Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nebojsa Višković

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lakibg View Post
    Uh, dobro je, drago mi je da ima ljudi koji znaju nesto i nisu samo gledaoci koji se smeju(kada kazem smeju, mislim na ljude koji stvarno misle da je "bejslajner" duhovit komentator) apsolutno morbidnim komentarima i komentarisanjem kao da smo mi svi slepi i tako sedimo pored tv-a i slusamo kakav ce genijalni komentar da se cuje preko malog ekrana tv prijemnika i to ne samo njegov, nego i 98% ostalih komentatora.
    Lakibg, želim ti dobrodošlicu,
    Za ono "bejslajner" odmah sam ti kliknula: "Like"
    Ako Viško - na fudbalu - toliko nervira i mene, damu, onda mogu tek da zamislim koliko nervira muškarce. Ne mogu da verujem koliko mu je siromašan i pogrešan rečnik i ko to toliko podržava i hvali? I, naravno, da ima još normalnih ljudi koji takav njegov način komentarisanja osporavaju i ne podržavaju. Pozdrav!
    sigpic

    Comment


    • ja se izvinjavam,ali ako bi ja stisnuo 'mute' onda mi je jos vece sranje..nijemo! Jos ste zaboravili podvuci,onaj glas kao djeteta od 7 godina....Viskovica za sekretaricu'SJAJNOOOOO'


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Tores i ofsajd

        Za koji trenutak pocinje snimak Man.utd-Chelsea na SK+ te obratite paznju pre same sanse Toresa kada sam izlazi ispred golmana i promasuje, gde nam vrli komentator odmah sugestivno kaze "Ofsajd". Kad ono, Tores masi, pogledamo situaciju ponovo, gle cuda , zastavica spustena, nigde ofsajda... kod komentatora muk .. Eh Visko, Visko ... Ipak Man.Utd zasluzuje da komentar njihove utakmice radi makar neutralni komentator a ne osvedoceni navijac Luzerpula

        Comment


        • Originally posted by solex View Post
          Za koji trenutak pocinje snimak Man.utd-Chelsea na SK+ te obratite paznju pre same sanse Toresa kada sam izlazi ispred golmana i promasuje, gde nam vrli komentator odmah sugestivno kaze "Ofsajd". Kad ono, Tores masi, pogledamo situaciju ponovo, gle cuda , zastavica spustena, nigde ofsajda... kod komentatora muk .. Eh Visko, Visko ... Ipak Man.Utd zasluzuje da komentar njihove utakmice radi makar neutralni komentator a ne osvedoceni navijac Luzerpula
          Izvini molim te , ali Torres je bio na granici offsidea , znam za tu situaciju danas i pratio sam to , on je bio ubedjen u offside i onda je krenuo o Torresu pricati kako je neverovatno sto je promasio. Ali malo obrati paznju na njegovo komentarisanje. Prosle tj pretprosle sedmice su ga napali navijaci Arsenala sto je dizao u nebesa Manchester , sto je govorio Manchester u Engleskoj , onaj tornado kako li se zove u Americi. Tako da , i danas kod 3:0 je rekao. ,,Ovi vanzemljaci su neuhvatljivi , fudbal prelep za oci,, tako da nemoj govoriti da je Visko na strani Celzija bio i nemoj vredjati Liverpool
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • Nije mi jasno a nikad mi i nece biti zashto narod sa ovih prostora,mislim na chitavu ex YU nikad nece da prizna kvalitet,nego samo gleda neke nebitne greshke izrechene tek onako bzvz... da li treba da vaga svaku izgovorenu rijech i tako komentarishe?!
            Momak se u tenis razumije izvanredno,vishe nego chitava ekipa koja radi na Es i b92 a znamo da su to jedni te isti,Premier ligu odradjuje vishe nego dobro,na kraju krajeva i neki nebitni mecn zna da uchini zanimljivim,kao shto je to radio i Marjan nekad,dodushe Marjan je ponekad bash pretjerivao i mozda je radi toga i otishao dalje,ne ulazim u to...
            Bice da je ova KRIZA krivac za sve,nekad je chitava YU dizala u nebo Delica,Stojakovica,Nikitovica...danas nam smeta ama svako pa i oni koji IZVRSNO rade svoj posao,da,pohvalicu ovim putem i Pralicu a puno pozdrava simpatichnoj Dragani K.
            SignaturE se cheka ...sigpic

