Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dale View Post
    Gledam Barcu naravno , a u 1 snimak Bayern - Juventus bez da saznam rezultat , iako ce to biti tesko

    Ocekujem Barca 1-3 i Bayern 2-1
    Miko brate isprati 10 utakmica ti ne mozes dvije,sramota
    Last edited by AK47; 02-04-13, 18:20.
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Ne ne brate , nego hocu obje da odgledam do najsitnijeg detalja , zato mi je ovo plan , bez da znam rezultat unaprijed
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • Originally posted by Dale View Post
        Ne ne brate , nego hocu obje da odgledam do najsitnijeg detalja , zato mi je ovo plan , bez da znam rezultat unaprijed
        Postujem,ja sam tako prije radio,milina;)
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Mora se ispostovati Brajkula . Ko ce da gleda one smarace u Parizu

          Comment


          • Evo sastava za veceras...

            ESPN FC ‏@ESPNFC
            Bayern team to play Juventus: Neuer, Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba, Gustavo, Schweinsteiger, Muller, Kroos, Ribery, Mandzukic

            Juventus team to play Bayern: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso, Matri, Quagliarella
            ESPN FC ‏@ESPNFC
            Barcelona team to play PSG: Valdes; Alves, Mascherano, Pique, Alba; Busquets, Iniesta, Xavi; Villa, Messi, Sanchez

            PSG team to play Barcelona: Sirigu; Jallet, Alex, Silva, Maxwell; Moura, Beckham, Matuidi, Pastore; Lavezzi, Ibrahimovic
            Bayern bez Javia, Juve je valjda u fulu, ne znam sto nema mocnog Kwadwoa, bolje to zna Brajki...

            Sa druge strane Barca u najjacem sastavu, a PSG takodje, Beckham legenda u prvoj, ovo je mozda najjaci sastav PSG, mada je Menez igrao sjajno za vikend, mozda je trebao dobiti sansu, a mozda i ne...
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Nije Juve u punom sastavu, Vučela je na klupi...

              Bekam starter, fuck yeah!!! Ovaj meč u Parizu ne može biti više glamurozniji...
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • Mirko tek juce trenirao, ne moze igrati 90 minuta.
                sigpic

                Comment


                • Evo Kezman veli da je Mirko majstor fudbala i da ga je uzivanje gledati, to su potezi koje samo majstori mogu da izvedu, on obozava da ga gleda
                  sigpic

                  Comment


                  • Doci ce im glave mrtvi Miler i jos mrtviji Mandzukic. Daj boze da gresim. Jos ni Havija nema a imaju tu srecu da nema Mirka.
                    sigpic

                    Comment


                    • Dva nesudjena pojačanja Intera iz prethodne 2 godine jedan protiv drugog. U 2011. Alexis, prošle Moura. Ovaj prvi možda i dodje nekim čudom, mada kondicija koji čita sada ovu temu to ne bi voleo...

                      A tu je i Laveci, još jedno nesudjeno Šteta što nije Menez starter, mnogo gotivim tog igrača, ali konkurencija je zlo!

                      Ne znam zbog čega je Hajnkes ubacio DVB pre Boatenga, to je možda šansa Juvea za gol na strani...
                      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                      C'E SOLO L'INTER

                      Comment



                      • Došao je i taj 2.april kada na programi umao prva dva meča, a nakon istog, sutradan i druga dva meča 1/4 finala Lige Šampiona, a odavno postoji ona, danas već tradicionalna opaska, da prava Liga Šampiona kreće od četvrtifinala. Žreb je hteo da svoja Real i Dortmund imaju nešto lakši posao na putu ka Vembliju, dok su kuglice glavobolje nanele klubovima poput Bajerna, Juventusa, PSŽ-a i Barselone. Naime, parovi 1/4 finala ovog su:


