Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Belhanda je uspjesno izveo Panenku.

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by asprilja View Post
      Mancinija ne volim kao trenera, smatram da ne zasluzuje toliko veliki klub, ali ne bih ja njega kritikovao previse za vecerasnju taktiku. On je odigrao kako jedino moze protiv Reala u gostima, autobus i pokusavao je iz kontre, jbg da je ostalo 1:2 ispala bi njegova taktika vrhunska, ovako je sve palo u vodu jer su usla dva suta i igraci su mu ostali bez snage i koncentracije zadnjih 10 minuta. Da se Siti otvorio, Real bi ovo dobio 3 razlike. Navijao sam za Real i video sam koliko je tesko Realu da probije, nerviralo me to, a cim me je nerviralo znaci da je dobra taktika. Trebalo je u 85 minutu posle gola Kolarova ili posle Dzekinog gola reci, ocajna je ova Mancinijeva taktika. Lako je biti general posle bitke. Najmanje je kriv Mancini za poraz.
      Ne slazem se da je ono jedini nacin da se igra protiv Reala pokazala je Sevilla u subotu vecer kako igrati protiv Reala,Mancester City je u vecem dijelu prvog poluvremena djelovao kao neka prosjecna Spanjolska ekipa tipa Mallorca,ili Real Sociedad,(da se ne uvrijede navijaci ovih klubova),samo mi je nevjerovatan bio onaj dvojac Man City-a Javi Garcia i Gareth Barry,pa ta dvojica nisu uspjeli nista uraditi za 90 minuta,jedne akcije presijeci,vezni red Citya presmijesan,ne znam samo na sta oni bezveze pare trose.Real je zasluzio pobjedu ali daleko je ono od sjajnog,da je veceras igrala neka iole ozbiljnija ekipa(sto City sa onakvim pokusajima od igraca,cast izuzetcima nikako nije)tesko bi Real pobijedio,samo radovanje Mourinha pokazuje da nisu u nekoj formi i da neke stvari ocito ne stimaju.U svakom slucaju dobra tekma,a Cityu ostaje da pojedu jos dosta dosta pure,da bi postali ozbiljna ekipa,ali prije svega moraju poceti dovoditi ozbiljne igrace,ruku na srce od svih igraca koje su doveli za mene licno je Toure najbolji,Toure koji je u Barceloni bio bukvalno pa vodonosa(igrao sve moguce pozicije a da ne pricamo da nije imao ni blizu onoliko slobode u igri)sve drugo u pet deka pogotovo su mi smijesni Barry,Garcia,Milner,i svi drugi igraci za koje bi samo blentavi arapi i mancini dali onolike pare...

      Comment


      • Originally posted by El Pocho View Post
        Ne slazem se da je ono jedini nacin da se igra protiv Reala pokazala je Sevilla u subotu vecer kako igrati protiv Reala,Mancester City je u vecem dijelu prvog poluvremena djelovao kao neka prosjecna Spanjolska ekipa tipa Mallorca,ili Real Sociedad,(da se ne uvrijede navijaci ovih klubova),samo mi je nevjerovatan bio onaj dvojac Man City-a Javi Garcia i Gareth Barry,pa ta dvojica nisu uspjeli nista uraditi za 90 minuta,jedne akcije presijeci,vezni red Citya presmijesan,ne znam samo na sta oni bezveze pare trose.Real je zasluzio pobjedu ali daleko je ono od sjajnog,da je veceras igrala neka iole ozbiljnija ekipa(sto City sa onakvim pokusajima od igraca,cast izuzetcima nikako nije)tesko bi Real pobijedio,samo radovanje Mourinha pokazuje da nisu u nekoj formi i da neke stvari ocito ne stimaju.U svakom slucaju dobra tekma,a Cityu ostaje da pojedu jos dosta dosta pure,da bi postali ozbiljna ekipa,ali prije svega moraju poceti dovoditi ozbiljne igrace,ruku na srce od svih igraca koje su doveli za mene licno je Toure najbolji,Toure koji je u Barceloni bio bukvalno pa vodonosa(igrao sve moguce pozicije a da ne pricamo da nije imao ni blizu onoliko slobode u igri)sve drugo u pet deka pogotovo su mi smijesni Barry,Garcia,Milner,i svi drugi igraci za koje bi samo blentavi arapi i mancini dali onolike pare...
        Ja sam prvi napisao u poluvremenu da Siti deluje kao Granada. Pogledao sam ceo mec Sevilje i Reala, Sevilja je igrala gotovo isto kao Siti veceras, zatvoreno, iza lopte i cekala je kontre, pogotovo je to doslo do izrazaja u drugom poluvremenu. Samo je Real bio nepovezaniji na tom mecu i Sevilja se bolje branila nego Siti veceras i vrsila bolji pritisak na loptu. Ne znam da li si ti gledao neki mec u kom je Sevilja pritisnula Real i napadala? Da je ostalo 1:2, pa cak i 2:2 niko Mancinijevu taktiku ne bi dovodio u pitanje, samo je to moja poenta, zato je glupo dovoditi je u pitanje posle primljenog gola u 90. minutu. Na stranu sto ta taktika nije lepa za oko, to je ok konstatacija i skroz je na mestu ali ne moze se tvrditi za taktiku da je pogresna koja mu je 90. minuta davala zeljeni rezultat. Da je ostalo 1:2 pa cak i 2:2 sad bi se pricalo kako Murinjova taktika nije dobra, kako je poceo bez Ozila i Modrica, kako se kasno otvorio...Jbg, fudbal pamti pobednike.
        Last edited by asprilja; 18-09-12, 23:35.
        Cuj prvi maj

