jer je imao problema sa formom + Vigins osvoji sve zivo sto je vozio Ali Evans je stari i iskusni lisac koji odlicno zna kako se vozi Tur.Dva puta je bio drugi,a na pet od poslenjih sedam Turova je zavrsio u top 8 Njegova proslogodnija pobjeda je bila vrhunac taktike i sigurno ce probati da odbrani titulu.

    Viginsu je cetvrta pozicija 2009. najbolji ucinak do sada i on tek treba da dokaze da je zreo za nesto vise jer je jos samo jednom zavrsio u prvih 10.I prolse godine su ocekivanja bila velika jer je pobijedio na Kriterijumu Dofinea,pa se razbi nakon 7-8 etapa i polomi kljucnu kost.
    Ipak,ovo moze biti njegova godina.Momak je na vrhuncu svojih moci i vozi odlicnu sezonu.Pobjede na Kriterijumu Dofine,Turu Lombardije i Pariz-Nice dovoljno govore u kakvoj je formi.U timu ima sjajne vozace + cijela Britanija vjeruje u njega.Njemu u prilog ide i 100 i kusur kilometara hronometra
    Naravno,samo bi budala otpisala Evansa Uz sebe ima iste vozace koji su ga pratili i prosle godine,a kako Husovd ne ucestvuje sigurno ce im(BMC) jedini cilj biti odbrana zute majice.Za razliku od njih Sky ima vise zelja i vidjecemo kako ce to funkcionisati.

    I ako mnogi vide ovo kao "trku dva konja", ne bi me cudilo da neko drugi osvoji njima ispred nosa.Ima tu jos nekoliko vozaca koji mogu do pobjede.

    Vicenco Nibali(Liquigas),Jirgen van den Bruk(Lotto-Belisol),jedan od najiskusnijih Denis Mencov(Katusha),Robert Gesink(Rabobank),Kris Frum(Sky) koji je prakticno plan B ako se Vigins negdje zaebe,Samjuel Sancez(Euskaltel) isto iskusan vozac.To su vozaci koji po mnogim procjenama imaju dobre sanse.Nibali je treci favorit za osvajanje.

    Rajder Hesjedal(Garmin-Sharp) pobjednik ovogodisnjeg Djira,Andreas Kloden i Frenk Slek(RadioShack-Nissan) koji ce traziti svoju priliku sad posto nema Endija..ja bi tu prednsot dao Klodenu jer je Frenk bas slab ove godine.I on sam kaze da ne juri GC.Tu je i Pjer Rolan iz Europcar-a.Oni ce vjerovatno da se fokusiraju na Rolana jer je Vokler u slaboj formi ove sezone.I Janez Brajkovic(Astana) moze do trijumfa jer i on treba da se dokaze + i on se gadno razbio prosle godine pa mu eto dodatni motiv

    Ima jos vozaca koji bi mogli do neke dobre pozicije u generalnom palsmanu:Tom Danielson(Garmin) njihov "plan B",Rui Costa(Movistar),Vanender(Lotto-Belisol),Vokler,iskusni Levi Laiphajmer(Omega Pharma-Quick Step),40-godisnjak Kris Horner(RadioShack),Alehandro Valverde(Movistar) koji se vratio nakon 4 godine pauze(dvije zbog dopinga)...tu su i veterani Ivan Baso(Liquigas) i Skarponi(Lampre),a dobar plasman ce sigruno imati i Toni Martin(Omega Pharma-Quick Step) najprije zbog hronometra a napredovao je dosta i u brdima.I na kraju besmrtni Aleksandar Vinokurov kojem predvidjam etapnu pobjedu


    Ja cu navijati za Evansa i BMC.Volio bi da Evans odbrani titulu,da Zilber osvoji sto vise etapa i evetnualno zelenu i da Van Garderen osvoji bijelu Btw,ovo ce biti poslenja trka za legendarnog Dzordza Hinkapia
    Imam osjecaj da ce ovo biti sjajan Tur


    Ko ce do pobjede sjutra?Toni Martin ili Fabian Kancelara?Ili mozda neko treci




    ...tek sad vidim koliko sam ja mlatio.Tesko da ce neko ovoliko da cita
    Last edited by powerslave; 30-06-12, 00:42.

