Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monster Energy Grand Prix de France

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zaista su odlicno odradili taj video, steta sto jos nekoliko slicnih borbi nisu uradili na takav fazon, trebali su i onu Rosi Lorenco,

    Comment


    • Originally posted by AleksandarD View Post
      Zaista su odlicno odradili taj video, steta sto jos nekoliko slicnih borbi nisu uradili na takav fazon, trebali su i onu Rosi Lorenco,
      Mislim da je ovdje objasnjeno najbolje ta zadnja tri kruga i ova kombinacija englesko-spansko-italijanskih komentatora+narator

      ATENZIONE,ATENZIONE....vrhhh

      http://www.youtube.com/watch?v=qJ0HBJK2dmI

      PS dosta vise sa casom historije,tuga me obuze
      Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

      Comment


      • Originally posted by mirzacale View Post
        Al po ko zna koji put se najezim kad cujem tu uvodnu muziku da je bolja ne bi valjalo
        .da,kao da je to bila borba veka u motociklizmu..mada su bile dosta takvih trka,ali i ova je sigurno u top 10..ono sto bih voleo da prokomentarisem je to, ona trka u Katalunji vezano za Dukati..koliko samo se dobro vidi sta je i kakav je taj motor bio te godine..pravi MONSTRUM..zaista..s kojom lakocom je izlazio iz krivine,sa kojom lakocom je ubrzavao i dostizao max brzinu,i najbitnije bio je apsolutno stabilan.Sve se to lepo vidi..jedina mana,mozda,na tom motoru su kocnice..mada i to je pitanje, jer Stoner nije na kocenju nesto,ne zeli on da ide do kraja..cak i sa takvim motorom je tu trku dobio sa nekih 0.100-0.150 prednosti,cini mi se..i to samo zahvaljajuci monstrumu od motora..setice te se svi,da je na isti nacin Rossi pobedio Lorenca i bas u toj poslednjoj krivini ga pretekao..Stoner je "samo" zavio gas i prosao pored Rossija..cak ni tadasnja Yamaha,iako vidno napredovala u svim aspektima,i bila konkurentan koliko-toliko,i to samo zalugom Rossija i nikog vise,nije mogla da se nosi ni sa Hondom a kamoli sa Dukatijem na pravcu i na izlazu iz krivine..sta su sada "naucnici" hteli sa ovim i ovakim Dukatijem,nikada mi nece biti jasno..ali nikad..

        p.s mnogo lep momenat od 4:00 do 4:40,http://www.youtube.com/watch?v=CHPLs...e=youtu.be,svi kao jedan,levaaaa,pravac,pa desnaaa..ahhh


        p.s dok sam pisao mirzacale je vec postavio tu trku..
        Last edited by Rossini; 24-05-12, 23:47.
        sigpic

        Comment


        • Ducati iz 2007. je nesto potpuno drugo. Celicni ram (steel trellis), "custom spec" Bridgestone gume i Screamer agregat. Stoner je to odlicno ganjao!
          Rossi je 2010. u Valensiji probao i Big bang i Screamer ali se odlucio za Big bang raspored paljenja sto je bilo i logicno ako se uzme u obzir ostatak motocikla
          (samo mu je jos falilo da nema osecaj nad zadnjim krajem...)!
          Sad izgledaju kao da su na pravom putu. Voleo bih da bude jos ovakvih trka (sto se tice fajta za vise pozicije).

          Comment


          • Svaku sezonu motori bi trebalo da budu unapredjeni i brzi, kako onda neki rekordi nekih staza stoje po par godina?? Zasto onda ne uzmu taj Dukati iz 2007 i probaju sa njim kada je bio toliko dobar? I jel moguce da je naka masina iz prethodne sezone brza i bolja od masine koja se trenutno vozi?

            Comment


            • Statistika iz 2007. kaže sledeće:



              Prema vašim rečima, taj Dukati je toliko bio dobar da je mogao sam da se vozi kao na daljinski upravljač.E pa zašto je onda prvi Dukatijevac posle Stonera bio tek na sedmom mestu a ne drugi ili treći?
              Last edited by MarkedOne8; 25-05-12, 13:27.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Statistika iz 2007. kaže sledeće:



                Prema vašim rečima, taj Dukati je toliko bio dobar da je mogao sam da se vozi kao na daljinski upravljač.E pa zašto je onda prvi Dukatijevac posle Stonera bio tek na sedmom mestu a ne drugi ili treći?
                ..ako ga poredis sa Capirosijem,onda..,ako si na to uopste mislio....sto se tice daljinaca,no coment..,a da je motor bio extra,bio je..to sto sa njim nije osvojena jos koja titula,bolje da i ne pricam ovde zasto nije..bolje je..
                sigpic

                Comment

                Working...
                X