                        Ipak, isped svih se izdvaja utakmica ekpa koje su tako dominantne u svojim takmičenjima da mnogi fudbalski analitičari govoreći o njima, u superlativima naravno, izgovore i to da su te dve ekipe za po 2-3 klase ispred svoje lige. Neki kažu da je ova utakmica i "finale pre finala", drugi pak su malo blaži u oceni i govore i to da su ova dva kluba mogla da se sastanu i u finalu da volja žreba nije bila da se sastanu u ovoj rundi, te da bi to ne bi bilo nezasluženo.
                        Dakle, imamo na jednoj strani, Bajern Minhen, ubeljivog lidera Bundeslige predvođenog Riberijem, Švajnštajgerom i Lamom, i na drugoj strani Juventus, takođe ubedljivog lidera Serie A ( doduše, ne bi toliko ubedljiv kao njegov večerašnji rival u svojoj ligi, ali +9 je takođe ubedljiva prednost, pogotovo ako uzmemo u obzir da u nastavku prvenstva ona samo može rasti), predvođen Bufonom, Pirlom i Kjelinijem.



                        Ova dva kluba su sigurno među velikanima, ne samo evropskog, već svetskog fudbala, ali se nisu međusobno sastajala do 2004. godine, takođe je zanimljivo da su se samo sastajali u grupnoj fazi ovog takmičenja, dakle u knock-out nikada do večeras. Od te 2004. do danas odigrali su 6 mečeva i gigant iz Torina u istima je bio bolji tako što do sada broji 3 pobede, 1 je bilo nerešeno, dok je Bajern slavio 2 puta, a poslednja pobeda Bajerna nad ovim rivalom je ujedno i poslednji poraz Juventusa u Ligi Šampiona 8.12.2009. u Torinu, i tada je Stara dama bila demolirana sa 4:1. Od tada Juventus nije izgubio 18 utakmica pod pokroviteljstvom UEFA, ali ruku na srce nije uzeo nijedan trofej. Treba napomenuti da je ta sezona ujedno i najlošija sezona u istoriji kluba iz Torina, te dodati da Juventus te godine nije prošao grupnu fazu takmičenja (briži od njih je bio i jedan Bordno), a da su u Kalču svoje mesto na kraju sezone našli na koti 7.


                        Kod Juventusa od današnjeg rostera tada u timu su bili Bufon, Markizio, Đovinko i Kaseres (u svojoj prvoj epizodi u Juventusu), dok od Bavaraca pamtimo Van Bujtena, Lama, Švanštajgera, Riberija, Robena, Gomeza i Milera.

                        Lider Bundeslige u prošlom kolu tog prvenstva opet je demonstrirao svoju moć pregazivši tužni HSV. Lucidni Bavarci brojali su tada do 9, dok čisto iskupljenja radi Hamburg je pred kraj meča postigao i svoja 2 gola, 9:2.


                        O kakvoj se zapravo dominaciji Bajerna ove sezone u Bundesu radi, govori to da imaju čak 20 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu koja takođe učestvuje u ovoj fazi Lige Šampiona, Borusje iz Dortmunda, da su skockali 23 pobede, 3 remija i samo jedan poraz, postigli 78 golova i primili svega 13, te ako pobede u sledećem kolu Ajntraht postaće tim koji je najranije u istoriji lige podigao Salataru. Ipak, u Ligi Šampiona su imali manja posrtanja, te i male neprijatnosti. Naime, dozvolili su sebi da u grupnoj fazi izgube od jednog BATE-a sa 1:3, te i da nakon sjajne partije u Londonu u meču 1/8 finala izgube na Aliancu 0:2 od londonskog Arsenala, te da poslednje minute meča provedu u strepnji za prolaz dalje.
                        Bilo kako bilo, kada govorimo o Bajernu govorimo o ekipi koja je ove sezone po mnogima prvi favorit za osvajanje ovog takmičenja, čak im se pridodaju i veće šanse nego prošle sezone kada su igrali finale i izgubili od Čelzija u istom nakon penala. Kada govorimo o Bajernu u prezentu govorimo o vrlo jakoj ekipi koja pored toga što poseduje izraziro jake pojedince može se pohvaliti time da jako kompaktno izgleda na terenu. Zapravo od golmana ka gore, oni su na svim pozicijama prejaki i u svakoj liniji poseduje jaka imena, za lidera ekipe se ističe nemački reprezentativac, Švajnštajger, koji je ujedno i kapiten ove ekipa, ali kao glavnog lika u ovom timu ipak moramo izdvojiti Riberija, o čijim kvalitetima je suvišno i pričati, ali se ipak moramo složiti da je isti stagnirao s obzirom na očekivanja u prošlosti, a ona su bila čak i u rangu da on bude odmah rame uz rame sa vodećim dvojcem, Mesijem i Ronaldom, međutim povrede su ga ka tome podosta omele. Ali kao i takav Riberi je sjajn i ove sezone je proglašavan čak 8 puta za igrača meča, postigao je 9 golova i napravio 10 asistencija, 4.8 driblinga po meču, 2.3 šuta po meču i procenat tačnih dodavanja od 87.3 % po utakmici.