    Comment


    • #17
      Ne zaboravi brate Evans uz sebe ima Burgharta i Hincapiea (Columbia team i Lanceov bodygard godinama na brdima) strasna podrska.

      A sta reci za Slekovu podrsku, Kloden, Voigt, Popovych i Zubeldia
      Last edited by Indigo; 30-06-12, 00:46.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • #18
        Nesto nikako ne vjerujem u Sleka.Mada tu ne mogu biti objektivan jer ga ne volim

        A Hinkapi je legneda.Volio bi da Evans odbrani pa da Dzordz bude jedini koji je ucestvovao u osvajanju 10 titula


        Milo mi je sto ovdje ima ljudi koji prate biciklizam.Ja sam u pocetku pratio samu Tur,a sad gledam sve sto mogu da stignem.Fascinantan sport koji nije za svakoga...koliko sam samo puta cuo "kako mozes to da pratis"

        Comment


        • #19
          Slek ce bre izdominirati,mnogo su jaka ekipa,i prosle godine su trebali samo su imali retardiranu taktiku i to je Kadel kaznio.Endi je bolji brdski vozac od Kadela puno,kao i Frank dok je ovaj bolji hronometras.Frank sad nema Endija ali opet ima strasan tim iza sebe i za mene je on prvi favorit.Videcemo i ostale ko ce sta da ponudi,bice sigurno interesantno.Valjda i Bredli napravi nesto,red bi bio

          editlabo inace pratim ove ostale trke,tako da ove moje procene nisu bas realne
          Last edited by Dacha; 30-06-12, 02:02.
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

          Comment


          • #20
            Jel se vozi ove sezone Alpe-d’Huez?

            Voleo bi da Frank nekako uzme zutu majicu, a potajno se nadam nekoj eksploziji Brajkovica
            http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

            Comment


            • #21
              Ne treba otpisati ni Hesjedala, mada njega favorizujem iz razloga zato sto je uzeo Giro
              A iz istog tog razloga sa objektivne strane ne moze biti favorit.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • #22
                Ma ne verujem da on moze nesto,nece imati dovoljno snage.

                Nego da pitam ovde,sta je sa Kunegom?
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • #23
                  On i tim menadzer su odlucili da je bolje da se fokusira na Giro i Vueltu i tako vise doprinese timu.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • #24
                    Kunego se vjerovatno sprema za OI jer ove sezone jos uvijek nista nije napravio.Najveci uspjeh mu je 6. mjesto na Djiru.

                    Frenk je ove sezone jedino u Svajcarskoj vozio ko covjek.On je odlican brdas ali ce na hronometru dosta da izgubi...Ma Vigins ce biti najopasniji.Mnogo je bolji na hronometru od ove dvojice i tu ima da ih pojede ako bude vozio onako kako moze.Kako je samo razbio na Dofineu.Lagano je bio 34 sekunde bolji od Martina

                    Comment


                    • #25
                      Ne otpisujete Millara Ima da izdominira sutra.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • #26
                        A kakve su sanse Valverdea i Basa...?
                        http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                        Comment


                        • #27
                          Valverde ima Karpetsa i Plazu, dobri radnici ali nece moci da idu sa njim na planine.
                          Basso bi navodno trebao da radi za Nibalija ali nema od toga nista.

                          Ne treba zaboraviti Samuela Sancheza, sjajan je covek na brdima.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • #28
                            Powerslave Ceo post sam pročitao, iako izbegavam ovoliko puno pisanja!

                            Da ne prenosiš ti Tur u CG?

                            A komentatori na ES su vrh vrhova! Vidi se da mnogo vole biciklizam...
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • #29
                              Bmc team:

                              Ceo tim ce radititi za Kadela, cilj je odbrana trona, a ovi momci su sposobni to da urade.
                              Kada u timu imate jednog tako iskusnog biciklistu koji je u karijeri presao vise od pola miliona kilometara na zvanicnim trkama, coveka koji je radio za legendarnog Lance i cuvao ga na brdima, onda nema sumnje da ce on voditi ovaj tim i da ce dati veliku podrsku Kadelu, Hincapie iako u poznim godinama nece imati problem sa kondicijom jer to je covek od celika. Tu su i Burghart i mladi vozac Van Garden koji je poreklom pogodicete iz Holandije.
                              Naravno ne treba zaboraviti ni Gilberta, strasan vozac, pravi flater sto bi se reklo, medjutim ume da pruzi dostojnu voznju i na medium hill etapama.

