Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ovako razmisljaju protivnici nasih predstavnika u euro kupovima

    Celik Niksic

    Spoiler
    Želje su nam se ispunile. Nećemo morati da idemo na dug put, odlično poznajemo ekipu Borca iz Banja Luke a, revanš igramo u Nikšiću. Radi se o ozbiljnoj ekipi, koja je, pored Željezničara i Širokog, sigurno među najorganizovanijim klubovima u Bosni i Hercegovini i, kao i uvijek, imaju velike ambicije. Neće nam biti lako, ali smatram da imamo šansu da prođemo dalje – istakao je Slavoljub Bubanja, kormilar Nikšićana.

    Strateg Čelika nije mogao izabrati ekipu koju bolje poznaje a, interesantno je da je kao igrač imao priliku da igra protiv Krunića i Avdukića, koji sada nastupaju za Borac.

    - Nedavno sam, kao da sam imao neki osjećaj, pratio finale Kupa između Borca i Slobode, kada su Banjalučani trijumfovali nakon penala. Inače, igrao sam protiv Avdukića i Krunića, koji je četiri godine bio kod Miodraga Grofa Božovića u Rusiji, i koji je jedan od njihovih glavnih igrača. Imam, dakle, dovoljno informacija o njima – naglasio je Bubanja.

    Šef stručnog štaba Čelika napomenuo je da je u Banja Luci imao i mnogo lijepih trenutaka u fudbalskoj karijeri, pa vjeruje da ću mu se i ovoga puta posrećiti.

    - Osam godina igrao sam u BiH, tako da odlično poznajem prilike u Borcu. Kao igrač, na tom stadionu, sa Rudarom iz Ugljevika, uspio sam da osvojim Kup a, nadam se da ću i sada imati sreće. Takođe, dok sam nastupao za Mladost iz Gackog, iako sam igrao štopera, uspio sam da postignem gol protiv Borca, koji prije toga na 24 utakmice nije primio pogodak. Za Banjaluku me, dakle, vežu mnoge lijepe uspomene – objasnio je Bubanja, koji će nastojati da taktički nadmudri stratega Banjalučana Slavišu Božičića, inače nekadašnjeg trenera Bokelja i Dečića.

    Nikšićani će Borcu gostovati 5. jula, dok će sedam dana kasnije, kraj Bistrice, ugostiti Banjalučane u revanš meču prvog kola.


    Levski Sofija

    Spoiler
    "Mislim da je Sarajevo favorit u utakmicama s Hiberniansom, ali još uvijek čekamo da se odigraju obje utakmice. U te dvije utakmice moći će se gledati obje momčadi i onda ćemo donijeti zaključke i saznati više o protivniku", kazao je trener Levskog Ilian Iliev, dodavši:

    "U Bugarskoj volimo davati konačne ocjene, pričekajmo. Moramo se ozbiljno pripremiti, ako ćemo igrati protiv Sarajeva. To je momčad s balkanskim mentalitetom, znate da imaju talenat. Moramo biti jako oprezni. U svakom slučaju nećemo ih precijeniti".


    Maribor

    Spoiler
    "Željezničar je vrlo težak protivnik koji zahtjeva temeljitu pripremu. Od saznanja da ćemo igrati s njima počeli smo prikupljati informacije o njima koje bi nam mogle pomoći da prođemo u naredni krug. U Bosni i Hercegovini se igra dobar nogomet. Imaju dosta talentovanih igrača, a Željezničar je klub sa velikom tradicijom. Ipak, iako znamo da nas čekaju zahtjevne utakmice i veoma temperamentni navijači Željezničara, naš cilj je jasan, prolaz u naredni krug Lige prvaka, " rekao je trener Maribora.

    Comment


    • #32
      Sofija.

      Horde on tour.
      Genius, outrageous, the best ever! RF!

      Comment


      • #33
        Pa eto ja sam zadovoljan izvlacenjem.
        Cisto sumnjam da ce Sarajevo kiksati u prvom pretkolu. U tu utakmicu treba uci spremno i bez ikakvog opustanja. U drugom kolu ako prodjemo igramo sa Levskim a to bi mogao da bude problem. Ali eto, imali smo i tezih protivnika u Evropi pa smo ih prolazili ili bar malo namucili, tako da i ovdje vjerujem u nesto dobro.

        Sto se tice Zelje, bit ce im dosta gutavo sa Mariborom, tu su negdje.