                        Kada govorimo o slabostima ovog tima pojavljuju se dve stvari - prva je nepostojanje napadača svetske klase u napadu, napadača koji u trenucima kada timu ne ide dobro na terenu može sam da povuče isti ka pobedi, dok je druga Van Bujten, štoper koji je već daleko u svojim poznim fudbalskim godinama i prosto mi je čudno kako ga do sada nije u svoje redove doveo jedan Milan jer je opšte poznato da Galijani voli dovoditi te iskusne fudbalere, no to nije sada tema, opstavimo se Milanove transfer politike.

                        Što se večerašnjeg meča tiče Hajnkes ima veliki hendikep u liku ne igranja ovosezonskog najskupljego pojačanja, Martineza zbog kartona, te će na njegovo mesto proverena zamena Luis Gustavo, dok je Badstuber odavno povređen, na čije mesto upravo ide potencijalna slaba karika, tj. na čijem mestu gotovo čitave sezone igra potencijalno slaba kraika, već pomenuti Van Bujten.


                        Kada govorimo o italjianskog gigantu moramo na pomenuti par zanimljivih statističkih podataka:

                        -Juventus nije izgubio poslednjih 18 utakmica pod pokroviteljstvom UEFA

                        -Juventus kad god se sastajao sa nemačkim klubovima u ovoj fazi izlazio je kao pobednik, pet puta i pet puta su nemački klubovi završavali takmičenje

                        -Juventus je poslednji put u ovo doba godine igrao sa Interom davne 1996. i tada je pobedio kao danas, tri dana nakon tog meča igrali su prvu utakmicu 1/4 Lige Šampiona i te godine Juventus je poslednji put uzeo ovaj trofej. Valja napomenuti da je ta godine, kao što je slučaj i danas, Premier Liga poslednji puta bila bez ijednog učesnika u ovoj fazi Lige Šampiona

                        -Juventus je ove sezone neporažen do sada u Ligi Šampiona (5 pobeda i 3 remija)

                        -Juventus je u nizu od 5 pobeda u Ligi Šampiona i u istim Juventus nije primio gol

                        -Juventus nije primio 490 minuta gol u Ligi Šampiona, pri tom 607 minuta nije primio gol iz igre.

                        Dakle, već pomenuto Juventus kao i Bajern dominira u svom nacionalnom šampionatu, dok je u poslednjem kolu prvak italije, za razliku od svog večerašnjeg rivala imao nešto teži posao, takođe već pmenuto, pao je Inter na Meaci golovima Matrija i Kvaljarele 2:1.


                        Kada govorimo o jačini i slabostima ove ekipe, moramo napomenuti da su bar jednako kompaktan tim kao Bajern, te da upravo taj timski duh koji juventus krasi kroz istorjiju je glavna snaga i ovog današnjeg Juventusa. Od igrača naravno lider je Bufon, dok je glavni pokretač igre, čovek sa čarobnom kopačkom, Andrea Pirlo. Naravno kao glavni atributi se ističu ta prejjaka odbrana BBC, te sjajan MVP vezni rad.