            Comment


            • @shpageti

              Bas si me nasmejao sada. Problem je u narodu, koji ne zna da prepozna kvalitet, jer nema mogucnosti izbora, tj. nije imao izbora ranije, hvala Bogu pa postoji ovaj internet tako da mozemo da gledamo i slusamo sta zelimo, a ne sta nam nude nesposobnjakovici. Ali narod je lenj i ne zeli da potrazi druge mogucnosti, nego se "naguzi" i smeje glupostima i gutaju sta im se servira(citat iz Corbine pesme, "kako je lepo biti glup"). Ovde se ne radi o greskama, vec o stilu komentarisanja, koji je sve, samo nije dobro komentarisanje. A stil 90% komentatora je kao da su izmislili toplu vodu, pa nam sada objasnjavaju kako se pusta topla, a kako hladna voda i konstantno pricaju i pricaju, kao da je radio prenos, a ne tv prenos.
              Evo jos jednog primera kako se radi po nasim tv stanicama. Naravno, opet je to u pitanju sport klub (nemam nista protiv sport kluba). Kada je pregled svih utakmica premier lige, oni prevedu sa engleskog sve komentare koji su izneti u tom pregledu koji oni preuzimaju iz Engleske, cak se i ne potrude da te recenice imaju smisao, nego ga prevedu sve bukvalno i onda kada covek slusa, pomisli da se nalazi u trecoj dimenziji. Pa da li je moguce da ne mogu da spreme tih pola sata pregleda, pa da sami iskomentarisu taj pregled, nego da prevode bukvalno svaku rec. Govorim o komentarima tokom pregleda, a ne o onim u studiju.
              A to sto se Viskovic razume u tenis, apsolutno ne mora da znaci da je dobar komentator i tesko da moze da nezanimljiv mec ucini zanmiljivim, on zanimljive meceve ucini nezanimljive sa svim tim najnebitnijim podacima tipa, karakikiram, kada je taj i taj izveo tri auta sa leve strane klupe gostujucih igraca, taj i taj golman je pljunuo osam puta.
              I molim te, nemoj da uporedjujes Viskovica sa doticnomg gospodom koju si spomenuo, jer su oni za njega izmislili komentarisanje.
              Viskovic IZVRSTAN komentator = Partizan - Crvena Zvezda, finale lige sampiona.

              Comment


              • @ Lakibg

                Bash bih volio lichno tebe da chujem ili makar da mi navedesh jednog komentatora koji SADA radi tenise a da je bolji od Vishkovica ili malog Pralice ? Ne mislim na te Engleze koje ochigledno ti slushash,ili mozda onog lika sa sportklub hr koji je lichno meni bash naporan a i glas mu je pretezak za slushat...o ekipi b92-Es necu troshiti rijechi tj. tastaturu ...Eto ispadosmo mi vecina kao iz Chorbine pjesme a ti nas prosveti...i dalje TVRDIM da je Vishkovic sasvim ok,vishe nego dobar i za tenis i Premier ligu,a ti KADA budesh nashao boljeg,aj molim te javi nam ;)
                SignaturE se cheka ...sigpic

                Comment


                • Evo neke Viskove slike sa turnira novinara koliko sam cuo ... Zasluzio poziv Obradovica Ne znam zasto ste protiv njega , ja mislim da na SK boljeg nema , strasno popravio fudbal komentarisanje , tenis