        Comment


        • #34
          Originally posted by retro View Post
          Sofija.

          Horde on tour.
          Cijeli put sa dva nocenja trebao bi kostat izmedju 140 do 150 KM. Ovaj put se necu zajebati i uzet cu spavanje u Pragu sam se ukocio u autobusu.

          O nastupima nasih klubova u euro kupovima pisite ovdje, a u onoj temi sto je vezano za PLBiH.

          Comment


          • #35
            Originally posted by danijelkr View Post
            Cijeli put sa dva nocenja trebao bi kostat izmedju 140 do 150 KM. Ovaj put se necu zajebati i uzet cu spavanje u Pragu sam se ukocio u autobusu.

            O nastupima nasih klubova u euro kupovima pisite ovdje, a u onoj temi sto je vezano za PLBiH.
            Ne cudi me Prag uopste nije blizu koliko se na pravu cini u to sam se uvjerio

            Ne znam zbog cega ali ima neke nade pred 2.pretkolo puno vise nego prosle godine protiv Sparte

            Comment


            • #36
              Realno je da ne prodjemo Levski, jer su kvalitetniji od nas. Samo ne bi prvi put bilo da prodjemo jace od sebe. Ove godine imamo kvalitetnije igrace i igrace koji imaju muda. Prosle godine nas je u Pragu presjekao onaj promasaj Hadzica i kasnije Handzic pored kojeg su prolazili ko pored cunja.

              Bitno je prvo izboriti domacinstvo, pa da drugu igramo tamo. Ostvari se ovdje povoljan rezultat i tamo ce nas vise biti nego u Pragu.

              Comment


              • #37
                To ti kazem,znali smo prolaziti jace od sebe imamo dobrog trenera za kojeg vjerujem da je imao dovoljno vremena da napravi nesto od ekipe,imam par pojedniaca,pojacanja jos ne mogu komentarisati posto stvarno ne znam kakvi su igraci,meni jeOK sve,malo srece i to je to.Necu da budem pesimista

                Comment


                • #38
                  Levski je neki dan odigrao pripremnu utakmicu protiv Metalurg Donetsk i pobjedio 2:0, evo klipa



                  Po ovom sto sam vidio imat cemo dosta problema kod prekida i sve vise mislim da tamo trebamo igrati sa liberom

                  Comment


                  • #39
                    Valleta vodi 5-0 za 30 minuta igre , brate nisu ovi toliko losi
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #40
                      Igraju protiv nekog portugalskog kluba koji igra u Andori. Ma ne brinem se za Hibernians, prijavili su neki dan 14 igraca za mec u cetvrtak.

                      Comment


                      • #41

                        Europske utakmice ponovo rano pocinju na najvecem stadionu u Bosni i Hercegovini Kosevu, ali se nadam da nece i zavrsiti rano kao prosli godina. Danas je na rasporedu prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Liga Europu u kojoj Sarajevo docekuje malteskog predstavnika Hiberniansa.

                        Hibernians je osnovan 1922. godine i dolaze iz gradića Paola na jugu zemlje. Popularni "Paunovi" su 10 puta bili sampioni svoje zemlje (posljednji put 2009. godine), 9 puta osvajaci kupa i 2 puta pobjednici superkupa (posljednji put 2008. godine). U posljednjoj sezoni su osvojili drugo mjesto u nacionalnom sampionatu i podigli pehar u kupu.
                        Svoje domace utakmice igraju na "Hibernians Ground" stadionu koji prima 8000 posjetilaca. Njihov posljednji nastup u Evropi je bio u okviru Lige Prvaka 2010. godine, gdje su u prvom pretkolu ispali od crnogorskog Mogrena ukupnim rezultatom 6:0 (2:0 su izgubili kuci, a 4:0 u Crnoj Gori).
                        FK Sarajevo se u svojoj historiji dosada dva puta sastajao sa ovim malteskim timom, oba puta za vrijeme turneja po Malti. Prvi duel Sarajevo i Hibernians su odigrali 24. decembra 1961. godine u La Valeti, a tim sa Koševa je slavio sa visokih 5:0.

                        Sto se sastava tice velika nepoznanica pored maltezana koji cine ovu ekipu tu su jedan belgijanac i cetiri brazilca. Treba reci da je ekipu napustio njihov najbolji igrac i najbolji strijelac (u 30 utakmica 22 gola) brazilac Tarabai koji je karijeru nastavio u madjarskom Kecskemeti-u.