                        Kada su slabosti u pitanju, i Juventus kao i Bajern nema tog napadača svetske klase, te se upravo ovom Juventusu se prigovara da nema konstantnog napadača u ekipi, što dovoljno govori da nijedan od 6 napadača Juventusa ne broji više od 10 golova u dosadašnjem delu sezone, ali ruku na srce svi su oko prvog dvocifrenog broja, te je klub već zimus preduzeo neke konkretne korake ka upgrejdu tog dela ekipe, te i ove sezone nam u Juventus dolazi jedan sjajan igrač bez obeštećenja, nakon Pirla i Pogbe, red je došao na Ljorente.

                        Glavna polemika oko Juventusove taktike za ovej meč bila je da li će Konte krenuti u standardnoj 3-5-2 ili će svom veznom redu dodati jednog ekstra igrača i istrčati u formaciji 3-5-1-1, te da li će na levom boku prednost dobiti Asamoa ili Peluso i da li će Mirko Vučinić krenuti meč jer ga nakon povratka sa reprezentativne akcije muči prehlada. U trenucima dok pišem ovu najavu stvari su postale jasne, Konte kreće u standardnom sistemu, na levom boku će biti Peluso, što lično ne znam koliko je pravilno rešenje s obzirom da je pomenuti momak sklon grubim startovima te automatski tu Juventusu predi opasnost od crvenog kartona (Peluso je najgrublji igrač Serije A sa 12 žutih i 2 crvena kartona), dok će Mirko Vučinić ipak meč krenuti sa klupe što je ujedno ogroman hendikep jer se radi o najkvalitetnijem napadaču Juventusa sigurno. Pored toga hendikep u napadu predstavlja i povreda Đovinka nakon divljačkoh starta Kambijasa gotovo u poslednjim sekundama derbija Italije.
                        Konte za ovaj meč takođe neće moći da računa na Kaseresa koji je nedavno imao saobraćajnu nesreću, davno povređenog Bendtnera i Simona Pepa.


                        Izjave trenera:

                        Jup Hajnkes (Bajern Minhen):


                        Iako vlada mišljenje kako Juventus nema top-playera u napadu, Jupp Heynckes posebno izdvaja i hvali napadačke mogućnosti Stare dame koje bi njegovoj ekipi mogle nanijeti nevolje u sutrašnjem meču.
                        Juventus je ekipa koja samo djelimično ima obilježja talijanske ekipe. Oni ne igraju catenaccio i u napadu su mnogo organizovani. Rijetko kada sam vidio talijansku ekipu koja je tako organizovana i nepredvidiva kada krene naprijed.
                        Pohvalio je veznjake Stare dame.
                        Oni imaju vezne fudbalere koji se često ubacuju u napad. Mi ćemo se morati organizovati što je bolje moguće jer Juventus jako dobro napada. Pirlo je genije a Vidal i Marchisio su veliki šampioni. Ali i mi imamo igrače tog nivoa.
                        Juventus nije igrao u Ligi prvaka od 2009. godine.
                        Juventus je specijalan protivnik i dobro strukturirana ekipa", rekao je i dodao uz smiješak: "Svi timovi imaju svoje slabosti, imamo ih i mi također. Ali ne mislim da bih vam ih trebao sada otkriti. Nedavno sam otišao da gledam Juventus jer želim biti perfektno spreman za ovu utakmicu. Prošle sedmice bih zaspao misleći o Juventusu i budio se misleći također o Juventusu. Oni su jedan od najvećih klubova Evrope i to će biti izbalansiran meč. Sutra očekujemo dosta ritma, brzine i agresivnosti što je sve što je potrebno za jedan sjajan meč
                        Antonio Konte (Juventus):