                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • @Shpageti

                    Ti kao da nisi citao sta sam ja napisao, mi nemamo dobrog komentatora, bar ne teniskog, a ni fudbalskog, Sarenac je jedini koji zna kako se prenosi, steta sto prenosi samo kosarku. A Englezi koji prenose tenis na ES-u su fenomenalni komentatori, tacno se zna kada sta treba da se kaze, a ne brbljanje u nedogled, jer su ti komentatori svesni da gledaoci zele da gledaju tenis a ne da slusaju komentatora i ne namecu sebe u prvi plan, dok nasi komentatori, a posebno Viskovic, namecu sebe kao glavni razlog zasto mi gledamo prenose. Upravo sam gledao snimak Barcelona - Valensia na sport klubu, komentator bukvalno nije stao niti jednu sekundu, pricao je i pricao i pricao, ja jednostavnu ne mogu to da progutam.
                    Kada sam pre nekoliko godina poceo da slusam Viskovica, delovao je normalno i koliko se secam, nije lupao ovoliko gluposti, ne znam sta mu se desilo, jednostavno je umislio da je vazniji od samih sportista. A sto se tice Pralice, covek se jako dobro razume u tenis isto kao i Viskovic ali prenosi na isti nacin, jednia razlika je sto ne lupa gluposti. Moras da cujes mnoooogo komentatora, sto stranih, sto nasih, pa onda das zakljucak da je Viskovic dobar komentator, to sto ti mislis da je najbolji kod nas, ne znaci da je dobar komentator.
                    U sustini, kada pratis sport nekih 20 godina, komentatori ti apsolutno nisu potrebni, jer nemaju sta da ti kazu, sto vec ne znas. A ako vec trebaju da postoje komentatori, trebaju biti suptilni i jako precizni, a ne da kao doticni mogu da citaju misli igracima. Nikada komentator ne sme niti moze da kaze u prenosu da je Djokovic mislio ovo li ono, on to ne moze da zna, moze samo da kaze da je Djokovic MOZDA mislio da je trebao ovo ili ono. Jednostavno, stil vecine nasih komentatora je da namecu gledaocima misljenje, a to je nesto sto apsolutno nemaju nikakva prava da rade, bukvalno kao ispiranje mozga.

                    Comment


                    • @ Lakibg
                      Chitam ja odlichno shta si napisao i htio rec,ali ne znam za boljeg za tenis kod nas,mnogo cjepidlachish po nekim pitanjima,da se ja lichno pitam ne bi trebalo da progovore dok se gem ne zavrshi,ali ...
                      SignaturE se cheka ...sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Lakibg View Post
                        @Shpageti

                        Ti kao da nisi citao sta sam ja napisao, mi nemamo dobrog komentatora, bar ne teniskog, a ni fudbalskog, Sarenac je jedini koji zna kako se prenosi, steta sto prenosi samo kosarku. A Englezi koji prenose tenis na ES-u su fenomenalni komentatori, tacno se zna kada sta treba da se kaze, a ne brbljanje u nedogled, jer su ti komentatori svesni da gledaoci zele da gledaju tenis a ne da slusaju komentatora i ne namecu sebe u prvi plan, dok nasi komentatori, a posebno Viskovic, namecu sebe kao glavni razlog zasto mi gledamo prenose. Upravo sam gledao snimak Barcelona - Valensia na sport klubu, komentator bukvalno nije stao niti jednu sekundu, pricao je i pricao i pricao, ja jednostavnu ne mogu to da progutam.
                        Kada sam pre nekoliko godina poceo da slusam Viskovica, delovao je normalno i koliko se secam, nije lupao ovoliko gluposti, ne znam sta mu se desilo, jednostavno je umislio da je vazniji od samih sportista. A sto se tice Pralice, covek se jako dobro razume u tenis isto kao i Viskovic ali prenosi na isti nacin, jednia razlika je sto ne lupa gluposti. Moras da cujes mnoooogo komentatora, sto stranih, sto nasih, pa onda das zakljucak da je Viskovic dobar komentator, to sto ti mislis da je najbolji kod nas, ne znaci da je dobar komentator.
                        U sustini, kada pratis sport nekih 20 godina, komentatori ti apsolutno nisu potrebni, jer nemaju sta da ti kazu, sto vec ne znas.
                        A ako vec trebaju da postoje komentatori, trebaju biti suptilni i jako precizni, a ne da kao doticni mogu da citaju misli igracima. Nikada komentator ne sme niti moze da kaze u prenosu da je Djokovic mislio ovo li ono, on to ne moze da zna, moze samo da kaze da je Djokovic MOZDA mislio da je trebao ovo ili ono. Jednostavno, stil vecine nasih komentatora je da namecu gledaocima misljenje, a to je nesto sto apsolutno nemaju nikakva prava da rade, bukvalno kao ispiranje mozga.
                        Slažem se, slično nešto sam i ja primetila, Viško postaje sve gori i gori...Pre samo godinu dana je bio još i podnošljiv, a sada...tragedija...em ne prestaje da priča, em i kad kaže svaka mu je ista, sve je sjajno, bukvalno, divno, feeenomenalno, ajd na tenisu i prolazi, ima dosta fanova, ali na fudbalu je katastrofa. Meni, 'para uši', sjajan centaršut a lopta nije ni stigla do kaznenog, divan prodor po desnoj strani, sjajna odbrana, a tek nebuloze ko je kojom nogom šutirao i neumorno trtljanje....Jednostavno, loše, veoma loše komentarisanje.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ja sam ga i donekle postovao zbog tog teniskog znanja koje donekle i ima,ali brate jezim se kad ga cujem...eto dotle je to otislo,da mi chak i zeludac igra kad ga cujem