        Comment


        • Jedno pitanje za one koji prate francusku ligu. Kakvi su igraci Alexandre Lacazette iz Lyon-a, i Remy Cabella, iz Montpeillera? I jednog i drugog sam malo gledao, ostavili su sjajan utisak na mene, pa me zanima i malo detaljnije i potpunije misljenje.
          "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


          Dakle, ti si portir!

          Comment


          • Uspeo sam da se udomim kod nekoga sa Arenom Sport. Posle uspavanke u prvih 45 minuta, fantasticno drugo poluvreme, naravno cim je neko dao gol, pogotovo jer je to bio City. Nema sta da se prica, Real je bio bolji, ali City nije smeo da ispusti 2-1 nikako.. morali su makar nereseno da izvucu, neverovatno stvarno vec sam se bio ponadao Verujem da bi poludeo da moj tim izgubi protiv ekipe koja igra kao City veceras, ali drugacije je kad za njih tad navijas Za 3. gol mi nikako Hart nije kriv, vec Zabaleta, a najvise Kompany, lik se sklonio od lopte Malaga definitivno najvise iznenadila, jos jednom se pokazalo da nije sve u kupovini dobrih igraca, trebace vremena Zenitu ako planiraju da postanu ozbiljan klub..

            Comment


            • Originally posted by Wilshere_10 View Post
              Jedno pitanje za one koji prate francusku ligu. Kakvi su igraci Alexandre Lacazette iz Lyon-a, i Remy Cabella, iz Montpeillera? I jednog i drugog sam malo gledao, ostavili su sjajan utisak na mene, pa me zanima i malo detaljnije i potpunije misljenje.
              I mene interesuje za ovog Lacazetta, uvek sam ga dovodio u Master ligi, strasno koliko je brz E sad da li zna nesto u stvarnosti, pitanje je
              sigpic

              Comment


              • Man City mi nije bio jasan formacijski nakon izlaska Nasrija zbog povrede.
                Clichy u 90% situacija cuvao vazduh, i "hvatao promaju", duplao igrace
                bezveze, iskakao iz formacije, kao da ni sam nije znao sta treba da igra
                kad se nadje zajedno sa Kolarovom. Delovao je dosta smesno, dok je Aca
                spartao gore-dole, a on se samo sklanjao ispod njega i Naste u sredini.
                Ta izmena, bez obzira na fantasticnu igru Kolarova i gol, je bila takticka greska.
                Tuzno je da sa takvim budzetom nemas igraca koji moze u taktickom smislu
                zameniti Nasrija.

                Toure potvrdjuje da je najbitniji igrac Man City-ja. Slicno je igrao i u zadnjem
                kolu PL. Prenos lopte i osvajanje terena je zadivljujuce, cak i pored takvog
                veznog reda kakav poseduje Real. Steta samo sto onaj pas nije dodao levo
                Aci, nego je isao na Silvu, iz razume se taktickih razloga.