                        Tim sa Koseva je proslu sezonu zavrsio za njih veoma losem cetvrtom mjestu, ali je ipak izborio Liga Europu. Dolaskom na klupu Dragana Jovica kojem je otisao Damir Kojasevic jedini vezni igrac kojem je bio primarni zadatak kreiranje igre i davanje zadnjeg pasa, ovaj strucnjak je morao mijenjati formaciju 4-4-2 koju je ekipa forsirala cijelu polusezonu kada je na klupi bio ceh Jirzi Plisek u formaciju 4-3-3. Gdje igrac poput Kojasevica i nije skoro ni trebao jer dva krilna napadaca aktivno ucestuju u kreiranju napada. Ali ova postavka je trazila visok nivo trke i borbenost, tri vezna igraca su morali na adekvatan nacin pokriti prostor i onemoguciti protivniku efikasan napad. U ovoj postavi jedni od najvazniji igraca su bekovi koji moraju biti dobro tehnicki potkovani i prikljucivat se napadu u zavrsnici. Ovo je sve lijepo receno, ali Jovic nije imao potrebne igrace na pozicijama pa mu je klasicni napadac i igrac koji nema tu brzinu i eksplozivnost Sulejman Krpic igrao desno krilo, dok je na poziciji desnog beka postavljen Tatomirovic koji je klasicni stoper. Problem je bila i vezna linija koja nije na pravi nacin ostvarivala brzi protok lopte ka napadu. Najveci problem je bila odbrana koja je bila visoko postavljena, a stoperski par Torlak-Zrnanovic su poprilicno spori za ovako visoko postavljenu odbranu. Po zavrsetku sezone agilna uprava nakon sto je uspjela da na skupstini usvoji novi statut krenula je u potragu za ciljanim pojacanjima. Tako su u klub dosli Nemanja Zlatkovic, Mario Tadejevic, Radan Sunjevarevic, Boris Gujic, Zarko Karamatic, Almin Abdihodzic. Generalna proba je bila protiv RNK Splita koju je Sarajevo pobjedilo 1:0 golom Haskica. Dosta o toj utakmica sam napisao u temi posvecenoj Premijer ligi BiH

                        Spoiler
                        Veceras na Kosevu solidna tekma, vidjelo se da nema takmicarskog duha. Daleko najvise pokazao Buba Diatta i stvarno ne mogu da vjerujem da ovaj igrac nije dobio priliku u prosloj polusezoni (ono protiv GOSK-a se ne moze nazvati prilika) i ako Jovic zeli da bolje igramo Suljic mora na klupi ostat. Od novajlija najbolji Karamatic koji je najzaluzniji za gol i koji je bas pojacanje. Igrao je poziciju centralnog veznog koju je igrao Huseinovic u prosloj sezoni. Bekovi Gujic i Tadejevic ne mogu reci slabo, ali nisu ni bili dobri. Gujic mi nije pokazao zelju za igrom i bio je dosta pasivan, a i Suljic je bio dosta zasluzan sto je u pojedinim trenucima lagano ispadao. Tadejevic nit mirise nit smrdi mislim da je Beli bolja opcija (jedino ako Husejinovic ostane onda na lijevog beka ide Zlatkovic, a lijevo krilo Karamatic). Zlatkovic igrao na lijevom krilu i solidno je odradio posao. Dosta borben igrac i bit ce hajra od njega. Sunjevarevic isto zadovoljio i najrelnije da on i Sesar budu dvojac zadnji vezni, mada je konkurencija velika na toj poziciji su Denis Comor (pored Bube je bio najbolji i najborbeniji igrac i napokon dobio zasluzeni aplauz publike) i Muhamed Plakalo (igrac buducnosti i velika nada bh. fudbala).

                        Losija strana danas je odbrana koja jednostavno ne funkconise bas najbolje i ne znam sta je bilo sa Dilaverom ali sigurno bi bili bolji stoperski par Dilaver-Tatomirovic. Torlaku svaka cast na srcanosti i borbenosti, ali je drama opao. Kod prekida smo nula i imamo golmana koji se kod prekida zalijepi za liniju, ali je odlican u situacijama jedan na jedan sto ga izvlaci pa moze dobiti prolaznu ocjenu. Napokon da dodjem do najlosijeg igraca veceras, a to je Suljic koji je toliki gnjev navukao na sebe da mu je se zvizdalo kad je izlazio. Toliko mrcvarenje lopte nisam vidio u zivotu i jos povrh svega za odbranu ne zna. Momak je glup ko k..ac.
                        Moze ovo na nesto liciti, ali se dosta toga mora posloziti da bi licilo necemu. Posjeta danas dosta dobra i fina uvertira pred Europu.