                              Radioshack:
                              Strasnu podrsku ce imati Franck. Zapeo sam za podrsku ali to je zaista veoma bitno na ovako velikim trkama.
                              To pomoc znaci mnogo, recimo kada vas kolega suvozac podigne tempo toliko da iz vodece grupe iliti Pelotona otpadne po 5,6 vozaca. Takva pomoc na brdima je neprocenjiva i u vidu podrske, zaklona od vetra.
                              A Franck zaista ima fantasticnu podrsku.
                              Jens Voigt, Andreas Kloden, Yaroslav Popovych(golden boy koji nikada nije ispunio potencijal) strasni vozaci i strasni radnici.

                              Fabian Cancelara ima poseban status u ovom timu. Najbolji hronometras vec neko vreme, pojavio se sada Martin tu je bio i Millar ali generalno ovaj covek se naosvajao Prologa, Hronometarskih etapa i Time trial champinshipa.


                              Team Europcar:
                              Bogotac Thomas Voeckler! Kakva ljudina, setite se sta je prosle godine radio i koliko dugo je cinio naciju ponosnom noseci zutu majicu u konkurenciji vozaca koji su objektivno bolji od njega za klasu.
                              Ove godine ne znam sta da ocekujem od njega.
                              Tu je i sjajni Piere Roland proslogodisnji pobednik bele majice i veliki potencijal. Prvi se popeo na Alpe D'Huez svako ko pobedi na toj ne etapi mora imati uspeha u buducnosti.

                              Euskatel Euskadi:
                              Klasicna spanska ekipa koja nema nijednog stranca. Za njih je vozio Iban Mayo.
                              Radice svi za Samuela Sancheza koji ima kvalitet za prvih 10.
                              Astarloza, Martinez...
                              Sve u svemu skladna ekipa koja ce pokusati sve da uradi kako bi njihov kapiten ostvario sto bolji plasman.

                              Lampre:
                              Sto se tice generalnog plasmana nemaju tu sta da traze. Ne kazem da Scarponi nije kvalitetan biciklista, uzeo je i Giro na "green table" ali opet kako ocekivati da vozac koji se na ovogdisnjem Giru istrosio, zauzeo 4 mesto, prosao kroz toliki napor nadje na postolju na Alpima ili Pirinejima, ne ide to.

                              Tu je Pettachi i pokusace da ide na zelenu majicu. Ima kvalitet za to ali tesko pored Marca.

                              Liquigas:
                              Vicenzo Nibali u prvom planu a ako taj plan zakaze ice se na Bassa. Basso je imao tezak Giro bio je u prvih 10 tako da ga moram otpisati, ogromni su ti napori.

                              Garmin:
                              PObednik Gira, sjajni kanadski vozac Hesjedal, izdominirao je konkurenciju na Giru ali realno gledajuci ovde nema sanse jedino ako nije pod nekim dopingom. Ima solidnu ekipu, Zabriskie i Van de veldea.
                              Ne treba zaboraviti ni Millara koji je veoma dobar hronometras i koji moze dosta uciniti na flat stazama.

                              ...


                              Kao podrsku imace
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • #30
                                Ja ne poznajem licno nikoga u CG ko prati biciklizam Sigurno ima jos neko,vala nisam jedini

                                Ja sam biciklizam poceo da pratim iz dosade I onda vidio da je to mnogo dobar i zanimljiv sport Komentatori na Eurosportu su odlicni i zaista im svaka cast!Koju god trku da prenose oni se potrude da ispricaju sve sto treba neko ko je tek poceo da prati da zna.Uvijek ce odgovoriti na pitanje ako im posaljes mailom tokom trke.Momci stvarno dobro poznaju biciklizam.Bas dosta nauci covjek slusajuci njihove prenose.

                                Steta sto Tom Bonen ne vozi Tur.Zato od njega ocekujem ekslploziju na Olimpijadi
                                Ne vjeruejm da ce Valverde nesto napraviti,prije bi sansu dao Huanu Kobou.


                                A danas navijam za Kancelaru.

                                Comment

                                Working...
                                X