                Tevez ne znam ni da li je igrao. Mogao je bez problema da presedi nekih
                30-40 minuta negde sa strane, nikom ne bi falio. Uglavnom igra City-ja je
                bila jako jako bleda.

                Real odigrao utakmicu u jako tempu. Za mene dosta iznenadjujuce, kad se
                uzme u obzir sve sto se desava oko terena. Izmene su dale potrebnu svezinu,
                ipak, da ne bi Harta na golu, bilo bi vec na poluvremenu 3:0.

                Mancini je sa trojicom "novajlija" pokusao pobeci od ostrvskog fudbala, vise
                ka kontinentalnom. Mislim da je to nemanje identiteta igre najveci problem
                City-ja trenutno, zbog toga u prvi plan i iskace Toure koji svojim individulanim
                kvalitetom "maskira" ociglednu nemoc ekipe.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • Ja sam gledao na Wilmaa TV tekmu i odusevljen sam.Bolja je od bar 90-95% ostalih streamova.I jos jednom,hvala apacrowu...

                  P.S. Juche odlicna tekma Everton - Njukasl,danas odlicna tekma Real - Siti,pitam se sta me sutra ceka...
                  Last edited by z0La; 19-09-12, 00:11.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Originally posted by Skrillex View Post
                    Kad bi malo vise citao, video bi skoro svakog forumasa kako hvali Turea! Inace, sta ima da se prica o njima, kad su ih unistili, prvo poluvreme jednostavno nije vredno pomena.
                    I, je l' bilo zanimljivo gledati prvo poluvreme?
                    E, tako je i meni, dodje lepo Real Madrid, tim vredan 500+ miliona, i lepo igra taktiku istu kao sto je i veceras Italijan Manchini igrao.I to nije samo tako na toj tekmi, nego na svim kojim Barsa igra.
                    I naravno, nije lepo kad ti zavuku gol iz kontre.

                    Videcemo 7. oktobra, prodao bih kucu samo da vidim jos jednu petardu Barse protiv Reala, posle toga mogu i da umrem, ne bih se bunio.

                    Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

                    Comment


                    • Originally posted by Wilshere_10 View Post
                      Jedno pitanje za one koji prate francusku ligu. Kakvi su igraci Alexandre Lacazette iz Lyon-a, i Remy Cabella, iz Montpeillera? I jednog i drugog sam malo gledao, ostavili su sjajan utisak na mene, pa me zanima i malo detaljnije i potpunije misljenje.
                      Lacazette ti je jedna munja nevidjena, sjajan talenat iz Liona, prosle sezone igrao vrlo vrlo dobro, uglavnom sa klupe i opet uspeo zabeleziti par golova i asistencija, igrac koga treba gledati u Francuskoj ove sezone. Isto vazi i za Cabellu, uostalom ako si gledao mec(a jesi valjda ) video si kako je lucidan i kako je pogodio precku, vrlo dobar sa loptom, najbolji je kad je u sredini terena, nebitno dal ofanzivni ili cist centralni veznjak, momak je vrlo inteligentan, pravi onaj kreativac.

                      Sto se tice ove igre Sitija, pa ako neko sa svim onim genijalcima koje Mancini ima moze igrati otvoreno sa Realom onda je to Siti, kraj svake rasprave. Steta sto je Aguero povredjen, on i Tevez su nenormalno ubitacan tandem, svaku odbranu mogu rasturiti. Ali i bez njega, Mancini je mogao lagano igrati otvorenu tekmu sa Realom, niko me ne moze ubediti u suprotno. Mene vise brine Silva, momak je ovu sezonu poceo veoma nezainteresovano, cak mu se i ne igra.
                      Last edited by Freshman; 19-09-12, 00:32.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Real zasluzeno dodje do pobjede, bila bi ne pravda da su ovi iz engleske i bod otkinuli, kakve igrace imaju i ovako igrati, stvarno smjesno.
                        Real se toliko ispucavao iz daljene da je jednostavno moralo poceti da ulazi i pocelo je pred kraj.
                        Kakva je igracina Ture, bez njega nema Sitija, znaci u svim pogledima igre je fantastican, kako povuce onu loptu za gol Dzeke, jednostavno i fantasticno, mada imao je Ture sansu da zapeceti sudbinu Reala, ali nije uslo.
                        Murinjo je legenda, kakvo proslavljanje pobjedonosnog gola, i onda tetralno napustanje terena cim je sudija svirao kraj, i evo izjavio da je vracen DNK njegovom timu.
                        Malaga i Milan iznenadjenja, ne mogu da vjerujem da Zenit gola nije mogao da stavi Malagi, to je dokaz koliko je spanski fudbal dominantan u odnosu na ostale.
                        Milan bez komentara, nebi bio u koze Alegrija, mada covjek nije kriv, nema sirinu.
                        PSG me iznenadio nisam ocekivao ovaku laku i sigurno pobjedu nam Kijevom, ipak oni cjele ove sezone se natezu, nista cisto da uzmu.
                        I istakao bi pobjedu Borusije nad Ajaksom, drago mi je radi njih, obozavam njihov fudbal, i atmosferu na Wesfalenu.
                        sigpic
                        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                        Comment