                        Što se tiče Vučinića, danas je trenirao nakon dosta vremena. Nakon povratka iz reprezentacije trenirao je samo jednom i nije bio na raspolaganju za utakmicu s Interom. Jučer nije trenirao jer je opet imao temperaturu, a danas se vratio treningu. Napravit ćemo procjene i kao uvijek, igrat će oni koje budem smatrao najboljima. Mislim da smo i mi i Bayern dobro proučili protivnika, pokušavamo naći mane u ovoj ekipi koja je uistinu vrlo jaka i tražimo situacije kojima bi im mogli naštetiti i spriječiti njih da naštete nama. Ali, izvan sumnje je da su oni proučavali nas i mi njih. Čeka nas lijepa utakmica, borbena i entuzijastična.Svakako. Subotnju utakmicu sam tako definirao pošto je to bilo ispravno. Ovo je također velika utakmica, u natjecanju u kojem je prekrasno sudjelovati, a to je plod ogromnog rada kojeg su klub i dečki napravili prošle godine. Sigurno je to san, jer dobro znamo da igramo ovo natjecanje nakon mnogo godina u kojima smo bili odsutni. Znamo da smo u poziciji autsajdera, znamo da se sigurno susrećemo s jednim od favorita za osvajanje, uz Barcelonu i Real Madrid, ali znamo i to da nismo ovdje slučajno, to neka bude jasno: mi smo ovo četvrtfinale zaslužili, igrat ćemo ga s uživanjem, entuzijazmom i željom da damo svoj maksimum, jer nismo ovdje došli kao obredne žrtve. Došli smo igrati svoj nogomet, ići dalje sa svojom idejom i svojim konceptima, a isto tako i shvatiti koliko nam nedostaje u Europi da bismo stigli do toga da se možemo natjecati s vrhunskim klubovima.
                        Naš projekat je započeo prije godinu i pol, dok je Bayern stigao do finala dva puta u posljednje tri sezone. Oni su primjer organizacije, i na terenu i kao klub. Mi moramo težiti da slijedimo njihovo vodstvo.”
                        “Osim rizika da budemo izbačeni, sretan sam sa izvlačenjem jer nam omogućava da vidimo gdje smo protiv top ekipa.
                        On je primjer što se mene tiče i ja bih mu zahvalio na ljubaznim riječima. Svaki trener ima svoje ideje, ali provesti ih u akciju također zavisi i od osoblja. Nikada neće prestati zahvaljivati svojim igračima na njihovoj predanosti.
                        Sudija:


                        Sudac ove utakmice će biti Mark Clattenburg.Rođjen je 13.marta 1975.u Consettu, County Durham. Član je Durham County Football Association. Sudio je finale Liga Kupa u februara 2012. i finale Olimpijskih igara u augustu 2012. Počeo se baviti suđenjem 1990. a sa osamnaest godina postao je pomoćni sudac. Brzo je napredovao i kao glavni sudac je debitirao 12.augusta 2000. u utakmici Chesterfielda i York City. 2004. godine je dogurao do Premier Lige i na svom debiju je sudio u utakmici između Evertona i Crystal Palacea 21.augusta iste godine.Navijač je Newcastlea i zbog toga ne sudi zvanične utakmice Newcastlea. Dosta je kritikovan sudac. Među najnovijim mečevima koje treba spomenuti je onaj između Utda i Chelsea poslije kojeg i nije sudio neko vrijeme. Chelsea se i žalio na njega. Bianconerima je sudio jednom u prijateljskoj utakmici. To je bila prijateljska utakmica protiv 'njegovog' Newcastlea 29.jula 2007. Bayernu je sudio protiv Basela kada je bilo 7:0.
                        Last edited by Brajkula; 02-04-13, 19:35.

                        Comment


                        • Andiamo Juve
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Brine me Peluso.

                            Sta je ovo jebem mu majku .
                            Last edited by soe; 02-04-13, 19:47.
                            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                            Comment


                            • E moj Buffon,cak i da je dirala nekoga ovo je tvoj go
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • U jebote kakva greska Bufona.
                                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                                Comment

                                Working...
                                X