                          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                          sigpic

                          Comment


                          • Boze ovaj jos mu i slike stavlja.. Vodi ga kuci !!!

                            Comment


                            • Viskovic je majstor svog zanata, uz njega su tu jos Sarenac koji je neprevazidjen za kosarku, zatim Aleksandar Stojanovic, i nepravedno zaboravljeni Ilija Kovacic... vidim da ga slabo pominjete, a mislim da nema boljeg coveka za NBA, i generalno posle Sarenca za kosarku..
                              U poslednje vreme dopada mi se jos i Milan Boskovic, mozda je samo previse smiren za moj ukus, ali dobar je, pravedan i potkovan znanjem. Od mladjih je ok i Pralica... to je moj izbor, ostali su mi iritantni.. Ima jos par njih koji su mi ok, ali ne znam im imena, prepoznam samo glas.. I ne preterujte sa suvisnim analizama, odjednom vam sve smeta, cudan smo narod u p.m da je cutljiv smetalo bi vam sto ne prica, kad prica i snabdeva vas informacijama za koje ne biste ni u ludilu culi, onda vam smeta sto prica... jednom je neko rekao da se u toku poena ne prica, i sad svaki ViskoMrzac to potencira, a generelano nema osnovu za to, tenis bi bio dosadan bez komentatora, to znaju svi oni koji su BAR JEDNOM uzivo pratili tenis, nema tog uzbudjenja kao kad gledas na tv-u i slusas dobrog komentatora... opustite se ljudi
                              Last edited by dreamy; 04-11-11, 23:25.
                              ....

                              Comment



                              • Tenis Studio SK, 7.11.11, od 22,35h... Voditeljka Dragana Kosjerina, a sagovornici Nebojša Višković i Branislav Pralica

                                Samo konstatujem:

                                U prvih desetak minuta emisije Nebojša Višković je između izgovorenih reči i rečenica „A...-Aaaauknuo...“ (Aaaa – Aaaa...aaa...) 17 puta, a tokom cele emisije ukupno – 44 puta... (ukoliko sam dobro izbrojao!). Možda to nekome ne smeta, ali onima koji imaju istančan sluh i osećaj za jezik i solidno poznavanje rada u medijima – to je katastrofalno loš rejting! (To „para uši!“)

                                Ako se tome doda i niz pogrešno upotrebljenih izraza: SJAJNO, BUKVALNO, ISTO TAKOĐE, PROSTO, ...pfffhhhiiishhh... (najmanje tri puta...), JAKO retko..., „Novak je bio JAKO JAKO razočaran“..., „Janko napravio JAKO dobar posao... sledeća sezona je PO MENI ključna...“, JA LIČNO MISLIM (ponovio nekoliko puta – to je ono: Jaaa-paaa-jaaa...!)...
                                Može Višković da se pravda i umorom od puta u Bazel, i neispavanošću..., ali on to isto čini i kada nigde ne putuje, i kada je dobro naspavan... On, to ponavlja i greši jednostavno, jer ne zna dovoljno dobro svoj maternji jezik, a neće da – uči!!!

                                Zbog toga, između ostalog, Nebojša Višković ne može da slovi za dobrog komentatora (daleko je i od najboljeg!), a posebno ne može sebe da naziva – novinarom! Previše je očigledno! Ostaje samo da povremeno to – (argumentovano) konstatujemo! Ostali kvaliteti i nesporan potencijal, ostaju u senci ovih primedbi!

                                Prema tome, veoma je teško i prosečnom pripadniku sportskog spektatorijuma, da se uz takvog komentatora - opusti i prepusti uživanju u sportskom događaju!

                                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                                Comment

                                Working...
                                X