                        • Dobra prva polovina prvog kola .. Razočarali me istočnjaci, Malaga mi je nekako utisak večeri ... Savo sinoć reče da misli da će iz ''grupe smrti'' dalje Real i Siti, ali ja ne bih otpisao Borusiju ...

                          Comment


                          • Balkanska braca nisu uspela da sruse Madrid. Mancini, molim te, idi, ne volim City ali ti si Mancini debilcina! C Ronaldo jos jednom pokazao ko je tu kada treba! Bolje bi bilo da je SK uze LS nego Primeru, ali sta je tu je, ne treba biti pohlepan

                            Comment



                            • Nakon vise od jedanaest godina i nevjerovatnog finala Lige sampiona iz sezone 2000/2001 na stadionu Giuseppe Meazza u Milanu, ponovo se sastaju Bayern i Valencia. Tada je Bayern dosao do titule europskog klupskog prvaka pobjedom tek nakon izvodjenja jedanaesteraca, odlucujuci jedanaesterac promasio je Mauricio Pellegrino trenutni trener Sismisa sa Mestalle.
                              Prvi susret ova dva kluba bio je davne 1968. godine u 1/4 finalu Kupa pobjednika kupova kada je u prvoj utakmici na Mestalla-i rezultat bio izjednacen 1:1. ali u uzvratu Bayern je pobjedom od 1:0 prosao u narednu fazu. Sljedeci dvomec ova dva kluba je bio 1996. godine u 1/32 finala UEFA kupa kada je Valencia na Mestalli demolirala Bavarce rezultatom 3:0, dok je Bayern u uzvratnoj utakmici ublazio poraz iz prve utakmice pobjedom rezultatom 1:0. Na njihov treci susret, odnosno dvomec se nije dugo cekalo vec 1999. godine u grupnoj fazi Lige sampiona sastaju se ova dva kluba i obje utakmice zavrsavaju nerijesenim rezultatom 1:1. Zanimljivo da su i tada ova dva kluba bil smjestena u grupu F kao i ove sezone.

                              Bayern München

                              Jos su svjeza sjecanja igracima i navijacima Bayerna na finalnu utakmicu Lige sampiona na njihovoj Allianz Areni, kad su nakon izvodjenja jedanaesteraca porazeni od Chelsea. Kao i prosle sezone ciljevi Bayerna se znaju da dodju do kraja svih takmicenja kao prvi u kojima se takmice, a ove sezone za to imaju i pokrice jer su angazovali nekoliko odlicni igraca. Prije svega se tu misli na sjajnog Baskijca Javi Martineza koji je doveden uz dosta peripetija oko prelska iz njegovo maticnog kluba Athletic Bilbao-a i on bi trebao pokrivati one pozicije na kojima je prosle sezone Bayern bio ''tanak'', a to su pozicije zadnjeg veznog i stopera. Od pojacanja najvise je se pokazao hrvatski reprezentativac Mario Mandzukic koji je postigao sest golova u pet utakmica. Ovo nije uspjelo nijednom novajliji u dresu Bavaraca, a samo jos Dieter Hoeneß imao ovakav ucinak. Za vecerasnju utakmicu Jupp Heynckes nece moci jos uvijek racunati na odavno povrijedjene Davida Alaba-u, Maria Gomeza koji je izjavio da i sam ne zna kad se ce se vratit na teren i Diego-a Contento-a. Pored ovih igraca upitni su za veceras Arjen Robben koji gotovo sigurno nece poceti utakmicu, a Franck Ribéry i ako ima problema sa misicima trebao bi se naci u prvih jedanaest. Tako bi poziciju Robbena zauzeo ''svicarac'' Shaqiri.

