Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plivanje

    Cavic : Odlicno se osecam , mogu do medalje na OI

    Plivanje – Dva meseca rada sa starim trenerom Majkom Botomom u Mičigenu vratili su samopouzdanje Miloradu Čaviću. Najbolji srpski plivač želi da leti bazenom na Olimpijskim igrama u Londonu. Zato će mu EP u Debrecinu, koje startuje u ponedeljak, odgovoriti da li je na pravom putu.

    - Zdrav sam, leđa me ne bole, super sam trenirao poslednja dva meseca u Americi. Lepo se osećam, čak sam sebe prijatno iznenadio prošle nedelje kada sam na jednom malom takmičenju neozbiljnim plivanjem isplivao 100 m delfin za 52,6 sekundi. Potrebno je samo malo da popravim start, okret, da se obrijem. To je lepa prognoza za Debrecin – istakao je za Novosti Čavić.

    On je izjavio da na EP ima visoke ciljeve.

    - Pucam na zlato na ‘stotki’. Konkurencija nije toliko jaka, jer ne dolaze vicešampion sveta Poljak Černijak, Rus Korotiškin… Najbolje vreme na listi ima Rus Konovalov 51,9 sekundi. Verujem da mogu da ostvarim 51,6 sekundi, što bi me veoma zadovoljio zbog priprema za London. Na „pedesetici“ ću imati dosta konkurenata, jer će plivati i sprinteri, koji se takmiče na 50 m kraul.

    On je rekao da će se oprobati i u trci štafeta.

    - Ne znam šta da očekujem, ali me uzbuđuje trka na 4×100 metara kraul, koji nisam plivao još od Pekinga 2008. Kako verujem da mi je ovo poslednja godina, red je da otplivam štafetu i da popravimo rekord. U mešovitoj nemamo jakog leđaša. Ako i plivam, to može da bude samo delfin.

    Upoređujući pripreme za Peking 2008. i sadašnje za London rekao je da ima mnogo bolje rezultate ove sezone.

    - Rezultati na treninzima govore da sam sada mnogo brži. Pre četiri godine sam zbog leđa preskakao svaki treći trening, a sada ne. Ipak, ne znam koliko će sve to značiti za Igre. Dugo me nije bilo na takmičenjima.

    Čavić ističe da su mu glavni aduti pred vaše četvrte Olimpijske igre u karijeri mudrost i iskustvo.

    - Nemam energiju kao kada sam imao 20 ili 24 godine, ali sada verujem da će me iskustvo izgurati na nivo koji ranije nije bio moguć. Sada se osećam bolje, sigurnije. Uostalom, 75 odsto sportista na Igre dolazi fizički spremno, a od njih samo 15 odsto i psihički. Ja verujem da sam psihički spreman.

    Srpski as smatra da u Londonu može do dobrog rezultata – neke od medalja.

    - Dugo me nije bilo i ne mogu da procenim kakav sam. Ali idem na medalju. Mislim da ću u Londonu uspeti da plivam ispod 51 sekunde. U tom slučaju, sigurno sam na postolju. Za zlato će biti potrebno 50,5 sekundi.

    Čavić još uvek dobro pamti kako je za stotinku ispustio olimpijsko zlato u Pekingu. Kaže da u Londonu neće ponoviti isti propust.

    - Posle EP u Debrecinu akcenat na pripremama će biti na tehnici i taktici, naročitio kako ću se ponašati u poslednjih 15 metara. Svakog dana vežbam i ulaz u cilj, tako da ovog puta to neće biti problem. U junu ćemo raditi i na brzini – rekao je Milorad Čavić.
    izvor : Novosti.rs

  • #2
    Izgleda da će ipak naša štafeta ići na OI, ali nije još 100% sigurno..

    http://www.b92.net/sport/na_vodi/pli...&nav_id=617723
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

    Comment


    • #3
      Milorad Cavic ‏@Milorad_Cavic
      U Selu pustaju muziku do ponoc kao da smo na Ibizi, ponekad se zapitam za sta smo dosli...I feel like we're on Ibiza and not the olympics
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • #4
        Čava Bogotac! Zna covek da se nije odrekao svega i svacega da bi partijao, nego da bi ostvarivao vrhunske rezultate! Naklon do poda za ovo!
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #5


          Kakav ce to okrsaj biti. Steta sto cemo ostati uskraceni duela u mozda i najboljoj disciplini, 200 slobodno, zbog odustajanja Phelpsa. Verovatno najbolja trka na 200 slobodno, bar meni, bila je ona u Sidneju 2000. kada su Hoogenband i Thorpe naizmenicno obarali rekorde u polufinalima, da bi u finalnom obracunu konacni trijumf odneo fantasticni Holandjanin i sokirao domacu publiku. Cetiri godine kasnije pridruzio im se Phelps, isto strasna trka i revans Australijanca, ali je meni tada mnogo zanimljiviji bio okrsaj stafeta USA i Australije na 4x200 slobodno Okrecu na 150m u poslednjoj izmeni, Thorpe je vec smanjio razliku koja je bila prilicna i ocekivao se potpuni preokret, baca Koraca u delirijum koji urla kako sada krece torpedo i da obratimo paznju na rad nogu, a zaostatak se uopste ne smanjuje. Nevidjeni kralj
          Last edited by Navras 16950; 26-07-12, 20:55.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • #6
            Prevruće na olimpijskom bazenu

            Sto rece neko u komentarima: Ove OI kao da je Dell Boy organizovao...
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • #7
              Колико је победио лик са коментаром.
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • #8
                "Imaju neki problem sa klima-uređajima", rekao je AP-u izvršni direktor FINA-e Kornel Markulesku. "To bi moglo da bude problem i za gledaoce i novinare. Oni su testirali opremu u martu ali izgleda da nisu očekivali ovoliku vrućinu."

                Cinjenica je da London nema bas pretopla leta, ali sigurno su mogli da pretpostave da ce krajem jula i pocetkom avgusta da bude toplije nego u martu
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • #9
                  Ђорђе Марковић је пливао квалификације 400м слободним стилом за 3.55,53. Три секунде слабије од свог најбољег времена.
                  Видећемо да л' је довољно добро испливао за пролаз даље...
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    I evo prvog velikog iznenadjanja, ove OI nisu za Koreance krenule bas najbolje, Park diskvalifikovan
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Ne zna se još uvek zašto?
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • #12
                        Ne zna se jos uvijek, prvi skandal
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vladan View Post
                          Ne zna se jos uvijek, prvi skandal
                          Pa ranije je skocio...
                          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                          Comment


                          • #14
                            Komentatori jos uvijek ne znaju razlog, nisam vidio citavu trku zbog F1, ali Korac prica o skandalu, nema ni na netu jos uvijek nekog razloga samo da je diskvalifikovan, dok su po twu mnogi iznervirani i pitaju se zasto
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Aleksa9 View Post
                              Pa ranije je skocio...
                              Nije bilo ranije, barem se tako videlo na snimku.

                              Comment

                              Working...
                              X