                        Danasnje ''pojacanje'' Emir Hadzic i jest pojacanje pored ovakvi napadaca. Haskicu danas trebalo hiljadu prilika da zabije.


                        Nadam se velikoj pobjedi mog voljenog kluba i da vec mozemo razmisljati o Levskom.

                        Izjave trenera na pres konferenciji



                        Sudija na danasnjoj utakmici ce biti makedonac Goran Spirkoski. Njegovi pomocnici su K. Negrieski i I. Emurli, cetvrti sudija je F. Mustafi.
                        Last edited by danijelkr; 05-07-12, 12:15.

                        Comment


                        • #42
                          Veceras i ovi moji mucenici krecu u borbu,da prvi put prodju neko pretkolo u istoriji,prosle godine prva pobjeda u istroji sada novi cilj da se prodje predkolo
                          Spoiler
                          Stadion: Gradski. Kapacitet: 10.500. Sudija: S. Gezibijik. Pomoćnici: B. Dongen i D. Gusens (svi iz Holandije). Početak: 21,05.

                          Borac (4-2-3-1) Avdukić – Stupa, Milić, Žarić, Marković – Živković, Grahovac – Stokić, Krunić, Kantar – Dugić

                          Trener Slaviša Božičić

                          Čelik (4-2-3-1) Banović – Nikolić, Bojić, Radović, D. Bulatović – Adrović, Agović – Ivanović, Jovović, Zorić – Brnović

                          Trener Slavoljub Bubanja
                          sigpic
                          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by manda View Post
                            Veceras i ovi moji mucenici krecu u borbu,da prvi put prodju neko pretkolo u istoriji,prosle godine prva pobjeda u istroji sada novi cilj da se prodje predkolo
                            Spoiler
                            Stadion: Gradski. Kapacitet: 10.500. Sudija: S. Gezibijik. Pomoćnici: B. Dongen i D. Gusens (svi iz Holandije). Početak: 21,05.

                            Borac (4-2-3-1) Avdukić – Stupa, Milić, Žarić, Marković – Živković, Grahovac – Stokić, Krunić, Kantar – Dugić

                            Trener Slaviša Božičić

                            Čelik (4-2-3-1) Banović – Nikolić, Bojić, Radović, D. Bulatović – Adrović, Agović – Ivanović, Jovović, Zorić – Brnović

                            Trener Slavoljub Bubanja
                            Pa sad, neće biti baš da je tako. Ovo je Borcu 13. susret u Evropi i na domaćem terenu nisu doživjeli ni jedan poraz (a gostovali su: Andrlekt koji sem Borca u toj sezoni nije imao ni jedan poraz, pa Makabi, Metalist Harkov...). Prolazili su prvo kolo a i osvojili su srednjoevropski trofej koji u svojim vitrinama imju i klubovi poput Milana, Austrije iz Beča i sl. Dakle nije neko prebogato evropsko iskustvo ali nije ni za potcjenjivanje, bilo je tu svega. Inače da smo mučenici, vjerovatno jesno za taj pojam Evrope ali za ove Crnogorce ne bi trebali biti ali vidjećemo sve, lopta je okrugla, ko zna...

                            Više me brinu ovi oblaci koji stišću Banjaluku sa svih strana, ako se u kratkom vremenu izlije velika kišurina, neće biti dobro
                            Last edited by ФК Борац Бања Лука; 05-07-12, 15:37.
                            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                            Comment


                            • #44
                              Statistika FK Sarajeva


                              Statistika FK Hibernians-a


                              Prva ljubhavi najveća radosti pobjedu daj nam ti
                              Laganini 4-0, i onda dernek u 2. pretkolu ;)

                              Comment


                              • #45
                                Trebao bi Borac proci jer meni ovaj sastav Borca je respektabilan, pogotovo kad vidis u sastavu Kantara i povratnika Avdukica koji je najbolji golman u ligi. Nek se niksicani pribojavaju dalekometni suteva Kantara koji je prosli sezona u nasoj ligi postigao najvise najljepsi golova

                                Comment

                                Working...
                                X