                              Valencia

                              Vecerasnja utakmica je specijalna za trenera Valencije za kojeg smo rekli da je bio tragicar u onom finalu iz 2001. godine i ova utakmica je mogucnost da se bar djelomicno iskupi za taj promasaj koji je Bayernu donijeo pobjedu. Mauricio Pellegrini je na klupu Sismisa dosao nakon odlaska Unai Emery-a u Spartak Moskva i zabiljezio je dobar pocetak u prvoj utakmici kada je otkinuo bod Realu na Bernabeo-u, ali zatim su izgubili dva boda na Mestalli od Deportiva i nesretno porazeni na Camp Nou. Da bi u zadnjem kolu Pellegrini dosao do prve pobjede u Primeri na klupi Valencie i to nad Celtom rezultatom 2:1.
                              Za razliku od prosle sezone Valencia je od igraca iz prve postave ostala bez lijevog beka Jordi Alba-e kojeg su prodali Barceloni, a kao njegovu zamjenu doveli Aly Cissokho-a koji u proslom kolu Primere postaigao lijep gol glavom. Pored Cissokho-a Valencia je dovela jos igraca koji su znacajno pojacali ovu ekipu, a to su Jonathan Viera (Las Palmas), Guardado (Deportivo), Joao Pereira (Sp.Portugal), Gago (Real Madrid) i Valdez (Rubin Kazan), sto im daje za pravo da se nadaju dosta boljom sezonom u Ligi sampiona nego prosle godine.
                              Za ovu utakmicu Mauricio Pellegrini je imao dosta problema oko povrijedjeni igraca, pa vec odavno ne moze racunati na Banegu i Canalesa, a u proslom kolu nije mogao racunati Albelda-u, Piattia i Gaga. Zbog ovih problema morao je u roster uvrstit igrace iz Valencija B Portua i Carlosa Delgado-a. Pellegrini jos nije odredio prvih jedanaest, ali je najavio mogucnost da utakmicu od prvih minuta pocne Guaita sto je malo nelogicno jer Diego Alves je u odlicnoj formi i jedan od bolji od pocetka sezone.

                              Moguci sastavi



                              Izjave trenera


                              Jupp Heynckes (Bayern München)

                              Imamo dosta samopouzdanja i zaista nam se čini da smo dobili na kvaliteti preko ljeta. Valencia je medu tri najbolja kluba u Spaniji, dobro je organizirana i fizicki jaka.

                              Mauricio Pellegrini (Valencia)

                              Cast je biti u ovom trenutku trener Valencije i igrati takmicenje poput Lige sampiona. Kao igracu to su mi bili najdraze utakmice, a vjerujem da ce tako biti mi i sada kao treneru. Ocekujem sutra da moji igraci budu fokusirani na utakmicu, te da pokazemo nasu snagu i kvalitet.
                              Pellegrino jos uvijek nije siguran da li ce Dani Parejo i Tino Costa zaigrati u veznom redu Valencije,jer jos nije odredio sutrasnji sastav.
                              Uvijek mi postoji nekoliko opcija u glavi, tako se mogu veceras probuditi i odluciti tko ce zapoceti sutrasnju utakmicu kao starter. Velika je steta sto smo ostali bez Gaga i Albelde, a o konkretnom sastavu cu govoriti sutra.

                              Vecerasnju utakmicu sudit ce turski sudija Firat Aydinus, asistenti ce biti Ok i Taşçıoğlu, dok je cetvrti sudija Ongun svi iz Turske.

                              Comment


                              • Malaga definitivno najjaci utisak ostavila.PSG je prejak,samo jos da se uigraju i kompletiraju sastav... Borusija i dalje igra nekako stegnuto u evropi,nikako da zaleprsaju na terenu kako znaju.Na jedvite jade dobise najslabiji tim u grupi.

                                Comment

                                Working...
                                X